Перейти к содержанию

Отравление ртутью


Джаз

Рекомендуемые сообщения

Помогите советом.

Разбили градусник в спальне на ковре. Половина ртути с градусника вылилась. Собрали скотчем все что увидели, промыли ковёр водой с содой, постоянно проветриваю комнату.

На второй день место где разбился градусник залил раствором с мыла, соды и марганцовки.

Сегодня 3 сутки, купил тест на пары ртути, стоит уже час и ничего критичного не показал.

Возвращаться в спальню можно уже или нет? Начитался в инете всякого вот и переживаю теперь за семью.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Джаз сказал:

Возвращаться в спальню можно уже или нет? Начитался в инете всякого вот и переживаю теперь за семью.  

Я разбила в кухне. Убрала, проветрила, из кухни никуда не перемещались. Читала, что в градуснике не достаточно ртути, чтоб отравиться. Такое у многих бывает, вряд ли может случиться что-то серьезное :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Джаз сказал:

Помогите советом.

Разбили градусник в спальне на ковре. Половина ртути с градусника вылилась. Собрали скотчем все что увидели, промыли ковёр водой с содой, постоянно проветриваю комнату.

На второй день место где разбился градусник залил раствором с мыла, соды и марганцовки.

Сегодня 3 сутки, купил тест на пары ртути, стоит уже час и ничего критичного не показал.

Возвращаться в спальню можно уже или нет? Начитался в инете всякого вот и переживаю теперь за семью.  

ох джаз, знали бы сколько мы в детстве градустников перебили и ртуть под ковер прятали))). Ниче. Пока живем. Вы все сделали правильно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Елена Щербань сказал:

ох джаз, знали бы сколько мы в детстве градустников перебили и ртуть под ковер прятали))). Ниче. Пока живем. Вы все сделали правильно. 

Да да, теж памятью в дитинстві не один градусник розбив, такі цікаві шарики жидкого метала, як зараз помню:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Джаз сказал:

Помогите советом.

Разбили градусник в спальне на ковре. Половина ртути с градусника вылилась. Собрали скотчем все что увидели, промыли ковёр водой с содой, постоянно проветриваю комнату.

На второй день место где разбился градусник залил раствором с мыла, соды и марганцовки.

Сегодня 3 сутки, купил тест на пары ртути, стоит уже час и ничего критичного не показал.

Возвращаться в спальню можно уже или нет? Начитался в инете всякого вот и переживаю теперь за семью.  

Проветри хорошо. Пары опасны.Детей в Спальню не пускай пару дней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а скока над печкой их разлетелос

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Джаз сказав:

Помогите советом.

Разбили градусник в спальне на ковре. Половина ртути с градусника вылилась. Собрали скотчем все что увидели, промыли ковёр водой с содой, постоянно проветриваю комнату.

На второй день место где разбился градусник залил раствором с мыла, соды и марганцовки.

Сегодня 3 сутки, купил тест на пары ртути, стоит уже час и ничего критичного не показал.

Возвращаться в спальню можно уже или нет? Начитался в инете всякого вот и переживаю теперь за семью.  

Не приємно звісно, навіть погано, але думаю не біда, ви ще так ретельно  почистили! P.S.  Пригадую коли мені було років 8 і нікого не було дома, я  розбив градусник було цікаво що там таке:) жмакав то в руці, воно так цікаво тікало між малесенькими пальчиками, потім викинув все, а а питання де градусник пропав, тихенько стиснув плечима бо знав що будуть бити! На щастя все ок)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем спасибо, успокоили :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоже в детстве часто игрался серебристыми шариками. Один раз, правда в гараже целой лужецей игрался, дробил на шарики. Надо сейчас разбить вспомнить детство. На улице.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Недавно знакомый тоже разбил. Позвонил в санстанцию, советы - максимально соберите, промойте содой и проветривайте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Ильич (альп) сказал:

Недавно знакомый тоже разбил. Позвонил в санстанцию, советы - максимально соберите, промойте содой и проветривайте

Ага. До кінця життя родини. Все залежить від підлоги. Якщо паркет чи дошка зі щилинами тоді однозначно треба зривати. Якщо щілин нема то ситуація контрольована. Що то за хре...ь про соду? За таку пораду ту сан..ю можна до крим. відпов. притягти. Є два доступні методи. Засипати порошком сірки. Нехай полежить з місяць. Другий спосіб швидкий. Купити  трихлорид заліза. Розвести водою. Розчин повинен бути великої концентрації.  Залити  на 5-8 годин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чий градусник(завод  изготовитель)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Алёнка сказал:

Я разбила в кухне. Убрала, проветрила, из кухни никуда не перемещались. Читала, что в градуснике не достаточно ртути, чтоб отравиться. Такое у многих бывает, вряд ли может случиться что-то серьезное :IMHO1:

 

20 часов назад, Елена Щербань сказал:

ох джаз, знали бы сколько мы в детстве градустников перебили и ртуть под ковер прятали))). Ниче. Пока живем. Вы все сделали правильно. 

 

20 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Проветри хорошо. Пары опасны.Детей в Спальню не пускай пару дней.

Всі пости погані. Почнемо з останнього. Міліметровий шарик буде випаровуватись .................... н-у кількість років. Чому? А сантиметровий шарик води? За який час випарується? За 24 години. Ось так. І практично пемає значення скільки тих шариків буде в кімнаті. 1 чи 10. Бо концентрація парів ртуті у приміщенні буде визначатись не площею випаровування а парціальним тиском ртуті.

Тепер інфа для дівчат. Мужикам та ртуть дійсно погано та терпимо. А нашим жінкам то смерть для потомства. Можливо не в прямому сенсі а сенсі народження уродів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Маркіян сказал:

Тепер інфа для дівчат. Мужикам та ртуть дійсно погано та терпимо. А нашим жінкам то смерть для потомства. Можливо не в прямому сенсі а сенсі народження уродів.

Да во многих домах разбивались градусники! Вы ходите в гости и не знаете, где были разбиты градусники за всю жизнь, и если так рассуждать, то все были бы уже давно уродами :IMHO1:

Если я разбила градусник дома, мне сжечь квартиру или и это не поможет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Алёнка сказал:

Да во многих домах разбивались градусники! Вы ходите в гости и не знаете, где были разбиты градусники за всю жизнь, и если так рассуждать, то все были бы уже давно уродами :IMHO1:

Если я разбила градусник дома, мне сжечь квартиру или и это не поможет?

Личное мнение і незнання то спокій для душі. Не заперечую.

Відносно хати. Читай мій пост. Нічого складного. Необхідно присвятити день для дезактивації. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Олег77 сказал:

Чий градусник(завод  изготовитель)?

Не знаю, обычный с аптеки. Покупали лет 7 назад. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Маркіян сказал:

Купити  трихлорид заліза. Розвести водою. Розчин повинен бути великої концентрації.  Залити  на 5-8 годин.

А в каких он магазинах может продаваться и что он делает с ртутью?

з. ы. Тест стоит сутки, показал превышение концентрации в воздухе, расшифровка - увага. Что это значит не написано. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.01.2018 в 21:24, Елена Щербань сказав:

ох джаз, знали бы сколько мы в детстве градустников перебили и ртуть под ковер прятали))). Ниче. Пока живем. Вы все сделали правильно. 

А ми ще й спеціально ртуть в дитинстві доставали. Цікаво ж було - живим сріблом ми її називали.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Джаз сказал:

А в каких он магазинах может продаваться и что он делает с ртутью?

з. ы. Тест стоит сутки, показал превышение концентрации в воздухе, расшифровка - увага. Что это значит не написано. 

 

Хімреактив.

Увага. Означає - не дихати.

14 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А ми ще й спеціально ртуть в дитинстві доставали. Цікаво ж було - живим сріблом ми її називали.:dntknw:

Бавитись на вулиці це безпечно.

А от бачив по теліку про Загиблий завод по переробці ртуті в Києві. Абзац. Якщо там поблизу хтось живе..... то я б тікав світ за очі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Маркіян сказав:

Хімреактив.

Увага. Означає - не дихати.

Бавитись на вулиці це безпечно.

А от бачив по теліку про Загиблий завод по переробці ртуті в Києві. Абзац. Якщо там поблизу хтось живе..... то я б тікав світ за очі.

Так, знаю і я про цей сумний випадок.:( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я свого часу викликав МНС :ah: Приїхали, позбирали (я й сам так міг зібрати - щіткою і папером :) ), казали коврик провітрити і витріпати... та й все, живемо,то десь було років 7-8 тому...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Галичанин сказал:

Я свого часу викликав МНС :ah: Приїхали, позбирали (я й сам так міг зібрати - щіткою і папером :) ), казали коврик провітрити і витріпати... та й все, живемо,то десь було років 7-8 тому...

В нашем городе разбитый градусник принимает аварійно-рятувальний загін УДСНС України в Полтавській області. "Якщо ж термометр лише пошкодився, а ртуть не витекла, його слід покласти у герметичну упаковку. А далі — здати до аварійно-рятувального загону УДСНС. Там його утилізують."

 На практике ради одного разбитого градусника не хотят выезжать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.01.2018 в 17:39, Маркіян сказал:

Що то за хре...ь про соду? За таку пораду ту сан..ю можна до крим. відпов. притягти. 

Інформація управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради

Якщо у приміщенні розбито ртутного градусника:

? виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, людей з обмеженими можливостями та похилого віку;

? відчиніть настіж усі вікна у приміщенні ;

? максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільні зачиніть всі двері;

? негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином ( 2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті забороняється;

? вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином ( 400 грамів мила і 50 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію ( 20 грамів на 10 літрів води);

? зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;

? утримуйте в приміщенні, по можливості , температуру не нижче 18 -20 0 С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;

? вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

 

Источник: http://www.rada-poltava.gov.ua/people/51330959/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про соду. То невігластво чиновників. Та навіть невігласи мають трохи клепки. Він же написав - ЗБЕРІТЬ. От і скаже потім, коли виявиться що концентрація парів перевищує допустиму норму, А ЧОМУ НЕ ДОТРИМАЛИСЬ ІНСРУКЦІІ. Марганцовка - то вже непогано. Це сильний окисник який дійсно переведе ртуть у якусь сполуку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 В школі в 8 класі ми натирали копійки азотнокислою  ртутью і вчителі на це не звертали уваги . 50 років тому  заходив в Держстандарт по накладні  одержував  в 1л . скляні банці  ртуть і через все місто в сумці переносив на завод. Скільки приборів  з ртуью  ( не градусників ) на виробництвах було розбито??? Ніхто на це не звертав уваги.    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...