Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Зимама цього року досить цікава! 

Думаю це екзамен від природи, на проф.придатність пасічника!

Ніби і нічого незвичайного, але відносно тепла зима до лютого, і такий поворот в кінці календарної зими роблять свою справу!!!

А до цього ще передував надзвичайно потужний медозбір із соняха (в нашому регіоні), і 20р лежаки для цього не підходять, бо були випадки, що бджоли знаходили шпарину і під кришою натягували язики і заливали, що можна говорити про місце для червління матки! корпусні вулики від цього мають велику перевагу, але вони тільки у (більш продвинутих бджолярів) а основна маса 80% це лежаки, українці на 20 рамок (скільки меду недобрали вони і не догадуються) і сімї пішли зимувати на 5 - 6 р. багато з них вже посипалось, а тут ще тільки зима розпочалася!:IMHO:

БАЖАЮ ВСІМ ГАРНО ДО ЗИМУВАТИ :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Wladimir_K сказал:

Вже на цей час можу констатувати, що в нашому регіоні у багатьох пасічників будуть проблеми із зимівлею бджіл.

Коротко поясню, посіви в 2017 р. в Чернівецькій, Хмельницькій і Тернопільській були рекордні і медозбір теж. Більшість пустила в зиму невеликі сім'ї зимувати на соняху, пасіки основному невеликі і багато використовують "дідівські технології", на дворі при таких морозах такі сім'ї в переважній більшості не перезимують.

Да может еще обойдется все 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

Зимама цього року досить цікава! 

Думаю це екзамен від природи, на проф.придатність пасічника!

Ніби і нічого незвичайного, але відносно тепла зима до лютого, і такий поворот в кінці календарної зими роблять свою справу!!!

А до цього ще передував надзвичайно потужний медозбір із соняха, і 20р лежаки для цього не підходять, бо були випадки, що бджоли знаходили шпарину і під кришою натягували язики і заливали, що можна говорити про місце для червління матки! корпусні вулики від цього мають велику перевагу, але вони тільки у (більш продвинутих бджолярів) а основна маса 80% це лежаки, українці на 20 рамок (скільки меду недобрали вони і не догадуються) і сімї пішли зимувати на 5 - 6 р. багато з них вже посипалось, а тут ще тільки зима розпочалася!:IMHO:

БАЖАЮ ВСІМ ГАРНО ДО ЗИМУВАТИ :wave:

У лежаках є простий спосіб ,щоб не заливали .

Всю жизнь використовую забираю не печатні рамки мед серець і переставляю у другі вулики ( відводки, слабі сімьї, лишні корпуси МК ) вони допечатають

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, AVA сказал:

У лежаках є простий спосіб ,щоб не заливали .

Всю жизнь використовую забираю не печатні рамки мед серець і переставляю у другі вулики ( відводки, слабі сімьї, лишні корпуси МК ) вони допечатають

А є ще простіший спосіб, зробити наставки. В мене навіть на 24 рамковий стоять. Після соняшнику повно печатного розплоду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, mixaskm сказал:

Да может еще обойдется все 

В основному намагаюсь зрозуміти навики і підхід вони у переважної більшості не змінилися, так само як і обробіток від кліща  біпін і то в кращому випадку і розмноження роями.

Про таке речі з окремими пасічниками говорив і вже тоді було зрозуміло наслідки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Anatolij сказал:

А є ще простіший спосіб, зробити наставки. В мене навіть на 24 рамковий стоять. Після соняшнику повно печатного розплоду

ТА я тоже уже зробив , чотири доски і дві рейки рамки повісить , переставлял до 50 сімей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Вже на цей час можу констатувати, що в нашому регіоні у багатьох пасічників будуть проблеми із зимівлею бджіл.

 

Меньше  нарда --  больше  кислорода..   природный  отбор  -- пчеловодов..

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

 

Коротко поясню, посіви в 2017 р. в Чернівецькій, Хмельницькій і Тернопільській були рекордні і медозбір теж. Більшість пустила в зиму невеликі сім'ї зимувати на соняху, пасіки основному невеликі і багато використовують "дідівські технології", на дворі при таких морозах такі сім'ї в переважній більшості не перезимують.

Та  зимуют  они  и  после  подсолнуха  и  на  подсолнухе..    хоть  и  слабоватые  но  зимуют  :dntknw:..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Меньше  народа --  больше  кислорода..   природный  отбор  -- пчеловодов..

Та  зимуют  они  и  после  подсолнуха  и  на  подсолнухе..    хоть  и  слабоватые  но  зимуют  :dntknw:..

Если клещ не добьёт 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, AVA сказал:

У лежаках є простий спосіб ,щоб не заливали .

Всю жизнь використовую забираю не печатні рамки мед серець і переставляю у другі вулики ( відводки, слабі сімьї, лишні корпуси МК ) вони допечатають

І методи є, і способи є, і час можна для лишньої роботи знайти, але факти є факти! Потилилю весною почухають і на слідуючий рік тої самої, в мене ж стажу більше років чим на рука і на ногах пальців, я все роблю правильно, а от бджоли вже не ті!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

В позапрошлом году и на юге были такие морозы, а пчёлы отлично перезимовали!

То чужие нормально зимовали, а тут свои - очкую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Вже на цей час можу констатувати, що в нашому регіоні у багатьох пасічників будуть проблеми із зимівлею бджіл.

Коротко поясню, посіви в 2017 р. в Чернівецькій, Хмельницькій і Тернопільській були рекордні і медозбір теж. Більшість пустила в зиму невеликі сім'ї зимувати на соняху, пасіки основному невеликі і багато використовують "дідівські технології", на дворі при таких морозах такі сім'ї в переважній більшості не перезимують.

При дедовских технологиях в зиму шли сильные семьи ,в ульях заставные делали из рогозы,,защищали от ветра,в ульях стенки не из 25 доски .Порода пччел адаптирована к местным условиям.Зимовали хорошо и выходили из зимы сильными.Сейчас мы позволяем себе вольности с эксперементами как пород так и ухода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя мета докопатися до істини, порівняти своє бачення з іншим.

1 час назад, davolodya сказал:

Великої різниці небачу, вхід сім'ї в ройовий стан природнім способом, чи штучним. Як би той спосіб неназивали, це ройовий стан з усіма випливаючими наслідками.

Виходить, що отой місяць ройового стану перекреслює нерійливу властивість матки протягом минулого року. Чи може роїння передається з кормом  личинкам, як вірус....

 

1 час назад, davolodya сказал:

Вам лишається тільки самому спробувати, і поділитися з усіма результатом.

Та я змалечку тільки цим  і займаюсь! Ну майже... :hmm:Описував  деталі 17.05.2013 р. в темі  "Наскоковое пчеловодство". Не можу похвалитися, що я "в шоколаді", але від простоти і безкоштовності способу ніяк не відійду. Зараз поки зима "звіряю компас".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перша така зимівля за 18 років стажу. І, напевне, вперше за останні 10 років переживаю за кінцевий результат так, як на початку свого "пчеловождения"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, ромео сказал:

Перша така зимівля за 18 років стажу. І, напевне, вперше за останні 10 років переживаю за кінцевий результат так, як на початку свого "пчеловождения"

А шо вже казати при першій самостійній зимівлі? :blink: Поки шелестять. Тук-тук, загудуть і затихають :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Пчелолюбитель сказал:

А шо вже казати при першій самостійній зимівлі? :blink: Поки шелестять. Тук-тук, загудуть і затихають :)

Новачкам везе :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Перша така зимівля за 18 років стажу. І, напевне, вперше за останні 10 років переживаю за кінцевий результат так, як на початку свого "пчеловождения"

Таке відчуття що це перша моя зимовка,може це ми себе накручуємо.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А десь в далекій Аргентині пасічники Педро і Хуан радіють вістям із України...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Таке відчуття що це перша моя зимовка,може це ми себе накручуємо.:)

Та то ми любимо попередньо прибіднитись і набздіти щоб за підсумками в першу чергу самим собі, а також кумам, братам, сватам, сусідам розповідати про свої глибокі знання в розрізі підготовки бджіл до кретичних зимових температур.

 

А по факту зима як зима. Такою, яка вона в наших кліматичних умовах і повинна бути. Поки без втрат. Якщо за ці морози хтось і відійде то 2-3 відводки найслабших. Не більше. Зимуємо далі. Але є й плюси. Не буде акація 8 травня цвісти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, konoval_am сказал:

. Але є й плюси. Не буде акація 8 травня цвісти. 

Не буте точно бо її вже випиляли :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, targal сказав:

Не буте точно бо її вже випиляли :umora:

Хочу лайкнути бо погоджуюсь але рука не піднімається бо то дуже близько до правди (((. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згадую свою першу бджолосімью, яку я знайшов зимою у віконному отворі покиинутої старої хати, з вибитими шибками. Від вітру ззовні сімью закривав лише лист жерсті прибитої до віконної рами. Це була зима 2014-2015 років.  Морози, можливо, тоді були не такі сильні як зараз, але до -15С доходило. Нічого, перезимувала. :)
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Пчелолюбитель сказал:

А шо вже казати при першій самостійній зимівлі? :blink: Поки шелестять. Тук-тук, загудуть і затихають :)

У меня не было, но по рассказам, если пчелы зашелестели, то у них жрать не чего и скоро они могут зашелестеть в мир иной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Василика сказал:

У меня не было, но по рассказам, если пчелы зашелестели, то у них жрать не чего и скоро они могут зашелестеть в мир иной.

Краще заглянути під положок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Василика сказал:

У меня не было, но по рассказам, если пчелы зашелестели, то у них жрать не чего и скоро они могут зашелестеть в мир иной.

Звуки шелесту створюються рухами бджіл в клубі. Тобто ці звуки завжди присутні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Василика сказал:

У меня не было, но по рассказам, если пчелы зашелестели, то у них жрать не чего и скоро они могут зашелестеть в мир иной.

теж таке чув, що коли не вистачає корму то шелест клубу бджіл нагадує шелест листя 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...