Перейти к содержанию

Кочові або "каліфорнійські" кришки для вуликів


Рекомендуемые сообщения

что можно использовать(в наших условиях) в качестве пробки  для закрытия отверстия  в крышке?в калифорнийской крышке......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крышка от пет бутылки, ППС, корок, резину, дерево... Да что угодно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Володимир 74 сказал:

 

Мне к весне нужно сделать типа таких 200 штук. как раз думал где и какую фанеру брать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Сергей Тюркин сказав:

Мне к весне нужно сделать типа таких 200 штук. как раз думал где и какую фанеру брать.

 

Недавно бачив на олх оглошення фанера бакелітова ( вологостійка ) - використовували для виробництва бруківки, розмір 600 х 800мм за 50 гр.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Володимир 74 сказал:

 фанера бакелітова ( вологостійка ) - 

Я с такой делал формы для изготовления ульев из ППУ.  покупал тогда в Крыму. это значит что это было не позже 2013 года.  а как вчера ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Володимир 74,  у Вас класна пасіка, все по хазяйськи і виглядає все гарно. Я теж використовую у себе на пасіці каліфорнійську кришу з отвором для підгодівлі для шестирамочників, але для закривання отвору використовую каналізаційну пластикову заглушку, вона звичайно коштує трохи дорожче ніж кришка з-під пляшки, але в ній є буртик-шляпка за який її можна витягти (вона закриває отвір як грибок), вони продаються в любому сантехмагазині, трохи довгенькі, але легко підпилюються. Ось тут на фото на лівому відводку (може трохи поганенько) видно заглушку біля баночки з сиропом.

67955752_436799430245713_1412254748085583872_n.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Медвідь сказал:

для закривання отвору використовую каналізаційну пластикову заглушку, вона звичайно коштує трохи дорожче ніж кришка з-під пляшки, але в ній є буртик-шляпка за який її можна витягти

При помощи бутылки, пластиковые пробки вынимаются без проблем - чуть на горлышко навернул и вперед. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергей Тюркин сказав:

Я с такой делал формы для изготовления ульев из ППУ.  покупал тогда в Крыму. это значит что это было не позже 2013 года.  а как вчера ..

https://www.olx.ua/obyavlenie/fanera-b-u-600h800h21mm-IDEnEg6.html#c6fddf8c16

Я купував подібну і не в цих людей, але також з під брусчатки, на вид страшненька, але думаю, що після проварки в парафіні з олією ще трохи послужить. В мене був розмір 520 х 750 якраз на дві кришки одна для 10-рамкового корпуса а інша для 6-рамкового.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

shersand, там просто якщо закривати так щоб можна було пляшку вкрутити, то в кришці буде стояти вода після дощів, плюс пляшка з собою не завжди під рукою)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Медвідь сказал:

shersand, там просто якщо закривати так щоб можна було пляшку вкрутити, то в кришці буде стояти вода після дощів, плюс пляшка з собою не завжди під рукою)

Я пробки использую в летках, там вода не задерживается. Да и дожди у меня очень не частые гости. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Медвідь сказав:

Я теж використовую у себе на пасіці каліфорнійську кришу з отвором для підгодівлі для шестирамочників, але для закривання отвору використовую каналізаційну пластикову заглушку, вона звичайно коштує трохи дорожче ніж кришка з-під пляшки, але в ній є буртик-шляпка за який її можна витягти (вона закриває отвір як грибок), вони продаються в любому сантехмагазині, трохи довгенькі, але легко підпилюються. Ось тут на фото на лівому відводку (може трохи поганенько) видно заглушку біля баночки з сиропом.

67955752_436799430245713_1412254748085583872_n.jpg

Каналізаційна заглушка можливо по функціоналу й краща, але кришки від ПЕТ бутилок безкоштовні, після прополісування бджолами вода не протікає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто буде робити такі кришки фанеру беріть потовщу, в мене здається з 18 мм фанери, пофарбована акриловою фарбою, то деякі кришки трошечки прогнулися, буквально на кілька мм, але десь в кутиках вже може пролізти бджола, тобто треба таки використовувати підкладки з плівки чи фольгоізолу, хоча думаю таж проблема буде і з кришками із товстішої фанери, просто проявиться трохи згодом, цікаво як веде себе дерево в такому випадку? Якщо чесно, то кришки прості в вигтовленні і практичні, але мені більше по душі звичайна кришка з металевим покриттям, не промокає по бокам і сто відсотків захищає від вітру. У Пали 10 тисяч сімей і на відео видно, що кришки на відводки звичайні з металавим покриттям, плюс до каждого відводка зроблена верхня годівниця. Хоча я минулого року заходив  в фейсбуці на їхню сторінку, то там, здається були фотки, де в них на одному з точків стояли сім*ї  з каліфорнійськими дахами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Володимир 74, тут Ви праві, якщо дивитися з прицілом в промислове бджільництво, то треба обирати найекономніший варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Shersand, ясно, ну для льотків, взагалі супер. Я коли приїхав в Запоріжжя на Хортицю, то теж помітив різницю з Київщиною, якщо в нас у серпні трава звичайно повигорала, але всеж була вперемішку з зеленою, то в Запоріжжі в серпні трава була геть суха як в жовтні, був у Ваших краях років десять назад.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Медвідь сказав:

Хто буде робити такі кришки фанеру беріть потовщу, в мене здається з 18 мм фанери, пофарбована акриловою фарбою, то деякі кришки трошечки прогнулися, буквально на кілька мм, але десь в кутиках вже може пролізти бджола, тобто треба таки використовувати підкладки з плівки чи фольгоізолу, хоча думаю таж проблема буде і з кришками із товстішої фанери, просто проявиться трохи згодом, цікаво як веде себе дерево в такому випадку? Якщо чесно, то кришки прості в вигтовленні і практичні, але мені більше по душі звичайна кришка з металевим покриттям, не промокає по бокам і сто відсотків захищає від вітру. У Пали 10 тисяч сімей і на відео видно, що кришки на відводки звичайні з металавим покриттям, плюс до каждого відводка зроблена верхня годівниця. Хоча я минулого року заходив  в фейсбуці на їхню сторінку, то там, здається були фотки, де в них на одному з точків стояли сім*ї  з каліфорнійськими дахами.

Фанеру підкручує і після проварювання, і можуть бути щілини. Найкраще рішення придумав канадський комерційний пасічник Іан Степлер -це обв'язочка в середині + фольгоізол. Стосовно кришок в нахлобучку - вони дорожчі хоча й краще захищають від вологи, а самий більший недолік на машину стає менше вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.01.2018 в 23:01, Игоревич сказав:

Да у Егошина на видео действительно крыша замудреная:IMHO1:

Делаю проще 4бруска 20мм?50мм сверху оцинковка во внутрь пенопласт и Усё!

І я так зробив на свої деревяні шестирамиочники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.02.2019 в 16:59, ved сказав:

что можно использовать(в наших условиях) в качестве пробки  для закрытия отверстия  в крышке?в калифорнийской крышке......

Такі заглушки використовую я.

364_big.jpg.c2bc265b83a3e331cf432ecc40bf471b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Остановился на вот таких крышах для своих ульев.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Є ідея з каліфорнвйськими кришами, але з еппс, є в кого такий  досвід?

Впринципі еппс крутити не має, щільність буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Zinkevych19 сказал:

каліфорнвйськими

Смысл такой крышки это погрузка  палетов с уликами в 3-4 яруса на перевозку.

Кусок пенополистерола сверху это не калифорнийская крыша:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Zinkevych19 сказал:

Є ідея з каліфорнвйськими кришами, але з еппс, є в кого такий  досвід?

Впринципі еппс крутити не має, щільність буде.

Який сенс робити з того, що вмить розлетиться? Дах має бути з дерева. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...