Перейти к содержанию

Яку породу (гібрид) бджіл ви обрали б при купівлі пакетів?


ЮМос

Яку породу (гібрид) ви обрали б при купівлі пакетів?  

122 пользователя проголосовало

  1. 1. Яку породу (гібрид) ви обрали б при купівлі пакетів?

    • Бакфаст
    • Італійка
    • Карніка
    • Карпатка
    • Поліська
    • Українська степова
    • інша
    • байдуже яка
  2. 2. Який пакет ви обрали б при купівлі?

    • 4 р. (3+1) на рамку Дадан
    • 4 р. (3+1) на українську рамку
    • 8 р . (6+2) на напіврамку 145 мм
    • безсотовий
    • інше

Опрос закрыт для новых голосов


Рекомендуемые сообщения

19 годин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

По Итальянке один ответ КОЧЕВКА.Взятки постоянные и много.Если нет этого то кормим.ВСЕ.:hi:

Ви праві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Sat Mar 03 2018 в 13:09, Іван Михайлович сказал:

написати можна будь що, і те що бакфаст супер- пупер , і що карпатка роїться і кому що вийшло  у нього на пасіці. У кожного своя правда.

 Я маю підтвердження,  за останні два роки, з  більше ніж 600  сімей ( Молдова, ) де ми тестуємо  кілька ліній карпатської  популяцію українських бджіл, лише кілька сімей зайшли в ройовий стан , по причині несвоєчасного розширення гнізд. Всі інші сім'ї  швидко нарощуються та починають збирати мед з акації. Поряд стояли і кавказянки і бакфасти . По ранньому медозбору жодна група не могла конкурувати з" карпаткою" групи Синевір. Зрозуміло що в групах стояли не рядові матки з Мукачево ,  а селекційні групи  Юрія Бобонича та Віктора Паппа облітані на батьківській групі №8 у Вільшанах.

 

Ну написать все можна, тим паче людині яка має зацікавленність в тому. Я вже неодноразово писав на цьому форумі, що вірю не гарно прикрашеним словам, написаним чи сказаним з ютуба, а довіряю власним очам і те що я бачу на своїй пасіці. Бакфаст реально набагато кращий за Карпатку і я описав вище всі недоліки її. Як бачимо, я пишу тільки за себе, хоча можу написать і відгуки інших пасічників, які тримають Бакфаст. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І негабридло один одного за чуби скубти та доводити що моя краля краща?Як можна говорити таке стверджувати?І кому потрібно доказувати це?Як нема зацікавленності в цьому ,то нема і цензу в цьому переконувати,а як є зацікавленність то не можна повністю довіряти бо то буде необьєктивна оцінка.Ну є в Вас своя "краля" і любуйтеся єю ,навіщ о комусь доводити іншому що вона краца.?Тим паче щоб робить якісь висновки треба мати велику кількість накопичкенного матеріалу для обгрунтованної оцінки.Не маємо ми такої можливісті .В кожній породі можуть бути як гарні бджоли так і не дуже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Іван Михайлович сказав:

італійку вибирають промисловики, які забезпечують постійним взятком італійку,постійна кочівля і перевезення до нектароносів,  а як взятку немає, то відрами йде сироп

Бакфаст чудово нарощується і чудово працює але аж ....на соняху ! це Ви написали а не я.

Карпатка ( карніка) працює з весни і до пізніх взятків, але потрібно вміти з цією бджолою працювати. Це стосовно медопродуктивності. Інший аспект, це комфортність роботи з бджолами.  Немає бджоли спокійнішої за карніку і карпатку, за ними кавказянки і лише потім італійка . Я пишу за чистопородні бджоли, ніяк не  помісі  без" роду -племені".

З свого досвіду, початківцям, рекомендував би виключно карніку або карпатку. Це чисто моє враження. Людина одержить задоволення від роботи з бджолами, і набереться досвіду без нервів, а вже пізніше можна і всяку екзотику ( елгон, анатоліку, бакфаст і вілякі різні кроси і гібриди), однаково повернеться до чистопородних бджіл.:IMHO:.

Не забуваймо, що ми в темі про вибір бджоли для пакетів. 

Жодним чином не йде мова про весняний розвиток пакета. В більшості випадків люди беруть пакети для отримання меду вже в поточному році. Тому швидкість нарощування маси бджоли до головного взятку (сонях) є первинним, а також здатність сімї приносити пасічнику багато меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ЮМос сказал:

Не забуваймо, що ми в темі про вибір бджоли для пакетів. 

Жодним чином не йде мова про весняний розвиток пакета. 

Я  так  понимаю речь  про  семью  из  которой  будут  формироваться  пакеты ?  странно.   я  думал  что    для  пакетов  нужны  семьи  с  хорошим   стартом.  чтоб  и  пакет отличный сформировать  и  хвост  нормальный  остался..

 

2 часа назад, ЮМос сказал:

Тому швидкість нарощування маси бджоли до головного взятку (сонях) є первинним, а також здатність сімї приносити пасічнику багато меду.

Ну  тогда  итальянка или  бакфаст  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, КАЕ сказал:

І негабридло один одного за чуби скубти та доводити що моя краля краща?Як можна говорити таке стверджувати?І кому потрібно доказувати це?

Так  тема  такая.  Человек спросил  совета  что  лучше  подойдёт  вот  и советуем  кто  как  может.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Так  тема  такая.  Человек спросил  совета  что  лучше  подойдёт  вот  и советуем  кто  как  может.

Ну а человек первый раз замужем?Человек сам имеет солидный опыт и может кому угодно посоветовать.Хотел сразу написать ,но не стал.Эта тема сродни той ,что если бы кто нибудь открыл тему типа Буду продавать маток такой то породы ,у меня есть такие материнки и стоял бы вопрос -Каких больше делать?Может ли такая тема иметь место здесь на форуме с учетом того ,что обьявления должны быть платными?Конечно Карпатчики будут писать -карпатку ,Бакфастчики -Бакфаст,карниководы-Карнику.В теме не может быть обьективности и она может носить только рекламный характер(хотя для пакетов и реклама не нужна)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 12:09, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Если будет нормальные предложения то и спрос будет. Главное что к рамке пакет не привязан. То есть пакет для любой рамки. 

На самом деле, есть и спрос и предложения.Любой каприз за ваши деньги.

Сам давно присматриваюсь к производству, есть интересные идеи.

Теперь маленький анализ 2015 года.

Весной плодную матку дешевле 200 гр не найти.

Пакет трехрамочный 600 гр.

Безсотовый-500.

Понятно, что при разнице в 100 гр, лучше купить рамочный. Четыре рамки суши стоят больше чем 100, не считая расплод в них (1-1.5 кг)

Если продавцу снизить цены на безсотовые, получится что он сравняется с ценой одной только матки.

Когда будут пчелы по стоимости:

Матка-300

Безсотовый-1000

Рамочный-2000

При таком диапазоне стоит задуматься о безсотовых.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 14:28, AVA сказал:

Досвід порівняння не великий , але у бакфаста не буде шанса на РАННІЙ взяток проти карніки (карпатки) при не стабільній погоді в зоні карпат. При умові старту наприклад з 7 рамок  . Нестабільна весна прошлого року показала на практиці

Бджола иошок бакфаста у мене набагато спокойніша іошок карніки.

Початківці які не зуміють пустить в зиму сімьї бакфаст не меньше 8 -10 рамок , погоджуюсь з власного досвіду, краще карніка на 6 рамках

На соняшнику , тільки потрібно добавить період цвітіння до місяця тільки бакфаст ,якщо 15 днів можна карніка.

Пакетчики, это люди которые покупают сотнями а не поштучно. Рынок должен быть ориентирован на них.

Пакетчик пользуется трудом пчеловода, который их ему продал. 

Его не интересует какой у пчелы ранневесенний старт, его интересует короткая дистанция, от момента покупки до цветения подсолнуха. Ему по барабану на чем лучше зимуют, на соняху или на варенье. Он заинтересован, чтоб во время медосбора семья максимально проседала, даже специально исключают червление за месяц до окончания взятка. Так как недополученный мед стоит дороже 3 кг подмора, который некуда деть. Зачем ему учиться пускать в зиму 8-10 рамок.

Все перечисленные Вами  проблемы ложатся на плечи пчеловода который продает. Тогда напрашивается вопрос:

-Зачем эти жертвы при одинаковом результате?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Волкотрубенко сказал:

Пакетчики, это люди которые покупают сотнями а не поштучно. Рынок должен быть ориентирован на них.

Пакетчик пользуется трудом пчеловода, который их ему продал. 

Его не интересует какой у пчелы ранневесенний старт, его интересует короткая дистанция, от момента покупки до цветения подсолнуха. Ему по барабану на чем лучше зимуют, на соняху или на варенье. Он заинтересован, чтоб во время медосбора семья максимально проседала, даже специально исключают червление за месяц до окончания взятка. Так как недополученный мед стоит дороже 3 кг подмора, который некуда деть. Зачем ему учиться пускать в зиму 8-10 рамок.

Все перечисленные Вами  проблемы ложатся на плечи пчеловода который продает. Тогда напрашивается вопрос:

-Зачем эти жертвы при одинаковом результате?

Не пугайте людей.:umora:То что вы написали имеет место жить .Но новичков может повергнуть в ШОК.Работа пакета на мед это одно а расширение пасеки другое.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Не пугайте людей.:umora:То что вы написали имеет место жить .Но новичков может повергнуть в ШОК.Работа пакета на мед это одно а расширение пасеки другое.

Пчеловоды с большим стажем завуалированно называют это восстановление а не расширение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Волкотрубенко сказал:

Пакетчики, это люди которые покупают сотнями а не поштучно. Рынок должен быть ориентирован на них.

Пакетчик пользуется трудом пчеловода, который их ему продал. 

Его не интересует какой у пчелы ранневесенний старт, его интересует короткая дистанция, от момента покупки до цветения подсолнуха. Ему по барабану на чем лучше зимуют, на соняху или на варенье. Он заинтересован, чтоб во время медосбора семья максимально проседала, даже специально исключают червление за месяц до окончания взятка. Так как недополученный мед стоит дороже 3 кг подмора, который некуда деть. Зачем ему учиться пускать в зиму 8-10 рамок.

Все перечисленные Вами  проблемы ложатся на плечи пчеловода который продает. Тогда напрашивается вопрос:

-Зачем эти жертвы при одинаковом результате?

Я писал немного не по теме , это было дополнение , ссылаясь на свой опыт , к сравнению Іван Михайлович   пород пчел в работе в течении года ..

Сам с пакетами никогда не работал

У нас пакеты люди покупали с целью увеличения и востановления пасек. Их интересовало. как раз развитие этих семей ( пакетов ) наследующий год на акацию и возможность сделать от них отводки следующий год.  А это сила семьи в зиму , развитие весной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 15:58, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

По Итальянке один ответ КОЧЕВКА.Взятки постоянные и много.Если нет этого то кормим.ВСЕ.:hi:

І відрами треба кормити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, targal сказал:

І відрами треба кормити

ДА. или надо пчелу другую. С такой массой пчелы надо уметь работать. ЕЕ надо кормить когда нет взятка но она принесет при взятке и все компенсирует с лихвой. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

ДА. или надо пчелу другую. С такой массой пчелы надо уметь работать. ЕЕ надо кормить когда нет взятка но она принесет при взятке и все компенсирует с лихвой. 

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, КАЕ сказав:

Ну а человек первый раз замужем?Человек сам имеет солидный опыт и может кому угодно посоветовать.Хотел сразу написать ,но не стал.

Звичайно, що я визначився з породою для пакетів. Деякі корективи, що випливають з теми, будуть звичайно. Не диво, що кожен відстоює ,,свою,, породу. В тому то й зріз...

 

3 години тому, КАЕ сказав:

Эта тема сродни той ,что если бы кто нибудь открыл тему типа Буду продавать маток такой то породы ,у меня есть такие материнки и стоял бы вопрос -Каких больше делать?Может ли такая тема иметь место здесь на форуме с учетом того ,что обьявления должны быть платными?Конечно Карпатчики будут писать -карпатку ,Бакфастчики -Бакфаст,карниководы-Карнику.

Ті ж яйця, тільки в профіль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

УС підтягується, а Карпатка - відстала безнадійно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якби я сьогодні починав пасічництво, я б купив пакет з карпаткою вучківською, і одразу замовив 2 матки карніки від відомих матководів, тих що особисто імпортують маток. Поки би матки приїхали ,пакет би нагнав достатньо бджоли ( цілком достатньо для поділу навпів) і по наявності маток карніки, поділив би цей пакет на дві сімейки , але вже на матки карніки . Стару маточку" карпатку" використовував би як помічницю. Що не кажіть , але карпатка дає дуже багато бджоли, і це їх перевага. Ще вони добре зимують і дуже рано починають розвиватися. Одне застереження , не все що з Закарапаття то є  чистопородна карпатка :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кожній місцевості різна бджола веде себе порізному. 

Я б купив дешевий пакет карпатки, але від перевіреного джерела, а не такі як деякі на виставку привозили у Київ. І дав би матку тієї породи, яка до вподоби.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2018 в 15:28, AVA сказал:

Досвід порівняння не великий , але у бакфаста не буде шанса на РАННІЙ взяток....

 

В 03.03.2018 в 14:54, Іван Михайлович сказал:

.Бакфаст чудово нарощується і чудово працює але аж ....на соняху !

 

В 03.03.2018 в 15:28, AVA сказал:

 

Початківці які не зуміють пустить в зиму сімьї бакфаст не меньше 8 -10 рамок ,  краще карніка на 6 рамках

Читаю і не можу зрозуміти, чому Ваші висловлювання не співпадають з тим, що робиться на моїй пасіці, баки що зимують на 6 рамках чудово працюють на акації, липі, тримаючи в 10 рамочних  на сонях в один термін засіву, маю даданівське (або 2 шт 145мм)гніздо та 6-7 корпусів медових на 145мм куди ж далі. Я не уявляю як не відбиравши розплоду утримати баків, що зимували на 8-10рамках а добавляти корпусів росту не вистачить.

Бачу,  що бакфаст  треба сприймати як систему селекції а не єдину породу, і коли про  нього говорити то вказувати конкретний родовід інакше ми  говоримо про різних бджіл в яких спільне лише система селекції,

і це основна помилка тих,  хто не розібравшись в системі бакфаст пробує давати  оцінку:hi:

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Николай S сказал:

 

 

Читаю і не можу зрозуміти, чому Ваші висловлювання не співпадають з тим, що робиться на моїй пасіці, баки що зимують на 6 рамках чудово працюють на акації, липі, тримаючи в 10 рамочних  на сонях в один термін засіву, маю даданівське (або 2 шт 145мм)гніздо та 6-7 корпусів медових на 145мм куди ж далі. Я не уявляю як не відбиравши розплоду утримати баків, що зимували на 8-10рамках а добавляти корпусів росту не вистачить.

Бачу,  що бакфаст  треба сприймати як систему селекції а не єдину породу, і коли про  нього говорити то вказувати конкретний родовід інакше ми  говоримо про різних бджіл в яких спільне лише система селекції,

і це основна помилка тих,  хто не розібравшись в системі бакфаст пробує давати  оцінку:hi:

 

 

 

   "Досвід порівняння не великий , але у бакфаста не буде шанса на РАННІЙ взяток...."  - це писалось на вислів ( 03.03.2018 в 14:54, Іван Михайлович сказал: )  і стосувалось зони карпат де нема стабільної весняної погоди , як було у мене в прошлома році . З 16.04 по 27.04 холод сніг бджоли не літали , приносу пильци не було , бакфаст зупинив розвиток а карніка гнала розплід. 

На акації карніка перестала гнать розплід пішла на акацію а бакфаст доганяв упущене гнав розплід. Було декілька сильних сімей бакфаста які приблизились по меду з акації до карніки. (карніка на КУ показала 49 кг акації )

Декілька років тому коли була карпатка , також замітив , що у карпатки рано весною розплоду більше , бакфаст при силі сімьї в два рази більше мав розплоду менше.  Тільки з появою стабільного тепла , що в свою чергу приводить до стабільного приносу великої кількості пильци бакфаст пішов у розвиток. 

При не стабільній весні коли бакфаст жде масового приноса пильци він тіряє на виводі цілого поколіня бджіл ,

Тільки за рахунок того , що при силі сімьї 8 - 10 рамок матка може різко насіять велику кількість рамок , бакфаст і вискакує 

Карніка , карпатка уже до того часу виведе  поколіня бджіл . тому може стартувати весною з меншою кількістю рамок . це перевірино на власному досвіді .

Можливо мені попадались такі лінії , або вплив трутового фону.

Приклад по памяті : - з зіми у лежаку через перегородку вийшли дві сімьї бакфаст 7р і карпатка 6р . Після ревізії у бакфаста добавив рамку було дуже тісно (у мене таке буває ) , у карпатки забрав 2 р.

Так був період рано весной , яка весна уже не памятаю , що у карпатки розпліду було в два рази більше чим у бакфаста.

Це була перша весна триманя бакфасту . тому точно памятаю думав проблема  у маткі , бакфаст вистрелив тільки тоді коли пішла лавина пильци.

Він потім за рахуноу кількості обсижених рамок зумів набагато обійти карпатку через перегородку

Якби у бакфаста було  також 4 рамки , то шансу на раній взяток у нього з пізнім стартом не було .до липи і соняшника питань нема.

Ну коли до першого взятку сімья може вивести тільки одне поколіня бджіл , часу ждать лавини пильци не має , тут можна виграти тільки силою зімовалої сімьї , а не у каждого новичка бакфаст має 8 - 10 рамок.

ГОЛОВНЕ у кого красива тепла весна , море пильци проблем з бакфастом силою 5 рамок не має.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, AVA сказал:

   "Досвід порівняння не великий , але у бакфаста не буде шанса на РАННІЙ взяток...."  - це писалось на вислів ( 03.03.2018 в 14:54, Іван Михайлович сказал: )  і стосувалось зони карпат де нема стабільної весняної погоди , як було у мене в прошлома році . З 16.04 по 27.04 холод сніг бджоли не літали , приносу пильци не було , бакфаст зупинив розвиток а карніка гнала розплід. 

На акації карніка перестала гнать розплід пішла на акацію а бакфаст доганяв упущене гнав розплід. Було декілька сильних сімей бакфаста які приблизились по меду з акації до карніки. (карніка на КУ показала 49 кг акації )

Декілька років тому коли була карпатка , також замітив , що у карпатки рано весною розплоду більше , бакфаст при силі сімьї в два рази більше мав розплоду менше.  Тільки з появою стабільного тепла , що в свою чергу приводить до стабільного приносу великої кількості пильци бакфаст пішов у розвиток. 

При не стабільній весні коли бакфаст жде масового приноса пильци він тіряє на виводі цілого поколіня бджіл ,

Тільки за рахунок того , що при силі сімьї 8 - 10 рамок матка може різко насіять велику кількість рамок , бакфаст і вискакує 

Карніка , карпатка уже до того часу виведе  поколіня бджіл . тому може стартувати весною з меншою кількістю рамок . це перевірино на власному досвіді .

Можливо мені попадались такі лінії , або вплив трутового фону.

Приклад по памяті : - з зіми у лежаку через перегородку вийшли дві сімьї бакфаст 7р і карпатка 6р . Після ревізії у бакфаста добавив рамку було дуже тісно (у мене таке буває ) , у карпатки забрав 2 р.

Так був період рано весной , яка весна уже не памятаю , що у карпатки розпліду було в два рази більше чим у бакфаста.

Це була перша весна триманя бакфасту . тому точно памятаю думав проблема  у маткі , бакфаст вистрелив тільки тоді коли пішла лавина пильци.

Він потім за рахуноу кількості обсижених рамок зумів набагато обійти карпатку через перегородку

Якби у бакфаста було  також 4 рамки , то шансу на раній взяток у нього з пізнім стартом не було .до липи і соняшника питань нема.

Ну коли до першого взятку сімья може вивести тільки одне поколіня бджіл , часу ждать лавини пильци не має , тут можна виграти тільки силою зімовалої сімьї , а не у каждого новичка бакфаст має 8 - 10 рамок.

ГОЛОВНЕ у кого красива тепла весна , море пильци проблем з бакфастом силою 5 рамок не має.

 

 

Бакфаст має безліч родоводів, в одних  слабий інстинкт по заготівлі на зиму білкового корму і тому весною бджоли фанатично шукають пилок і гинуть від холоду, і навіть наявність пізніх пилконосів не вирішують питання запасів на весну, в інших родоводів навпаки дуже сильний(зимують з 4 рамками перги ) і облетівшись спокійно нарощують силу до стабільного тепла, аж до цвітіння мати-мачухи. зрозуміти який родовід чого вартий можна лише коли сім"я відпрацює на соняху на своїй пчолі і потім підготовиться до зими, тобто для оцінки весняного розвитку родоводу потрібно матка в сім"ї з початку липня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2018 в 08:29, Іван Михайлович сказал:

Одне застереження , не все що з Закарапаття то є  чистопородна карпатка :IMHO:.

Ну нарешті, дождався:ole_ole:, а що то є?( на Вашу думку)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Гурович сказав:

Ну нарешті, дождався:ole_ole:, а що то є?( на Вашу думку)

помісна  бджола з карпатського регіону. Ви думаєте там не має бакфастчиків ? 

https://www.olx.ua/obyavlenie/pchelopakety-pchelomatki-bdzholopaketi-bdzholomatki-IDy4UsA.html#236b881953

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Іван Михайлович сказал:

помісна  бджола з карпатського регіону. Ви думаєте там не має бакфастчиків ? 

https://www.olx.ua/obyavlenie/pchelopakety-pchelomatki-bdzholopaketi-bdzholomatki-IDy4UsA.html#236b881953

Ну так это же они его и вывели. И Так  он  от туда  и  полез с пакетами по  всей Украине.   :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...