Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Ще зустрів у місті от такий кущ, гул бджіл на ньому можна було почути здалеку.

Тільки сьогодні хотів спитати, що це за рослина. Росте у багатьох, як декоративна. Постійно наростають нові квітки, якщо не помиляюсь цвіте з весни. Бджоли на ній цілий день. Вже думав такою обсадитись по периметру :)

Пишуть, що бджола з нього нічого не бере - не достає - далеко до нектару (http://tochok.info/topic/5690-кампсис-текома/). Виходить, тільки відволікає від роботи, а результату небагато.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, AlexBond сказал:

Тільки сьогодні хотів спитати, що це за рослина. Росте у багатьох, як декоративна. Постійно наростають нові квітки, якщо не помиляюсь цвіте з весни. Бджоли на ній цілий день. Вже думав такою обсадитись по периметру :)

Пишуть, що бджола з нього нічого не бере - не достає - далеко до нектару (http://tochok.info/topic/5690-кампсис-текома/). Виходить, тільки відволікає від роботи, а результату небагато.

 

Так це кампсис! Він є ще жовтого кольору!у мене теж багато на квітках сидять бджіл!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прилетів сьогодні на пасіку ройок і привився спочатку під дахом одного із вуликів. Схоже на зліт. Рій десь рамка бджоли. Я спочатку подумав, що то атакують злодійки вулик, де розпечатав рамку з медом. Потім подумав що то нук злетів. Але під вечір під одним із вуликів знайшов матку  зовсім випадково. Взяв її до рук, підняв - а вона вжик і полетіла. Матка не моя, бо мої всі мічені, і ще й стара, мабуть - крила були потріпані дещо. Ройок же довго не думав і поліз селитися до сусіднього нука на 3 145 рамки. Прийшлося рятувати матку, бо як відкрив нука - вони вже її  потрохи тискали. Добре, що на льотку решітка стоїть. Тепер той нук тріщить від бджоли. 

Цікаво, що інстинкти пригнали бджіл в таку скрутну хвилину на чужу пасіку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Sanich сказав:

Прилетів сьогодні на пасіку ройок і привився спочатку під дахом одного із вуликів. Схоже на зліт. Рій десь рамка бджоли. Я спочатку подумав, що то атакують злодійки вулик, де розпечатав рамку з медом. Потім подумав що то нук злетів. Але під вечір під одним із вуликів знайшов матку  зовсім випадково. Взяв її до рук, підняв - а вона вжик і полетіла. Матка не моя, бо мої всі мічені, і ще й стара, мабуть - крила були потріпані дещо. Ройок же довго не думав і поліз селитися до сусіднього нука на 3 145 рамки. Прийшлося рятувати матку, бо як відкрив нука - вони вже її  потрохи тискали. Добре, що на льотку решітка стоїть. Тепер той нук тріщить від бджоли. 

Цікаво, що інстинкти пригнали бджіл в таку скрутну хвилину на чужу пасіку. 

мабуть чийсь нуклеус злетів,

одеразу їх біпіном можна пролити, та і сироп на відварі полиню не завадить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, realto сказав:

мабуть чийсь нуклеус злетів,

 

Скоріше у якогось горе-пасічника руки не дійшли до бджіл - залилися на обмеженому гнізді.  Знаю таких пару чоловік в селі по 1-2  вулика. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, realto сказал:

мабуть чийсь нуклеус злетів,

одеразу їх біпіном можна пролити, та і сироп на відварі полиню не завадить

ищите у себя на пасеке, слет произошёл у вас..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Sanich сказал:

Прилетів сьогодні на пасіку ройок і привився спочатку під дахом одного із вуликів. Схоже на зліт. Рій десь рамка бджоли. Я спочатку подумав, що то атакують злодійки вулик, де розпечатав рамку з медом. Потім подумав що то нук злетів. Але під вечір під одним із вуликів знайшов матку  зовсім випадково. Взяв її до рук, підняв - а вона вжик і полетіла. Матка не моя, бо мої всі мічені, і ще й стара, мабуть - крила були потріпані дещо. Ройок же довго не думав і поліз селитися до сусіднього нука на 3 145 рамки. Прийшлося рятувати матку, бо як відкрив нука - вони вже її  потрохи тискали. Добре, що на льотку решітка стоїть. Тепер той нук тріщить від бджоли. 

Цікаво, що інстинкти пригнали бджіл в таку скрутну хвилину на чужу пасіку. 

Кліщ в таку пору вигонить з вулика, після таких заселень з'являються сім'ї з критичною закліщенністю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, PEN сказав:

ищите у себя на пасеке, слет произошёл у вас..... 

Может и так. Нуки с запасными матками небыло времени смотреть, а в сумерках мог и не разглядеть матку. 

44 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Кліщ в таку пору вигонить з вулика, після таких заселень з'являються сім'ї з критичною закліщенністю.

Варостоп уже стоїть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Sanich сказал:

Может и так. Нуки с запасными матками небыло времени смотреть, а в сумерках мог и не разглядеть матку. 

Думаю, що з сусідніх пасік злетіла сім'я, яку добивав кліщ і матка дійсно немічена така явище часто відбувається осінню, особливо сильно злітають в жовтні в теплі дні, якщо кліщ набув критичного розповсюдження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

давненько не був на Точку :(

вже й осіння тема відкрита. Ну що ж. значить варто і собі поділитися сезоном що завершується. 

Нажаль у цьому році соняшник підкачав :(. Посіяно було багато але або далеко або пізній, а пізній соняшник дає зовсім не той взяток який треба. 

Основні висновки і здобутки сезону: повноцінно спробував магазинну систему, на акації повністю себе виправдала. А от на соняшнику отримав значно менше результату ніж очікував. Гадаю тут спрацювало два фактори: недостатня кількість суші (я ставив у один магазин по 2-4 рамки суші і 6-8 вощин, на акації витягнули, а на соняшнику пішли слабо) і як вже писав - пізній сонях. Також купив нарешті електропривід для медогонки (тільки не кидайте в мене тапками, що так довго цього не робив :)). Навчилися проводити огляд пасіки удвох за 6-7 годин чистого робочого часу. Ну і новий рекорд по відкачці - 43 сім"ї за неповний день (з 7-30 до 13 і з 16 до 19). Загальний результат сезону - 43 кг з сім"ї (15+27+1) (стаціонар, лежак і корпусний на 300+145 50/50, порода - не визначена :), в кожній сім"ї ще по 16-20 кг меду на зиму (зимують на соняшнику) ). В цілому задоволений.

Вчора-позавчора відкачав залишки меду, поставив варостоп і майже завершив формування гнізд. Лишилося по 2-4 рамки забрати і чекати завершення яйцекладки для контрольної обробки біпіном.

Плани на наступний сезон - довести суш на 145 до необхідної кількості, додати ще один електропривід, спробувати карніку (планую купити штук 10), довести викачку меду до результату "за один день"(60 +/- сімей). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начало осени имеет плачевное начало. Уже слетело 3 семи, одна сильно ослабла. Клеща в семьях по разному, есть семьи в которых клеща почти нет, а есть что очень много. 

Пластины от клеща ставил весной, а вот со второй обробкой затянул, вот и получил! В общем сам виноват во всем. Еще в одной семье пропала молодая матка или стала трутовкой. Засева в семьях почти нет, в некоторых только печатный расплод и яйца, личинок нет.  Итого уже минус 4, и это еще зима впереди...Зимовка у меня чувствую будет сложная. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ex_edc сказал:

 

Плани на наступний сезон - довести суш на 145 до необхідної кількості, додати ще один електропривід, спробувати карніку (планую купити штук 10), довести викачку меду до результату "за один день"(60 +/- сімей). 

60 семей за день это понятно...   Но лучше напишите в тонах..   сколько это тон за день получится..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Пластины от клеща ставил весной, а вот со второй обробкой затянул, вот и получил! В общем сам виноват во всем. Еще в одной семье пропала молодая матка или стала трутовкой. Засева в семьях почти нет, в некоторых только печатный расплод и яйца, личинок нет.  Итого уже минус 4, и это еще зима впереди...Зимовка у меня чувствую будет сложная. :(

Жаль. А что за пластины ставили по весне? Чем обрабатывали в прошлую осень? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

60 семей за день это понятно...   Но лучше напишите в тонах..   сколько это тон за день получится..

близько 1,2 т. 2 медогонки (4р з електроприводом і 3р ручна). відбір/відкачка не розділені крім магазинів (25 вуликів 2*300+2*145, магазини відбираються а потім окремо відкачуються коли є вільні проміжки часу). Злив меду після наповнення бункера медогонки (25 л і 18 л). 

Ну власне тут же і ховаються джерела підвищення продуктивності: за рахунок магазинів остаточно розділити відбр/відкачку, стіл для розпечатування для пришвидшення процесу, зробити постійним злив меду, але все упирається у фінанси - під це все треба переробляти будиночок на пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Клеща в семьях по разному, есть семьи в которых клеща почти нет, а есть что очень много.

Рои ловили ? Я в этом году поймал несколько штук , так клещ там виден не вооруженным глазом . В своих семьях весной ставил Варостоп по 1 пластине на семью - клещ есть , но терпимо и ситуация с ползающими пчелами наилучшая ( то есть их практически не было ) за всю мою историю пчеловождения .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Wladimir_K сказал:

Думаю, що з сусідніх пасік злетіла сім'я, яку добивав кліщ і матка дійсно немічена така явище часто відбувається осінню, особливо сильно злітають в жовтні в теплі дні, якщо кліщ набув критичного розповсюдження.

Не так давно знімав поройок на 2 жмені бджіл , так там навіть матки не було . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Sanich сказал:

Прилетів сьогодні на пасіку ройок і привився спочатку під дахом одного із вуликів. Схоже на зліт. Рій десь рамка бджоли. Я спочатку подумав, що то атакують злодійки вулик, де розпечатав рамку з медом. Потім подумав що то нук злетів. Але під вечір під одним із вуликів знайшов матку  зовсім випадково. Взяв її до рук, підняв - а вона вжик і полетіла. Матка не моя, бо мої всі мічені, і ще й стара, мабуть - крила були потріпані дещо. Ройок же довго не думав і поліз селитися до сусіднього нука на 3 145 рамки. Прийшлося рятувати матку, бо як відкрив нука - вони вже її  потрохи тискали. Добре, що на льотку решітка стоїть. Тепер той нук тріщить від бджоли. 

Цікаво, що інстинкти пригнали бджіл в таку скрутну хвилину на чужу пасіку. 

До мене минулого тижня аж два таких прилетіли, думаю що зліт через голод, бо прививались під кришку вулика(на вентиляційну сітку), де напередодні давав сироп. Маток подушив і приєднав до нуків

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, vovchik v сказал:

Не так давно знімав поройок на 2 жмені бджіл , так там навіть матки не було . 

Є і такі, якщо матка сіє лишають її зі свитою і злітають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik v сказал:

Рои ловили ? Я в этом году поймал несколько штук , так клещ там виден не вооруженным глазом . В своих семьях весной ставил Варостоп по 1 пластине на семью - клещ есть , но терпимо и ситуация с ползающими пчелами наилучшая ( то есть их практически не было ) за всю мою историю пчеловождения .

Є місця, де і 2 обробітку буде мало, до речі раніше не міг в таке повірити, в основному це східні області Харківська, Сумська, Запоріжська.

Дуже велика насиченість бджолами і хоч що там робити, а і весняний обробіток не є панацеєю і ставити на осінню потрібно у них рано.

Тут повинна бути зацікавленість і всіх пасічників, потрібно тим же тактіком, якщо на пластин немає коштів обробити в один час усім, але з нашою розрізненістю це не є реально. 

До речі в Ізраїлі від кліща обробляє спеціальна служба і в один час у всіх пасічників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Жаль. А что за пластины ставили по весне? Чем обрабатывали в прошлую осень? 

Варостоп от Владимира. Вина не пластин, а то что я запоздал с их постановкой. А так же возможно с соседями.

1 час назад, vovchik v сказал:

Рои ловили ? Я в этом году поймал несколько штук , так клещ там виден не вооруженным глазом . В своих семьях весной ставил Варостоп по 1 пластине на семью - клещ есть , но терпимо и ситуация с ползающими пчелами наилучшая ( то есть их практически не было ) за всю мою историю пчеловождения .

Да ловил рои, но они получают пластины сразу по приезду.  Ползающих пчел можно не всегда заметить, по тому как есть семьи которые их выносят. На прилетке и под ней их не будет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Варостоп от Владимира. Вина не пластин, а то что я запоздал с их постановкой. А так же возможно с соседями.

Да ловил рои, но они получают пластины сразу по приезду.  Ползающих пчел можно не всегда заметить, по тому как есть семьи которые их выносят. На прилетке и под ней их не будет. 

2 роки одна і та ж картина, і при обробітку весною, у нас щось подібне ще є у @Н. Петрович і ще у декількох колег, тут без спільного рішення по обробітку прийдеться кліща і осінню і весною "бомбити".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

2 роки одна і та ж картина, і при обробітку весною, у нас щось подібне ще є у @Н. Петрович і ще у декількох колег, тут без спільного рішення по обробітку прийдеться кліща і осінню і весною "бомбити".

Общего решения не будет это 100%, причины вам назвал. А то что придется это точно, и лучше не 2, а 3 раза:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

До речі в Ізраїлі від кліща обробляє спеціальна служба і в один час у всіх пасічників.

Колись , у нас теж від колорадського жука спец. служба обробляла .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.08.2017 в 23:12, ДобровоЛ сказал:

Моїтеж стоять на соняху. Є там і дві площі, що ще й не почали цвісти. Але то вже вони збирають для себе. Може з десяток- другий який рамок і качну ще.:dntknw: Але то, щоб була робота у матки. Перед цим стояв теж на соняху. Баки  відрізняються  по силі - майже не сіли насоняху. Але я вивозив відводки. Тож зараз усі кочові стоять по два корпуси рутівські. Слідкував, щоббуло місце для роботи матки.Але баки, на відміну від карпатянок і карніки , майже весь мед крім крайніх рамок несли на гору.:hmm:

У меня так дворняги, когда 16 августа забирал на откачку,гнёзда почти пустые, а весь мёд вверху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Lesnik сказав:

У меня так дворняги, когда 16 августа забирал на откачку,гнёзда почти пустые, а весь мёд вверху.

То не маловажний факт! :ay: Берегти таких "дворняг" потрібно. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...