Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Осінь 2017\ Зима 2018

В теме 4 339 сообщений

3 часа назад, Василика сказал:

Кто-то пробовал проводить зимний облет в теплице?

Пробував, тільки не в теплиці. В старій хаті. Описував   в темі "Наскоковое пчеловодство. Пасечникам  выходного дня" 5 марта 2012 г. стр.3.

В теплиці  недоцільно. Її треба нагріти, якщо зовні холодно.  А якщо південне сонце нагріло - то і надворі облетяться. :ay:

Поделиться сообщением

1 час назад, Василика сказал:

Считаю, шо делаю правильно - эксперименты, обретение опыта и постепенное увеличение семей. Или нужно было без опыта купить пасеку и в первом- же сезоне все похерить.

А на мене серед нас є багато пасічників, які мають 10-20 сімей і постійно експерементують і так завжди, а деякі серед них ще встигають видати декілька книжок, в яких розповісти про "фантастичні і космічні" технології по яких і далі вчиться більшість початківців.

Поделиться сообщением

12 години тому, Wladimir_K сказав:

А на мене серед нас є багато пасічників, які мають 10-20 сімей і постійно експерементують і так завжди, а деякі серед них ще встигають видати декілька книжок, в яких розповісти про "фантастичні і космічні" технології по яких і далі вчиться більшість початківців.

Всі чоловіки певною мірою експериментатори і творці. З дитинства, коли хлопчик розбирає (ламає) іграшку, щоб подивитись, що в середині. Це нормально. Погано, якщо дух творчості зникає з роками, вивітрюється під тиском буденності. :)

Поделиться сообщением

6 минут назад, Arius сказал:

Всі чоловіки певною мірою експериментатори і творці. З дитинства, коли хлопчик розбирає (ламає) іграшку, щоб подивитись, що в середині. Це нормально. Погано, якщо дух творчості зникає з роками, вивітрюється під тиском буденності. :)

В творчості повинна бути раціональність і розуміння того, що можна з бджолами робити дуже багато, комаха Божа витривала, багато деколи витримує, але і розуміти, що ці підходи не завжди є корисними і застосовані для пасічників, які живуть з пасіки.

Поделиться сообщением

5 годин тому, Василика сказав:

Кто-то пробовал проводить зимний облет в теплице?

Те, що обліт реально відбудеться, сумнівів не має. Сумнів в тому, що дешевше - сім'я чи відмивання потім всього в середині. Привабливіший варіант з використанням сітчастого коробу для обльоту. Я декілька років тому використовував для однієї сім'ї, яка під кінець зими вела себе досить неспокійно, рукав з поліетиленової плівки довжиною метрів 2-3 прямо на точку. З однієї сторони рукав щільно припасував до вулика, другий зав'язав. Всередині рукава був легенький каркас з рейок, вийшло схоже на тепличку. В середину каркасу помістив будівельний ел. фен і термометр. Загалом вийшло, бджоли облітувались, але частина залишились на стінках, їх потім витрусив у вулик зверху на рамки. Зібрались не всі мабуть тому, що не застосовував затінення в кінці. Думаю, краще проводити таку процедуру у відлигу під вечір, тоді затінення буде природнє.

Изменено пользователем nibond

Поделиться сообщением

5 часов назад, Arius сказал:

одна сімейка підозріла вже була. Подивився, з 6 вуличок лишилась жменя. Підмор рівномірно встеляє дно.

Причина, на Вашу думку?:hmm:

Поделиться сообщением

На мою думку одна із причин значної осінньо-зимової загибелі бджіл  в тому що до нас завозяться неконтрольовано бджолині матки із Європи. В Європі тривалість безоблітного періоду становить 90 днів а у нас може бути 150 днів. Наступна причина - старі бджоломатки які перестають сіяти на початку вересня, ще одна причина це обробки полів гербіцидами які знищують  льотну бджолу в кількості 2 - 3 рамки із кожного вулика, ще одна причина це обробка малоефективними препаратами проти кліща вароа деструктор а також велику роль грає жадібність пасічника який везе бджоли на пізній соняшник а далі  соняшниковий мед викачує насухо разом із відкритим розплодом щоб отримати більше грошей. Потім бджоли загодовуються великою кількістю цукрового сиропу який треба бджолам переробити за один місяць і ще виростити молодих бджіл які повинні наростити жирове тіло і піти в зиму. Велику роль грає молода бджоломатка яка восени довго сіє і пасічники думають що вони займаються осіннім нарощуванням бджолосімей. Чим довше бджоли вирощують розплід тим слабші вони підуть в зиму. Взагалі пасічний сезон 2018 року почався із 10 серпня 2017 року. Нормальна сім'я бджіл може закласти на зиму без перевантаження 3 або 4 рамки кормів. Але зовсім не 7 і не 8. Виходить так що восени матки є а бджіл не вистачає. Тому бджіл я бережу всіма доступними методами.

Изменено пользователем Крук

Поделиться сообщением

15 минут назад, Крук сказал:

На мою думку одна із причин значної осінньо-зимової загибелі бджіл  в тому що до нас завозяться неконтрольовано бджолині матки із Європи. В Європі тривалість безоблітного періоду становить 90 днів а у нас може бути 150 днів. Наступна причина - старі бджоломатки які перестають сіяти на початку вересня, ще одна причина це обробки полів гербіцидами які знищують  льотну бджолу в кількості 2 - 3 рамки із кожного вулика, ще одна причина це обробка малоефективними препаратами проти кліща вароа деструктор а також велику роль грає жадібність пасічника який везе бджоли на пізній соняшник а далі  соняшниковий мед викачує насухо разом із відкритим розплодом щоб отримати більше грошей. Потім бджоли загодовуються великою кількістю цукрового сиропу який треба бджолам переробити за один місяць і ще виростити молодих бджіл які повинні наростити жирове тіло і піти в зиму. Велику роль грає молода бджоломатка яка восени довго сіє і пасічники думають що вони займаються осіннім нарощуванням бджолосімей. Чим довше бджоли вирощують розплід тим слабші вони підуть в зиму. Взагалі пасічний сезон 2018 року почався із 10 серпня 2017 року. Нормальна сім'я бджіл може закласти на зиму без перевантаження 3 або 4 рамки кормів. Але зовсім не 7 і не 8. Виходить так що восени матки є а бджіл не вистачає. Тому бджіл я бережу всіма доступними методами.

Ну не потрібно тут згадувати про завезення бджіл з Європи (бо це вже:at:) Скільки можна писати несінитницю???  Останні роки у  нас зими такі самі як і в Польщі чи Німеччині. 

Погана зимівля, це кліщ, пізній закорм , запас кормів ну і на крайній випадок вологість. 

Изменено пользователем FES

Поделиться сообщением

1 час назад, nibond сказал:

Те, що обліт реально відбудеться, сумнівів не має. Сумнів в тому, що дешевше - сім'я чи відмивання потім всього в середині. Привабливіший варіант з використанням сітчастого коробу для обльоту. Я декілька років тому використовував для однієї сім'ї, яка під кінець зими вела себе досить неспокійно, рукав з поліетиленової плівки довжиною метрів 2-3 прямо на точку. З однієї сторони рукав щільно припасував до вулика, другий зав'язав. Всередині рукава був легенький каркас з рейок, вийшло схоже на тепличку. В середину каркасу помістив будівельний ел. фен і термометр. Загалом вийшло, бджоли облітувались, але частина залишились на стінках, їх потім витрусив у вулик зверху на рамки. Зібрались не всі мабуть тому, що не застосовував затінення в кінці. Думаю, краще проводити таку процедуру у відлигу під вечір, тоді затінення буде природнє.

А как вам такой вариант - сделать каркас диаметром 1,8 м, высотой 2 м, на него натянуть тепличный рукав, с верху завязать. При необходимости, когда светит солнце накрываете им улик, когда воздух и улей прогреются открываете крышку , пчела облетывается, затем заходите вы и делаете ревизию. В доме оно, конечно лучше, но рукав , в отличие от стен можно без особого труда помыть.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, FES сказал:

Ну не потрібно тут згадувати про завезення бджіл з Європи (бо це вже:at:) Скільки можна писати несінитницю???  Останні роки у  нас зими такі самі як і в Польщі чи Німеччині. 

Погана зимівля, це кліщ, пізній закорм , запас кормів ну і на крайній випадок вологість. 

:IMHO1:по чему происходит гибель пчел а происходит она в основном по вине нас  с вами то есть пчеловодов только мы боимся осознать своих ошибок вот и ищим  причину :hi: 

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, Василика сказав:

А как вам такой вариант - сделать каркас диаметром 1,8 м, высотой 2 м, на него натянуть тепличный рукав, с верху завязать. При необходимости, когда светит солнце накрываете им улик, когда воздух и улей прогреются открываете крышку , пчела облетывается, затем заходите вы и делаете ревизию. В доме оно, конечно лучше, но рукав , в отличие от стен можно без особого труда помыть.

Думаю, це ще краще, мій варіант був на скору руку. Тільки сонця може бути не достатньо, фен все одно потрібен. А ще потрібно убезпечити від заклякання бджіл на холодній землі.

І ще потрібно пам'ятати, що зимовий обліт це крайня міра, якщо вже видно, що без обльоту не дотягнуть до весни і для заспокоєння бджіл були використані всі можливі засоби - корми, вода, вентиляція, утеплення, наявність матки, перевірка і профілактика  нозематозу.

Поделиться сообщением

13 години тому, ромео сказав:

Причина, на Вашу думку?:hmm:

Багато може бути причин. Не наростили молоду бджолу, кліщ, закристалізований мед, і фініта... розплід :hi:

Поделиться сообщением

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Не большая история - кода у меня зароилась первая семья, я обратился к опытному пасечнику предпенсионного возраста, который вел пасеку у соседа, у него было 80 семей. Приехал, лезть в улей не стал, так как начиналось хмарится, открыл несколько потолочин, шоб семья остывала и на этом все. На все вопросы "почему", шо я задавал, один ответ - мэнэ так дид вчыв, батько вчыв. Через неделю приезжает к соседу смотреть пасеку, у и я туда с маской разогнался, не тут, то было - от калитки сразу развернул со словами, шо посторонних на пасеке не должно быть. Так, шо наличие большого количества семей еще ничего не означает

Поделиться сообщением

Только что, Василика сказал:

Представлю как эти махинации делают канадцы на пасеке семей так в тыщу:blink:

Поделиться сообщением

12 години тому, FES сказав:

Це зараз у нас така зима, а в основному холодніша і триваліша. І одного дня холод з-за Уралу може до нас дотягнутись, як це часто буває, а до Польщі  - ні. В Західній і Південній Європі підгодовувати бджіл зимою  - нормальна річ.

12 години тому, tolik2362 сказав:

по чему происходит гибель пчел а происходит она в основном по вине нас  с вами то есть пчеловодов только мы боимся осознать своих ошибок вот и ищим  причину 

Звичайно, в основному винні самі люди, але і природа, яка має свої уявлення про раціональність, теж іноді може вибраковувати поганий матеріал. І їй абсолютно байдуже, чи заробить пасічник на цьому, чи ні.

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, В.Ю.А. сказав:

Представлю как эти махинации делают канадцы на пасеке семей так в тыщу:blink:

Професіонал зробить усе, щоб цього не допустити, а коли й трапиться, то вони просто одразу формують грамотний звіт про втрату 50% пасіки і отримують відповідну компенсацію.  Але нам ця опція не доступна.

Поделиться сообщением

12 минут назад, nibond сказал:

Думаю, це ще краще, мій варіант був на скору руку. Тільки сонця може бути не достатньо, фен все одно потрібен. А ще потрібно убезпечити від заклякання бджіл на холодній землі.

І ще потрібно пам'ятати, що зимовий обліт це крайня міра, якщо вже видно, що без обльоту не дотягнуть до весни і для заспокоєння бджіл були використані всі можливі засоби - корми, вода, вентиляція, утеплення, наявність матки, перевірка і профілактика  нозематозу.

Тепла должно хватить, да и добавить не проблема и землю нужно будет пленкой черной застелить, но это все решаемые детали. Меня не так облет, как ревизия улья в холодное время интересует, жадный я, пчел, шо  растериваются жалко

Поделиться сообщением

39 хвилин тому, tolik2362 сказав:

:IMHO1:по чему происходит гибель пчел а происходит она в основном по вине нас  с вами то есть пчеловодов только мы боимся осознать своих ошибок вот и ищим  причину :hi: 

Для того щоб уникнути цих помилок треба зрозуміти що вони є і зробити так щоб їх уникнути.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Василика сказав:

, жадный я, пчел, шо  растериваются жалко

Але і тут потрібно поміркувати - чи потрібні нам ті бджоли, які не повернулись у вулик. Якщо це безнадійно хворі на нозематоз, то нехай там і залишаються.

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, nibond сказав:

Але і тут потрібно поміркувати - чи потрібні нам ті бджоли, які не повернулись у вулик. Якщо це безнадійно хворі на нозематоз, то нехай там і залишаються.

Хворі бджоли повинні відійти  а молоді і сильні народитися на початку вересня і набрати жирове тіло. Саме тому хворі бджоли осінню і зимою закладають розплід для того щоб вижити тому що тільки молоді бджоли стійкі до нозематозу і інших хвороб. Ми дозволяємо бджоломаткам довго сіяти і вирощувати бджолам нові і слабкі бджоли які легко заражаються. А потім ці слабкі бджоли керуючись інстинктом виживання знов закладають розплід для того щоб вижити. Замкнене коло. А достатньо тільки зробити так щоб матки після 10 вересня не сіяли. Це можна зробити або посадкою матки до клітки або утримуючи відповідні породи.

Поделиться сообщением

Хворі бджоли повинні відійти  а молоді і сильні народитися на початку вересня і набрати жирове тіло. Саме тому хворі бджоли осінню і зимою закладають розплід для того щоб вижити тому що тільки молоді бджоли стійкі до нозематозу і інших хвороб. Ми дозволяємо бджоломаткам довго сіяти і вирощувати бджолам нові і слабкі бджоли які легко заражаються. А потім ці слабкі бджоли керуючись інстинктом виживання знов закладають розплід для того щоб вижити. Замкнене коло. А достатньо тільки зробити так щоб матки після 10 вересня не сіяли. Це можна зробити або посадкою матки до клітки або утримуючи відповідні породи.
Яка це порода не сіє після 10 вересня ?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Поделиться сообщением

34 хвилини тому, Василика сказав:

Тепла должно хватить, да и добавить не проблема и землю нужно будет пленкой черной застелить, но это все решаемые детали. Меня не так облет, как ревизия улья в холодное время интересует, жадный я, пчел, шо  растериваются жалко

Бджоли готуються до зими починаючи із 10 серпня. Після 10 жовтня у вулику взагалі робити нічого. Для того щоб бджоли зимували добре треба утримувати зимостійкі породи і вчасно готувати їх до зими. Якщо пропустити 3 дні - можна втратити тиждень. Пропустивши тиждень - можемо втратити місяць.

Изменено пользователем Крук

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Sesk сказав:

Не сіють матки лінії бакфаст В204. А також подивіться на ютубі праці Малихіна.

Поделиться сообщением

1 час назад, Крук сказал:

Бджоли готуються до зими починаючи із 10 серпня

Смотря где , тут зависит от климата . 19 сентября мёд качают , а кто и позже .

Після 10 жовтня у вулику взагалі робити нічого

А в начале или в это время только привожу с кочёвки и начинаем собирать гнездо  и в некоторых семьях есть рас плод . Не везде подходит время у каждого своё .

Поделиться сообщением

Не сіють матки лінії бакфаст В204. А також подивіться на ютубі праці Малихіна.

Тю,так у него вообще никакие матки после августа не сеют, он изолятором пользуется.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти