Перейти к содержанию

Шукаю поради бувалих роєловів


Рекомендуемые сообщения

Вже 3 сезона розтавляю ловушки. Перший рік почав на свої пасіці, На другий рік розставляв лавушки приблизно в радіусі 3 км від другої ловушки вішав на опушкі лісу, вибирав живе здорове дерево, ставив 6 ловушок, в лавушки ставив холстік, в інтернеті бачив як люди робили лавушки із коробок я вирішив попробувати, на наступний рік я повісив 1 лавушку лавушка була зроблена овальною формою рамка туди входила, як українська рамка, туди входило 4 рамки, знаю що мало, але там ще було місце для язиків, лавушка була зроблена із Двп, на передній стінкі була із нутрі прикручена дощечка, товщіною 29 мм, щоб бджола думала що в лавушки стінка товста. Цю лавушку вішав на велику сосну. Робив настойку із мяти, бджолиних маток та прополісу, лавушку теж протерав мелісою, але це не допомогло, вже 4 рік шукаю інформацію про роїв, перевернув багато інформації в інтернеті, подився багато роліків на ютубі на цю тему, але відповіді для себе я не знайшов. Мій дідусь тримає теж пасіку, але в нього бджоли дуже ройові із 12-14 вуликів він качає мед тільки із 6 решта роїться, свої рої він бачив 3-4 раза, приблизно за 40 років пасічкування,  пасіка знаходитьсч біля лісу і рої сідають верхушку окації, крім  старої окації  поруч там майже других дерев не має. Часто чув через людей як в них колись сидів рій на деревині або до людей кожен рік прилітає по 2-4 роя до дому і вони їх продають знакомим, не раз це чув в своїй місцевості, наша місцевість багата на рої так як в цій місцевості багато пожелих бджоловодів. Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Сергій Август сказав:

Вже 3 сезона розтавляю ловушки. Перший рік почав на свої пасіці, На другий рік розставляв лавушки приблизно в радіусі 3 км від другої ловушки вішав на опушкі лісу, вибирав живе здорове дерево, ставив 6 ловушок, в лавушки ставив холстік, в інтернеті бачив як люди робили лавушки із коробок я вирішив попробувати, на наступний рік я повісив 1 лавушку лавушка була зроблена овальною формою рамка туди входила, як українська рамка, туди входило 4 рамки, знаю що мало, але там ще було місце для язиків, лавушка була зроблена із Двп, на передній стінкі була із нутрі прикручена дощечка, товщіною 29 мм, щоб бджола думала що в лавушки стінка товста. Цю лавушку вішав на велику сосну. Робив настойку із мяти, бджолиних маток та прополісу, лавушку теж протерав мелісою, але це не допомогло, вже 4 рік шукаю інформацію про роїв, перевернув багато інформації в інтернеті, подився багато роліків на ютубі на цю тему, але відповіді для себе я не знайшов. Дякую!

Сергій, тут рецептів - півмільйона. Кожен дасть свій, і він буде правильний... Можна "бігати з бубном" навколо ловушки, а можна поставити порожній вулик на пасіці - і рій залетить. Сам щороку по 3-4 рої знімаю...але не так для розширення, як для задоволення...типу рибалка. Тут на форумі вже є теми про роєловів, і там все послідовно розписано...Можу кілька прикладів навести, але про це вже писали 150 чоловік)):

1) дерево краще лиственне (в мене дуби), товсте, на рівні 2-4 метрів від землі, буває і вище.., з гарним "підльотом"(вікно в кронах);

2) ящик на 5-7 рамок, з фанери краще (легше), добре збитий ( і герметичний!!), в середині натираю прополісом, на дах степлером прибиваю шматок запрополюсованої холстини, в середину на рамки теж кладу. Із рамок- пару чорної суші навпроти льотка, далі вощина. 

3) місця обираю просто - найвище дерево в окрузі, аби виділялось..

4) правила ТБ на першому місці! Бо люди літати ще не навчились;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Миха сказал:

Можна "бігати з бубном" навколо ловушки, а можна поставити порожній вулик на пасіці - і рій залетить.

В дідуся 40 років з року в рік стоїть порожній вулик зі старими сотами, а рій так і не прилетів, він вже і не сподівається, в мене теж стоїть кожен рік порожній вулик, де вже жили бджоли, на дачі теж поставив, але марно. Дякую за пораду! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Сергій Август сказав:

В дідуся 40 років з року в рік стоїть порожній вулик зі старими сотами, а рій так і не прилетів, він вже і не сподівається, в мене теж стоїть кожен рік порожній вулик, де вже жили бджоли, на дачі теж поставив, але марно

теж жодного разу у вулик не залітав))) Успіхів і гарного кльову!)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Сергій Август сказав:

В дідуся 40 років з року в рік стоїть порожній вулик зі старими сотами, а рій так і не прилетів, він вже і не сподівається, в мене теж стоїть кожен рік порожній вулик, де вже жили бджоли, на дачі теж поставив, але марно. Дякую за пораду! 

Рої літають своїми доріжками, вони переважно постійні. Прививаються рої також на одні і тіж місця з року в рік. Якщо рої у Вас літають, основна задача знайти саме те уловисте дерево, і постійно будете з уловом. Досить цікава книжка в цьому плані "Полювання на рої" Васильченка. 

У мене кілька разів рої поселялися в пустий вулик на пасіці, але великої надії на це покладати неварто, рої краще щукати самому

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Сергій Август сказал:

Часто чув через людей як в них колись сидів рій на деревині або до людей кожен рік прилітає по 2-4 роя до дому і вони їх продають знакомим, не раз це чув в своїй місцевості, наша місцевість багата на рої так як в цій місцевості багато пожелих бджоловодів. Дякую!

Чув,багато пожелих бджоловодів.Не там риєте.Треба рити там де багато молодих.Ще й на форумі начитаєтесь що рої у всіх наче горобці літають.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, КАЕ сказал:

Чув,багато пожелих бджоловодів.Не там риєте.Треба рити там де багато молодих.Ще й на форумі начитаєтесь що рої у всіх наче горобці літають.:umora:

 

21 минуту назад, davolodya сказал:

Рої літають своїми доріжками, вони переважно постійні..........рої краще щукати самому

ДЛя ловлі роїв треба мислити маштабніше, вивчаємо ситуацію в районі, де пасічники а де роєводи, їми можуть бути не лише молоді, серед стариків теж хватає, інколи просто захворіла людина і пасіка без догляду, далі визначаємо напрямок найбільш активного льоту в перед та ройовий  період від таких пасік чи навіть цілого села, дійсно доріжки існують їх треба знайти, за 2-3 кілометри від пасіки підбираємо найбільш вигідні місця для роївень............карантин і осіння заміна маток обов"язкові

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да не стоит тащить рои сразу на пасеку.И еще посмотрите на счет клеща .Может это слет семьи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Николай S сказал:

 

, серед стариків теж хватає, інколи просто захворіла людина і пасіка без догляду, заміна маток обов"язкові

Ви мали на увазі я думаю що непагано б було допомогти хворій людині а ві би і віддячив відводками  то що.?

В любому випадку втеча рою для когось це втрата і не слід на це дуже розраховувати.Не буде щастя за чужий рахунок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на  моїй памяті  лише один випадок коли в одному селі на колгоспній пасіці все залишилось без догляду і голова  відмовився від допомоги спеців, прийняв роевода:umora:  інші  випадки" пасічники"  були на місці, просто по факту були роеводами, то  як йому допоможеш?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, КАЕ сказав:

В любому випадку втеча рою для когось це втрата і не слід на це дуже розраховувати.Не буде щастя за чужий рахунок.

В селі рій поселився в щілині фундаменту сільського будинку культури. Вже третій рік, здається, живе. Закурити шкода, і дістати ніяк. Кому було б гірше, якби той рій піймали і у вулик посадили? Взагалі не розумію такої риторики про щастя за чужий рахунок, у відношенні до роїв. Якщо вже рій так далеко відлетів, поселився в ловушку (близько своєї пасіки рої не селяться), то в чому тут злодіяння? Якщо рій поневірятиметься аж поки не посиплеться - невже пасічнику (у котрого той рій вилетів) від того стане легше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Олег Мельник сказав:

невже пасічнику (у котрого той рій вилетів) від того стане легше?

:umora: стане-стане)) Жаба))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, КАЕ сказал:

...В любому випадку втеча рою для когось це втрата і не слід на це дуже розраховувати.Не буде щастя за чужий рахунок.

саме тому писав,зверніть увагу на червоне....

44 минуты назад, Николай S сказал:

..... дійсно доріжки існують їх треба знайти, за 2-3 кілометри від пасіки підбираємо найбільш вигідні місця для роївень...........

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Олег Мельник сказал:

В селі рій поселився в щілині фундаменту сільського будинку культури. Вже третій рік, здається, живе. Закурити шкода, і дістати ніяк. Кому було б гірше, якби той рій піймали і у вулик посадили? Взагалі не розумію такої риторики про щастя за чужий рахунок, у відношенні до роїв. Якщо вже рій так далеко відлетів, поселився в ловушку (близько своєї пасіки рої не селяться), то в чому тут злодіяння? Якщо рій поневірятиметься аж поки не посиплеться - невже пасічнику (у котрого той рій вилетів) від того стане легше?

Так ,якщо рій нічий то так воно і є,але шукати для ловлі роїв людей,які не догляділи хоть похилого ,хоть хворих .Ви зверніть увагу як іде обговорення.Треба шукати рої а не тих в кого вони можуть втекти ,вЯ так вважаю .Як би виглядало як до хворої ,чи літньої людини через тин  попросились та на його подвірьї  понаставили роєвень .Чи то так ми і живемо по людяному?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, КАЕ сказав:

Так ,якщо рій нічий то так воно і є,але шукати для ловлі роїв людей,які не догляділи хоть похилого ,хоть хворих .Ви зверніть увагу як іде обговорення.Треба шукати рої а не тих в кого вони можуть втекти ,вЯ так вважаю .Як би виглядало як до хворої ,чи літньої людини через тин  попросились та на його подвірьї  понаставили роєвень .Чи то так ми і живемо по людяному?

З цим згоден абсолютно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Да не стоит тащить рои сразу на пасеку.И еще посмотрите на счет клеща .Может это слет семьи.

Так, ви праві, рої обробляю зразу від кліща, маток стараюсь міняти на своїх, був випадок коли ми стояли з рештою бжоловодів на взятку вилетів рій від кого ніхто зрозуміти не міг, але я думаю що рій був з нашої пасіки тому що тільки ми із пасічників з я кими ми стояли на той час міти маток, матка була помічена синім кольором, решта пасічників відмовилась від нього, рій сидів високо ми взяли здорову палку і до палки привязали рамку, через якийсь час половина роя перейшла на рамку ми вірішили ризкнути потавили вулик поруч під тією деревиною і ту рамку перенесли в вулик, через деякий час там був вже весь рій ( решта сама залетіла в вулик )  стару матку я придушив і на її місце  через 4 години випустив  молоду не плодну матку, матку прийняли, обробляли апіваролем, рій розвивався добре,  молода матка сіяла без ні одного пропуску від нижнього бруска до верхнього, в августі я обробив знову апіваролем,  я зрозумів що щось не ладне в вересні сім'я була на 3 улочках, я обробив біпіном Т, якраз погода була не дуже, потім сім'я займала 1,5 улочки, ця сім'я дожила до кінця апреля, коли я їх виніс на вулицю, деякі бджоли ще двигали своїми лапками і матка теж, кормів майже не було ( пів рамки з одної сторони ) я думаю на той час  варо привик до Апівароля 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, КАЕ сказал:

В любому випадку втеча рою для когось це втрата і не слід на це дуже розраховувати.Не буде щастя за чужий рахунок.

Бджоловод сам винен в цьому

Я за 5 років 1 рій упустив і то коли слухав дідуся, для когось це горе, а для когось це радість. Наприклад мій дідусь радіє коли в нього сім'я роїться, каже це тим що в нього буде молода матка, чесно кажучи потім він дуже сердиться що він майже без меду залишається і пасіка в нього майже в убитку, але він це робить з року в рік, кочую з ним 5 років теж майже в убитку, пасіка ледве себе окупає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в цій темі е прихильники ловлі роїв і противники  ловлі роїв можно зрозуміти одних  ті що далеко за кілометер за три від села ставлять ловушки високо на деревах      іловлять бродячі рої які немають змоги перезимувати  забезпечитись житлом кормами , ловлячи за зезон по 50 по сто роїв скидають по три в кучу лікують дають нове життя пчелам получають від цього задоволення продають, розводять бджіл,  дарують, звичайно повага таким хлопця молодці  !   ну еще і другий сорт українців які від завісті чуть нетріснуть навпаки якби зробити збитка збити ту ловушку оговорити е і такі і шукають якусь причину щоб сказати ти неправ, а вчому неправ ? якщо він -рій утік то мені кажеться хай його піймуть василь. степан , іван.і мають знего толк .сам неловлю нехватае часу і здоровья  а хто лове 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олег Мельник сказал:

В селі рій поселився в щілині фундаменту сільського будинку культури. Вже третій рік, здається, живе. Закурити шкода, і дістати ніяк. Кому було б гірше, якби той рій піймали і у вулик посадили? Взагалі не розумію такої риторики про щастя за чужий рахунок, у відношенні до роїв. Якщо вже рій так далеко відлетів, поселився в ловушку (близько своєї пасіки рої не селяться), то в чому тут злодіяння? Якщо рій поневірятиметься аж поки не посиплеться - невже пасічнику (у котрого той рій вилетів) від того стане легше?

Ловушки висять на відстані 50-300 метрів від пасіки на занедбаному дачному участку -3 ро'і' і один за річкою на старій груші. Свого який вийшов з міченою маткою невпіймав.

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

молодець

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хто дивиться до пчіл у того рої нетікають на літо по пасіці яставлю навсяк випадок 4 роївні нічогов них непопадае  а якщо десь политів1 то удачі ему 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году решили снять несколько видео о роях их лова и работа и ними и главное о целесообразности такого ремесла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Дід Василь сказав:

в цій темі е прихильники ловлі роїв і противники  ловлі роїв можно зрозуміти

Я Вас здивую, є ще й треті. То любителі роєловів (їх пасток). Цього року правда тільки одну зняли. Я вже навіть придумав чим здивувати цих любителів чужих ящиків)) Тепер тільки мозгую як хлопавку приспособити позручніше:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

В этом году решили снять несколько видео о роях их лова и работа и ними и главное о целесообразности такого ремесла.

Анатолійович у Вас є свій канал на ютюбі?? Зсилочку, якщо можна!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, КАЕ сказал:

Так ,якщо рій нічий то так воно і є,.......Як би виглядало як до хворої ,чи літньої людини через тин  попросились та на його подвірьї  понаставили роєвень .Чи то так ми і живемо по людяному?

А якщо людина здорова і щиро вірить, що відпустити рій св"яте діло,   іншого способу заміни матки не визнає, тобто це не пасічник а роєвод, яких у мене 70% в районі, то чим не по  людяному  рій  забрати за 2-3 км від пасіки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...