Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

45 хвилин тому, Пчелолюбитель сказав:

В мене краєм клуба торкнулись. Клуб витянутий одним краєм від середини рамок до задньої стінки. Хочеться перестрахуватись - теж дати.

Разом питання виникло - до канді може зразу додати якусь профілактику? Чи не морочить бджолам голову?

 

Мені в голову стрельнула думка додати перемеленої в пудру сухої перги для кращого розвитку, але подумавши відмовився від цієї ідеї - хто його знає скільки тої ще зими буде, поки розплоду не має, хай і не буде .

В мене нозематозу в сім'ях не має, але якщо у Вас таке явище після зимівлі  на пасіці спостерігається, то я б додав б для профілактики нозематозу якогось препарату... Тут в нас на форумі @Борода-1 продає канді і один з видів в нього саме з якимсь препаратом від нозематозу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, niko сказал:

Так и я вроде об этом же ;) только попробовал посчитать. ;);) 

В школу (к учебникам)-там все написано;)И считать не нужно.В миллиметрах ,в грамахдоходчиво,без ошибок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, КАЕ сказав:

В школу (к учебникам)-там все написано;)И считать не нужно.В миллиметрах ,в грамахдоходчиво,без ошибок.

Головне забрати причини аномалій зимівлі сім"ї та невчасного старту. Бо тоді ніякі розрахунки не поможуть...Якщо все" гут", то й рахувати нічого, догодував та й забув до весни..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Початок весни затягнувся, в минулому році 1 березня чистив днища. Пройшовся прослухав вулики, і дві сімї в яких точно був розплід (сніг був розтоплений на кришці) полетіли у вічний медозбір:(. Також замовкли 2 відводка які виставив з зимівника 3 лютого, оскільки було тепло і третина пасіки навіть обліталась. Сімї були в лежаках і дуже теплий січень та початок лютого примусив маток сіяти, про що не скажеш за БК на сітці. Жінка дала команду всі лежаки продати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні був на пасіці , прослухав всі сімї , на даний час маю -2сімейки , першою пропала ще посеред зими сімейка з маткою Ш.О.   друга сімя  майже  дотягнула до весни  але із за ранього розплоду   теж пішла в долину вічних квітів. Біля деяких вуликів на снігу видно сліди від обльоту  -потрібен обліт та по прогнозу синоптиків мабуть він буде не раніше 15березня . На днях спілкувався з товаришем , говорить що в нього ще до морозів відійшло 20 сімей , що всі сімї  слабі, корму нема , напитує пакети.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Mihail-ves сказал:

 Сімї були в лежаках і дуже теплий січень та початок лютого примусив маток сіяти, про що не скажеш за БК на сітці. Жінка дала команду всі лежаки продати.

Там  я  лайк  поставил.  но  то не  Вам  а  вашей  жене..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Михаил 2006 сказал:

Сьогодні був на пасіці , прослухав всі сімї , на даний час маю -2сімейки , першою пропала ще посеред зими сімейка з маткою Ш.О.   друга сімя  майже  дотягнула до весни  але із за ранього розплоду   теж пішла в долину вічних квітів. Біля деяких вуликів на снігу видно сліди від обльоту  -потрібен обліт та по прогнозу синоптиків мабуть він буде не раніше 15березня . На днях спілкувався з товаришем , говорить що в нього ще до морозів відійшло 20 сімей , що всі сімї  слабі, корму нема , напитує пакети.

Чи можете з дозволу товариша конкретніше , яка порода , які матки відійшли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Пчелолюбитель сказав:

питання виникло - до канді може зразу додати якусь профілактику? Чи не морочить бджолам голову?

При потребі дайте чистого канді, без пилку і всіляких профілактик.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Бджолопотам сказав:

, то я б додав б для профілактики нозематозу якогось препарату... Тут в нас на форумі @Борода-1 продає канді і один з видів в нього саме з якимсь препаратом від нозематозу

Профілактика від нозематозу в канді існує лиш одна - антибіотик. Воно Вам треба?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда смотрел семьи две недели назад была уверенность что все будет хорошо .Сейчас смотря на прогнозы погоды уверенность ушла и появилась тревога !!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Николай Макаров сказал:

Чи можете з дозволу товариша конкретніше , яка порода , які матки відійшли?

Місцеві аборигени , зараз він в роздумах, хоче    спробувати  бджіл іншої породи .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, davolodya сказав:

Профілактика від нозематозу в канді існує лиш одна - антибіотик. Воно Вам треба?

Чесно  скажу - не досліджував дане питання що саме  дають від нозематозу, в мене з проявами нозематозу проблем ніколи не було...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Бджолопотам сказав:

Мені в голову стрельнула думка додати перемеленої в пудру сухої перги для кращого розвитку, але подумавши відмовився від цієї ідеї - хто його знає скільки тої ще зими буде, поки розплоду не має, хай і не буде .

В мене нозематозу в сім'ях не має, але якщо у Вас таке явище після зимівлі  на пасіці спостерігається, то я б додав б для профілактики нозематозу якогось препарату... Тут в нас на форумі @Борода-1 продає канді і один з видів в нього саме з якимсь препаратом від нозематозу...

Найліпше у цій ситуації є червоний перець. Але я його потроху згодовую ще під осінню підгодівлю - на 3-4 літри сиропу столова ложка настоянки червоного гіркого перцю з аптеки. Весною не випробовував цього засобу.

  Може спробувати зараз  вам сухий подрібненний перець?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасту канді недаю років 20-25 але нагадую часи коли працював в колгоспі пасічником 80роки організовано з іншими пасічниками   їдем на умань заказуемі копуем у бідонах і у березні  по кілу півтора в пакет хто в марлю розкладаем по вуликах  потривожили +покормили переповнені кешечники і ждем колиж це опоносяться як мінімум 35-40% від усіеї кількості А тепер все інакше один раз оставив корма + покормив зробивши ревізію по осені убідившись що запасів кормів хватить до першого медозбору підтримуючого  до вуликів непідходю і нетривожу взагалі ні единим рухом тим більше грукітом і всім совітую щоб нетривожили до весни до облету а зимою   ...  молюсь щоб перезимували .і завжди як не дивно все хорошо і чудово 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Михаил 2006 сказал:

Місцеві аборигени , зараз він в роздумах, хоче    спробувати  бджіл іншої породи .

Незнаю,а мені місцеві по зимівлі найкращі,я в них упевнений. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Женя Циба сказал:

Незнаю,а мені місцеві по зимівлі найкращі,я в них упевнений. 

Согласен, местная именно тем и славится, что хорошо зимует. Неубиваемая пчела. Неприхотливая. Как бурьян, куда не кинь везде будет жить. Стояки, лежаки, чердаки. А медосбор от профессионализма зависит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Итого. Зимовка переходит в критическую фазу. 

В двух семьях пчела активно покидает улей - под ульем несколько десятков пчел за несколько часов насобиралось. :( 

Еще в одном улье отчетливо слышен запах пчелиного кала... :( 

Погодка еще  та. Мороз -8 и ураганный ветер под 10 м.с. 

П.С. всегда был уверен в нормальной зимовке на гречихе. А вот этот год, наверное, расставит все по местах... 

П.П.С. Напомню, что у меня последний облет был во второй декаде октября. В число счасливчиков у кого был облет в ноябре и декабре, мы, к сожалению, не попали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Дід Василь сказал:

...молюсь щоб перезимували і завжди як не дивно все хорошо і чудово 

Це мабудь по цій погоді найкраще "  ...  молюсь щоб перезимували !!!.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Sanich сказал:

Итого.

Це ще не "итого";)

По-моєму воно настане десь в кінці березня. А то і пізніше...

От тоді настане час підводити підсумки.

Якщо буде над чим:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Юрец 76 сказал:

Це мабудь по цій погоді найкраще "  ...  молюсь щоб перезимували !!!.

одійдут слабачки хороші крепкі сімьї їм і вади небуде  все буде добре я вам гарантую з завтрішнего дня  потепління

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

Итого. Зимовка переходит в критическую фазу. 

В двух семьях пчела активно покидает улей - под ульем несколько десятков пчел за несколько часов насобиралось. :( 

Еще в одном улье отчетливо слышен запах пчелиного кала... :( 

Погодка еще  та. Мороз -8 и ураганный ветер под 10 м.с. 

Санич, якщо можна то різницю по породах, а саме у яких уже "не втерпёж".. Але напевно в тему -ЗРІВНЯННЯ ПОРІД.

Якщо обліт затягнется, то напевно зимівля буде важка. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Санич, якщо можна то різницю по породах, а саме у яких уже "не втерпёж".. Але напевно в тему -ЗРІВНЯННЯ ПОРІД.

Якщо обліт затягнется, то напевно зимівля буде важка. :IMHO:

У мене все бакфаст. Але. 

10 хвилин тому, Sanich сказав:

П.С. всегда был уверен в нормальной зимовке на гречихе. А вот этот год, наверное, расставит все по местах... 

+

10 хвилин тому, Sanich сказав:

П.П.С. Напомню, что у меня последний облет был во второй декаде октября. В число счасливчиков у кого был облет в ноябре и декабре, мы, к сожалению, не попали.

+ я не знаю вклад синичок в дану ситуацію, а вони славно гуляють останнім часом по пасіці. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Це ще не "итого";)

По-моєму воно настане десь в кінці березня. А то і пізніше...

От тоді настане час підводити підсумки.

Якщо буде над чим:ak:

Сьогодні говорив зі знайомим, то з восьми уже три відійшло. Але то таке він ще не СПЕЦ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Mihail-ves сказал:

Початок весни затягнувся, в минулому році 1 березня чистив днища. Пройшовся прослухав вулики, і дві сімї в яких точно був розплід (сніг був розтоплений на кришці) полетіли у вічний медозбір:(. Також замовкли 2 відводка які виставив з зимівника 3 лютого, оскільки було тепло і третина пасіки навіть обліталась. Сімї були в лежаках і дуже теплий січень та початок лютого примусив маток сіяти, про що не скажеш за БК на сітці. Жінка дала команду всі лежаки продати.

В мене до морозів були сім'ї у яких було по пів рами розплоду, сьогодні слухав - живі поки що. Ще на цю ніч передають -16, а далі тепло. Маю надію що встоять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Серж 82 сказал:

В мене до морозів були сім'ї у яких було по пів рами розплоду, сьогодні слухав - живі поки що. Ще на цю ніч передають -16, а далі тепло. Маю надію що встоять.

Как с нагрузкой на кишечник?Есть улья ,которые сидеть не хотят?(учитывая карпатка и мисцева)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...