Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 05.08.2018 в 23:03, Крук сказав:

жидкий всё время был

Поряд на базарі перекуп продає мед.  Цьогоріч в нього в продажі був мед, на вигляд в банках, як звичайна вода. Взагалі прозорий. Акація в наших краях цьогоріч практично  у всіх трохи жовтвата вийшла...  Поцікавився я, що то за чудомед такий... Виявилось "акація з рапсом"... Так що хто колекціонує назви медів. навроді "ромашкового", чи ще якогось екзотичного, то  Вам в скарбничку найпрозоріший "акацієворапсовий". Щось мені підказує, що той мед і через кілька років залишиться кришталевопрозорим...Хоча хто його зна, чого там намішали...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Алёнка сказал:

Подскажите, пожалуйста, что это с мёдом? Брала баночку акации почти год назад, на Круге. Это что, сахар на дне? На вид крупные песчинки и хрустит.

IMG_20180805_110345.thumb.jpg.f2ee8c537cd37908df0c29429f485b12.jpg

IMG_20180805_115037.thumb.jpg.a19de00fcfbdc2bb8aba17e8b18fd198.jpg

 

Есть баночка за 2006 год имеет такой вид , только акация уже  потемнела но прозрачная , внизу такой осадок грязно белого цвета

У меня это мед с акации на взяток с которой наклался взяток горчицы

Рапс тоже может дать осадок , но в осадке рапса мелкая кристализация 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Володимир Джос сказал:

Поряд на базарі перекуп продає мед.  Цьогоріч в нього в продажі був мед, на вигляд в банках, як звичайна вода. Взагалі прозорий. Акація в наших краях цьогоріч практично  у всіх трохи жовтвата вийшла...  Поцікавився я, що то за чудомед такий... Виявилось "акація з рапсом"... Так що хто колекціонує назви медів. навроді "ромашкового", чи ще якогось екзотичного, то  Вам в скарбничку найпрозоріший "акацієворапсовий". Щось мені підказує, що той мед і через кілька років залишиться кришталевопрозорим...Хоча хто його зна, чого там намішали...:umora:

Якщо у ваших краях цього року акація получилась з жовтим відтінком , то примісь рапса ніколи його не відбілить

Незначна примісь рапса в меді акації проявляєтся тільки під новий рік,  починає випадать осадок білий осадок

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Володимир Джос сказал:

Поряд на базарі перекуп продає мед.  Цьогоріч в нього в продажі був мед, на вигляд в банках, як звичайна вода. Взагалі прозорий. Акація в наших краях цьогоріч практично  у всіх трохи жовтвата вийшла...  Поцікавився я, що то за чудомед такий... Виявилось "акація з рапсом"... Так що хто колекціонує назви медів. навроді "ромашкового", чи ще якогось екзотичного, то  Вам в скарбничку найпрозоріший "акацієворапсовий". Щось мені підказує, що той мед і через кілька років залишиться кришталевопрозорим...Хоча хто його зна, чого там намішали...:umora:

А ось Японя якраз приділяє увагу більше пастеризованому акацієво-рапсовому меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі про "ромашковий" мед. РОків так з 20-25 тому під час цвітіння акації всі поля навколо були у ромашці. Тоді саме була глибока криза сільського господарства і поля не засівалися. Мед з акації того року був надзвичайний і на вигляд - прозорий смарагдового (зеленого) кольору, і на смак. Дід мені казав що то саме ромашка такий колір акації дала. Стояв рідкий років з 5, поки не з"їли :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ex_edc сказав:

До речі про "ромашковий" мед. РОків так з 20-25 тому під час цвітіння акації всі поля навколо були у ромашці. Тоді саме була глибока криза сільського господарства і поля не засівалися. Мед з акації того року був надзвичайний і на вигляд - прозорий смарагдового (зеленого) кольору, і на смак. Дід мені казав що то саме ромашка такий колір акації дала. Стояв рідкий років з 5, поки не з"їли :).

............. :hmm:ги, виходить, що все таки трутні воду носять:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Планую зробити ще один відводок на плідну матку , розумію  що трошки пізно , але прикідаю що реально). Дам 4 рамки з росплодом з різних сімей і 1 медову, потім ще підкину 2-3 рамки з розплодом. Що скажите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Gnat сказав:

Доброго дня. Планую зробити ще один відводок на плідну матку , розумію  що трошки пізно , але прикідаю що реально). Дам 4 рамки з росплодом з різних сімей і 1 медову, потім ще підкину 2-3 рамки з розплодом. Що скажите?

Теоретично можливо, але багато залежить від небесної канцелярії. Хоча по прогнозу погоди все виглядає позитивно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Урош сказав:

А ось Японя якраз приділяє увагу більше пастеризованому акацієво-рапсовому меду.

Ключове слово "меду". Хтось бачив прозорий як вода акацієвий мед?  Я ні. Трохи зеленкуватий, з нових, спеціально помічених під акацієвий нектар рамок.  Але аж ніяк не зовсім прозорий... До речі, якось чув, що є "колеги", які переганяють через вулики крохмальний , чи якийсь кукурудзяний сироп, і видають його потім за акацієвий мед. Можливо, то якраз і був такий випадок.

2 години тому, AVA сказав:

то примісь рапса ніколи його не відбілить

 Звичайно.Я качав рамки, де був рапс і акація. Мед світлокоричневий... Але аж ніяк не прозорий.   Тому я і написав, що хто його зна, чого той чолов"яга туди напхав, що вийшла прозора рідина під назвою "рапсоакація", чи акацієворапс".  Не знаю, чому він не продавав ту суміш під назвою "акацієвий", можливо просто щось наплутав, тому так і обізвав вироблений ним сироп .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Gnat сказал:

Доброго дня. Планую зробити ще один відводок на плідну матку , розумію  що трошки пізно , але прикідаю що реально). Дам 4 рамки з росплодом з різних сімей і 1 медову, потім ще підкину 2-3 рамки з розплодом. Що скажите?

На мою думку, краще перезімувати сильні сім"ї і з них робити відводки навесні, ніж послабляти сім"ї перед зимівлею і зменшувати вірогідність успішної зимівлі і весняного розвитку. 

Можливо, у Вас умови для розвитку кращі зараз і навесні, ніж у нас на Дніпропетровщині. Я 100% впевнений, якщо заберу по рамці розплоду для лише одного відводка з 4 сімей зараз, а потім ще з з двох-трьох сімей пізніше, я буду мати в результаті лише один відводок і 6-7 послаблених сімей, які за вдалої зимівлі будуть гальмувати весною і не дадуть мені вчасно 6-7 сильних відводків наступного року. Буду мати один відводок зараз з ризиком зимівлі замість 6-7 сильних відводків у майутньому.

Хоча, ще раз, можливо у Вас зараз дуже сильні сім"ї з великою кількістю зайвого розплоду і бджіл і сім"ї залишаться сильними :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Володимир Джос сказал:

Ключове слово "меду". Хтось бачив прозорий як вода акацієвий мед?  Я ні. Трохи зеленкуватий, з нових, спеціально помічених під акацієвий нектар рамок. 

Я буду на пасиці я схотографірую вам акацієвий мед. Чистий я цукровий сироп. Я використовую під акацію тільки вощину. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Mаксим сказал:

На мою думку, краще перезімувати сильні сім"ї і з них робити відводки навесні, ніж послабляти сім"ї перед зимівлею і зменшувати вірогідність успішної зимівлі і весняного розвитку. 

Можливо, у Вас умови для розвитку кращі зараз і навесні, ніж у нас на Дніпропетровщині. Я 100% впевнений, якщо заберу по рамці розплоду для лише одного відводка з 4 сімей зараз, а потім ще з з двох-трьох сімей пізніше, я буду мати в результаті лише один відводок і 6-7 послаблених сімей, які за вдалої зимівлі будуть гальмувати весною і не дадуть мені вчасно 6-7 сильних відводків наступного року. Буду мати один відводок зараз з ризиком зимівлі замість 6-7 сильних відводків у майутньому.

Хоча, ще раз, можливо у Вас зараз дуже сильні сім"ї з великою кількістю зайвого розплоду і бджіл і сім"ї залишаться сильними :dntknw:

В мене сімьї йдуть у зимівлю на 6 рамок. Матку міняю щорічно в ізоляторі. 15 березня в залежності від погоди випускаю матку. Вже через два 14 днів 2 рамки додан від бруска до бруска з обох сторін росплод. 20 квітня вже роблю відводок з маткою з зимуючого нуклеуса. За сезон роблю три таких відводки. Зимую 10 сімей + нуклеуси. На медозборі 20 підсилені за рахунок відводків. У другому і третьому відводку свіщові матки які ліквідуються на головний взяток. Ось Вам тут і протиройові засоби і мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Володимир Джос сказал:

Хіба його  треба вирощувати?  "Жирнотравка", як ще на нього кажуть. досить успішний бур"ян, тільки встигай сапати...

Я тоже сапаю, а если не сапать, то покроет ковром весь участок. В мае пчёлки очень уважают его, но сейчас игнорируют как воду. А что медонос не знал, только сейчас узнал от Гугла.http://roslini.com.ua/medonosy/  Может сейчас перестану сапать, будет осенняя поддержка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.08.2018 в 22:58, mits сказал:

срезать печатку на раме(с одной стороны), можно было за один проход ножа. У кого то, такое было?

У меня два раза не получается. Не было ещё такой толстой печатки. Почему нужно проходить два раза?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, ex_edc сказал:

Ну що сказати. Сезон закінчив. Соняшник відкачав. Як і прогнозував - меду дуже мало, соняшнику по 20 кг взяв :( + в зиму на соняшнику залишив. Порівняно з минулими роками (30-40 кг соняшника) реультат нульовий. Із доброго - не треба заморочуватися зі збутом :). Весь піде у роздріб. 

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, RAN сказал:

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

 доброго дня, перший раз чую що на гречці погано зимують..

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Sasha_Gorin сказал:

доброго дня, перший раз чую що на гречці погано зимують..

 

тОДІ НЕ БУДУ ВІДБИРАТИ СОНЯШНИК, А КРУТАНУ ГРЕЧКУ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, RAN сказал:

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

Минула зима пройшла на ура на гречаному медові, що був зібраний у вересні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

теж в позатому році гарно перезимував на гречці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, RAN сказал:

тОДІ НЕ БУДУ ВІДБИРАТИ СОНЯШНИК, А КРУТАНУ ГРЕЧКУ

Не правильний вибір:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, RAN сказав:

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

Довелось одного разу зимувати на гречці, нормально.Та є і негатив, мед акації  скачений з суші з запасу і наставок на рамці 145 які під гречку не потрапляли, весною мав відтінок і ледь відчутний запах гречки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тижнів три температура  в ночі нижче 20 не опускалась... А сьогодні  в ночі  було +15 і відразу літ бджіл погіршився...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелы дома, сезон закрыт, начинаю готовится зимовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, RAN сказав:

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

Доброго дня, також зарас кочую на гречці, різновіковій найпізнішого сроку посіву лиш розпочала вчора цвісти, а за 1км  соняшник , один цвіте а другий розпочинає,  сімї прийдеться пізніше обробляти від кліща + підкормлю цукровим сиропом,  щось стрьомно на самому медови зимувать,:hmm:на гречці і соняшнику такого пізнього посіву перший раз, навідь не знаю чи варто розраховувать на медозбір;)  ночі теплі, зранку тумани адже рядом ліс і яри з водяними струмками, ставками:ay: ночю правда кабани, і косулі замахують, шастають з лісу в яр і наоборот:ole_ole: а так класно, люблю я кочовки:ax:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, RAN сказал:

Зацвіло 100 га гречки, цвіте соняшник, сезон продовжується, буду зимувати на меду (відберу соняшник для заміни гречки, бо кажуть на гречці погано зимують)

пізній соняшник не дає меду :( біля мене поля ще цвітутть, але вже мінус на контрольному пішов. вже четвертий рік таке спостерігаю - наче і погода і розгар цвітіння соняшнику. а меду не носять у серпні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...