Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

3 хвилини тому, Пчелолюбитель сказав:

Виходить, якщо трохи допомогти їм зараз підтримати температуру (краще утеплити), можна зменшити наслідки низьких температур в кінці зими-на початку весни?

Сама велика проблема раннього розплоду в морози це те, що клуб стискується на розплоді і неможе дістати до меду. Розплід бджоли непокинуть, будуть гріти до кінця, а далі осипаються при наявності меду в вулику. Тож коли дійсно необхідно, можна дати сім'ї канді або меду і цим врятувати сім'ю. Всіх підряд кормити непотрібно, бо канді - це аварійна підкормка, дається тоді, коли це  дійсно необхідно. При потеплінні клуб розповзається по рамках, і корм в рамках вже може дістати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, davolodya сказал:

Сама велика проблема раннього розплоду в морози це те, що клуб стискується на розплоді і неможе дістати до меду. Розплід бджоли непокинуть, будуть гріти до кінця, а далі осипаються при наявності меду в вулику. Тож коли дійсно необхідно, можна дати сім'ї канді або меду і цим врятувати сім'ю. Всіх підряд кормити непотрібно, бо канді - це аварійна підкормка, дається тоді, коли це  дійсно необхідно. При потеплінні клуб розповзається по рамках, і корм в рамках вже може дістати.

Зрозуміло. Просто я думаю, чи є в такому випадку сенс додатково (незважаючи на те, що дали канді чи мед) утеплити сім'ю, яка вже має розплод, і коли до обльоту лишилось пара тижнів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Пчелолюбитель сказал:

Зрозуміло. Просто я думаю, чи є в такому випадку сенс додатково (незважаючи на те, що дали канді чи мед) утеплити сім'ю, яка вже має розплод, і коли до обльоту лишилось пара тижнів.

Ні, цим ви спровокуєте їх до збільшення кількості розплоду. Має бути розумна межа

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Пчелолюбитель сказав:

Зрозуміло. Просто я думаю, чи є в такому випадку сенс додатково (незважаючи на те, що дали канді чи мед) утеплити сім'ю, яка вже має розплод, і коли до обльоту лишилось пара тижнів.

Звичайно що є. Чим тепліше, тим менше гріти будуть, менше корму з'їдять для цього, жолудок же не резиновий, невідомо коли обліт буде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В сімей які вирощують розплід збільшується потреба у воді. Я своїм бджолам поклав із осені по шматку пінопласту товщиною 1 сантиметр на гніздові рамки . По краях пінопласту іде невелика конденсація вологи яку бджоли і використовують.  Якщо вологи не вистачає тоді йде посилене споживання кормів.  А так ще й тепло не так швидко випромінюється зверху. Утеплювання зверху тільки посилить вирощування розплоду. Утеплювати треба в міру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

Ні, цим ви спровокуєте їх до збільшення кількості розплоду. Має бути розумна межа

 

1 минуту назад, davolodya сказал:

Звичайно що є. Чим тепліше, тим менше гріти будуть, менше корму з'їдять для цього, жолудок же не резиновий, невідомо коли обліт буде

:dntknw: Значить, треба так утеплити (або не утеплити, по факту наявного утеплення), щоб допомогти гріти, але не спровокувати на подальший ранній розвиток.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, ромео сказав:

Ні, цим ви спровокуєте їх до збільшення кількості розплоду. Має бути розумна межа

Якщо вже розплід є, невелика різниця, буде його трошки більше чи трошки менше. Якщо ж сім'ю утеплити, навантаження на кишечник недуже сильно збільшиться. 

У мене у всіх вуликах зараз льотки відкриті повністю, але з загороджувачем від мишей. А зверху тепла подушка, в корпусних  в кришках 2 см пінопласт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Утеплювати не потрібно. Це точно. Якщо послухати бджіл і вони гудуть помірно і спокійно тоді все в порядку по теплу. Інша справа коли мало кормів або не вистачає води. Просто зробіть так щоб кормів вистачило і все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Пчелолюбитель сказал:

:dntknw: Значить, треба так утеплити (або не утеплити, по факту наявного утеплення), щоб допомогти гріти, але не спровокувати на подальший ранній розвиток.:hmm:

Саме так! :ay: Ви коротко і вдало виразили протиріччя існуючого моменту, об'єднали різні погляди.

Вставлю і свої  "п'ять копійок". Виходимо з того, що розплод (хоча б трохи) вже є. Його треба гріти. Якщо додамо утеплення, клубу не треба стискатися і він зможе охопити і розплод і медове поле. Таким чином: "И волки сыты и овцы целы." Звичайно,  зоною підвищеного комфорту може скористатися матка, та холод знизу:ah: (саме знизу, це важливо!), пригальмує процес. Зводити його нанівець не варто :IMHO:. Потепліє - мені обіцяли!  При плюсах бджоли зможуть "пересісти" на медові рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В обід було 0 градусів ( вранці мінус 18 )і сонечко то заглянув зверху в 17 сімей, решту не встиг. Відійшла одна на двох українських півкорпусах.Не вистачило корму -сіли на зимівлю в верхньому півкорпусі і мед в нижньому залишився:(. І в минулу зиму також була така проблема. А на українській рамці зимують без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні на сонечку було +5, в затінку -3 одна сімя обліталась видно на снігу  сліди обльоту. 2 сімї гріли розплід так і застигли на розплоді заливши корм. розплоду на долоню вже запечатаного.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Петрович 49 сказав:

Саме так! :ay: Ви коротко і вдало виразили протиріччя існуючого моменту, об'єднали різні погляди.

Зараз як не зроби - все буде неправильно))) Цього року дату обльоту в календарях червоним кольором!! Всі будуть святкувати і випивати! Дайте бджолам їсти і залиште в покої!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

близько 10 літало із ста а снігу метер  лазив розгрібав летки  в першому ряду 10вуликів сніг як дуло вирівнявся рівно з кришами завтра буду добувати хоть на лопату покругу   срочно дощу на день потрібно еначе удачі небачити

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Дід Василь сказал:

близько 10 літало із ста а снігу метер  лазив розгрібав летки  в першому ряду 10вуликів сніг як дуло вирівнявся рівно з кришами завтра буду добувати хоть на лопату покругу   срочно дощу на день потрібно еначе удачі небачити

Посипав попелом вранці то за день на сонці сніг добре підсів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сипав мало толку і добриво в ход ішло  гарна трава буде 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Arius сказав:

у мене таким чином відійшла хороша сім'я на так званих піврамках. Виїли все зверху, там і застигли - клуб був на 7 вуличок, вся бджола обліпила верхній ярус рамок і застигла від голоду, а внизу рамки з медом на 70%. Розплоду немає. Щось мені ця система зовсім не подобається. Розповідають, що ніби сідає клуб відразу в двох корпусах, дістає знизу і зверху, між рамками ходить. Я в це вже не вірю. Ще були сумніви, якби хоч який слабак, який не діставав до низу, ще зрозуміло, а так велика сім'я... І заглядав перед морозами, все було нормально, думаю великий клуб, гарно сидить, меду вдосталь, дістане і знизу, а воно ось як. І якось задовбало бігати з пакетиками другу зиму, нервувати, при тому що внизу рамки з медом, а бджоли всі під верхом. Планував робити нові рамки 145, але тепер буду повертатись до дадана в гнізді. 145 буде тільки під мед. Для зими ці "недорамки" не придатні, принаймні у мене - висновок остаточний. Колись дід, у якого я купляв перші вулики, мав рамки дадан, зімкнуті зверху, навіть не видно де той клуб сидить, куди рухається. І він загодував, так, щоб рамки руку відтягували і забув до весни. Якби та сім'я, що я втратив через ідіотські рамки, сиділа на нормальних рамках, то корму вистачило б до травня місяця. Такий ось урок, і дуже доречний, вважаю. 

в мене також 1 загинула по такій самій причині ще раніше сила сіьї велика і сиділа зверху, а нижню пів рамку тріш тільки зачепили. в мене пасіка в основному вся на 230 та 300 рамці 145 тільки під мед та в нуклеуси. ця сімя що загинула то це я нуки осінню пообєднував і загодував залишив щоб весною було що в нуки заселяти, але вже нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дзвонить знайомий, в розпачі, жаліється, що бджолами встелений сніг. Синички бенкетують. Сніг навколо - жовтий. Льотки орієнтовані на південь. Яскраве сонце нагріває стінку і провокує на вильоти. Видно вже не можуть дотерпіти.

Порадив притінити вулики .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ромео сказав:

Порадив притінити вулики .

В мене також два вулики льотками на південь... були перед передніми стінками поставлена бляха щоб сонце не виманювало бджіл - до лампочки, побачив що з під бляхи почали вилазити. Бляху забрав - бджілки трішки політали... Добре що з ранку перед вуликами попелу розсипав, фактично до обіду весь сніг розтанув.... в нас його не багато..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, ромео сказал:

Дзвонить знайомий, в розпачі, жаліється, що бджолами встелений сніг. Синички бенкетують. Сніг навколо - жовтий. Льотки орієнтовані на південь. Яскраве сонце нагріває стінку і провокує на вильоти. Видно вже не можуть дотерпіти.

Порадив притінити вулики .

НЕ допоможе,буде ще хуже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Олег77 сказал:

НЕ допоможе,буде ще хуже.

 

36 минут назад, Бджолопотам сказал:

 до лампочки, 

А що робити?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ромео сказал:

Дзвонить знайомий, в розпачі, жаліється, що бджолами встелений сніг. Синички бенкетують. Сніг навколо - жовтий. Льотки орієнтовані на південь. Яскраве сонце нагріває стінку і провокує на вильоти. Видно вже не можуть дотерпіти.

Порадив притінити вулики .

Эт, не то пальто - у меня корпус дадана выкрашен зеленой краской, обернут стрейчевой пленкой, пробовал с солнечной стороны рукой, так градусов сорок. И не одна пчела не вылетала, в тени было +2,5 градуса так-же знаю, шо они гонят расплод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що робити? Затіняти чи ні?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

 

А що робити?:dntknw:

У меня синички вчера растревожили улик, в результате с пол сотни пчел остались на снегу. Я их собрал в пластиковый контейнер, капнул чуть меду, отогрел. Ожили все, сожрали мед и я их высыпал назад в улик, сегодня не вылетали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ромео сказав:

 

А що робити?:dntknw:

Нехай облітуються, якщо погода позволяє.  На сніг  постелити соломи, або , ще краще, чорне агроволокно,  і хай літають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Baton сказал:

Так що робити? Затіняти чи ні?

 

Я думаю, шо нет, причина не в этом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...