Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Так! Вже  через пару днів - Спас! З чим я й вітаю точківців! До Спаса 19 серпня (Дня пасічника) бджоли працюють на пасічника, а опісля - вже на себе, на свою ситу зимівлю. Тож , думаю, що пора вже відкривати й цю нову тему:Осінь 2017\ Зима 2018.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну у кого как, у меня еще с подсолнуха последние капли собирают. Думаю через недельку поедут домой

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,Цього року спробую вперше зимівлю усіх сімей на соняху. Що буде, те й буде. Але на цукор я коштів не маю, на жаль. Тож і вибору у мене намє. Та й не дуже хочу займатися тим  пасічним куховарством.:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

,Цього року спробую вперше зимівлю усіх сімей на соняху. Що буде, те й буде. Але на цукор я коштів не маю, на жаль. Тож і вибору у мене намє. Та й не дуже хочу займатися тим  пасічним куховарством.:ah::dntknw:

А даремно. Яб зробив 50 на 50, принаймні в себе так роблю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у меня еще золотарника поля стоят рядом

2 минуты назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Ну у кого как, у меня еще с подсолнуха последние капли собирают. Думаю через недельку поедут домой

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk
 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

,Цього року спробую вперше зимівлю усіх сімей на соняху. Що буде, те й буде. Але на цукор я коштів не маю, на жаль. Тож і вибору у мене намє. Та й не дуже хочу займатися тим  пасічним куховарством.:ah::dntknw:

Рисково! :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, BVL_Studio сказал:

А у меня еще золотарника поля стоят рядом

 

У меня на домашнем точке его тоже хватает, но никогда у нас с него не было какого то особого взятка, может себе на пропитание что то и приносили.

Кормлю 5-10 сентября, и далее финальный сбор в зиму в конце сентября первые числа октября.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Ну у кого как, у меня еще с подсолнуха последние капли собирают. Думаю через недельку поедут домой

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk
 

Моїтеж стоять на соняху. Є там і дві площі, що ще й не почали цвісти. Але то вже вони збирають для себе. Може з десяток- другий який рамок і качну ще.:dntknw: Але то, щоб була робота у матки. Перед цим стояв теж на соняху. Баки  відрізняються  по силі - майже не сіли насоняху. Але я вивозив відводки. Тож зараз усі кочові стоять по два корпуси рутівські. Слідкував, щоббуло місце для роботи матки.Але баки, на відміну від карпатянок і карніки , майже весь мед крім крайніх рамок несли на гору.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я для профилактики всем семьям даю 5-6кг, потеря 2-3 семей считаю хуже чем потратить денег на сахар. И дело наверное не только в потере семей но и в моральном духе. Все слеты, рои, погибшие семьи  и т.д. считаю своим проигрышем, а проигрывать я ппц как не люблю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Укроп сказав:

А даремно. Яб зробив 50 на 50, принаймні в себе так роблю. 

 

Я в курсі. Бо це був мій вже 52-й сезон як самостійного пасічника. Але - Фінанси мої - співають романси. :dntknw: І тут вибору не маю...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Моїтеж стоять на соняху. Є там і дві площі, що ще й не почали цвісти. Але то вже вони збирають для себе. Може з десяток- другий який рамок і качну ще.:dntknw: Але то, щоб була робота у матки. Перед цим стояв теж на соняху. Баки  відрізняються  по силі - майже не сіли насоняху. Але я вивозив відводки. Тож зараз усі кочові стоять по два корпуси рутівські. Слідкував, щоббуло місце для роботи матки.Але баки, на відміну від карпатянок і карніки , майже весь мед крім крайніх рамок несли на гору.:hmm:

У меня на подсолнухе очень сильно залили все медом, пришлось снимать РР и пускать маток во второй раскачанный корпус, так и стоят ща в двух корпусах. Практика того года показала, что не все семьи несут мед вверх, а те что несут иду в зиму сильными, хотя некоторых пришлось дополнительно подкормить. Но думаю в этом году учту косяки прошлого года. А там зима покажет как я справился:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Я для профилактики всем семьям даю 5-6кг, потеря 2-3 семей считаю хуже чем потратить денег на сахар. И дело наверное не только в потере семей но и в моральном духе. Все слеты, рои, погибшие семьи  и т.д. считаю своим проигрышем, а проигрывать я ппц как не люблю.

5-6 якраз не страшна кількість і для профілактики якраз з настоянкою червоного гіркого перцю - саме те! :ay: Але 50 відсотків кормів вже не всилі я замінити. А раніше я міняв майже 70-80 відсотків кормів.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я стараюсь выкачать золотарник и мне обычно денег с проданного меда хватает на Байварол и сахар... Но это обычно четвертая последняя качка. Сушу даже гнезда а потом в тот же день даю сиропа по 5-6 литров и сокращаю гнезда до восьми семи рамок, ставлю Байварол это обычно конец августа начало сентября...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, BVL_Studio сказав:

А у меня еще золотарника поля стоят рядом

 

У мене теж. Але щось вони на нього йдуть неохоче... Земля у нас піщана, дощ потрібен...

17 хвилин тому, Олег 76 сказав:

Рисково! :IMHO1:

Я в курсі. Але маю 90 відсотків баків. Тож надіюсь на краще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у нас чернозем влага будет будет мед. У меня еще пару соток фацелии взошло может зацветет но на это мало надежды. Несут ярко желтую помаранчеву пыльцу. Золотарник рулит

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

5-6 якраз не страшна кількість і для профілактики якраз з настоянкою червоного гіркого перцю - саме те! :ay: Але 50 відсотків кормів вже не всилі я замінити. А раніше я міняв майже 70-80 відсотків кормів.:ay:

Ну как  считал. может и не совсем верно, что 6кг пчелам хватит до средины или конца января, а далее уже пойдет в ход тот корм который они сами себе наготовили. То есть первую часть зимы они отсидятся в большей часте на сахаре, а вот расплод начнут выводить уже на меде. И так как меда в основном с излишком, то у них будет с чего выбрать. :hi: Для профилактики первую  партию даю с полынью и хвоей. Далее только чистый сироп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

привез пчел с гречки сдал мед на анализы так как вижу и по цвету и по вкусу не гречка, оказалось по составу 20% гречка а остальное разнотравье хотя по радиусу лета нет ничего кроме гречки и пшеницы...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Ну как  считал. может и не совсем верно, что 6кг пчелам хватит до средины или конца января, а далее уже пойдет в ход тот корм который они сами себе наготовили. То есть первую часть зимы они отсидятся в большей часте на сахаре, а вот расплод начнут выводить уже на меде. И так как меда в основном с излишком, то у них будет с чего выбрать. :hi: Для профилактики первую  партию даю с полынью и хвоей. Далее только чистый сироп.

Я рахував  не цукор, а не сироп.Хоча це й не правильно. А ви спробуйте настоянку перцю - не пожалієте. :ay: Ст. ложка настоянки аптечної на 3-4 літри сиропу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, BVL_Studio сказав:

привез пчел с гречки сдал мед на анализы так как вижу и по цвету и по вкусу не гречка, оказалось по составу 20% гречка а остальное разнотравье хотя по радиусу лета нет ничего кроме гречки и пшеницы...

Скільки аналіз коштував і де вам його робили ?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, ДобровоЛ сказал:

А ви спробуйте настоянку перцю - не пожалієте. :ay: Ст. ложка настоянки аптечної на 3-4 літри сиропу.

А можно трохи детальніше? Для початківця :)

Настоянка в аптеці купується? Так і називається? Там варіантів не може бути?

Це профілактіка для кліща чи ще для чогось?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, AlexBond сказав:

А можно трохи детальніше? Для початківця :)

Настоянка в аптеці купується? Так і називається? Там варіантів не може бути?

Це профілактіка для кліща чи ще для чогось?

Так і називається -настоянка червоного гіркого перцю , є в аптеці. Використовується у підгодівлі на зиму - Ст. ложка настоянки аптечної на 3-4 літри сиропудля профілактики нозематозу (поносу) , бачив при її застосуванні і деякий  осип кліща, добре ефективний і при браулах. Але це вже її побічний ефект , головне - від ноземи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

настоянка червоного гіркого перцю , є в аптеці. Використовується у підгодівлі на зиму

а червоний перець мелений? натурпродукт... я кидаю в сироп і даю, ефекту на відслідковую, але ядрён-компот мене переконав, що він діє на кліща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я свого часу був знайшов рецепт по використанню вже готового  змеленого червоного перцю. ТОбто у вигляді порошку - заливати окропом, але десь загубив цей рецепт, ніяк не можу знайти. А так кладу частину (половину) стручка на верхні бруски рамок (вчора перевіряв - деякі вже згризли, деякі по-суті і не чіпали :) ). Окрім того вчора готував стимуляційну підкормку із викоритсанням настійки гіркого перцю (давав 1 ст.л. на 5 літрів сиропу 1,5Х1 концентрації). Так от пробував на смак :)  - якесь слабеньке воно, :hmm::IMHO: Але то таке, аби бджолам підійшло і помогло :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.08.2017 в 23:03, ДобровоЛ сказал:

,Цього року спробую вперше зимівлю усіх сімей на соняху. Що буде, те й буде. Але на цукор я коштів не маю, на жаль. Тож і вибору у мене намє. Та й не дуже хочу займатися тим  пасічним куховарством.:ah::dntknw:

Падь будет в этом году точно. Так что надо осторожней с зимовкой.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Любомир сказав:

а червоний перець мелений? натурпродукт... я кидаю в сироп і даю, ефекту на відслідковую, але ядрён-компот мене переконав, що він діє на кліща.

В порошковому вигляді і в натурі я не пробував. Тож норми розходу у такому вигляді не знаю. Хоча були повідомлення , коли бджолам давали просто стіжками нарізаний гіркий червоний перець і вони його споживали. А кліщ сипиться , бо перець же припікає...:umora:

2 години тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Падь будет в этом году точно. Так что надо осторожней с зимовкой.:hmm:

Саме й спробую на ній своїх баків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...