Перейти к содержанию
Николай Ахтырка

А давайте порахуємо

В теме 125 сообщений

Можливо ще хтось має бажання підрахувати свій кошторес, свої витрати та здобутки. Тоді складеться  певний бізнес план, більш менш з середнім значенням, та й картина буде більш прозорою. Це важливо для таких як я, котрі мають деякий досвід, та вагаються перед наступним кроком. Дякую за розуміння.

Поделиться сообщением

22 години тому, Володимир Заянчківський сказав:

Можливо ще хтось має бажання підрахувати свій кошторес, свої витрати та здобутки. Тоді складеться  певний бізнес план, більш менш з середнім значенням, та й картина буде більш прозорою. Це важливо для таких як я, котрі мають деякий досвід, та вагаються перед наступним кроком. Дякую за розуміння.

Пасіка дісталась від діда 7 років тому у кількості 9 вуликів бджоли та 30 пустих лежаків даданів+ тара і медогонка. Далі - у таблиці...

_пасіка_аналіз рентабельності.xlsx

Поделиться сообщением

2 години тому, Sashko сказав:

Пасіка дісталась від діда 7 років тому у кількості 9 вуликів бджоли та 30 пустих лежаків даданів+ тара і медогонка. Далі - у таблиці...

Це витрати за рік? За 7 років?Скільки вуликів куплено?Все в тумані.....:dntknw:.Який же це аналіз????

Поделиться сообщением

35 хвилин тому, Павло Михайлович сказав:

Все в тумані.....:dntknw:.

то вийдіть з нього:hi:. Старався нотувати всі витрати і прибуток. Вкладки і примітки перегляньте, там статистика за роки.

поділився цифрами, а Ви аналізуйте. 

Тимпаче, що пост адресувався не Вам

Поделиться сообщением

В 26.03.2018 в 17:09, Sashko сказал:

Дякую, дуже змістовно.

Поделиться сообщением

Ну щож почнемо.  Вулик щонайменше 600(новий) помножимо на кількість, рамки 4 гривні одна (теж рахуємо на кількість), вощіна як я пам"ятаю то 160 кіло (13 листів у кілограмі), самі бджоли ( пакет 800 грн.). 10 вуликів=6000+ рамки 240 шт.=960грн+ 18 кіл вощіни=2880= бджоли 8000, і все це 17840 грн. = до всього цього димар 40= стамеска 20, капелюха 40 ,медогонку рахувати не буду хочя найдешевша б/у 1000+сито 120+ полоски від кліща( забув скільки коштували), ну і по дрібницям ще мабудь 1000 десь набігла. То виходить приблизно 20 т. грн.  Меду приблизно накачати можливо кіл по 20-25 із сімьї= середньо 230 кілограмів. Якщо здавати і оптом то в найкращій ціні по 50грн. ну ніяк не відібьються кошти (11500), а якщо по середній то  приблизно 8000. Зимівля не ахті, так що мінус три сімьї а це 2400. Тобто або знову купуємо пакети, або відводки і знову меду меньше ніж із сімей візьмемо в цьому році. Кошти повернуться років за три як мінімум, алеж ми хочемо рости і знову купуємо вулики і все до них, тому знову в кредитах, або позичках( що трохи дешевше). Тому не бачу сенсу здавати меньше ніж по 2 зелених, так як хочаб за два роки відібьються кошти і є сенс рости далі. Хочя всі побачіли справжню ціну меду коли хекспортери закуповували мед по 52 грн. що на сьогодні і становить приблизно 2 зелених. Хто вже вбився в піп"ячко тому лекше. Виготовляти вулики самому можна, але невкожного руки ростуть з плеч ( хочя вони і у мене ростуть із дупи, але як хто каже що вони у мене золоті:baby:). А в цьому сезоні ціни на вулики, рамки, вощіну і все інше ще цікавіші тому початківці рахуйте все ретельно.:hi:

Изменено пользователем Николай Ахтырка

Поделиться сообщением

1 час назад, Николай Ахтырка сказал:

Ну щож почнемо.  Вулик щонайменше 600(новий) помножимо на кількість, рамки 4 гривні одна (теж рахуємо на кількість), вощіна як я пам"ятаю то 160 кіло (13 листів у кілограмі), самі бджоли ( пакет 800 грн.). 10 вуликів=6000+ рамки 240 шт.=960грн+ 18 кіл вощіни=2880= бджоли 8000, і все це 17840 грн. = до всього цього димар 40= стамеска 20, капелюха 40 ,медогонку рахувати не буду хочя найдешевша б/у 1000+сито 120+ полоски від кліща( забув скільки коштували), ну і по дрібницям ще мабудь 1000 десь набігла. То виходить приблизно 20 т. грн.  Меду приблизно накачати можливо кіл по 20-25 із сімьї= середньо 230 кілограмів. Якщо здавати і оптом то в найкращій ціні по 50грн. ну ніяк не відібьються кошти (11500), а якщо по середній то  приблизно 8000. Зимівля не ахті, так що мінус три сімьї а це 2400. Тобто або знову купуємо пакети, або відводки і знову меду меньше ніж із сімей візьмемо в цьому році. Кошти повернуться років за три як мінімум, алеж ми хочемо рости і знову купуємо вулики і все до них, тому знову в кредитах, або позичках( що трохи дешевше). Тому не бачу сенсу здавати меньше ніж по 2 зелених, так як хочаб за два роки відібьються кошти і є сенс рости далі. Хочя всі побачіли справжню ціну меду коли хекспортери закуповували мед по 52 грн. що на сьогодні і становить приблизно 2 зелених. Хто вже вбився в піп"ячко тому лекше. Виготовляти вулики самому можна, але невкожного руки ростуть з плеч ( хочя вони і у мене ростуть із дупи, але як хто каже що вони у мене золоті:baby:). А в цьому сезоні ціни на вулики, рамки, вощіну і все інше ще цікавіші тому початківці рахуйте все ретельно.:hi:

Цікава ситуація з пакетами, старт був по~ 1300 грн, зараз стрімко впала.

Поделиться сообщением

10 часов назад, Олег8 сказал:

Цікава ситуація з пакетами, старт був по~ 1300 грн, зараз стрімко впала.

Ті хто вкладали кошти і не мали ніякого відношення до бджільництва або мали мало досвіду і хотіли розширюватися відштовхувалися від ціни 50 і на взяток з акації. Ті хто завжди купує пакети їх купили раніше. На цей час ціна на мед 32-38, акація вже в основних районах покупців пакетів відцвіла і бажання зробити бізнес на бджолах у багатьох пропав, хто дружить з "калькулятором" і  купив пакети вже рахує на скільки попав у "мінус". Тому на цей час пакети вже нецікаві і в кінці місяця напевне побачимо і 800 грн. за 4 рамки.

Поделиться сообщением

В 2017 году  считали себестоимость 1 кг меда и вот что получилось.

Условия задачи:

100 пчелосемей, рабочих 2 человека со средней зарплатой (3723 грн. по Гройсману)  11 рабочих месяцев (зимой работа в столярке). Понятно все текущие расходы.

Ответ : Себестоимость 1 кг. меда составила – 66 грн.

Вот и думайте.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Мамонт сказал:

Условия задачи:

100 пчелосемей, рабочих 2 человека со средней зарплатой (3723 грн. по Гройсману)  11 рабочих месяцев (зимой работа в столярке). Понятно все текущие расходы.

Вот и думайте.

Значить виробництво меду у Вашій діяльності є збитковим і потрібно шукати інші шляхи виходу в "плюс", або  оптимізувати витрати.

В капіталізм зокрема кругом однакові.

Поделиться сообщением

15 минут назад, Мамонт сказал:

100 пчелосемей, рабочих 2 человека

Не жирно? :crazy:

У вас зарплата схамала всю прибыль, да и считали вы наверное все с 0. 

Поделиться сообщением

1 час назад, Мамонт сказал:

100 пчелосемей, рабочих 2 человека 

А что им делать там в двоим, они что там по 2-3 часа будут работать? До 200 семей нужен 1, ну а дальше больше. Только на откачку главного взятка нужен 1 или 2 помощника.

Поделиться сообщением

2 часа назад, Мамонт сказал:

Условия задачи:

Вот и думайте.

мав унікальну можливість відвідати пасіку в іспанії, декілька тижнів назад. Уявіть собі 800 сімей обслуговує 1 людина. За браком часу і знання іноземної мови до кінця не зрозумів, як це у нього виходить. Але загальна картина така.

Медоноси там просто казкові, не пердати словами. Пилку до 9 кг беруть, але пилок дуже солодкий, смачнійший за наш.

а в нас 100 сімей 2 чоловіка працює. з таким підходом ваша пасіка ніколи в плюс не вийде... самі спробуйте більше попрацювати.

d852f03e00d9.jpg

Изменено пользователем Олег8

Поделиться сообщением

21 хвилину тому, Олег8 сказав:

800 сімей обслуговує 1 людина.

Що мається на увазі "обслуговує"  конкретно?  Стереже, виконує всю роботу, яка тільки є на пасіці,  + навощує рамки, збиває корпуси, качає мед, тощо?

Бо я в нас теж бачив купу відео, про обслуговування пасіки в кількасот сімей "сам".   А в результаті працюють наймані робітники, вся сім"я...   При наших технологіях, ще можу уявити, що можна обслуговувати пасіку в 100 сімей самому, з частковим підключенням родичів, чи друзів, наприклад на викачку, чи ще якісь нагальні роботи, які треба виконати  в конкретні часові терміни...  А більше, та ще й кочуючи...Хто зна..

Поделиться сообщением

42 хвилини тому, Олег8 сказав:

800 сімей обслуговує 1 людина.

800 сімей одна людина буде лише відкачувати мед цілий рік. :)  

Поделиться сообщением

Вот первоисточник, смотрите с 8 минути 33 секунды 

Поделиться сообщением

9 минут назад, Мамонт сказал:

Вот первоисточник, смотрите с 8 минути 33 секунды 

Тому Нагорнюк 300 сімей зі своєї пасіки, за суму дуже цікаву і продав недавно.

Поделиться сообщением

Тому Нагорнюк 300 сімей зі своєї пасіки, за суму дуже цікаву і продав недавно.
Дуже цікава це яка?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Поделиться сообщением

24 минуты назад, Sesk сказал:

Дуже цікава це яка?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Вартість сімей весною плюс вартість вуликів і на виході результат, точна сума невідома.

Поделиться сообщением

11 часов назад, Володимир Джос сказал:

Що мається на увазі "обслуговує"  конкретно?  Стереже, виконує всю роботу, яка тільки є на пасіці,  + навощує рамки, збиває корпуси, качає мед, тощо?

Бо я в нас теж бачив купу відео, про обслуговування пасіки в кількасот сімей "сам".   А в результаті працюють наймані робітники, вся сім"я...   При наших технологіях, ще можу уявити, що можна обслуговувати пасіку в 100 сімей самому, з частковим підключенням родичів, чи друзів, наприклад на викачку, чи ще якісь нагальні роботи, які треба виконати  в конкретні часові терміни...  А більше, та ще й кочуючи...Хто зна..

Ну важко, сказати. Задали пряме запитання скільки чоловік обслуговує пасіку, відповідь "я один". Пасіки стоять без всякої охорони, немає потреби, ніхто нічого не краде. не кочують, а стаціонарні. За кожний вулик платить податок. Великий відсоток стоїть на зборі пилку. Рої ніхто не ловить. На складі морозильник для сирого пилку, його продають для підгодівлі джмелів, яких розводять для запилення. Є у них і такий промисел! Є сушка, вібросито - цей пилок продають для фасувальників. Там і на складі електромедогонки, лінії для вощини і т.д.  Працює два брата, один займається пасіками, інший сушкою морозкою пилку, вощиною, пастою. 

На фото внизу медоноси там де ми були і уявіть, що в цих квітах тисячі гектар і цвіте все, як я зрозумів все літо 

94422dfd12a3.jpg

Завтра буду качати у себе. Подивимось, який результат буде.

Изменено пользователем Олег8

Поделиться сообщением

9 часов назад, Олег8 сказал:

Ну важко, сказати. Задали пряме запитання скільки чоловік обслуговує пасіку, відповідь "я один". Пасіки стоять без всякої охорони, немає потреби, ніхто нічого не краде. не кочують, а стаціонарні. За кожний вулик платить податок. Великий відсоток стоїть на зборі пилку. Рої ніхто не ловить. На складі морозильник для сирого пилку, його продають для підгодівлі джмелів, яких розводять для запилення. Є у них і такий промисел! Є сушка, вібросито - цей пилок продають для фасувальників. Там і на складі електромедогонки, лінії для вощини і т.д.  Працює два брата, один займається пасіками, інший сушкою морозкою пилку, вощиною, пастою. 

На фото внизу медоноси там де ми були і уявіть, що в цих квітах тисячі гектар і цвіте все, як я зрозумів все літо 

94422dfd12a3.jpg

Завтра буду качати у себе. Подивимось, який результат буде.

Іспанія країна не зовсім з помірним кліматом і достатньою кількістю опадів, тому на рахунок "все цвіте ціле літо", це далеко не так, хіба пасіка знаходиться в гірській місцевості.

Поделиться сообщением

47 минут назад, Wladimir_K сказал:

Іспанія країна не зовсім з помірним кліматом і достатньою кількістю опадів, тому на рахунок "все цвіте ціле літо", це далеко не так, хіба пасіка знаходиться в гірській місцевості.

Відносно гірська, холмиста якщо точніше. Регіон Андалусія

Поделиться сообщением

11 минут назад, Олег8 сказал:

Відносно гірська, холмиста якщо точніше. Регіон Андалусія

Тоді Ви попали на весну, коли все цвіте, цей регіон близький до Африки і там далеко не райський клімат для квітів, вологи катастрофічно не вистачає в літній період (подивіться будь-який атлас географії) і тому з пилком і медом там не так все райдужно.

Поделиться сообщением

В 17.05.2018 в 10:21, Олег8 сказал:

Уявіть собі 800 сімей обслуговує 1 людина. За браком часу і знання іноземної мови до кінця не зрозумів, як це у нього виходить. Але загальна картина така.

Наверное, в переводе звучит так, такой-то человек содержит 800 семей, а про работающих обычно молчат.

Поделиться сообщением

Ситуація станом на вчора цілком прийнятна. Перша качка досить рання і досить не погана. Які у кого новини? 

39821a36981b.jpg

479dbcdb6bab.jpg

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти