Перейти к содержанию

Продаж маток карніки штучного осемінення (ИОМ) - Ліпатов


Рекомендуемые сообщения

Засіву не мае - так розумію "убийство" було під час взятку .весь розплід печатаний! Я то думаю ..якісь спокійні ...маточників не мае ....і тут на очі попадае приблуда з шлейфом )) хай уже сидить там ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.07.2018 в 15:06, Ліпатов Віталій сказав:

Запліднив близько 800 маток

Виталий, интересно услышать Ваши советы по поводу содержания маток ИО в течении их жизни, ну к примеру банальное наличие решетки на летке продлевает жизнь матке, может еще есть нюансы? Какую силу семьи держать, сколько гнезда отдать под засев, что предпринять если начали закладывать маточники тихой смены (кроме того чтобы их убрать). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mr_alur сказал:

Виталий, интересно услышать Ваши советы по поводу содержания маток ИО в течении их жизни, ну к примеру банальное наличие решетки на летке продлевает жизнь матке, может еще есть нюансы? Какую силу семьи держать, сколько гнезда отдать под засев, что предпринять если начали закладывать маточники тихой смены (кроме того чтобы их убрать). 

Так,дуже цікаве запитання,теж хотів би отримати  відповідь на нього

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.08.2018 в 20:30, mr_alur сказав:

Виталий, интересно услышать Ваши советы по поводу содержания маток ИО в течении их жизни, ну к примеру банальное наличие решетки на летке продлевает жизнь матке, может еще есть нюансы? Какую силу семьи держать, сколько гнезда отдать под засев, что предпринять если начали закладывать маточники тихой смены (кроме того чтобы их убрать). 

Спробую відповісти по пунктам:

1. В мене такі матки сидять максимум на 10 рамках дадану, частіше на 8-10 рутівських рамках. Розсіваться їм смислу великого нема, ви ж не на мед її тримаєте. 

2. Підставлять тільки свіжу вощину, з других вуликів нічого не підставлять щоб не занести якусь бяку. 

3. Я на вулик не ставлю решітку якщо матка вже сіє. Не було випадку щоб матку грохнула зальотна. 

4. Перед тим як лізти до племінної ретельно обробіть інструмент і рукавиці (я використовую резинові - їх легше вимить і дезинфікувати.

5. Якщо ставите зверху надставку то через решітку, щоб матка працювала в нижньому корпусі. 

6. З приводу маточників заміни - тут лише слідкувать. В нас матку шо відпрацювавшу 5 років намагалися замінить два роки. На третій рік плюнули і перестали закладать маточники ))

7. Працювать з цією сім'єю тільки під шатром (накидкою) щоб виключити попадання 'лівої' бджоли чи матки. 

8. Якщо матка імбридна і розплод дуже дірявий то бажано підсилювать рамкою на виході з іншої перевіреної на болячки сім'ї. 

Решта - все як зі звичайними сім'ями. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ІОшку прийняли, вже сіє.Дякую. Перезимуєм і навесні будемо працювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якшо не зняти решітку то трут не зможе покинуть вулик і буде дохнуть всередині, ще частково обножки з пергою губляться. Тут є свої плюси і мінуси і кожен вирішує сам що робить. Я на вулики не ставлю решітку якщо сім'я вже набрала силу. Але це не значить що все що я рекомендую є вірним в вашому випадку. В бджолярстві нема однозначно вірних рішень. Завжди є місце випадку що не піддається розумінню )

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 01.08.2018 в 06:35, Андрій Сумчанин сказал:

Про головне. Як спрацювали дочки ф1 в цьому сезоні від минулорічних ІОшок ліпатовських.

Дуже добре. Різниці з оригінальним пернеровським матеріалом не помітив, дочки що від тих, що від тих працювали на одному рівні.

За эти годы приобрелось множестов ИОшек у  Виталия: ф1 работают по всей стране. А отзывов по работе ф1 в разной местности и сравнительных характеристик тех же ф1 от ИОшек разных линий очень мало.

Я из-за ряда неприятностей смог вывести всего несколько  ф1 от Пернер х ВТ и очень поздно, так что товарного подсолнуха они мне не принесли, а только смогли превратиться в отводки, которые самостоятельно могут перезимовать, поэтому по меду ничего не скажу, но сильно подкупает их повышенное миролюбие.  Если и с медом все будет бенч, врядли  смогу отказаться от такой линии.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

как записаться на ио на весну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, bandura.valera сказав:

как записаться на ио на весну

Запис почну після нового року. Десь в 10-х числах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХОТЕЛОСЬ ЗАПИСАТЬСЯ В ПЕРВЫЕ РЯДЫ А ТО ПОТОМ ОКАЖЕТСЯ ЧТО ОЧЕРЕДЬ УЖЕ НА ИЮЛЬ АВГУСТ  КАК ОБЫЧНО!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як з цінами на маток, на 2019 рік?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.09.2018 в 20:20, bandura.valera сказал:

ХОТЕЛОСЬ ЗАПИСАТЬСЯ В ПЕРВЫЕ РЯДЫ А ТО ПОТОМ ОКАЖЕТСЯ ЧТО ОЧЕРЕДЬ УЖЕ НА ИЮЛЬ АВГУСТ  КАК ОБЫЧНО!

Так всим хочеться в перші ряди:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Владимир Иванович сказал:

Так всим хочеться в перші ряди:umora:

Почти . В таких делах можно и подождать .:umora::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вважаю що найкращі матки виходять в червні ( июнь), там вже нема холодів, повно трутня, тому гнатись за травневими матками особого сенсу не бачу ). Всеодно повноцінну роботу її дочок побачите лише наступного року, а виростить замінить маток можно спокійно і в липні і навіть серпні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, VВиталий сказав:

А як з цінами на маток, на 2019 рік?

Ціни будуть сформовані після нового року. Та гадаю шо кардинально не відрізнятимуться від цьогорічних.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Ліпатов Віталій сказал:

Я вважаю що найкращі матки виходять в червні ( июнь), там вже нема холодів, повно трутня, тому гнатись за травневими матками особого сенсу не бачу ). Всеодно повноцінну роботу її дочок побачите лише наступного року, а виростить замінить маток можно спокійно і в липні і навіть серпні.

Треба перебирати досвід європейців, які маток контрольованого спарювання починають продавати з середини червня, і не думають про те що треба пошвидше, а думають про якість

6 часов назад, Ліпатов Віталій сказал:

Ціни будуть сформовані після нового року. Та гадаю шо кардинально не відрізнятимуться від цьогорічних.

Якщо раптом мед не здорожчає до 3$ чи долар не сягне 40 грн

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щойно відзвонився замовник, брав пернера на варроа і варроа шутте на варроа тіслера (рудя). По іошкам сказав шо працює краше варроа на варроа, коли я запитав що показали дочки то сказав шо теж саме ( хоча як можна було встигнуть оцінить в цьому році і дочок я чесно кажучи не знаю). 

По пернеру що я для себе зрозумів - пернер на пернера дуууже спокійні, по ф1 спокійність трохи гуляє, але більшість все ж таки наслідують мабуть залежить з ким облітається. 

Бджола крупна, на мій погляд більша ніж та ж варроа, сидить на рамці добре. В цьому році ф1 від пернера була лідером по весняному старту. По меду не гірша за решту. Деякі кажуть що не хоче йти в верхній корпус, можливо це залежить від методів, бо від Мельника я таких проблем не чув. Може від регіону залежить ще. Наразі я залишив собі 2 племінні іошки пернер на пернера (одну з них мені повернув по моєму проханню минулорічний клієнт) на наступний рік. Працюють добре, в зиму йдуть на 5 дадан рамках. 

Рекордсменкою по кількості бджоли стала ф1 ренсон (відбирав, відбирав в неї розплід і бджолу, а вона наразі на 9 даданах йде в зиму )) але бува шо як дасть прикурить... по меду нормално теж. 

Варроа тіслєра ф1 - трохи шибуршні, але не ренсон, як на мене краще за всіх спрацювали цього року. Мені більше сподобалися ніж варроа шутте. Найрівніші результати по сім'ях. 

В зиму пустив:

1. варроа тіслєра на варроа шутте

2. Пернер на пернера

3. Тройзек 1075 на пешец (нова)

4. Варроа тіслєра на варроа Грінькова

5. Свою ренсон на ренсона задавив випадково, тому надія на хлопців з Херсонщини, якщо покаже добре то попрошу вислать.

6. Якщо все буде ок планую у Грінькова взять одну з іошок що я осемінював склєнару (яка в нього показує 'м'ясні' результати.

Ну от наразі так )

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Ліпатов Віталій сказав:

По пернеру що я для себе зрозумів - пернер на пернера дуууже спокійні, по ф1 спокійність трохи гуляє, але більшість все ж таки наслідують мабуть залежить з ким облітається. 

Хочу трішки повідомити по Вашій минулорічній  ІО 64.4 (пернер+пернер). Дійсно ІО спокійні дуже, але Ф1 вже мають своєрідну агресію. І ця агресія майже у всіх 5 дочок, в одних менша а в деяких ну його ... По меду не в рекордистках, але і задніх не пасуть. ІО дала 53 кг, дочки 62, 58, 53 48 кг. На весняному меду спрацювали краще, на соняшнику відстали. Сидять на рамках міцно, не бігають, гніздо не заливали хоча і всі крім ІО були в лежаках 22рамочних. В ройовий стан не входили. Матка хоча і осіменнялась в 4 мкл пішла в другу зиму, ніяким чином не зажимав матку.

Цього року для себе дочок не виводив, тільки зробив одну прививку для роздачі форумчанам, та один стартер поїхав у Веселиново до хлопців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Perner на VT (Tiesler), як показує себе Ф1? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Ліпатов Віталій сказав:

По пернеру що я для себе зрозумів - пернер на пернера дуууже спокійні, по ф1 спокійність трохи гуляє, але більшість все ж таки наслідують мабуть залежить з ким облітається.

У мене пернеровські ІОшки і їх дочки показали себе на висоті. Бджола сіра, дуже спокійна, при роботі не звертає на мене уваги, чудова зимівка і весняний розвиток. Якоїсь явної різниці між пернером,  вароа  і вароа х пернер я непомітив. Про цьогорічні ІОшки вже можу сказати, і мами, і дочки дуже спокійні, добре розвиваються , при однакових умовах пешець швидше від інших набирає силу, зимівку і весняний розвиток побачу вже на слідуючий сезон. Цьогорічна імбредна пернеровська с3хс3 працює нормально, дирявий роЗплід є, але не так вже і багато, в її дочок все чудово.IMG_20180819_092508.thumb.jpg.d9e3025d67e4cf4024d4862fbacf9a15.jpg Всі дружно підливають гніздо на взятку, але в моїх умовах це швидше плюс

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, FES сказав:

А Perner на VT (Tiesler), як показує себе Ф1? 

В моїх умовах чудово, і ІОшка, і ефки від неї добре перезимували, весною стрімко розвилися і принесли меду з верби і садів нарівні з пернеровськими

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, davolodya сказал:

В моїх умовах чудово, і ІОшка, і ефки від неї добре перезимували, весною стрімко розвилися і принесли меду з верби і садів нарівні з пернеровськими

А миролюбивість сильно розкидує порівняно з материнкою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, FES сказав:

А миролюбивість сильно розкидує порівняно з материнкою?

У мене нема явно агресивних сімей, і материнка, і F1 приблизно однаково миролюбні, ця риса дуже сильно залежить від трутневого фону в окрузі. Перше покоління точно наслідує маму, з F2 і далі неексперементував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, FES сказав:

А Perner на VT (Tiesler), як показує себе Ф1? 

Діло в тому що батьківський матеріал від матки тіслєра використовував цьогоріч вперше і результат по суті можна буде оцінювати в наступному сезоні.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich locked this тема

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...