Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Мико сказал:

Так что и мне собираться на пасеку .Там холодно ,дорога через Купянск дальняя .А пчёлы без утеплителей , мед тот что откачан в вёдрах , как камень , что брать кульки ,сироп ,мёд .А может зря паникую . Вроде кариеса нет у пчёл , пусть грызут ,что заготовили 

Романович, я все таки склоняюсь что звезды так сошлись на морозы, клуб ужался и на сторону растопить не смог пойти. У Вас думаю ситуация такая не возникнет, помещение есть помещение. Я тоже, каждый год отводки заносил, в этом году расслабился. Будем надеятся что все будет хорошо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, КАЕ сказав:

 с мышью.Там мышь умудряется шкурку с  сала сьедать ,чтобы и мышеловка не сработала.

Теж колись мав таку квартирантку у вулику:umora: Аж поки не поставив клеєву пастку. Є тепер такі, у формі книжечки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Рус сказал:

Ничего себе....На 4 и 5 марта больше 20ки морозы гисметео выставил.  До обеда плюсы еще были.

Результат пошуку зображень за запитом "сурок охренел"

Кому вы верите, особенно гисметео, они на текущий день спрогнозировать не могут:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Рус сказал:

Ничего себе....На 4 и 5 марта больше 20ки морозы гисметео выставил.  До обеда плюсы еще были.

Результат пошуку зображень за запитом "сурок охренел"

Гисметео лажовый сайт. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Олег Мельник сказал:

Теж колись мав таку квартирантку у вулику:umora: Аж поки не поставив клеєву пастку. Є тепер такі, у формі книжечки.

О! Спасибо ,напомнили что есть такие.Куплю и поставлю.Я за них забыл.Когда то видел в инете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Рус сказал:

Ничего себе....На 4 и 5 марта больше 20ки морозы гисметео выставил.  До обеда плюсы еще были.

Результат пошуку зображень за запитом "сурок охренел"

Та не переймайтеся Ви так. У мене на неділю синоптик показував -7 вночі, і на понеділок -9,  а по факту капало зі стріхи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.02.2018 в 17:26, Бджолопотам сказав:

Одна сім'я в мене досипається:dntknw: В зимівнику, видно що бджоли вилітають і падають на підлогу, і на дні великий шар підмору. Стукаю по вулику - ще поки що відгукуються, але значно тихіше ніж місяць назад Не знаю чи дотягнуть до весни. Сім'я на українську рамку.

В 03.02.2018 в 17:40, Кузьмич сказав:

Нет матки:IMHO:

Все... сім'я полетіла у край вічних медозборів:(

Пробував вияснити в чому ж причина, так і не зміг.

Нагадаю - все почалось що з сім'ї яка знаходиться разом з іншими вуликами в зимівнику почало багато спостерігатись мертвих бджіл і на дні вулика і на підлозі перед вуликом. Поступово сім'я все тихіше і тихіше відгукувалась на стук по вулику. Звук був нормальний - відразу на стук сильний відгук з поступовим затуханям, але відчувалось що сила звуку все меншала по мірі зменшення кількості бджіл.

Розібрав стельові дошки - і відразу кинулось в очі що матка була прямо зверху на рамках (видно на фото з білою міткою)

567d2dea97b2.jpg

Корму було малувато, але тут мабуть не в кількості а в якості - підозрюю що рапсовий мед, досить твердий (правда в зимівнику близько 2 тепла)

3bc634fef096.jpg

332714e491fd.jpg11bb3c722a5f.jpg

Підмор на дні рівним шаром

9258d97f9fb7.jpg

Підмор сухий цвілі не має, опоношеності не видно, розплоду не було.... Враховуючи що всі решта сімей зимують в штатному режимі - не можу з точністю сказати в чому головна причина. Можливо за сухо було і не вистачало вологи щоб взяти кристалізований мед, хоча б я не сказав що його геть не можна їсти через кристалізацію...

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, КАЕ сказал:

О! Спасибо ,напомнили что есть такие.Куплю и поставлю.Я за них забыл.Когда то видел в инете.

В Епицентре видел когда брал пшеницу своим ненажерам.Цена шо-то до 10 грв

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Рус сказал:

 я все таки склоняюсь что звезды так сошлись на морозы, клуб ужался

Будем надеятся что все будет хорошо!

Всё же я буду действовать по заранее намеченному плану 

17 -18 выставка ,19 отходняк , 20 на пасеку ,подушки ложить 

ну и image.jpeg.da548786fe51520a67271eb6d86b336b.jpeg

И проверить как прошла уборка снега на точку 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До  речі... в одній сім'ї в зимівнику вже пішло тепло - пішов розплід..... В інших поки що не помітив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Рус сказал:

Ничего себе....На 4 и 5 марта больше 20ки морозы гисметео выставил.  До обеда плюсы еще были.

 

1 час назад, Джаз сказал:

Гисметео лажовый сайт. 

А я пользуюсь вот этим сайтом угадывания погоды. У них как будто не плохо получается - иногда отгадывают.:umora:, во всяком случае чаще других.:IMHO1:
http://pogoda.meta.ua/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Бджолопотам сказал:

підозрюю що рапсовий мед, досить твердий

А Вы что - на рапсе зимуете?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Иосифович сказал:

А я пользуюсь вот этим сайтом угадывания погоды.

Вмієте Ви @Иосифович на рівному місці підняти настрій. Подивився на 0*С по Харкову протягом 15 -17.03 і легше стало.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Иосифович сказав:

А Вы что - на рапсе зимуете?

 

Да ні... Видно на деяких рамках з весни лишився...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Рус сказал:

Подмор сухой, мокрая горсть пчелы что осталась с маткой.

 

Да, именно как на "советском"))) подсолнухе кристал. И у нас в этом году очень слабо с "разнотравьем" было,  прошлые года "микс " хороший в зиму медов был.

Какая была вентиляция?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Бджолопотам сказал:

Можливо за сухо було і не вистачало вологи щоб взяти кристалізований мед,

Ото воно і є! :IMHO:. Плюс до того і самого меду замало. Кристалічні залишки і залишки печатаного по кутках до уваги не беремо.  Корм "сухий", спрага і голод були у бджіл, розбрелися по всьому вулику. Зимівник, мабуть,  капітальний, сухий. Слідів від вологи немає, а повинні по кутках бути, щоб волога була присутня і розчиняла соняшниковий (ріпаковий) мед.:IMHO: Для себе вважаю вентиляцію нормальною, якщо волога на стінках вулика присутня. Якщо досягає крайніх рамок - треба збільшити продухи, не вгадав осінню.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня на пасеке снял очередные показания с электронных весов контрольного улья. Семья на полных 7 рамках. Оставлено в зиму: 2 кроющие по 4 кг и 6 гнздовых по 2.5 кг. Всего около 23 кг меда. Все что сами наносили в гнездо. В основном донник, подсолнух, расторопша Матка 2016 г. Роевая. 18 октября 2017 весы были обнулены. На сегодняшний день семья потребила 5 кг меда.

С 18/2017 до 30/10/2017   -  1кг.

За ноябрь - декабрь   -  1кг

За 15 дней января (до снегопада и мороза)   -  0.5кг

С 15/01/2018 до 13/022018   -  2.5 кг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Запросив знайомий оглянути загиблу сім`ю. Резельтат огляду на двух рамках з шести  по перефирії  залишки застиглого бджолиного розплоду на виході, на дні в підморі є невелика кількість трутнів. На мою думку причини  загибелі якість матки, про що свідчать  пізній осінній розплід, та наявність трутня, а також кліщь який знаходився в пізньому розплоді. Взагалі я практикую перед останім обробітком  видалення всіх рамок розплідних, якщо вони є на той час.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Александр 66 сказал:

 Взагалі я практикую перед останім обробітком  видалення всіх рамок розплідних, якщо вони є на той час.  

Что делаете дальше с рамками, на перетопку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Бджолопотам сказав:

Звук був нормальний - відразу на стук сильний відгук з поступовим затуханням...

То не є нлрмальний звук.

На тихенький стук по аулику, добре зимуюча сім'я пувинни різко наростити шум та різко ( 1  -  2 сікунди) стихнути.

Яещо затихання звуку поступове, то це каже, що сім'ю щось тривожило.

Скоріше усього кліщ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, niko сказал:

що сім'ю щось тривожило.

Так пасичник грюка по вулику 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, mits сказал:

Что делаете дальше с рамками, на перетопку?

Взагалі іх не багато  роблю брагу для перегонки на більш міцніший напій а потіп перетопка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Вітаю жителів цього форуму.   Читаю Ваш форм давно, а це вирішив  увійти в Ваші ряди...  

 Сьогодні преглянув свою пасіку.  Частина з розплодом,  займає рамки до середини. частина сидить спереді,  тільки підійшли до верху... Пару слабачків  вже на середині, і одна вперлась в задню стінку. Проблемним дав мед в пакетах.  Соняшник з акацією... Повністю не сів, трохи підігрів і на клуб.  Одна сім"я загинула.  Збірна з осені, з трьох.  Коли збирав гнізда. всі були практично однакові. на 6 рамок. Потім три сім"ї "розтанули". Залишилось по півтори-дві вулички.  На перших приморозках об"єднав всіх , маток не шукав, просто переніс обережно рамки з бджолами.  Потім знову потепліло, бджоли літали практично до Нового року... В об"єднаній сім"ї  залишилось з шести, знову півтори вулички.  Матки молоді, активні, сіяли дуже довго, скоріш за все, тому так і просіли. Від кліща обробляв однаково всіх.   Але в поспіху при переїзді додому. вивантажив вулики не по порядку. а номери , написані маркером вигоріли. тому точно сказати, яка порода  була в просівших, на жаль не можна.  Загинвша сім"я, вірніше та жменька бджіл, що там залишилась. займала площу з долоню на одній вуличці, трохи підмору. Мед навколо виїли. а далі не пішли. пакет з медом над головою теж не  займали.  можна сказати, перша зимня втрата.  Гнізда сьогодні утеплив. Зимуєм далі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Осінь 2017\ Зима 2018

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...