Перейти к содержанию

А давайте порахуємо


Рекомендуемые сообщения

В 16.05.2018 в 20:32, Николай Ахтырка сказав:

Ну щож почнемо.  Вулик щонайменше 600(новий) помножимо на кількість, рамки 4 гривні одна (теж рахуємо на кількість), вощіна як я пам"ятаю то 160 кіло (13 листів у кілограмі), самі бджоли ( пакет 800 грн.). 10 вуликів=6000+ рамки 240 шт.=960грн+ 18 кіл вощіни=2880= бджоли 8000, і все це 17840 грн. = до всього цього димар 40= стамеска 20, капелюха 40 ,медогонку рахувати не буду хочя найдешевша б/у 1000+сито 120+ полоски від кліща( забув скільки коштували), ну і по дрібницям ще мабудь 1000 десь набігла. То виходить приблизно 20 т. грн.  Меду приблизно накачати можливо кіл по 20-25 із сімьї= середньо 230 кілограмів. Якщо здавати і оптом то в найкращій ціні по 50грн. ну ніяк не відібьються кошти (11500), а якщо по середній то  приблизно 8000. Зимівля не ахті, так що мінус три сімьї а це 2400. Тобто або знову купуємо пакети, або відводки і знову меду меньше ніж із сімей візьмемо в цьому році. Кошти повернуться років за три як мінімум, алеж ми хочемо рости і знову купуємо вулики і все до них, тому знову в кредитах, або позичках( що трохи дешевше). Тому не бачу сенсу здавати меньше ніж по 2 зелених, так як хочаб за два роки відібьються кошти і є сенс рости далі. Хочя всі побачіли справжню ціну меду коли хекспортери закуповували мед по 52 грн. що на сьогодні і становить приблизно 2 зелених. Хто вже вбився в піп"ячко тому лекше. Виготовляти вулики самому можна, але невкожного руки ростуть з плеч ( хочя вони і у мене ростуть із дупи, але як хто каже що вони у мене золоті:baby:). А в цьому сезоні ціни на вулики, рамки, вощіну і все інше ще цікавіші тому початківці рахуйте все ретельно.:hi:

Коли так рахувати, то краще на базарі торгувати, купив за дешево продав за дорого і вже навар.

Наприклад моє перше сито було марля і цідив мед не тоннами но центнерами точно. Медогонку купив також не зразу, крутив на позиченій, стамеску, ножа, навощувач і інше зробив сам (А якщо руки криві, то й бджолами не займайтесь), вулики робив сам і купував б/у.

Бджоли купувати лише раз, якщо здохнуть то на базар, пасіка не ваше, а на слідуючий рік продасте пакети і ще й своїх 20кеге з хвоста візьмите, а якщо щороку пакети і 20-25 кг то руки точно криві. 

Стаж 3роки на чужій пасіці нічого не говорить, дехто інститут закінчив, а дуб-дубом, а дехто диплом купив в переході і проводить успішні операції в нейрохірургії (проводив). 

Так можна довго писати, а загалом всяка робота приносить прибуток, якщо з розумом, а безголовому і лотерея в міліон це боргова яма. А загалом бажаю успіху, і викиньте оту рахівницю подалі. Коли я сиджу перед вуликом, після важкого робочого дня і бачу, чую, вдихаю дух цього щастя, то просто співчуваю тим, хто не може цього осягнути.

Колись дивився серіал про Блейка Керінгтона, в одному з епізодів дружина його запитала, що буде коли він одного дня обанкротиться і всі наші мільйони щезнуть, відповідь була така: - один рік наша сім'я проживе як всі інші, а через рік я стану Блейком Керінгтоном, який більше ніколи не збанкротує.

Я ще не мав тоді бджіл, але фразу пам'ятаю досі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Kolja.BI сказал:

Коли так рахувати, то краще на базарі торгувати, купив за дешево продав за дорого і вже навар.

Наприклад моє перше сито було марля і цідив мед не тоннами но центнерами точно. Медогонку купив також не зразу, крутив на позиченій, стамеску, ножа, навощувач і інше зробив сам (А якщо руки криві, то й бджолами не займайтесь), вулики робив сам і купував б/у.

Бджоли купувати лише раз, якщо здохнуть то на базар, пасіка не ваше, а на слідуючий рік продасте пакети і ще й своїх 20кеге з хвоста візьмите, а якщо щороку пакети і 20-25 кг то руки точно криві. 

Стаж 3роки на чужій пасіці нічого не говорить, дехто інститут закінчив, а дуб-дубом, а дехто диплом купив в переході і проводить успішні операції в нейрохірургії (проводив). 

Так можна довго писати, а загалом всяка робота приносить прибуток, якщо з розумом, а безголовому і лотерея в міліон це боргова яма. А загалом бажаю успіху, і викиньте оту рахівницю подалі. Коли я сиджу перед вуликом, після важкого робочого дня і бачу, чую, вдихаю дух цього щастя, то просто співчуваю тим, хто не може цього осягнути.

Колись дивився серіал про Блейка Керінгтона, в одному з епізодів дружина його запитала, що буде коли він одного дня обанкротиться і всі наші мільйони щезнуть, відповідь була така: - один рік наша сім'я проживе як всі інші, а через рік я стану Блейком Керінгтоном, який більше ніколи не збанкротує.

Я ще не мав тоді бджіл, але фразу пам'ятаю досі.

А щоб ви порадити тепер оцим людям і багатьом іншим які по всій Україні постраждали від потрав? Чі може то вони винні? Я не говорю що купую пакети, я просто підвів підрахунки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Николай Ахтырка сказав:

А щоб ви порадити тепер оцим людям і багатьом іншим які по всій Україні постраждали від потрав? Чі може то вони винні? Я не говорю що купую пакети, я просто підвів підрахунки.

Ви не повірите але в мене теж іноді пропадають бджолосім'ї, але повірте бджоли не пропадають від того що: "А в мене не ведуться, бо вже третю зиму не можуть перезимувати". Саме про таких я говорив. А від таких помічників, як потрава, неякісний препарат, злодії і інші спасу нема, такі фактори можуть бути навіть і на базарі:hi:

Коли я написав слово "здохнуть", я мав на увазі, що потрібно всіх зусиль докласти, щоб цього не сталось. Я знаю досить бджоломорів які утримують бджіл абияк, а потім жаліються: матка пропала, рій утік, кліщ заїв... Таким бути не можна, і не тільки в бджільництві.

Я не осуджую ні вас, ні когось іншого, за тещо купують пакети, які потім пропадають.Ті пакети оправдовують свої затрати зібраним медом, а пропадають потім, не тому що їх якийсь бізнесмен-медовик закурює, ні. Оте що залишається після медозбору сім'єю не назвеш, і відновлювати  силу такої одиниці не доцільно, краще об'єднати, а весною закупити нові, прибудок від медозбору дозволяє...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?16?.?05?.?2018 в 20:32, Николай Ахтырка сказав:

Ну щож почнемо.  Вулик щонайменше 600(новий) помножимо на кількість, рамки 4 гривні одна (теж рахуємо на кількість), вощіна як я пам"ятаю то 160 кіло (13 листів у кілограмі), самі бджоли ( пакет 800 грн.). 10 вуликів=6000+ рамки 240 шт.=960грн+ 18 кіл вощіни=2880= бджоли 8000, і все це 17840 грн. = до всього цього димар 40= стамеска 20, капелюха 40 ,медогонку рахувати не буду хочя найдешевша б/у 1000+сито 120+ полоски від кліща( забув скільки коштували), ну і по дрібницям ще мабудь 1000 десь набігла. То виходить приблизно 20 т. грн.  Меду приблизно накачати можливо кіл по 20-25 із сімьї= середньо 230 кілограмів. Якщо здавати і оптом то в найкращій ціні по 50грн. ну ніяк не відібьються кошти (11500), а якщо по середній то  приблизно 8000. Зимівля не ахті, так що мінус три сімьї а це 2400. Тобто або знову купуємо пакети, або відводки і знову меду меньше ніж із сімей візьмемо в цьому році. Кошти повернуться років за три як мінімум, алеж ми хочемо рости і знову купуємо вулики і все до них, тому знову в кредитах, або позичках( що трохи дешевше). Тому не бачу сенсу здавати меньше ніж по 2 зелених, так як хочаб за два роки відібьються кошти і є сенс рости далі. Хочя всі побачіли справжню ціну меду коли хекспортери закуповували мед по 52 грн. що на сьогодні і становить приблизно 2 зелених. Хто вже вбився в піп"ячко тому лекше. Виготовляти вулики самому можна, але невкожного руки ростуть з плеч ( хочя вони і у мене ростуть із дупи, але як хто каже що вони у мене золоті:baby:). А в цьому сезоні ціни на вулики, рамки, вощіну і все інше ще цікавіші тому початківці рахуйте все ретельно.

В кожному регіоні свої ціни, можна звичайно купити вулик в інтернет магазині по кращій ціні,  але пересилка також тягне кошти. Отже на даний час у моєму регіоні наступні ціни: (по мінімуму) вулик - 750, рамка (300-та) 8грн, вощина 220 грн/кг, пакет бджіл 1100, решту дрібниці: дріт, цв'яхи, стамеска, ніж, сито, тара для меду, сітка, рукавиці, цукор для годівлі на зиму, препарати від кліща, димар, ящик для переносу рамок, кормушка - 1000 грн. Розрахунок витрат на одну бджолосім'ю оріентовно 3 - 3,5 тис. грн. Чи наносить така сім'я за перший рік 20 кг. меду це питання залишається відкритим і залежить від регіону, погоди і інших чинників. Також залишається відкритим питання про медогонку, місце для пасіки, приміщення для зберігання інвентаря та меду, охорону пасіки. Нюансів багато і в кожному окремому випадку буде по різному.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо спінінг коштує 1500,а риба 20-вигідно?Якщо рушниці по 5000 і патрон 20- вигідно?Якщо сотка города( обробіток) -100,а картопля  по 2 - вигідно?Приоритетне:хочу,можу,вмію.На пасіці треба вкласти душу,гроші тільки потім бджоли віддячать сторицею.Пасічник- стан душі насамперед,а потім вже професія (така моя думка ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Оце недавно зробив товаришу  ден і дахів по двадцять шт. Розголошую приблизні витрати.Купив 4 листа ЮСБ= 1160гр+прогон авто20км.затрати часу 1,5год.Два бруса 4500 Х 200 Х 50 (зоо гр.) і 0,5 год. Залишилось метра три. Чотири дошки 20-22ммХ 180- 220мм х 3000мм, були дома ціни не складу. Розкрой листів,різання брусів в розмір зайняло десь год дві. Заготовки обв'язки дахів забрали досить робочого часу: розпиловка  брусів на планки( з одного бруса сім планок),фугування базавої площини, калібрування по довжині,виборка фальців і вуглових з'єднань,селектівна підборка заготовок в обв'язку, з підписом кожної деталі і маркування її міста і обв'язці(спочатку думав віддати деталі товаришу, нехай сам робить зборку) ця справа зайняла від 8 до 10 годин.Виготовлення деталей обв'язки дна зайняло 4-6 год.Зборку ден робив з сином(привчаю хлопця до роботи) частково, половину зробив сам.Витрати шурупів:3шт-2,5х 25; 6шт-. 3х45.На одне дно. Годин 10 часу.Зборка дахів думаю теж стільки -10годин.Гвоздів 2х40-12шт.шурупів 3х40-8шт.Гвоздів 1,4х35-4шт.на дах.Обо'язково ще забув витрати часу і якихось матеріалів.Загалом грошові витрати на матеріали і розїзди 1700гр. і 40 годин робочого часу, якщо взяти мін. оплату в 25гр\год.=1000гр.Точно зроблено 24дена і 21 дах.Робив спокійненько, неспіша при зборці слухав радиопередачу про історичних осіб минулого"Все так" на" Эхо Москви"(Н.И Басовская с Л.И. Венедиктовым). Робота знайома, робилось легко і приемно. Сосна дерево так собі, "слабеньке"(після дуба та акації) пооліфене і пофарбоване  років десять прослуже.Алюмініем дахи товариш критиме вже сам, треба ж взимку і йому чимсь розважатись.

SAM_0308.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Винодел сказал:

Алюмініем дахи товариш критиме вже сам, треба ж взимку і йому чимсь розважатись.

Мотоцикл идёт впридачу?))):)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Bombus сказав:

Мотоцикл идёт впридачу?))):)

мабудь тільки переднє колесо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Закінчив робити партію ден і дахів товаришу(60 і 62шт.,відповідно).Витрачено грошей на матеріали- 4110гр. і 58год робочого часу.Можна було б і менше,тобто швидче, якщо робити під начальством або в компанії.Слідуюча робота теж інвентар магазіни або Рути.Якщо не залишить мене пунктуальність напишу скільки витратив часу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



Закінчив робити партію ден і дахів товаришу(60 і 62шт.,відповідно).Якщо не залишить мене пунктуальність напишу скільки витратив часу.


Кошторис буде?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поправка, ден і дахів виготовлено по 60шт. Кошторис виготовлення нової партії реманенту в майбутньому.Можу задовільнити цікавість виклавши кошторис виготовлення подушок, наповнювач сінтепон 300, вислали "укрпоштою" рулон 25м. х1,5м за все близько 950гр., "наволочка" з чорного агроволокна(придбане давно для ягідництва).Вартість грошових витрат близько 6гр.\шт.(розмір 470х 150-180см.) на виготовлення 100шт. витратив годин зо 25, при цьому частину пошив син(14років) навчився і порозважався і донька (9років) вчилася і порахувала що вже навчилась пошивши 2шт."наволочок", з мене "швачка", як легко можна здогадатись, найнижчьої кваліфікації.

Про виготовлені дена і дахи. Вважаю що набув в цій справі достатньої висоти і раціоналізму , при виготовленні обійшовся без такої операції як фугування заготовок по "кромке"( може правильніш "по ребру"?), фальці обв'язки даха получились, очикувано,  з невеликим відхиленням від прямої(не більш 1мм),робилися шляхом двойного пропилу на задану глибину, заготовка(565х30х49-52) випилювалась з бруса 49-52х200х4500 який мав хвилюватість пластової поверхні і кромки,не в усіх брусах і невелику, щоправда помітну неозброїним оком.Як виходив з положення коли з'еднані в обв'язку 4 заготовки на оправці(модель корпуса+задані зазори) мали в кутах ступенку і хвилю по прямим? Спочатку підкладав дерев'яні лучинки товщина яких сходила на нет, по закінченню потрібних клинців і терпіння(порозумнішав) став знімати лишне ручним ел. рубанком. Потім пішли заготовки з припустимим відхиленням від прямолінійності, висоти і рубанок був прибран з робочого стола. Кутове з'еднання обв'язки даха відбувалось за допомогою гвинта 3х40мм. і гвоздя(над гвинтом) 2,2 х50мм. приеднувальна бічна планка під гвинт і гвіздок попередньо засверлювалась. Щиток з ЮСБи прибивався 3- ма гвіздками(2х40мм) на сторону. В деяких кутах були щілини в приляганні які в подальшому мають перекритись алюмініевою покрівлею.Цю роботу зробить щасливий власник обладнання.

Підлога дна мае нахил в сторону льотка(сміття і вода витікае при вертикальному положенні вулика. На фото бічні планки обв'язки дна з косим (похилим) пазом в який вставляеться щиток. Хто сам додумався як він був зроблений -пишіт листи(в особисті повідомлення). Коли повстало завдання- фрезерування паза непараллельного сторонам заготовки я додумавсь сам, років в 25, з багажом знань середньої школи і технічного ВУЗа.

SAM_0360.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте порахуємо собівартість 1 кг меду з стаціонарних пасік ( думаю цифри будуть різні,).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вважаю краще сформулювати вартість грошових витрат на добування кг. меду.Заводиться шкільний зошит і в нього  записуються потрачені на пасіку гроші.Ще краще було б записувати і затрачені години, з цим складніше. Не мною помічено, коли працюеш сам, без компанії або стимюлятора продуктивної праці . то проста(посередня) робота, не згадую про наполегливу, напружену, високоєфективну працю, часто переходить в побутові балачки, замріяність, якусь трясовину і результата "роботи"-обмаль.Іщо, записувати подібне "часопоглинання" в чоловіко-години? Байка від Комісара про роботу нашого співвідчизника в Греції.Перші слова що він зрозумів і запам'ятав по їхньому -"Давай бистрее". Можливо це едині слова що він чув від работодавця.Ото він там драхм назаробляв!Інколи дивуюсь як можна багато зробити якщо просто робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...