Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Только что, САХНЮК сказал:

Не знаю,  в мене вже женуть трутня з хати повним ходом. До чого це? Чому так рано.:dntknw:

Ночи холодные, дело пахнет Осенью.  Не знаю как у Вас, а у меня, последних 4 ночи-холодно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, mits сказал:

Не знаю как у Вас, а у меня, последних 4 ночи-холодно

У нас також вночі вже прохолодно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, mits сказал:

 последних 4 ночи-холодно

Так Илья с Пантелеймоном прошли откуда будет тепло 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2018 в 14:32, mits сказал:

Ночи холодные, дело пахнет Осенью.  Не знаю как у Вас, а у меня, последних 4 ночи-холодно

Ну не холодные, а комфортные. Не проверял, но градусов 19-20 на 6 утра(самое холодное время). Сейчас 17.30 на южной стороне (в тени) +38, на северной думаю на пару градусов меньше. Если верить :umora:прогнозам, то ожидается потепление!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Третій день пішла гречка. Став поширюватися "спецфический" запах...

П.С. Почав копати картоплю...:(

Лучче б я мед качав...:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все я відкачався, тепер можу переходити у тему осінь-зима 2019. Якщо коротко то все відмінно, меду по 50 грн/кг є, і не мало. Завтра вихідний, можливо зведу всі цифри до купи, та зроблю порівняльні характеристики по: УС №31 (мати та дочки); італійки ; баки ; та місцеві. Коротко можу сказати схоже що я найшов "золоту" породу, як по меду так і по спокою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Все я відкачався, тепер можу переходити у тему осінь-зима 2019. Якщо коротко то все відмінно, меду по 50 грн/кг є, і не мало. Завтра вихідний, можливо зведу всі цифри до купи, та зроблю порівняльні характеристики по: УС №31 (мати та дочки); італійки ; баки ; та місцеві. Коротко можу сказати схоже що я найшов "золоту" породу, як по меду так і по спокою.

Це буде цікаво багатьом! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував сьогодні відкачати лишні корпуси, (чергова злива не дала довершити),  то зауважив, що надмірна запрополісованість гнізд. Чого б це? Ознак інтенсивної підготовки бджіл до зими ще не видно, трута не женуть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2018 в 06:46, BJOLA сказав:

Вопрос .Как у кого обстоят дела с наличием трутневого росплода (открытый, печатный).У меня как никогда много, к чему бы это?

Матки старі, бджоли просять їх поміняти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, samitnyj сказав:

Пробував сьогодні відкачати лишні корпуси, (чергова злива не дала довершити),  то зауважив, що надмірна запрополісованість гнізд. Чого б це? Ознак інтенсивної підготовки бджіл до зими ще не видно, трута не женуть...

В мене теж прополісу наносили багато. Це вказує на сувору зиму. На цибулі багато товстого лушпиння. Так що готуйтеся...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Третій день пішла гречка. Став поширюватися "спецфический" запах...

П.С. Почав копати картоплю...:(

Лучче б я мед качав...:ak:

Я сьогодні закінчив качати мед,з понеділка буду  на картоплі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Третій день пішла гречка. Став поширюватися "спецфический" запах...

П.С. Почав копати картоплю...:(

Лучче б я мед качав...:ak:

Ну-ну,ми що круглий рік мед їсти будем, золотуха нападе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дві ночі ночував в лісі на пасіці. Ночі холодні. Щоб не мерзнути то із вуликів познімав утеплення. Вночі було близько плюс десяти. Бджоли почали ганяти трутнів. Серед дня йдуть на невеликий підтримуючий взяток і носять багато обніжки. Цвіте ось така трава на фото. Не знаю як називається.

Фото2132.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Лавр сказал:

Ну-ну,ми що круглий рік мед їсти будем, золотуха нападе.

Так ви ж наш мед не купуєте...

Чого вам переживати;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році роздавав вощину три тижні тому назад а може місяць, не скажу точно. Дістаю рамку, неначе і відтягнута але збоку внизу дірка по дротові. Ну думаю полатаю дірку із двох боків шматочками вощини і поставлю. Буде нормальна рамка. В інших вуликах такий прийом спрацьовував. Поставив і через тиждень бачу діру на тому самому місці. Знову полатав і поставив. Через трохи знову те саме. Зітхнув тяжко і визнав свою поразку. Вибракував на перетопку на віск. Мабуть бджолам хотілося зробити коридор по генеральному плану будівництва.

Фото2134.jpg

Фото2135.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вони вже там лишні по генплану вони вам кажуть, а ви ні, і всеодно пхните їх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Крук сказал:

В цьому році роздавав вощину три тижні тому назад а може місяць, не скажу точно. Дістаю рамку, неначе і відтягнута але збоку внизу дірка по дротові. Ну думаю полатаю дірку із двох боків шматочками вощини і поставлю. Буде нормальна рамка. В інших вуликах такий прийом спрацьовував. Поставив і через тиждень бачу діру на тому самому місці. Знову полатав і поставив. Через трохи знову те саме. Зітхнув тяжко і визнав свою поразку. Вибракував на перетопку на віск. Мабуть бджолам хотілося зробити коридор по генеральному плану будівництва.

Фото2134.jpg

Фото2135.jpg

На мою думку і мою практику в українськом вулику,Ви трішки не правильно навощуєте рамку. В наступному сезоні спробуйте лист вощини з низу підвернути і прикатать до нижнього бруска, зверху буде щілина яку бджоли стовідсотково забудують. А ще у Вас між боковими брусками і вощиною великі діри ,що є не добре. Яке у ваших вуликах підрамочне пространство? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Николай Макаров сказав:

На мою думку і мою практику в українському вулику,Ви трішки не правильно навощуєте рамку. В наступному сезоні спробуйте лист вощини з низу підвернути і прикатати до нижнього бруска, зверху буде щілина яку бджоли стовідсотково забудують. А ще у Вас між боковими брусками і вощиною великі діри ,що є не добре. Яке у ваших вуликах підрамочне пространство? 

Під рамками простір близько 8 сантиметрів. Рамки стандартного розміру такі самі як і даданівські тільки повернуті вертикально. Це зроблено для вільного обміну рамками між лежаками і українськими вуликами. Використовується прокладка - перехідник щоб прикрутити рамку боком до верхнього бруска рамки не пиляючи плече рамки. Можна було б зробити українську рамку вужчою і довшою але тоді така рамка не стає в дадан. Обмін  рамок роблю за крайньої необхідності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Крук сказав:

Зітхнув тяжко і визнав свою поразку. Вибракував на перетопку на віск.

то ви моїх рамок не бачили - самобуд називається - бджоли тягнуть і будують все як хочуть і коли хочуть, по своєму плану, без вощини. А ви хочете в перетопку. :)

Зараз один пізній рій вдома в садку вперто тягне крайню рамку, хоча взяток тут слабенький. Вже піврамки дадан відбудували, хочуть жити. Якось спробую сфоткати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай Макаров сказал:

На мою думку і мою практику в українськом вулику,Ви трішки не правильно навощуєте рамку. В наступному сезоні спробуйте лист вощини з низу підвернути і прикатать до нижнього бруска, зверху буде щілина яку бджоли стовідсотково забудують. А ще у Вас між боковими брусками і вощиною великі діри ,що є не добре. Яке у ваших вуликах підрамочне пространство? 

Ні в якому разі цього робити не можна, якщо на взяток!!! Бджоли завантажать рамку медом і під впливом вантажу вона просяде вниз і деформується.

Така технологія лише в магазинах...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Ні в якому разі цього робити не можна, якщо на взяток!!! Бджоли завантажать рамку медом і під впливом вантажу вона просяде вниз і деформується.

Така технологія лише в магазинах...:IMHO:

От якраз і просяде якщо цього  не зробити. Просідати нікуди в низу опора з верху забудовують. Ну в мене так. Ні одна не просіла ,всі рамки повномедні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Николай Макаров сказал:

От якраз і просяде якщо цього  не зробити. Просідати нікуди в низу опора з верху забудовують. Ну в мене так. Ні одна не просіла ,всі рамки повномедні.

5b70809ada7ac_.JPG.2140e5da977e9fdec5aa94f75b87ad39.JPG

деформація від ваги - виперло на зворотній стороні горба

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Українські рамки при відбудовуванні ніколи не просідають а даданівські можуть просідати значно частіше. Тому треба знизу залишати невеликий зазор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

деформація від ваги - виперло на зворотній стороні горба

 

4 минуты назад, Крук сказал:

треба знизу залишати невеликий зазор.

Я долго искал как исправить такой косяк, попробовал не прикатывать вощину к нижней проволке, помогло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

5b70809ada7ac_.JPG.2140e5da977e9fdec5aa94f75b87ad39.JPG

деформація від ваги - виперло на зворотній стороні горба

Проволка натягнута в чотири ряди? Так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...