Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Только что, лінивий пасічник сказал:

:hi: у знайомого 6 шт посипались з голодухи осінню даже рамки важив боявся лишнього не оставить

Слово  "осінню " не переплутали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, AVA сказал:

Слово  "осінню " не переплутали

вроді ні(під час складання гнізд в зиму)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, лінивий пасічник сказал:

вроді ні(під час складання гнізд в зиму)

 

Только что, AVA сказал:
  Только что, лінивий пасічник сказал:

:hi: у знайомого 6 шт посипались з голодухи осінню даже рамки важив боявся лишнього не оставить

Так шо ж він незнав , якщо рамки важиш то бджола потрібно посчитать , щоб призначить суточну норму споживаня бджолам.

Наслідуючий рік передайте щоб посчитав і затвердив суточну норму споживаня 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, AVA сказал:

 

Так шо ж він незнав , якщо рамки важиш то бджола потрібно посчитать , щоб призначить суточну норму споживаня бджолам.

Наслідуючий рік передайте щоб посчитав і затвердив суточну норму споживаня 

 

:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки було на термометрі - не знаю, приїхав з роботи, побачив що робиться на пасіці, навіть не глянув скільки там градусів, просто поспішив доробляти ревізію. Бджола масово носила пилок, літ стояв не наче на головному взятку. Матки почали піднімати темп засіву - печатного росплоду і черви не багато, десь по долоні на двох рамках і так в усих сім'ях, а от засіву порівнюючи багато. Дав по рамці минулорічного меду за заставну, після паски почну підгодовувати сиропом +вітамін В12.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На жаль при ревізії виявив, що одна з кращих сімей з маткою-трутовкою. Бджоли спокійні, сидять на 8 рамках. Горбатий розплід на одній рамці небагато. Якщо до них приєднати малу сім'ю з нормальною маткою, як це правильно зробити в цей час? Чи можливі конфлікти? Чи треба шукати трутовку? Якби вони були безматочні, то без питань, а тут вони ніби думають, що у них все нормально, матка ходить і сіє, а насправді там проблема. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Arius сказал:

На жаль при ревізії виявив, що одна з кращих сімей з маткою-трутовкою. Бджоли спокійні, сидять на 8 рамках. Горбатий розплід на одній рамці небагато. Якщо до них приєднати малу сім'ю з нормальною маткою, як це правильно зробити в цей час? Чи можливі конфлікти? Чи треба шукати трутовку? Якби вони були безматочні, то без питань, а тут вони ніби думають, що у них все нормально, матка ходить і сіє, а насправді там проблема. :dntknw:

Не буду говорити, що саме так треба зробити, але я зробив би так:

Матку-трутовку задушити і просто переставити рамки зі слабкою сім'єю до них. Для страховки маточку у кліточку можна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Arius сказал:

Горбатий розплід на одній рамці небагато

а нормальний є?, якщо нема і тільки горбатий то всі рамки без виключення забрати і посадити на нові рамки з запасу( щоб не залишилось ні єдиного яйця від старої матки, матку ліквідувати, і на другий день можна просто підставити малий відводочок з нормальною маткою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ромео сказав:

Не буду говорити, що саме так треба зробити, але я зробив би так:

Матку-трутовку задушити і просто переставити рамки зі слабкою сім'єю до них. Для страховки маточку у кліточку можна.

дописати залишилось " :IMHO:"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

дописати залишилось " :IMHO:"

Ну, так, звісно, що МОЯ...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ледве дотягнув ноги до компютера, не можна так різко включати весну, нарід може "кєди зробити"............

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стартувати потрібно плавно, а от коли відкриється друге дихання, тоді можна і на повну потужність , бо так різко зразу стартувати не можна, точно будуть кєди... :)

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Arius сказал:

Якщо до них приєднати малу сім'ю з нормальною маткою, як це правильно зробити в цей час?

Я б забрав би з неповноцінної сім'ї матку і рамки з розплодом, добу б витримав, а на наступний день об'єднав би з нормальним відводком шляхом переносу рамок з бджолою ДО відводка. Пустий вулик би з старого місця прибрав. За цієї пори року, думаю проблем з об'єднанням виникнути не повинно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Seos сказал:

Матки почали піднімати темп засіву - печатного росплоду і черви не багато, десь по долоні на двох рамках і так в усих сім'ях, а от засіву порівнюючи багато.

У мене контрольний вулик за тиждень на 1 кг полегшав. Думаю, що процес вже пішов. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, shersand сказав:

Я б забрав би з неповноцінної сім'ї матку і рамки з розплодом, добу б витримав, а на наступний день об'єднав би з нормальним відводком шляхом переносу рамок з бджолою ДО відводка. Пустий вулик би з старого місця прибрав. За цієї пори року, думаю проблем з об'єднанням виникнути не повинно.

я б не ризикував йти з відводком в зазначену бджолосімю, бджоли маючи матку,що сіє лише трутнем, інстиктивно націлені на її заміну, а тому при підставлянні рамок можливе відтягування маточників та ігнор матки, а якщо з малого відвдка дати матку під ковпачок на добу-дві(перед тим знищити непопвноцінну матку), а вже коли ми побачим прийом матки, підставити решту стільників із відводка разом з бджолою.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

я б не ризикував йти з відводком в зазначену бджолосімю

Так я і не пропоную йти з відводком, а навпаки - перенести сім'ю ДО відводка. Років три тому так на весні об'єднував, проблем не виникло. Лише треба дати неповноцінній сім'ї час осиротіти. Ну а там кожен хай робе як вважає за потрібне - я не наполягаю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ми тут різні теми про пакети, і тд., а передові пасічники "кіберніку"(робот -бджоли)на Марс відправлють, цікаво хто там соняшник посіяв:hmm:http://expres.ua/news/2018/04/04/290266-robo-bdzholy-razy-pryshvydshat-doslidzhennya-marsa-nasa

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, miro сказав:

ледве дотягнув ноги до компютера, не можна так різко включати весну, нарід може "кєди зробити"............

Для того щоб в крайньому випадку мобілізувати сили організму можна випити 2 таблетки кетанов для зняття болю в спині та ногах. А для бадьорості випити міцної кави. Інколи так роблю якщо треба робити важку роботу. Може збільшуватися тиск крові так що обережно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, miro сказал:

ледве дотягнув ноги до компютера, не можна так різко включати весну, нарід може "кєди зробити"............

Ви не один,я вже другий день захожу  до хати як собака побитий:umora:Важкувато після зими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, shersand сказав:

Так я і не пропоную йти з відводком, а навпаки - перенести сім'ю ДО відводка. Років три тому так на весні об'єднував, проблем не виникло. Лише треба дати неповноцінній сім'ї час осиротіти. Ну а там кожен хай робе як вважає за потрібне - я не наполягаю. 

Якщо переносити велику масу бджіл тоді і втрачається велика маса льотної бджоли яка йде в сусідні вулики. Малу сім'ю поставити в центр великої а матку сховати під ковпачок на добу разом із бджолами оточення. Через добу рамку витягнути із вулика, поставити поряд і випустити матку. Матка трохи походить хвилин так 5 і за цей час можна достовірно оцінити чи нема агресії бджіл. Тоді поставити у вулик і поміж вуличками пролити на дно вулика трохи спирту. При цьому взаємна агресія бджіл зникає зовсім. Але в більшості випадків навесні я матку пускаю в безматочну сім'ю просто з руки на рамку яка стоїть біля вулика і її приймають зразу. Якщо бджоли не мають матки і розплоду тоді з переляку легко приймають плідну матку і навіть неплідну якщо її пустити через льоток. Руки треба щоб були без сильних сторонніх запахів і все вийде добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Крук сказал:

Якщо переносити велику масу бджіл тоді і втрачається велика маса льотної бджоли яка йде в сусідні вулики.

Так склалося, що мені довелося приєднувати рано навесні 7 рам бджоли. Протягом тижня спостерігав за ними на новому місті - злету не відбулося. Літали деякі біля старого місця, але ніякого скупчення не відбувалося. Думаю, що в цю пору року бджолам не до вибриків - інстинкт самозбереження родини понад усе. Колись спостерігав, як на нещодавно привезені мною пакети (десь 10 травня) вже на заході сонця налетів рій. Думав буде бійня, але бджоли спокійнісінько зайшли до вулика. Наступного дня глянув - матка мічена ходить, працює. Додав їм три рамки і лишив у спокої. Мабуть якась безматочна родина, передчуваючи свою загибель, вирішила оминути свою неминучу долю. Бджоли - то таки велика загадка.     

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Maxim сказав:

 Смотришь пыльцу немного несут. Но в ульях ее нет.

Сьогодні пару вуликів  оглянув, то вже пилку по третині 145 рамки і таких рамок кілька - принос гарний, але не знаю з чого - в лісі від підсніжників біло, але вони вже перецвітають, бджіл на них не бачив, ліщина стоїть пуста, котики ще не цвітуть - принаймні близько біля пасіки дивився, то ще днів 5 треба поки зацвітуть. Головне що носять. Багато ліщини не пилило цього року, стоять зараз сухі чорні сережки, але більшість все таки вистояла...

В день було сонячно і 22+. Перший раз цього року виїхав мотоциклом і доїхав до пасіки... як же я за цим всім заскучав.....:ah:

 

Під вечір в багатьох вуликах бджоли вентилюють:dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, shersand сказав:

Бджоли - то таки велика загадка.     

Згоден. Кожен рік мені бджоли підкидають якусь задачку яку треба швидко вирішити із мінімальними втратами. Рої теж заходять у чужі вулики із бджолами і там відбувається бій. Якщо матка рою не плідна тоді її бджоли знищать а залишиться плідна із вулика. Там все просто треба тільки правильно розуміти бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Сьогодні пару вуликів  оглянув, то вже пилку по третині 145 рамки і таких рамок кілька - принос гарний, але не знаю з чого

Добре Вам, а мої літають десь у дерті борсаються, переважно мукою замурзані. Мабуть десь на місцевий елеватор - будуть бджоли-бройлери :umora:. Якби їх ще навчити насіння з соняшника носити, :hmm:так і ціни б їм не було, а то на мед ціна то є, то нема. А на сонях завжди попит є. :umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Arius сказал:

На жаль при ревізії виявив, що одна з кращих сімей з маткою-трутовкою. Бджоли спокійні, сидять на 8 рамках. Горбатий розплід на одній рамці небагато. Якщо до них приєднати малу сім'ю з нормальною маткою, як це правильно зробити в цей час? Чи можливі конфлікти? Чи треба шукати трутовку? Якби вони були безматочні, то без питань, а тут вони ніби думають, що у них все нормально, матка ходить і сіє, а насправді там проблема.

Я завжди об'єдную так, сім'ї збризгую для однакового запаху (мятою і т.п.), з вулика де потрібно замінити матку забираю всі рамки і струшую їх перед вуликом на мішок чи якусь тряпку, а в вулик ставлю рамки слабшої сім'ї з маткою і добавляю струшені рамки, нікого не шукаю (зір поганий). Зараз в нас погода дозволяє це зробити і не потрібно ніяких кліточок, за 2-3 години об'єднуються і працюють. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...