Перейти к содержанию

Отводок на одну рамку печатки, максимум за год


Dimass

Рекомендуемые сообщения

В 15.04.2019 в 13:34, Север сказав:

Трутнів з однієї батьківської сім'ї вистачить на 20 маток. Так що "дерзайте".

пішла читать за батьківські сім*ї...

 

В 15.04.2019 в 13:57, MaXUA123 сказав:

Скільки дивлюся активність форума, постійно натикаюсь на цю тему з вашими повідомленнями, тож дозволю собі висловити :IMHO1:.

Колись пробував робити відводки на 1 рамку печатного росплоду + 1 струшена рамка бджоли в різних варіантах:

1. В окремому вулику самостійно - варіант неробочий. Часто злітають. Якщо щось і розвинеться, то далеко не факт, що перезимує. Якщо і перезимує, то далеко не факт, що з нього буде якийсь толок на медозборові.

2. В вулику розділеному вертикальною перегородкою на 2-3 відділення. Ситуація набагато краща. В мене такі відводки  краще розвивалися і менше зльотів. Тай зимівля краща. Проблема в мене була з обльотом маток. В 10 р. вуликові розділеному на 3 частини треба ретально контролювати запаси корму. 

3. Ще варіант пінопластові вулики. Не знаю, їх в мене нема. Те що я бачив по ютубуві 6 рамкові вулики  на 1 рамку печатного росплоду перед зимою  і після неї, мене невразило. Я б таке в зиму не пускав, а добавив би туди, ще 2 рамки бджоли.

Одним словом дешева рибка, погана юшка.

Відводки я б робив мінімум на 2 рамки + неплідна матка. А осінню продивився і тих де слабші підсилив би бжолою. Відводок зроблений  15-20 травня на 2 рамки печатного росплоду + плодна матка, на соняху ще й меду принесе. Якщо 2 рамки росплоду + неплідна матка чи маточник, краще буде якщо такі відводки посадити попарно через перегородку. Я так робив наче непогано вийшло. Зимою бачив відео як в канаді роблять двойні нуклеуси, впринципі схоже на те що я робив.

Ще багато дуже залежить від матки від якої ви прививались. 

Я розумію, що хочеться швидко записати в  пасічному журналі чи в профілі велику кількість сімей. Я теж колись такий був, але тепер хочу мати стабільну зимівлю сімей і нормальну винагороду за свою працю.

 

 

Чого Ви натикаєтесь?)) Просто досвід, я вчусь сама, тут же йде обговорення-хто і як....в мене в роду пасічників ніколи не було.

Я не знаю, хто там чого хоче)) могла в тому році ще наплодить, наділить, але є така говірка-чого бідний, бо жадний;) 

Важливе доповнення- я не маю орієнтації на мед;) 

Вдячна за поради, але Лисонь ділить на 3, я не ризикну:umora: навіть не уявляю, як то має буть))представляю реакцію чоловіка, на *поділить* який затарив все горище, за моїм проханням, 6 рамочниками:umora:  просто буде пАдстАлом)) 

А і соняха в нас не має....немає до чого *стрєміться*)))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Bee-beep сказал:

Чого Ви натикаєтесь?)) Просто досвід, я вчусь сама, тут же йде обговорення-хто і як....в мене в роду пасічників ніколи не було.

Я не знаю, хто там чого хоче)) могла в тому році ще наплодить, наділить, але є така говірка-чого бідний, бо жадний;) 

Важливе доповнення- я не маю орієнтації на мед;) 

Вдячна за поради, але Лисонь ділить на 3, я не ризикну:umora: навіть не уявляю, як то має буть))представляю реакцію чоловіка, на *поділить* який затарив все горище, за моїм проханням, 6 рамочниками:umora:  просто буде пАдстАлом)) 

А і соняха в нас не має....немає до чого *стрєміться*)))

Щось я невторопаю, що ви хочете цим сказати? Можете більш доступно викласти свою думку?

Якщо написати моє попереднє повідомлення простіше - то відводки краще робити мінімум на 2 рамки, а краще більше. 

P. S. А здається я вас зрозумів - ви купили купу 6 рамочників у Дениса, і займаєтесь пакетами.  Тоді відводки на 3 рамки і більше рамок бджоли вам звичайно непідходять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, MaXUA123 сказав:

Щось я невторопаю, що ви хочете цим сказати? Можете більш доступно викласти свою думку?

Якщо написати моє попереднє повідомлення простіше - то відводки краще робити мінімум на 2 рамки, а краще більше. 

P. S. А здається я вас зрозумів - ви купили купу 6 рамочників у Дениса, і займаєтесь пакетами.  Тоді відводки на 3 рамки і більше рамок бджоли вам звичайно непідходять.

Дякую, за розуміння:ay: І за те що поділились власним досвідом.У нас не та медоносна база, щоб працювати на мед.Треба реальнр оцінювати ситуацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2019 в 19:50, Юрец 76 сказал:

В мене ось яка була проблема з такими відводками.

В 2018 році я наробив таких відводків на 1 рамку печатки з бджолою + 1мед, вода + неплідка, або маточник , були зроблені до 15 червня.

Після того, як матки почали червити, вийшло десь таких 120 шт. Потихеньку розвивались, підставляв сушняк та вощину. Щоб не переростали і менше з ними було мороки не підгодовувув, було ніколи бо відводки стояли вдома, а я з медовою пасікою кочував за медом.

Так до соняха з 120 близько 30 за все літо злетіло. Хто каже кліщ, хто каже мала сила відводка. А я думаю, що проблема в тому що я не давав підкормку. Бо хоча в природі і був, як мені казалось взяток, та такі невеликі сімейки просто не можуть  обслужити молодих маток тому вони й злітають. 

Але це моя думка, хотілось би почути фахівців,тих хто з однорамочними відводками вже на "ти".   

По опыту....отводки многих пород , например поместных , степнячек, среднерусских ( наверное и итальянок),- нуждаются в многократных подкормках в течении сезона . Только лупят запасы и матка отлично сеет . А вот карника и тем более сгк и силой в 4е рамы подтаскивают все время  и подливают и редко бывают безмедными.

Надо учитывать и приспосабливаться и строить работу учитывая и породу и место и погоду и медоносы .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Напишу про свій цьогорічний досвід з відводками. В середині червня отримав маток карніки трохи незаплановано, мусив терміново робити відводки і розсаджувати маток. Відводки робив на 4 рамки моїв альпійців, рами висотою в основному на 145 і трохи на 230 мм. Печатки мам виходило менше 1 рами Дадана, якщо рамочки на 145 і на 1 раму Дадана, якщо рамка була на 230, тобто грубо відводочки були на 1,5 або на 2 рами Дадана. Після того як прийняли маток, відводки став підгодовувати цукровим сиропом 1*1 по 0,5 л через день, інколи через 2 дні. Відводки пішли в ріст і станом на сьогодні в перерахунку на раму Дадана займають від 6 до 9 рам., тобто сімейки, які вільно можна пускати в зиму, бо за серпень ще підростуть. Вважаю, що для росту пасіки цей метод можна використовувати, правда зараз я б все-таки робив відводки на 2 рамки печатки Дадана, тоді б вони стартували  швидше, просто тоді що зміг з сімей набрати, на те і зробив відводки... .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Винни Пух сказал:

Напишу про свій цьогорічний досвід з відводками

Для полноты картины не хватает информации о условиях медосбора на протяжении июля-августа. В моем регионе при обильном взятке с подсолнуха пчела сгорает в ноль. Ни про какие отводки на одну рамку в середине июня (с целью самостоятельной зимовки) речь вести увы не приходится. Минимальный набор в июне 3+ рамки дадана, тогда шансы на самостоятельное развитие есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.08.2019 в 10:15, shersand сказал:

Для полноты картины не хватает информации о условиях медосбора на протяжении июля-августа. В моем регионе при обильном взятке с подсолнуха пчела сгорает в ноль. Ни про какие отводки на одну рамку в середине июня (с целью самостоятельной зимовки) речь вести увы не приходится. Минимальный набор в июне 3+ рамки дадана, тогда шансы на самостоятельное развитие есть.

На протязі липня-серпня взяток у нас тільки підтримуючий, щось несуть з лісу, полів в нас мало та й ті стоять незасіяні, по них пасеться  худоба. Ніякого соняха чи інших медоносів в нас не сіють. Якщо хочеться більше меду, то в серпні можна вивезти бджіл на верес, та й то на ньому бджоли більше розвиваються, ніж спрацьовуються. Основних медозбори в нас 2 - кінець травня - 1 декада червня і другий - десь з 20 червня по перші числа липня, а далі - тільки підтримуючий взяток якраз для розвитку сімей і відводків. Ось чого і меду в нас беруть менше - якщо взяв 20 літрів, то це за щастя, правда і мед такий, що і в Києві начальство хвалить... .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для мене ясно, що відв. такої сили мають право на життя. На поч. травня рамка  печатного р. Рута , з літро бджіл, при імітації вуглеводного взятку(по 0,5л через день) пилковий взяток весною і літом , зазвичай, е,  при здоровий матці і бджолах на сонях принесуть тов. меду.Цього року один подібний відводок(ввійшла в Р.С-розібрав на нуклеуси, стару м. з рамкою р. і бджолами залишив в крп. ) на середину липня набрав силу і приніс товарного меду десь кг. з 20 і ще скількість заберу при "зачистці". Нуклеуси на поч. травня  на мтч. або неплідну роблю на 2рр. Рута, деяких підсилюю.Товарний мед приносять не всі, дехто обіцяє розкрити потенціал на слід. рік. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Винодел сказал:

Для мене ясно, що відв. такої сили мають право на життя. На поч. травня рамка  печатного р. Рута , з літро бджіл

Все бы хорошо, но как бы литр пчел - это не совсем отводок на одну рамку. Такой объем пчелы уже рамки четыре обсиживать в состоянии, а речь то идет об однорамочниках :dntknw: с самостоятельным условием развития, или я что-то  не так понял?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, shersand сказав:

Все бы хорошо, но как бы литр пчел - это не совсем отводок на одну рамку. Такой объем пчелы уже рамки четыре обсиживать в состоянии, а речь то идет об однорамочниках :dntknw: с самостоятельным условием развития, или я что-то  не так понял?

1 р на виході + маточник на виході.Пережтватєльно, але можливо.+1 рамка медо-пергова.Наявнісить перги є обов*язковою умовою.

І зачистить місце від мурах!!!В мене один такий нук...я тупанула і мурахи чуть не знищили.Мед стоїть, малишня лупиться, а захистить вони себе не спроможні.А мурахи в таких ситуаціях, як голодні вовки.І мед виносять, і на малих бджіл нападають.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.08.2019 в 10:15, shersand сказал:

Ни про какие отводки на одну рамку в середине июня (с целью самостоятельной зимовки) речь вести увы не приходится.

Я такие отводки делаю в первых числах мая с маточником на выходе. Матки начинают работать 10-15.05. Соответственно в середине июня выходит уже 2 рр с молодой пчелой и расплода 3-4 рамки. А на ГВ с подсолнуха мне магазинчик принесут и себе на зиму запасут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Здравствуйте, товарищи пчеловоды. Подскажите пожалуйста, хочу сделать 2 отводка на 1рр. Стоит ли сейчас это делать? Или поздно?

Тільки що, dnepr_zevs сказав:

Здравствуйте, товарищи пчеловоды. Подскажите пожалуйста, хочу сделать 2 отводка на 1рр. Стоит ли сейчас это делать? Или поздно?

в 6ти рамочниках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, dnepr_zevs сказал:

Подскажите пожалуйста, хочу сделать 2 отводка на 1рр

Яка мета цього дійства?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, dnepr_zevs сказал:

Здравствуйте, товарищи пчеловоды. Подскажите пожалуйста, хочу сделать 2 отводка на 1рр. Стоит ли сейчас это делать? Или поздно?

в 6ти рамочниках.

Поздно, конечно. У нас взяток реально только до Августа. Потом - все! Нужно будет кормить. Потом зимовать. Лишние заморочки.

Сейчас идет Главный Взяток. К его началу нужно было вообще сделать  наоборот - объединять пчел! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Вадім Полтава сказал:

Сейчас идет Главный Взяток

Теоретично так, а практично - ще й не починався..

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, ромео сказав:

Теоретично так, а практично - ще й не починався..

 

 

12 годин тому, Вадім Полтава сказав:

 Потом - все!

 

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, dnepr_zevs сказал:

Здравствуйте, товарищи пчеловоды. Подскажите пожалуйста, хочу сделать 2 отводка на 1рр. Стоит ли сейчас это делать? Или поздно?

в 6ти рамочниках.

Их надо будет подсиливать расплодом на выходе... :IMHO1:

кормить..

Если взятка не будет...

:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Теоретично так, а практично - ще й не починався..

 

Полтава, Харьков, Днєпр - повним ходом!

Питання задала людина з ніком dnepr_zevs. 

Дожен би початися!

Полтавщина щас лове по 5кг щодня. Харьков у деяких районах он, як всігда, по 15-20 кілограм. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, ромео сказав:

Яка мета цього дійства?:hmm:

Держать запасных маток. В 6-ти рамочнике через перегородку.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, dnepr_zevs сказал:

Держать запасных маток. В 6-ти рамочнике через перегородку.  

Якщо нада то робіть,потом можна буде підсилити,за рахунок сильніших  сімей.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Вадім Полтава сказал:

Полтава, Харьков, Днєпр - повним ходом!

Питання задала людина з ніком dnepr_zevs. 

Дожен би початися!

Полтавщина щас лове по 5кг щодня. Харьков у деяких районах он, як всігда, по 15-20 кілограм. :umora:

А нам хочаб по кілограму в день,чекаємо з дня на день,сьогодні пішла трохи пильца. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Планирую в 6-ти рамочнике через перегородку  посадить 2 матки( по 3 рамки на матку) матки плодные. Перезимуют?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Женя Циба сказав:

А нам хочаб по кілограму в день,чекаємо з дня на день,сьогодні пішла трохи пильца. 

А у мене хлопці голо, рамки пусті, сім'ї просідають, на наступні два тижні прогнозують температуру 18 - 23 градуси, буду напевно варити сироп (в такий час годівля, це вперше за 25 років) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, dnepr_zevs сказал:

Планирую в 6-ти рамочнике через перегородку  посадить 2 матки( по 3 рамки на матку) матки плодные. Перезимуют?

Да. Од кліща обработать! Утеплить! І слідить в кінці зіми шоб зверху був корм. Якшо не буде на той час - то положить зверху канді!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сергій-апі сказал:

А у мене хлопці голо, рамки пусті, сім'ї просідають, на наступні два тижні прогнозують температуру 18 - 23 градуси, буду напевно варити сироп (в такий час годівля, це вперше за 25 років) 

Соняшнику зовсім нема чи не виділяє ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...