Перейти к содержанию

Помогите новичку


nrj3355

Рекомендуемые сообщения

5 хвилин тому, davolodya сказав:

Необов'язково купувати дорогу нову велику, є варіанти і подешевші.

Те, що нову і дорогу не купляти - тут згіден, а на рахунок невеликої - рекомендую зразу купляти 4-х рамочну, бо в майбутньому при збільшенні пасіки будуть незручності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Роман Бакун сказав:

Будете сміятися.З кількох рамок зрізав стільник і віджимав.

Віджимання старовинний метод добування меду.Нічого смішного. Смішно це ось так:

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Shveik сказав:

Віджимання старовинний метод добування меду.Нічого смішного. Смішно це ось так:

:umora:

Спеціально і не придумаєш...Хоча ні))) Вони придумали))) :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сколько вам надо суши и старых рамок, в Смеле часто бываете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планирую на весну взять пакеты пчел под два лежака, нужна будет суш. В Смеле нечасто бываю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перезвоните весной, Телефон в личке. Отдам суш и рамки под вощину в хорошие руки:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка у Вас медоносна база біля майбутнього точка? Чи буде що бджолам з пакетів збирати, коли Ви їх привезете? Якщо ні, то купуйте цукор.

Щодо одного вулика Паливоди на 2 пакети, то це погана ідея. Пакет - це 4 рамки і залишиться у вас місце ще для 4х рамок на 300 і 8ми рамок на 145.

Через 2 тижні бджоли відбудують 4 вощини в корпусі і матка її засіє.

Залишиться тільки магазин, який буде відбудовано ще за 2 тижні.

А якщо ще порахувати бджіл, які будуть лупитися, то через півтора-два місяця їм не буде вистачати місця в вулику і полетить Ваш пакет чудовим роєм)

 

 

------------------------------------------------------

Балконне бджільництво в Києві

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Костюм для початківця може не так вже й потрібен. Можна надіти світлу сорочку, чи футболку.  Я взагалі в чорних шортах влітку пасіку обслуговую...Поки що не з"їли... Чи то бджоли добрі, чи я не смачний :umora:. Але в нашу літню спеку в костюмі більше шансів від теплового удар скопититись.. А от маска обов"язково. Яка б не була добра бджола, і Ваша витривалість, влучення в око може привести до сліпоти...  Медогонку для старту можна купити  трьохрамочну. На перший час вистачить, і коштує недорого.  В мене на три рамки, неповоротна...три десятки сімей відкачую...Хоча в подальшому може знадобитись і більша. Але то все діло наживне.   

Для початку: Маска, димар, стамеска, пару рамоносів (можна використати як тимчасове житло для рою, чи відводка).  Вулики можна купити не нові. Але тут треба бути оборежним.  Продають вулики в більшості по двох причинах. Або пасіка загинула, або в людини обновлення інвентаря. Наш варіант другий.  Хоча буває розпродують майно, коли пасічника вже немає, а сім"я далі займатись не хоче, чи не може. тоді можна гуртом купити все необхідне, недорого.  Пару кілограмів вощини, рамки... їх кількість залежить, скільки Ви купите сімей, чи пакетів. Тут щось спрогнозувати важко... Сила сімей, чи пакетів, погода, медоносна база, Ваше втручання і ще багато чого іншого. Тому цю проблему вирішують в процесі.  Рамки навощувати взагалі не проблема. В кожному практично будинку знайдеться якась стара побутова техніка, в якій є понижуючий трансформатор.  Ось Вам і готовий навощувач.  Проволока для навощування підійде сама недорога. Я сочатку купував нержавіючу, оцинковану. Вона жорстка, товстіша. важче натягується(моя практика і думка,  хтось може вважати і по іншому). А рамки все рівно через рік-другий на перетопку,(якщо раніше міль чи миші не з"їдять). За цей час проволока вже провисне, а натягнути її знову не завжди  виходить. Може щось і пропустив, але для початку вищезгаданого якраз вистачить. Для змітання бджіл краще щітка(моя думка). Крило  собаки чи коти стягнуть:umora: обов"язково.

Книжок накупитись не завжди є фінансові чи інші можливості. Але на форумах є в архівах дуже багато видать. Можна скачувати і читати.  Добре діло звичайно, це практика з кимось більш досвіченим. Але та ж практика показує, що є досвічені, тільки за кількістю років,  впродовж яких, вони знищували різними способами свою, і можливо з сусідніх пасік, бджолу. Мається на увазі  розповсюдження хвороб методом виставляння  "на очистку" загаджених  рамок  від загинувших сімей,  невчасна обробка від кліщів,  що призводить до перезараження. тощо...

До покупки пакетів ще півроку, сімей - місяців чотири. Ще є час пройти прискорений  заочний курс бджоляра. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені допомагає і допоміг пасічник, крім того, дуже допомогли лекції Кашковського В. Г. (див. Ютуб). Також на Ютубі є канли Пасєчніка, Фабро, Пєрвухіна, Баскевича, Канадскоє пчєловодство, Анатолія Стрєльца, Олексія Медяника, Хоббі уральца, PavelBee...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув ще Віктора Украінского, Ярослава Муху...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вощину брав Київоблбджолопром, вона файна, але дорога, бо бренд. Зараз беру Дубовик, ще не приїхала, бо мороз. Навесні спробую. Можливо у форумчан є досвід більший по вощині.

Я пасічник всього 15 місяців...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Medicus сказал:

Мені допомагає і допоміг пасічник, крім того, дуже допомогли лекції Кашковського В. Г. (див. Ютуб). Також на Ютубі є канли Пасєчніка, Фабро, Пєрвухіна, Баскевича, Канадскоє пчєловодство, Анатолія Стрєльца, Олексія Медяника, Хоббі уральца, PavelBee...

из всех перечисленных ютуб каналов для получения практической информации по пчеловождению я мог бы порекомендовать один. Анатолий Стрелец.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Medicus сказав:

Вощину брав Київоблбджолопром, вона файна, але дорога, бо бренд. Зараз беру Дубовик, ще не приїхала, бо мороз. Навесні спробую. Можливо у форумчан є досвід більший по вощині.

Я пасічник всього 15 місяців...

Ліпше вощину Київбджолопрому не найдете.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Medicus сказав:

 -Забув ще Віктора Украінского, Ярослава Муху...

А ви до свого земляка зверніться, присутнього тут - Василя Дочинця @дочинец .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

вже передивився багато роликів, дуже гарно розказує PavelBee, але і інші теж дуже цікаво розказують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.12.2018 в 20:03, Medicus сказав:

Вощину брав Київоблбджолопром, вона файна, але дорога, бо бренд. Зараз беру Дубовик, ще не приїхала, бо мороз. Навесні спробую. Можливо у форумчан є досвід більший по вощині.

Я пасічник всього 15 місяців...

купив собі 300 Дубовик подивлюсь як будуть тягнути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

купив собі 300 Дубовик подивлюсь як будуть тягнути
З власного досвіду на відбудову вощини хто виробник не сильно впливає якщо звичайно це не є ягесь ге..
Наявність молодих бджіл їх кількість і взяток від цього все залежить . Он в америкосів взалі пластик валіком катнули і в перед.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я саме і мав на увазі що там можуть бути домішки якісь і бджола не тянутиме. Пластикову хтось ставив вже? Як щоб її почали тягнути треба в воск окунати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я саме і мав на увазі що там можуть бути домішки якісь і бджола не тянутиме. Пластикову хтось ставив вже? Як щоб її почали тягнути треба в воск окунати?
Потрібно тільки змастити воском .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.12.2018 в 20:25, luka сказав:

Ліпше вощину Київбджолопрому не найдете.:IMHO:

Я такої ж думки.  :ay::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

У найближчі дні частина території України буде полита дощами.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на дані Укргідрометцентру.

Зливи та грози прийдуть в Україну вже у п’ятницю, 26 квітня, і накриють західні та східні області. По всій решті території країни буде тепло, вдень 22-26 градусів тепла.

У суботу, 27 квітня, у більшості регіонів буде на пару градусів прохолодніше. Зливи не тільки триватимуть на заході та сході, але й почнуться в центрі та на півночі.

Аналогічна ситуація з дощами збережеться і на Великдень, 28 квітня. Тільки на півдні і в центрі українці відзначать свято в суху і сонячну погоду.

А ось у понеділок, 29 квітня, дощі покриють майже всю територію країни, за винятком Запорізької, Одеської, Херсонської, Миколаївської областей та Криму.

Народний синоптик Леонід Горбань повідомляв, що на початку травня в Україні похолоднішає, але вже з 8-9 числа прийде аномальна для цього місяця 30-градусна спека.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Как ваши успехи в пчеловодстве?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пасічникую вже

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
В 22.02.2018 в 23:40, Ысч сказал:

Предложите местным пчеловодам свой труд на пасеке в обмен на пчел. Думаю так реальнее обзаведетесь стартовым капиталом в виде пчелосемей или отводков. Заодно и опыта наберетесь и поймете надо вам то пчеловодство или нет. 

Вот отличное предложение. Я бы и сам кому нанялся побатрачить за улики и рамки, потому что и человеку поможешь и нахаляву научищься. Я наоборот приглашал к себе пасечника со стажем. Купил костюмы и всякие удобства для обслуживания, которые он запросил. Но он помог, дня 2-3 мы с ним пахали вдвоем. Он делал интеллектуальную работу, а я таскал тяжести. Многому научился за 3 дня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...