Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, Бджолопотам сказал:

Підмор на дні рівним шаром

хто його зна що це, теж було, і не один раз, але не масово, може раз на 6-7 років і в одній сім*ї, і їсти шо було, і вони всі на дні:dntknw: але я зимував завжди надворі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый вечер. Вчера был на пасеке, на улице - 3 и светило солнышко , но в одном улье отдельные пчёлки вылетели и залетел обратно. Внутри в некоторых очень тепло, влаги почти нету. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Бджолопотам сказал:

Все... сім'я полетіла у край вічних медозборів:(

Пробував вияснити в чому ж причина, так і не зміг.

можливо кристалізація корму + сухість, як вже й говорили, а можливо бджола не оновилась на зиму, це може пояснити рівномірність підмору на дні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хоча сухість у вулику також могла спонукати бджіл до пошуку вологи і таким чином підмор також може розподілитися рівномірно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Бджолопотам сказав:

Можливо за сухо було і не вистачало вологи щоб взяти кристалізований мед,

Мав такий випадок, але це було б одразу помітно, точніше, чутно. Сім'я, коли не може взяти мед,  сильно збуджується, клуб розпадається, піднімає температуру і починає розпечатувати стільники в пошуках придатного меду. Гул чутно за декілька метрів. Доводилось класти змочені серветки поверх рамок. По тихому сім'я в такій ситуації не відійде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Бджолопотам сказав:

Все... сім'я полетіла у край вічних медозборів:(

Я звернув увагу, що  мед на рамках, які показано на фото, не запечатаний.  І хоча слідів опоношення не видно,  можливо. все таки відкритий мед забродив, і став непридатним для бджіл?   Це теж може бути однією з комплексу причин. що сім"я загинула...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Я звернув увагу, що  мед на рамках, які показано на фото, не запечатаний.  І хоча слідів опоношення не видно,  можливо. все таки відкритий мед забродив, і став непридатним для бджіл?   Це теж може бути однією з комплексу причин. що сім"я загинула...

Я сумніваюсь, що сімя загинула від голоду. Хоч небагато, а меду ще залишилось. Якби зимували надворі і стояли сильні морози, то тоді це могло так бути. І ще, чому тільки в одній сімї, адже умови однакові.

Я схиляюсь, що це якась болячка, схоже на якийсь вірус, а закристалізований мед тільки ускладнив перебіг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отож і цікаво, чому так сталось... Аналіз кожної загибелі допомагає не повторювати знову тих самих помилок... Підмор по всьму дну... Може миша, чи землерийка в гості заходили, та шаруділи...   В мене теж сім"ї збирались в зиму практично однакові.  В результаті в одному вулику на момент гуртування клуба залишилась матка і кілька бджіл (підмору не було), а ще  в трьох,  з п"яти вуличок зменшились до 1-2, і підмору теж  на той час не було.  Хоча в моєм випадку  я схиляюсь, що виною такій ситуації,  дуже пізній розплід.  Після соняшника. був ще взяток з гречки. Практично до кінця вересня, потроху носили. І тепла погода... Зимую на суміші соняшникового і гречаного меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Я звернув увагу, що  мед на рамках, які показано на фото, не запечатаний.  І хоча слідів опоношення не видно,  можливо. все таки відкритий мед забродив, і став непридатним для бджіл?   Це теж може бути однією з комплексу причин. що сім"я загинула...

Вони відкрили всі печатки з медом тому що шукали рідкий мед. Бродіння в рамках однозначно не було, та й була б опоношеність від забродившого меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Володимир Джос сказав:

Може миша, чи землерийка в гості заходили, та шаруділи..

Ні, це також зразу видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

Вони відкрили всі печатки з медом тому що шукали рідкий мед.

Значить  вони таки перебували у збудженому стані і цей момент залишився непоміченим. Якби їм вчасно дати воду, можна було б врятувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, nibond сказав:

Значить  вони таки перебували у збудженому стан

Коли прислухався - був тихий рівний гул - ніякого збудженого стану не було чути (повірте, коли проблемна сім'я, я по звуку визначу). Реагування на стук було нормальним - кожну зиму простукую одну-дві підозрілі сім'ї. Перші признаки побачив ще після Різдва що на землі перед тим вуликом збільшена кількість мертвих бджіл.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Може миша, чи землерийка в гості заходили, та шаруділи... 

В принципі це можливо.... Але поруч стояло купа отруйної приманки - коли розбирав гніздо, в одному місці бачив слід на стільнику з медом - що його гриз гризун якийсь, але мені здається що це вже було після того як сім'я осипалась, бо погриз невеличкий і тільки в одному місці і посліду ні у вулику ні біля вулика не спостерігалось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не завжди миша селиться там, де їсть...Забігла, пошмигала туди-сюди, щось вкусила. та й далі побігла..Це як один з варіантів. щодо отруйної приманки...Хто зна... Тримаю нутрій, маю запас зерна, сіна, соломи...  Мишачий рай...   Дві кішки. Цьогоріч миші спаскудили пару десятків рамок суші.  До сімей здається, не добрались.  Також розкладаю приманки( по завіренню продавців. не дуже шкідливі для того, хто потім з"їсть ту отруєну мишу), + клей на картонках... А мішки із зерном точаться так. нібито ті миші з голодного краю. Приманку їдять не завжди...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Бджолопотам сказал:

, бо погриз невеличкий і тільки в одному місці і посліду ні у вулику ні біля вулика не спостерігалось.

Была бы масса посеченных,погрызанных пчел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, nibond сказал:

Значить  вони таки перебували у збудженому стані і цей момент залишився непоміченим. Якби їм вчасно дати воду, можна було б врятувати.

95 % днів десять назад ,при потеплінні з одної сімьї вилітали бджоли ,, вскрив ситуація з медом аналогічна ,ні каплі жидкого меду ,тільки кристали  30 % рамки  , розпечатані 100 % рамки. бджоли  в збудженому стані , за заставними висіли бороди до літра бджоли .клуба нема ( осіню перумудрив з сокращеніем і бджоли обсідали навірно всю рамку ) Вулик сухий лежак 20 рамок стояло 6 рамок підмору масового  нема . 

Поставив  три повномедки одну скраю дві с другого краю через одну ,расплід не замітив рамки не піднімав, на ррздвинуті потолочини положив мокру тряпку.

Сьогодні глянув , занімають усі девять рамок, трохи ушли від задньої стінки , стало похоже на клуб.

Коли бджоли обсідають не всю рамку 80% на краю клуба  на меду образуєтся конденсат ,який бджоли використовують  , а коли занімають полностью рамку конденсат образуєтся ,далеко замежами клубу , як умоєму випадку , тому нема чим розбавити мед з підсонухи.

Всі остальні сімьї в клубах ,клуби не вскривав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Бджолопотам сказал:

В принципі це можливо....

 :IMHO:Ні. Миша там навела б такий "шмон"! Погрижені соти, кал на дні. Миша теплий вулик не покине. Складніше з бурозубкою, мабуть саме  вона названа "землерийкою". Маленькі такі з загнутим носом. Заходять і виходити можуть, бджіл турбують мало, їдять тільки підмор. Дно чисте, одні крильця бджоляні залишаються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

ніякого збудженого стану не було чути

Тоді залишається болячка. З чого вибирати - вароатоз, нозематоз, акарапідоз, вірус. Крім останнього всі можна діагностувати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Коли прислухався - був тихий рівний гул - ніякого збудженого стану не було чути (повірте, коли проблемна сім'я, я по звуку визначу).

Просто Ви пропустили  період  того збудженого стану. Адже не місяць він тривав. І це не Ваша провина. Так стали зорі:hmm:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, nibond сказав:

Тоді залишається болячка. З чого вибирати - вароатоз, нозематоз, акарапідоз, вірус. Крім останнього всі можна діагностувати.

 

Чесно кажучи весь підмор вже сушиться, а я перечитую варіанти настойок з підмору. не люблю тупцяти на місці.

Сьогодні зустрів свого колегу (вчились разом на бджільництві) - три сім'ї в нього відійшло, правда не сказав в чому причина... Зимуємо далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне все таки кажется причина возбуждения и осыпи -нет меда.Когда мед кончается у семьи возникает паника,возбуждение клуб распадается .Кто зимует через перегородку часто наблюдает(бывает)как сыпется пчела на рамке ,которая стоит первой к перегородке.Там мед с обной стороны рамки и масса пчелы-вот и происходит нехватка меда и осыпь пчелы с той рамки ,остальные могут и перезимовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо з кінцевим періодом більш - менш зрозуміло. Кристалізований мед, понижена вологість., голод (але не класичний, коли бджоли замирають у комірках) і спрага ( була підвищена температура зимою). Все разом взяте. І ще....

1 час назад, nibond сказал:

І ще, чому тільки в одній сімї, адже умови однакові.

Тут без участі шановного @Бджолопотам не обійтися. Як варіанти:

1. Можливо "потерпілий" вулик мав суттєві конструктивні відмінності від інших (положок, плівка, ветиляційні отвори, запрополісовані льотки)

2. Сім'я, на відміну від інших, добре працювала на ріпаку і принесла собі більше зла. А пасічник не все вигріб.

3. Міг бути пізній розплод - генетична схильність матки. В залишках розплоду зберігся кліщ. Сім'я більше споживала і рідкого меду не вистачило саме їй.

1 час назад, Бджолопотам сказал:

не люблю тупцяти на місці.

А ми не "тупцяємо"!:) Ми назад в літо повертаємося.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня катался по пасекам......6 семей-отводков  пропало.

почему от чего и как  пропали не смотрел

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня заглянул к своим, пока все живы,  во многих клуб рыхлый в таких семьях тяжело понять сколько у них осталось корма. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня один отводок опоносился, частично осыпался. Думаю что с ним делать теперь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...