Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, shersand сказав:

 Не нужно без нужды в ульи зимой лазить, все работы делаются по возможности осенью.

:ay:Золотые слова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Владимир Д сказав:

Улья лежаки, на данный момент 14,01,2018г  тёплые потолочины,  значит есть расплод? Что делать?! Идут морозы!

Колись викладав фоточку,  на форумі була навіть версія, що хтось туди гарячу каструлю поставив. :) А там, до речі, полотнина, мішечок з сіном, дах з дощечок і жестянка. Я тоді ще не переймався, є розплід, нема, тому що не знав, що вони його зимою можуть вирощувати.:umora: Сім'я перезимувала нормально без мого втручання. У нас всі ці дні пролітав невеликий сніг, зараз снігу трохи більше, ніж на фото.

5a5b89e90933a_008.thumb.jpg.4c7e0ea363a9bec1c460ac9b210e3112.jpg

P.S. Якщо є невпевненість щодо корму, клуб сидить на залишках, то втручання обов'язкове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Клуб сам покаже чи є корм. Він повинен підійти до задньої стінки. Хоча там як раз найбільше кормів ( в мене так). Якщо біля задньої стінки тоді підгодовую. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Вячеслав Онуфриенко сказал:

Клуб сам покаже чи є корм. Він повинен підійти до задньої стінки. Хоча там як раз найбільше кормів ( в мене так). Якщо біля задньої стінки тоді підгодовую. 

Не всегда такое возможно, если по каким-то причинам в зимующем клубе присутствует расплод, а продолжительная оттепель резко сменилась затяжным похолоданием, то пчелы расплод врятли смогут оставить - будут сидеть на нем и до задней стенки улья с медом могут не дойти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, shersand сказал:

Не всегда такое возможно, если по каким-то причинам в зимующем клубе присутствует расплод, а продолжительная оттепель резко сменилась затяжным похолоданием, то пчелы расплод врятли смогут оставить - будут сидеть на нем и до задней стенки улья с медом могут не дойти.

Ну все можливо . Але я за це не переживаю , так як живу на півдні країни і тримаю місцеву бджолу. В нас зимою часто відлиги по пару тижнів.... і бджола до них уже пристосована і не реагує яйцекладкой....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як реагують на " тепло"  взимку завезені породи не знаю....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Arius сказал:

Колись викладав фоточку,  на форумі була навіть версія, що хтось туди гарячу каструлю поставив. :) А там, до речі, полотнина, мішечок з сіном, дах з дощечок і жестянка. Я тоді ще не переймався, є розплід, нема, тому що не знав, що вони його зимою можуть вирощувати.:umora: Сім'я перезимувала нормально без мого втручання. У нас всі ці дні пролітав невеликий сніг, зараз снігу трохи більше, ніж на фото.

5a5b89e90933a_008.thumb.jpg.4c7e0ea363a9bec1c460ac9b210e3112.jpg

P.S. Якщо є невпевненість щодо корму, клуб сидить на залишках, то втручання обов'язкове.

Дякую за пiдказку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

то пчелы расплод врятли смогут оставить - будут сидеть на нем и до задней стенки улья с медом могут не дойти.

Ну это так в слабых семьях  4-6 рамочек. В хороших семьях при наличии расплода, как правило клуб рыхлый и растянут от передней  и до задней стенки улья.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

їздив повторно контролював наявність розплоду, так і залишилось в 3-х сім'ях добре відчутне тепло, прогнозують спад морозів то з канді не буду поспішати, думаю за необхідності мед дістануть, але буду контролювати, по всім сім'ям прослуховування показало норм, гул спокійний рівномірний в деяких сильніше чутно але він все рівно спокійний і рівномірний
дивився на кількість підмору на дні, приблизно 1-2 стакани, цікаво те, що коли заглядав бджоли сиділи на низу рамок спокійно, але починали приходити більш в активність, напевно відчували, що хтось заглядає ))) так що в льоток довго заглядати не потрібно )))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нічью  було -16  заглянув  в зимівник +2 і тихо тихо,  світонув мобілою  в проході з"явилось  трохи  підмору біля сильніших сімей, тепер до середини лютого  заходити не буду.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просмотрел сегодня, вечером, бегло, 10 семей. В 9 семьях всё ок. подмора на дне-мизер, по 10-20 пчёл, а вот у одной сильной семьи, осталось ровно пол клуба. Пол клуба сидят на рамах(4 улочки) а 3 улочки пчёл на дне в подморе, а на тех пустых рамах печатный росплод. Выходит, что около 10% семей погнали "новогодний росплод" за что и поплатились. Природный отбор, ничего не скажешь.Зимуем дальше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, mits сказал:

Выходит, что около 10% семей погнали "новогодний росплод" за что и поплатились. Природный отбор, ничего не скажешь.Зимуем дальше.

Мої на вулиці. У трьох чітко видно зверху на даху розталий круг снігу. В інших сніг не розтає. Отже ці 3 - на олівець...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні нарешті вибрався в село.Вулики не відкривав.Лише прослухав.Гудуть спокійно.Молодці.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, ромео сказав:

Мої на вулиці. У трьох чітко видно зверху на даху розталий круг снігу. В інших сніг не розтає. Отже ці 3 - на олівець...

Сьогодні прослуховував своїх. Результат не дуже тішить, в усіх двостінних вуликах посилений гул, відчувається тепло зверху. В усіх тонкостінних багатокорпусних сидять тихенько. Половина пасіки має розплід,  мабуть треба лежаки вилучати з пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Мої на вулиці. У трьох чітко видно зверху на даху розталий круг снігу. В інших сніг не розтає. Отже ці 3 - на олівець...

Если там обнаружится  росслод, Ваши действия дальше? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, mits сказал:

Если там обнаружится  росслод, Ваши действия дальше? 

А не буде ніяких дій.

По перше я не зможу перебрати їх, щоб точно впевнитись у присутності розплоду

По друге залишив їм меду дофіга і ще трошки.:umora:

Хай самі викрючуються...:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І що робити бджолам за полярним кругом?  В нас дома великий мороз погано і тепла погода теж погано. Київська погода мабуть більш сприятлива для людей і бджіл.

Погода 155.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.01.2018 в 09:21, Пчеломучитель_ua сказал:

Из за работы и праздников не мог попасть к пчелам. Вчера вечером заглянул в зимовник, температура на градуснике при входе +7, боюсь что дальше в глубине зимовника было чуть больше. Увеличил вентиляцию. На выходных планирую прослушать семьи и проверить какие семьи начали греть гнездо 

Проверил на выходных зимовник, На улице было -7, в зимовнике +3. Парочке отводков вроде как хочется положить канди сверху, до стенки осталось сантиметров 7. В то врем когда такие же отводки еще и от передней стенки не отошли. Под подушками тепла нет. Хруст пеностирола слышно от двух отводков :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Парочке отводков вроде как хочется положить канди сверху, до стенки осталось

Я бы не советовал, эти 7 см так и останутся до облета :IMHO1:Вы же их обеспечили кормом как и осталmных?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, kontroler сказал:

 :IMHO1:Вы же их обеспечили кормом как и осталmных?

Да, с кормами у всех примерно одинаково.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

... Половина пасіки має розплід,  мабуть треба лежаки вилучати з пасіки.

Або облаштувати в дні сітку, яку на зиму тримати відкритою....а під час осіннього та весняного нарощування  закривати глухою  засувкою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Николай S сказав:

облаштувати в дні сітку, яку на зиму тримати відкритою.

В мене так є,-зимують прекрасно!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Рус сказал:

Открыл погоду на смартфоне, чуть сознание не потерял

10888525.jpg

"У нас" чуть покручее:umora:

5a5cecca21d95_.thumb.JPG.af6d2054251bac90683f8c211c1417c1.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вранці -10, зимують на вулиці. Поклав сьогодні подушки бо стало їх жалко:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...