Перейти к содержанию

Метод Александра: реанимирование зимних слабачков


Dimitrij

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, kalina сказал:

Всем:hi: Не превращайте и эту тему в грызню,  если есть что сказать - говорите.

 

А  к  чему  про  грызню?.  Стоит  конкретный  вопрос  по определённом  методу.  все  описывают совершенно  другие  способы .  а  по  донному   вопросу  ответов  почти  нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, kalina сказав:

Не превращайте и эту тему в грызню,  

Це, нажаль, не для українців. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Dimitrij сказав:

В обшем кто-нибудь пробовал этот метод? Прошу поделиться.

Минулого року в мене так вийшло "само собою". Була одна сімейка, д-уже слабка після зими. Найсмішніше те, що я не побачив в ній матку при весняному огляді, хоча вона була мічена. Може, десь на стінках сиділа, а я поглянув — на рамках не видно; вирішив, що її немає.
Поставив  сімейку через газету, навіть без решітки, зверху над іншою сім'єю, середньої сили. Думаю, прогризуть собі дірку, та й об'єднаються.
Вийшло так, що потім десь тижнів зо два не переглядав. Коли відкрив — бачу, дірки в газеті є, бджіл зверху набагато більше. Яким же було моє здивування, коли серед них побачив матку! Знизу вона не прийшла — мітки були різного кольору, та й нижню я зразу теж знайшов.
Льоток у верхньої з самого початку був закритий, і надалі я його теж не відкривав. Десь через місяць сім'ї були маже однакові. Ну, все ж верхня трохи відставала, але вже я за неї не боявся. Зняв її, поставив поруч, і в середині літа вона вже була серед кращих.
PS. Коли пишу "серед кращих", треба мати на увазі, що сильних сімей в мене не було, ьільки середні та слабкі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

Минулого року в мене так вийшло "само собою". Була одна сімейка, д-уже слабка після зими. Найсмішніше те, що я не побачив в ній матку при весняному огляді, хоча вона була мічена. Може, десь на стінках сиділа, а я поглянув — на рамках не видно; вирішив, що її немає.
Поставив  сімейку через газету, навіть без решітки, зверху над іншою сім'єю, середньої сили. Думаю, прогризуть собі дірку, та й об'єднаються.
Вийшло так, що потім десь тижнів зо два не переглядав. Коли відкрив — бачу, дірки в газеті є, бджіл зверху набагато більше. Яким же було моє здивування, коли серед них побачив матку! Знизу вона не прийшла — мітки були різного кольору, та й нижню я зразу теж знайшов.
Льоток у верхньої з самого початку був закритий, і надалі я його теж не відкривав. Десь через місяць сім'ї були маже однакові. Ну, все ж верхня трохи відставала, але вже я за неї не боявся. Зняв її, поставив поруч, і в середині літа вона вже була серед кращих.
PS. Коли пишу "серед кращих", треба мати на увазі, що сильних сімей в мене не було, ьільки середні та слабкі.

На скільки нижня сімья була сильніша за верхню , просто считаю коли буде здорова різниця в силі сімей , матку слабої убьють

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, AVA сказав:

На скільки нижня сімья була сильніша за верхню

З того, що пам'ятаю точно — верхня була на півтори вулички рутівські, а нижня... мабуть, вулички чотири. Мене теж здивувало, що вони навіть пізніше не вбили верхню матку. Я навмисно не поставив решітку, бо вважав спочатку, що "діла не буде", і прийдеться все одно об'єднувати. Видно, коли сім'ї невеликі, і їм треба посилено розмножуватись, вони більш терпимі до таких ситуацій.
Ще додам, що весна була погана, холодна, сім'ї росли слабенько,  взагалі всі. Корму було так мало, що довелось в кінці травня давати трохи сиропу, бо рамки пусті стукотіли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

З того, що пам'ятаю точно — верхня була на півтори вулички рутівські, а нижня... мабуть, вулички чотири. Мене теж здивувало, що вони навіть пізніше не вбили верхню матку. Я навмисно не поставив решітку, бо вважав спочатку, що "діла не буде", і прийдеться все одно об'єднувати. Видно, коли сім'ї невеликі, і їм треба посилено розмножуватись, вони більш терпимі до таких ситуацій.
Ще додам, що весна була погана, холодна, сім'ї росли слабенько,  взагалі всі. Корму було так мало, що довелось в кінці травня давати трохи сиропу, бо рамки пусті стукотіли.

Маліхин теж розбивав сімью на дві практично рівносильні сімейки. Плюс цього методу , що бджоли можуть самостійно , головне неспіша розібратись у качестві маток.

Чогось вони не пішли в розвиток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

А  к  чему  про  грызню?.  Стоит  конкретный  вопрос  по определённом  методу.  все  описывают совершенно  другие  способы .  а  по  донному   вопросу  ответов  почти  нет.

Прошу прощения, возможно не корректно выразилась.:dntknw:

Что касается "метода" Александра, думаю что ранней весной его можно применить.  Для того, чтобы обезопасить матку в верхней слабой семейке необходимо положить  и РР,  и  газету :IMHO1:. Тепло будет идти с  нижней семьи вверх, РР не позволит маткам выяснять отношения, а газета позволит пчелам постепенно привыкнуть  к временному  наличию двух маток. 

Весной, если будет такая необходимость, обязательно попробую и тогда скажу наверняка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Конструктор сказал:

Я в минулому році так робив з кількома сім'ми, правда крім решітки ложив газету , через місяць розділив їх :ay:, тут головне нижню сімю добре піджати тоді не буде переохолодження . 

А какие ульи были, сила когда делил, когда начал объединять?

9 часов назад, Олег Мельник сказал:

 Тому підсилення слабких сімей за рахунок ослаблення сильних мені не подобається апріорі.:IMHO:

Так в том же и фишка способа - усиление слабой происходит без ослабления сильной, а за счет тепла нижней и ее пчел кормилиц

9 часов назад, Wladimir_K сказал:

Все залежить від природніх умов, потрібно багато пилконосів весною і теплої погоди в травні.

У мене було багато в 2017 р. слабачків, були варіанти, що матка і "жмення бджоли" і це мені не завадило отримати рекордний медозбір за весь період пасічникування.

На початок липня, коли почався активний медозбір, в таких сім'ях були повні вулики бджоли, тут головне матка якісна і такі сім'ї потрібно вчасно підсилити.

То есть ты делал именно таким методом?

9 часов назад, КАЕ сказал:

Значит или пчеловод такой или семьи были больные ,так как ослабли.

Это отводки не успевшие набрать силу в зиму (на 4-5 рамках рута) с матками 2017 года. Зимуют сейчас в сарае, пока все нормально у них

7 часов назад, kalina сказал:

 

В зиму пускаю достаточно сильные для карпатки семьи .

Это по сколько рамок? Вы пользовались ранней весной этим методом?

6 часов назад, Stol сказал:

Слабачків  після обльоту  нерозумно пісилювати. Розумно  скоротити за методом Блінова.

 

Метод Блинова для лежаков. Намного рациональнее использовать тепло сильной семьи снизу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо поверх р.решітки покласти плівку таким чином, щоб бджоли верхньої сімейки могли потрапити у нижню через крайню вуличку ( плівкою буде неприкрита крайня рамка), може тепловий режим буде кращий для нижньої сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Серж 82 сказал:

А якщо поверх р.решітки покласти плівку таким чином, щоб бджоли верхньої сімейки могли потрапити у нижню через крайню вуличку ( плівкою буде неприкрита крайня рамка), може тепловий режим буде кращий для нижньої сім'ї.

Логично) вообще тут можно шаманить как хочешь. + стимулирующая подкормка и будет вообще песня!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Svan сказал:

Десь через місяць сім'ї були маже однакові. Ну, все ж верхня трохи відставала, але вже я за неї не боявся. Зняв її, поставив поруч, і в середині літа вона вже була серед кращих.
PS. Коли пишу "серед кращих", треба мати на увазі, що сильних сімей в мене не було, ьільки середні та слабкі.

Через месяц какая сила была и той и той? Какая сила была на акации и на подсолнухе каждой семьи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Dimitrij сказал:

 

Так в том же и фишка способа - усиление слабой происходит без ослабления сильной, а за счет тепла нижней и ее пчел кормилиц

Сами поняли что написали?

12 часов назад, Dimitrij сказал:

 

Это отводки не успевшие набрать силу в зиму (на 4-5 рамках рута) с матками 2017 года. Зимуют сейчас в сарае, пока все нормально у них

Хорошо разовьются и сами .При хорошей матке  и небольшом подсиливании еще и роиться будут.

 

12 часов назад, Dimitrij сказал:

 

Метод Блинова для лежаков. Намного рациональнее использовать тепло сильной семьи снизу

Что мешает в рутовском корпусе это сделать ,учитывая силу Ваших отводков в 4-5 рамок?.Да рациональнее через глухую перегородку.

Понаблюдайте все при весеннем развитии насколько матка быстро освоит все соты до кроющей.Обычно не матка тормозит ,а нехватка пчел для обогрева.Так на то колличество нужна помощница?.Перераспределение пчел  ограничит возожности нижней.Пчелы обычно перераспределяются к лучшей матке.Я ставлю отводки через перегородку если это нужно хоть в лежаках хоть в многокорпусных.

Ну а с весны предлагаю всем посмотреть на "слабых" и "очень слабых" (если у кого они будут).На опоношенные рамки(если зимовали на улице) и я бы хотел услышать поставит ли кто такие семьи сверху на здоровую семью через разделительную.Зимуйте семьями ,способными к самостоятельной зимовке и развитию,а все остальное -это чтобы потренироваться .С большими пасеками так работать нельзя:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, КАЕ сказал:

Сами поняли что написали?

 

А что не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Dimitrij сказал:

А какие ульи были, сила когда делил, когда начал объединять?

Вулики 10ти рамочні , об'єднував після обльоту , нижння сім'я мала 7-8 рамок бджіл , верхння 2 рамки і молоду матку , ділив в кінці квітня перед виїздом на ріпак , після діління отримав дві сім'ї середні за силою і не втратив молодої матки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У Мегастарателя на канале есть видео,как он объеденил две семьи и сохранил там маток. Через разделительную решетку. Все нормально,пчелы работали,матки червили. Так что считаю,такой способ имеет право на жизнь. Буду тоже пробовать так делать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Конструктор сказал:

Вулики 10ти рамочні , об'єднував після обльоту , нижння сім'я мала 7-8 рамок бджіл , верхння 2 рамки і молоду матку , ділив в кінці квітня перед виїздом на ріпак , після діління отримав дві сім'ї середні за силою і не втратив молодої матки 

А на подсолнухе какая сила была у них?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Dimitrij сказал:

А на подсолнухе какая сила была у них?

Після ріпаку вони не відрізнялись від інших сімей, а планово я за ними не спостерігав , на соняшнику  на всіх стояло по 4 магазини

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 21:05, Dimitrij сказал:

Так в том же и фишка способа - усиление слабой происходит без ослабления сильной, а за счет тепла нижней и ее пчел кормилиц

 

21 час назад, Dimitrij сказал:

А что не так?

Підсилення слабачка відбвається за рахунок ослаблення сильної сім'ї, як в плані витоку тепла,  так і в плані переходу бджіл годувальниць. Звісно, якщо правильно відкоригувати об'єми обох гнізд (скороти низ, зверху ~4-5 р., а не всі 8-10), тоді можна отримати деяку економію тепла за рахунок спільного даху. А чи є зайве тепло внизу  "...в первые дни после выставки."?  Надлишку бджіл годувальниць також немає. Це ж не ройова пора!  Їхня міграція в верхній корпус неминуче уповільнить розвиток нижнього. Ні слова про зліт бджіл слабачка на попереднє місце. Частина ж повернеться...

Тобто, мова про вирівнювання сили сімей і деякий комфорт від спільної криші. Як на мою думку, занадто багато тілорухів. Давно відмовився від такого способу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересний способ, те кто говорит что семьи должни бить стльними в зиму прави, но у меня бивают случаи когда семьи идут в щиму на восьми рамках, а вот с зими вишли на три улочки. Я считаю что когда ульев мало нужно поборотся ща каждую симью. Так как обединением ви достигнете качества на одной симье и возмете ранний взяток, но основной все же подсолнух. После ранего взятка, как многие напишут сделать отводок и получить опять две семьи, но я например хочу получить три семьи, и витянув за уши слабака, которий точно не будет роится и на подсолнух вийдет полноценим и точно сильнее чем отводок более вигодно. Так что метод мне например нравится, работи с такими семьями немного на самом деле, скорее всего в етом году попробую, так как одного слабачка уже видел при подкормке канди на четирех улочках но пчел мало и подмора много ?дай бог ошибся и они просто вниз на всю ширину рамки сидят?,  нужно попробивать спасибо автору за рекомендацию.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 05:02, Dimitrij сказал:

Через месяц слабыша не узнать, обе части полны пчёл, а соты плотно заняты расплодом.

За місяць? В обох частинах "полно пчел...":blink: Де вони візьмуться, коли на розвиток 21 доба і мінус відхід зимувалих.? Скромніше треба Александру, скромніше і люди до нього потягнуться...

Хоча, безумовно, спосіб вирівнювання, (хай буде "підсилення", якщо вже автор наполягає), має право жити. Кожному зручніше працювати з рівновеликими сім'ями. Для сильних сімей, коли ГВ пізній, його можна трактувати як протиройовий захід. Не відкидаю і моральну сторону - допоміг знедоленому слабачку. Така собі благодійність.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Петрович 49 сказал:

За місяць? В обох частинах "полно пчел...":blink: Де вони візьмуться, коли на розвиток 21 доба і мінус відхід зимувалих.? Скромніше треба Александру, скромніше і люди до нього потягнуться...

Хоча, безумовно, спосіб вирівнювання, (хай буде "підсилення", якщо вже автор наполягає), має право жити. Кожному зручніше працювати з рівновеликими сім'ями. Для сильних сімей, коли ГВ пізній, його можна трактувати як протиройовий захід. Не відкидаю і моральну сторону - допоміг знедоленому слабачку. Така собі благодійність.:)

Есть вариант плохая матка много пчелы , есть хорошая матка мало пчелы.

В этом методе есть один главный плюс, естественный отбор матки. правильное перераспредиление пчел

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Интересное видео на данную тему от канадского пчеловода, без перевода но въехать можно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 3/3/2018 в 14:01, Svan сказал:

Вийшло так, що потім десь тижнів зо два не переглядав. Коли відкрив — бачу, дірки в газеті є, бджіл зверху набагато більше. Яким же було моє здивування, коли серед них побачив матку! Знизу вона не прийшла — мітки були різного кольору, та й нижню я зразу теж знайшов.

в мене так в лежаку вийшло після весняного обльоту 2 маткі ще десь з місяць сіяли, переносив бджіл з маткою 3-4 рамки по холоду осінню до сім'ї на 5 рамок, то вони так і зимували два клуби один біля одного без всяких перегородок і газет відділяла їх лише повномедна рамка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але особливої різниці між звичайними сім'ями не було, а от утримання двух маток через ганеманку дало результат

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 13:12, nibond сказал:

Чомусь ніхто не згадав про електрообігрів. Для слабачків саме те.

Електрообігрів сильно сушить повітря. В холодну погоду гонить пджіл по воду, багато водоносів гине, розплід виходить кволим при несприятливому мікрокліматі. в кінцевому рахунку електрообігрів весню лише шкодить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Метод Александра: реанимирование зимних слабачков

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...