Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, ромео сказал:

А на 2 - то що?

Це як у японцiв нема гарантii на 100 рокiв 

Бо 100 рокiв це вiк ,а вiчного нiчого не бувае 

так i в нього ,  до деяких нiяк неможливо було дiстати послухати 

ось i 98 %

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Мико сказал:

   Мишки весь "корм " не поiли 

Цього року в нас мишей на порядок менше. Майбуть, все таки, дощова погода їм плани підпортила

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.01.2018 в 00:11, дочинец сказав:

Сьогодні передивлявся старі записі .Приблизно така зима була 2014 року.Як піде дальше побачимо.В 2014 бджоли літали і в грудні і в січні.14 лютого знімав ролик повним ходом несли пилок.першу прививку робив 29 березня.17 квітня відгрузили пакети.друга половина квітня і травень і голоднийі холодниу.червень липень дньом 30 35 в ночі 10 12. Бджіл практично ціле літо кормили.Як буде в цьому побачимо

 

1515558160_d18.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ромео сказал:

розпочалась...

пасічники - шатуни відсвяткували і пішли по пасікам шататись, заважати зимувати бджолам!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, larson сказав:

пасічники - шатуни відсвяткували і пішли по пасікам шататись, заважати зимувати бджолам!

Що правда то правда. Зустрів знайомого пасічника з сусіднього села, що перейшов на рут і зимує на 2 корпусах. Жалівся, що бджоли нагнали по 1,5 рамки розплоду. Тепер переживає, що бджоли або з голоду помруть (бо розплід у нижньому маломедному корпусі), або розплід покинуть у сильні морози і він зогниє.

А я не турбуюсь і у вус не дую - усі заходи будуть прийняті у березні. А нерви я краще для діток прибережу - канікули скоро закінчуються...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.01.2018 в 20:32, alex64 сказав:

Кілька днів тому спостерігав незвичне для цієї пори року явище. Летіли гуси, кілька ключів одночасно в кількості близько 300 шт. з півночі на південь. Чому на південь-ніхто пояснити не може. Можливо орнітологи щось пояснять. Чи просто птахи не дивляться прогнози?:hmm:

Перед вираженим похолоданням за 4 або 5 днів гуси про всяк випадок тікають на південь. Таку поведінку гусей я бачив не один рік. В 1995 році здається кінець лютого був теплий і гуси летіли на північ а із 3 березня гуси швидко і великими зграями почали тікати на південь. Через 4 дні прийшла знову справжня зима. Така погода цікава... Близько 23 лютого погода фактично завжди гарна, сонячна і спокійна а на 8 березня часто то вітер, то сніг, то дощ а сонячної і теплої погоди майже не буває. Які жінки така і погода.:ax::evrika:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В моїх вуликах бджоли зимують надворі. Вигляд вулика на фото внизу. Стельові дошки встановлені тільки над рамками із бджолами. На рамки зверху я поклав пінопласт товщиною 5 - 7 міліметрів. Під рамками проведено ніхромовий дріт для електрообігріву. Для того щоб правильно підібрати довжину дроту я підключаю джерело живлення 12 вольт і вимірюю силу струму на різній довжині дроту. Підбираю 12 вольт 1,8 - 2 ампери силу струму. Цього достатньо для підтримки бджіл в сильні морози більші чим мінус 15 градусів. Якщо снігу достатньо тоді просто закопую вулики під сніг. Щоб сніг не перекрив льотки ставлю спереду вулика похило або шматок шиферу або щось подібне. Коли надворі сильний мороз тоді на утепленні виростають шапки інею. Перед потеплінням я цей іній викидаю щоб не потік у вулику. Якщо перекрити стельовою дошкою весь вулик тоді по кутках буде висока вологість і буде гниття деревини. В цей час бджоли сидять спокійно і ледь чутно гудуть. Зимівля йде нормально.

Фото2033.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Крук сказал:

В моїх вуликах бджоли зимують надворі. Вигляд вулика на фото внизу. Стельові дошки встановлені тільки над рамками із бджолами. На рамки зверху я поклав пінопласт товщиною 5 - 7 міліметрів. Під рамками проведено ніхромовий дріт для електрообігріву. Для того щоб правильно підібрати довжину дроту я підключаю джерело живлення 12 вольт і вимірюю силу струму на різній довжині дроту. Підбираю 12 вольт 1,8 - 2 ампери силу струму. Цього достатньо для підтримки бджіл в сильні морози більші чим мінус 15 градусів. Якщо снігу достатньо тоді просто закопую вулики під сніг. Щоб сніг не перекрив льотки ставлю спереду вулика похило або шматок шиферу або щось подібне. Коли надворі сильний мороз тоді на утепленні виростають шапки інею. Перед потеплінням я цей іній викидаю щоб не потік у вулику. Якщо перекрити стельовою дошкою весь вулик тоді по кутках буде висока вологість і буде гниття деревини. В цей час бджоли сидять спокійно і ледь чутно гудуть. Зимівля йде нормально.

Фото2033.jpg

Это у Вас семьи такие, или это запасные матки так зимуют? Сколько там рам 5-6?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купив вулик і в серпні зробив невеликий відводок на 5 рамках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Крук сказал:

Купив вулик і в серпні зробив невеликий відводок на 5 рамках.

Так серпень это вроде август .Шабаш сезона пчеловодного 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Так серпень это вроде август .Шабаш сезона пчеловодного 

Якщо серйозно то я сприймаю бджіл як пластичну масу із якої можна зробити все що в їхній змозі. Ось наприклад є невеликий відводок із запасною маткою на початок серпня рамок так на 3. Його можна приєднати до іншої сім'ї.  Але в цьому відводку молода матка і добре сіє. Що мені заважає цей відводок підсилити розплодом на виході  до нормального розміру і пустити його  в зиму? В мене зимувало із 2016 на 2017 рік два відводки на 2 і на 3 рамки через перегородку в лежаку на українську рамку із електропідігрівом в сильні морози. Перезимували хоча і обробили рамки і стіну вулика, залишилося в живих півтори рамки. Навесні одну матку підсадив у безматочний але сильний вулик а півтори рамки бджіл підсилив молодими бджолами із інших вуликів і до початку липня ці бджоли вже мали пристойну кількість рамок і пішли на медозбір із соняшника. В зиму ця сім'я пішла на 7 рамках. Головне щоб восени була достатня кількість бджіл а матки є завжди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Крук сказал:

 В мене зимувало із 2016 на 2017 рік два відводки на 2 і на 3 рамки через перегородку в лежаку на українську рамку із електропідігрівом в сильні морози. Перезимували хоча і обробили рамки і стіну вулика. 

Последних лет 10, я от таких "дохлячков" отказался. В Зиму не пускаю, если появляются Весной, то присоединяю. С тех пор, пчёлы(пасека) меня удивляют и удивляют и ещё ни одного года  я не смог полностю взять от них то, на что они были способны, вечно то рам не хватает, то вощины, то ещё что то мешает. И болячек на пасеке не видно, тфю-тфю-тфю-:frusty::frusty::frusty:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я таке зробив для експерименту як зберегти плідних запасних маток до весни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Крук сказав:

Я таке зробив для експерименту як зберегти плідних запасних маток до весни.

Чесно кажучи виростиш молодих плідних маток як запасних а на осінь непотрібні матки кудись треба подіти а їх стає шкода. Але якщо їх можна зберегти то наступної весни вони знадобляться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Крук сказал:

Перезимували хоча і обробили рамки і стіну вулика, залишилося в живих півтори рамки.

Якщо порахувати калькулятором збиток вiд зимiвлi ,одразу пропадае бажання зимувати 

Але якщо ще не  пропало бажання грiти 

2 часа назад, Крук сказал:

електропідігрівом в сильні морози.

То мабуть вже в березнi  молодоi бджоли валом щоб 

2 часа назад, Крук сказал:

Навесні одну матку підсадив у безматочний але сильний вулик а півтори рамки бджіл підсилив молодими бджолами із інших вуликів

 

1 час назад, mits сказал:

Последних лет 10, я от таких "дохлячков" отказался. В Зиму не пускаю, если появляются Весной, то присоединяю. С тех пор, пчёлы(пасека) меня удивляют и удивляют

Золотые слова

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Крук сказал:

 виростиш молодих плідних маток

на осінь непотрібні

матки кудись треба подіти

 

Не вирощуйте на осiнь маток  .бо вони не потрiбнi i низькоi якостi :IMHO:

Пiд каблук i всi дiла :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На кожні 10 сімей треба про всяк випадок тримати 1 запасну матку. Якщо сім'ї на зиму йдуть по 7 або 8 рамок і десь ділася матка то можна посадити запасну. А якщо нема запасної то тоді треба об'єднати дві сім'ї по 7 рамок.  В сумі виходить 14 рамок. Знищувати запасних коли їх можна тримати до весни і продати гривень так за 200 якщо не будуть потрібні це теж додатковий заробіток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Крук сказав:

. А якщо нема запасної то тоді треба об'єднати дві сім'ї по 7 рамок.  В сумі виходить 14 рамок

Який зміст об'єднувати 2 по 7 рамок? Не думали, що тих 7, без матки, можна розкинути по одній рамці по вуликах, в результаті 7 сімей підуть в зиму на одну рамку сильніші, і дохлячків небуде, і з підігрівом гратися непотрібно. А якщо запасна матка перезимує в слабенькій сімейці, її якість буде під питанням

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене тут дома на кожній вулиці пасіки по 50 або 70 сімей. Якщо отак гратися із рамками можна спровокувати сильний напад. Якщо розкидати рамки де гарантія що плідна матка не буде вбита підсадженими бджолами. Шукати плідну матку і закривати її в кліточку немає часу.  Якщо я працюю на пасіці то вже через 25 хвилин починається напад незважаючи на заходи безпеки достатньо тільки щоб із відкритого вулика пішов запах. Навіть віск не можна топити в хаті на газовій плиті бо через півгодини чужі бджоли лізуть в приміщення через трубу. Можна все закривати годин на 6 або 8 бо чужі бджоли не дадуть. Тому все роблю швидко хвилин так за 10 - 15 не більше. Вересень місяць найбільш напружений в цьому плані.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Крук сказал:

На кожні 10 сімей треба про всяк випадок тримати 1 запасну матку. 

Жодного разу за 38 рокiв не тримав запасних маток 

 

43 минуты назад, Крук сказал:

про всяк випадок

Двiчi матки не виходили з зимiвлi 

Двi сiмьi в кучу i всi справи вирiшено 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Крук сказав:

В мене тут дома на кожній вулиці пасіки по 50 або 70 сімей. Якщо отак гратися із рамками можна спровокувати сильний напад. Якщо розкидати рамки де гарантія що плідна матка не буде вбита підсадженими бджолами. Шукати плідну матку і закривати її в кліточку немає часу.  Якщо я працюю на пасіці то вже через 25 хвилин починається напад незважаючи на заходи безпеки достатньо тільки щоб із відкритого вулика пішов запах. Навіть віск не можна топити в хаті на газовій плиті бо через півгодини чужі бджоли лізуть в приміщення через трубу. Можна все закривати годин на 6 або 8 бо чужі бджоли не дадуть. Тому все роблю швидко хвилин так за 10 - 15 не більше. Вересень місяць найбільш напружений в цьому плані.і

Будь-які об'єднання і підсилення проводжу або вкінці літа, коли ще нема нападів, або при сталих похолоданнях. При похолоданнях матку ніколи невідшукував і незакривав, рамки просто підставляю у вулик і все, сім'я підсилена, єдина умова- це відсутність розплоду

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Мико сказав:

Двiчi матки не виходили з зимiвлi 

Двi сiмьi в кучу i всi справи вирiшено 

Все правильно, весною об'єднати, а трошки згодом, коли вже будуть нормальні матки, завжди можна зробити відводок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні клав утеплення на рамки, бо, здається зима починається.

У всіх клуб біля стінки (передньої) є й задньої.

Окремі піднялися під верхній брусок.

Проте, в більшості, клубу ще не видно: тобто внизу, не піднявся. 

Таким чином кормів ще до літа...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пішло похолодання, з'явилася можливість з'їздити на джерело по воду, а по дорозі заїхав на пасіку. Прослухав, все гут, в одному вулику відсутній льоток в корпусі і тиша, підняв дашок разом з прилипшим положком, а там пустота:(. Заглядаю з боку, на дні теж небагато посипались, вглядаюся в глибину і о чудо, сидять собі тихенько десь там в глибині . Думав накрити мішковиною але забув, якщо будуть такі не сильні морози то так і буде. Ще в одному такому вулику без круглого льотка в корпусі з місцевою бджолою зняв дашок, нахилився послухати а з вулика запах отрути :blink:, оце реакція

IMG_20180110_112957.thumb.jpg.4a74756c6bde67787dafa965d28e2ad8.jpg

Сім'ї з тонким положком, сухо на піддашку є іній

IMG_20180110_112901.thumb.jpg.32729cb4ea32fe5c5be51740b92846d1.jpg

Відводки через перегородку з "додатковим утеплення" :umora:

IMG_20180110_113406.thumb.jpg.a6cbef634f9afb37547b6dc0175082c6.jpg

А так все добре, погода бонба, сніжну б ще, легкий мінус, все покрилося інієм, взялася крига на стоячих водоймах. Було сонячно :ay:

 

IMG_20180110_121511.jpg

IMG_20180110_122230.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Сьогодні клав утеплення на рамки, бо, здається зима починається.

У всіх клуб біля стінки (передньої) є й задньої.

Окремі піднялися під верхній брусок.

Проте, в більшості, клубу ще не видно: тобто внизу, не піднявся. 

Таким чином кормів ще до літа...

При какой температуре, производили осмотр?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...