Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

17 хвилин тому, vovchik v сказав:

Для чого забирати

Якщо матка дефектна, несіє, її краще перед об'єднанням забрати, щоб  гарантовано залишилася нормальна матка. Навіщо робити армагедон на пасіці? Сім'ї прекрасно об'єднуються через газету, через день залишки газети забрати і переформувати гніздо при потребі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

Якщо матка дефектна, несіє, її краще перед об'єднанням забрати, щоб  гарантовано залишилася нормальна матка. Навіщо робити армагедон на пасіці? Сім'ї прекрасно об'єднуються через газету, через день залишки газети забрати і переформувати гніздо при потребі.

Я за те що простіше . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Крук сказав:

соседнем улье плодную матку спрятать под сеточный колпачёк и соединить. Пчёлы за сутки разберутся а потом плодную матку выпустить.

Цей варіант більше підійде для літа або осені, зараз іде нарощування бджоли, у багатьох бджола ще незмінилася, кожний день дорогий, а Ви пропонуєте на добу матку ізолювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, vovchik v сказав:

Я за те що простіше . 

Вийде не зовсім простіше, всеодно  всю бджолу будете струшувати, це лишній стрес, сім'ю,до якої хочете приєднати, всеодно потрібно розширити, і надодачу, бджоли весь день будуть літати і шукати свій вулик, зараз не рання весна, може бути бійка, через газету виходить простіше , тільки щоб знайти дефектну матку, доведеться прикласти зусилля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

Вийде не зовсім простіше, всеодно  всю бджолу будете струшувати, це лишній стрес, сім'ю,до якої хочете приєднати, всеодно потрібно розширити, і надодачу, бджоли весь день будуть літати і шукати свій вулик, зараз не рання весна, може бути бійка, через газету виходить простіше , тільки щоб знайти дефектну матку, доведеться прикласти зусилля.

Вчора об,єднував дві слабкі сім,ї в такий спосіб . В одній не було матки . Об,єднання пройшло без шума та пилу за 15 хвилин. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Два тижня назад зробив заміну молодої (пізно осіння) зтрутнівої матки на запасну з відводочка. Молоду просто задавив, а в нижній корпус вставив рамки з відводочка (матка з бджолами та розплодом). На хвилин 3-5, дав час звикнути і накрив другим корпусом. ВСЕ!!!! Сьогодні глянув запасна матка вже добряче засіяла чарунки, і ніякого бою. Так само 17 березня підкидував запасну маточку з відводка у безматочну сімю, але в лежаку. Тут все простіше, з краю умовного гнізда притулив рамки з відводка, витримка також 3-5 хвилин і здвинути рамки та закрити вулик. Весною не потрібні танці з бубном.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Крук сказав:

а хто хоче звузити кругозір до тунельного ефекту 

 

 не знаєте Ви шо таке самогон:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почали сьогодні обробляти ріпак від квіткоїда за Дністром. Щось рано він починає зацвітати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Серж 82 сказав:

Почали сьогодні обробляти ріпак від квіткоїда за Дністром. Щось рано він починає зацвітати.

Все рано, бо тепло, я от пасіку зареєстрував за всіма вимогами і тд., так от приїхав в сільську Раду здав паспорт пасіки і свій паспорт(копії), ну відповідно заява.

Дзвонять на другий день і кажуть паспорт пасіки копію треба бо дзвонили в район і їм сказали, що без цього документа не реєструвати, общем я зрозумів справа "каша" ,приїхав питаю дівчата, а що за копії я вам привіз минулого разу ну глянули вони розчервонілись і аби підтримати дружні стосунки перейнялись, допитливістью та питають, а навіщо я це роблю, я ж їм кажу, мол зараз є заключення ветлабалаторії , що мої бджоли здорові, а як покроплят ріпак я буду :hunter::refery:..........................,

вони ж цікавляться іншим, питають мене :

- а як ви їх в лабалаторії перевіряли,

я ж в трансі:Jumpy:, поки збираюсь з думками для пояснення, дівчата вже збудували свою версію

- ви, що їх на УЗІ возили

                 :umora:

ось вам живий анекдот:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, vovchik v сказал:

:blink: ??? Почему Вы так решили ?

так пишут . 

 

3 часа назад, Крук сказал:

В соседнем улье плодную матку спрятать под сеточный колпачёк и соединить. Пчёлы за сутки разберутся а потом плодную матку выпустить. Так я делаю в любых непонятных ситуациях когда не могу найти матку или ее нет или есть трутовки. В итоге получается сильная семья которую можно поделить когда будут маточники на 2 или 3 части.

  В том то и дело , что пасека не дома . Не хочется несколько раз ездить . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, крымлы сказал:

В том то и дело , что пасека не дома . Не хочется несколько раз ездить . 

Об'єднуйте через газету, якщо вулик вертикальний. Якщо горизонтальний (лежак), тоді звичайною підстановкою рамок підозрілої сім'ї до іншої. Краще, якщо між ними медовий (напівмедовий) сот. Не вагайтесь, загиблих бджіл буде в межах десятка.  Наступного разу, для 100% певності, оглянете маточну сім'ю на предмет відсутності свищових маточників.:IMHO1:

PS: Мені здається,  що за час витачений на читання порад, Ви могли б і матку відшукати, аби вона була в вулику...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, крымлы сказав:

В том то и дело , что пасека не дома . Не хочется несколько раз ездить . 

Тогда придётся ночевать на пасеке. У вас там тепло. Я к примеру в лесу ночую в палатке с сетчастыми стенами и ничего.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, miro сказав:

мої бджоли здорові, а як покроплят ріпак я буду :hunter::refery:

В минулому році я знаю до десяти випадків коли стиглий і сухий ріпак на полях був спалений. Кажуть що горить сильно і швидко. Погасити дуже важко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні оглядав пасіку.В сильних сім'ях вже є трутневий розплід на пів долоні.Дуже сподобались бджоли F1 мама яких облітана на земельному облітнику в Gehlberg (від Евгена Рудь) спокійні,не метушаться.Також можу виділити F1 (мама B21MAA)бакфаст. Хоча на цей час Сім'ї карніки де,що сильніші ніж бакфаст. А от,Підійшовши до сімей F1 (101) бакфаст від @tolik2362,на зараз займають 8рамок на 230.Зняв плівку з рамок і на руці вже 5-6 рижих бджіл які жалять(Толік як у Вас з миролюбивісю ціїє лінії?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приймак Г.М.рекомендую обробляти проти вароатозу так:-)полоски картону розміром 5 на 10 см засновуються в 96 градусному спирті,до якого добавлена лавандове  олія.Потім полоски ставимо між рамки на 10 днів.Ефект добрий.Судячи з книги-Приймак Г.М.-професор.Якщо шановний пан Крук має почесне звання бджолиного нарколога-будемо частково вірити йому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пішов гарний принос нектару, води беруть дуже мало. Ще пару днів і прийдеться прокошувати траву на пасіцї.

Пора пускати в роботу сушарку. 

Фото-0125.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, крымлы сказал:

так пишут . 

 

  В том то и дело , что пасека не дома . Не хочется несколько раз ездить . 

Два перизимовавших отводка при первом сильном облете разлетелись , посмотрел расплода нет и следов не видно значить небыло матки.

Семья до облета с маткой ИО занимала 6 рамок после облета три , посмотрел остатки печати матки нет.

Пока было холодно и облет был возле улья сидели на месте при сильных облетах разлетелись 

Если за один заход хотите соединить семью без расплода , возможно с дефектной маткой 

Положите газету на любую семью потом генематку поставте другой корпус или магазин , леток закрыт ,

положите утеплитель немного отогнув в одном месте и стрисите пчел с проблемной семьи 

Пчелы разризут газету и через генематку отсекая проблемную матку зайдут в другую семью 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, FES сказав:

Зняв плівку з рамок і на руці вже 5-6 рижих бджіл які жалять

Якщо ви бачите рудих бджіл і рудих трутнів це означає що ця сім'я буде дуже агресивною і дуже працьовитою. Перевірив на собі і поміняв матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Віктор60 сказав:

Приймак Г.М.рекомендую обробляти проти вароатозу так:-)полоски картону розміром 5 на 10 см засновуються в 96 градусному спирті,до якого добавлена лавандове  олія.Потім полоски ставимо між рамки на 10 днів.Ефект добрий.Судячи з книги-Приймак Г.М.-професор.Якщо шановний пан Крук має почесне звання бджолиного нарколога-будемо частково вірити йому.

Життєвий досвід він завжди експериментальний. В кожного своя доза. Є високочутливі, середньочутливі і низькочутливі особини. А в тренованих пасічників і бджоли треновані. Природний відбір в дії.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Крук сказал:

Якщо ви бачите рудих бджіл і рудих трутнів це означає що ця сім'я буде дуже агресивною і дуже працьовитою. Перевірив на собі і поміняв матку.

Трутня поки там немає, а от агресія трохи присутня. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пішла масово обніжка і практично за кілька днів деякі сім"ї забили нею все гніздо... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Sanich сказав:

Пішла масово обніжка і практично за кілька днів деякі сім'ї забили нею все гніздо... 

Своїм бджолам поставив пилковловлювачі і тільки піде надлишок пилку тоді ввімкну. Мабуть і в мене на пасіці щось може подібне буде. Треба буде використати з користю цю ситуацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Sanich сказал:

Пішла масово обніжка і практично за кілька днів деякі сім"ї забили нею все гніздо... 

Схожа і в мене ситуації, тому добавив по 1-2 рамки щоб матки мали де сіяти 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зацвіла абрикоса та алича, літ бджіл неймовірний, увечері бджоли вентилюють гніздо, біля вуликів аромат неймовірний нагадує літо...

Може трішки відійду від теми, провідна субота бджілка смакуює пасочку

2018-04-14_11-18-13_68.thumb.jpg.8cf594b202d21228dad79bae9291698b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі розказують про залиті нектаром і забиті пергою гнізда...  Заглянув і я сьогодні, хоча ще кілька днів не планував.... Гнізда справді "забиті"..Старим медом, і розплодом...  Є і перги по рамці. де і півтори... Найбільше у бакфаста.. Матки насіяли вже більше, ніж покривають бджоли..Нектару трохи у верхах є..А може переробленого старого меду, хто його зна...За заставними стоять процарапані і зволожені медові рамки... Почала потроху виходити молода бджола... В двох-трьох сім"ях почали тягти мисочки по парі штук з країв...В одній трохи печатного трутня. Це все дочки від матки, яка дісталась минулого року з купленими сім"ями... Ті сім"ї були сильніші ніж мої весною, але всі, як по команді задумали роїтись, і  навіть вощину переробляли на трутневу...

Об"єднана слабенька з безматочною "розтанула"..І матка зникла... Дві зі жменькою бджіл і маткою, ще тримаються...труснув їм сьогодні молоденької бджоли трішки... вже якось писав, що всі об"єднані загинули...  а сьогодні на ютубі з"явилось відео, де люди про таке саме кажуть..Зараз спробую вказати на нього...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...