Перейти к содержанию

А давайте порахуємо


Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, Sashafart89 сказал:

для того чтобы сделать отводок ,его нужно во что то посадить ,а это примерно  1200 грн с покраской (многокорпусный)  и как минимум 40к рамок по 5 гривен + 2 кг вощины! по 190 гривен !
так что прибыль мы увидим не раньше 5лет потому что  :

Все правильно, потрібні вулики. А ви як хотілми нічого не вложити, а отрима ти прибуток:ah:. Так тільки можуть наші депутати. А нам ой як далеко до них:af: Не забуваймо, що часами пасіки із зими не виходять. Тоді прибуток згідно ваших підрахунків отримаємо не раніше 10 років:hmm:. Виникає питання, а воно мені потрібно:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здесь на сайте уже писали по сравнению пород при стационарном и кочевом и многие считают, что разница при кочевом есть, но не такая уж огромная, чтобы гнаться за покупными матками или пакетами за 1500 грн. Я считать умею и мне  хотелось бы рассказать Вам, что улики можно купить и за 300-400грн., а не по 800-1200--хотя бы и на первое время и рамки старые с перетянутой проволкой не хуже новых в три раза дороже( если Вы не купили станки- по дешёвке). И так дальше можно рассматривать., Хотя переубеждать Вас не имею  желание,так как Вы уже определились, а вот людей которые хотят начать, хочу по остеречь от марнотратства средств,-такие покупки не оправданны- только гордость за себя, что у Вас есть породные пчелы F1 или F2 ( в пакетах за 1500).:hmm:пока хватит,не люблю много писать.....а есть ещё куча аргументов и не в Вашу пользу.:IMHO1: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да.Можно начинать с говна и хлама.Я так начинал......и многие другие.

Жалко времени и своего труда.

Все что покупал и стаскивал  для создания пасеки в первые годы все или пораздовал или продал за копейки..........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И пошло-поехало...обо всем,но нет конкретики.Т.е. все не по теме.Человек конкретно задался вопросом посчитать.

Таких тем куча  и воз с тележкой.Называется это не мытьем так катаньем. Один и тот же вопрос но звучит по разному,а цель одна посчитать.

Только сколько не говори никто из топикстартеров не задумывается ,бо трошки лень.

Если коротко скажу опять,но немного иначе.

Вопрос сродни заданному в теме и вроде как ерундовый.

Если кто-то даст ответ на вопрос сколько будет у него в кармане денег через неделю то может смело брать калькулятор в руки и считать по данной теме.

Но только когда ответ здесь напишет то найду,сотню точно,условностей ЕСЛИ и докажу что ответ неверный.

Будущее не просчитывается.Гарантий никаких никто не даст.

Вот и вся аналогия.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Yaroslav сказал:

Прибуток це коли розхід не перевищує прихід. Відносно кредиту. Кредитні відсотки є більшими від депозитних;), тому те що ви кажете є недоречним. Краще вложити частину своїх кровних. Все залежить від вашого апетиту. Чим більша інвестиці, тим більший буде і прибуток, або навпаки.  Потрібно не поспішати, спробувати спочатку на невеликій кількості(напр. 10 сімей, чи відводків. звісно потрібно мати інвентар вулики і т.д.), попрацювати сезон, якщо все буде гуд. Хоча краще попрацювати два сезона(щоб об"єктивну оцінку отримати) Ви відіб"єте частину вкладень, нарисується відповідна картина. Аналізуючи все, зможете для себе вирішити чи воно вам потрібно і як далі працювати. 

Що таке видатки, дохід, прибуток я знаю, про прибуток я мав на увазі говорячи по другому - скільки людина планує отримати, для одного 10тисяч грн. це велика сума, для іншого 100 тис. не гроші. Виходячи з цього і різні ризики, в  тому числі і кредитні. На рахунок відсотків по кредиту і депозиту теж можна посперечатись, Ви розглядаєте тільки банківську сферу, але є багато інших варіантів правда це зовсім інша історія. Я так розумію що  людина запитувала про бізнес- справу, а не   про хоббі, і зважаючи, що пропрацювала на пасіці 3-ри сезони,  то яке  може бути попробувати   - треба робити. В нашій справі все добре одне, що погано -  це ціна кожної помилки   рік, кожне вагання, так би мовити "попробую" рік і т.п., час саме  дороге, що в нас є. Одне знаю щоб щось мати треба щось вкласти, а якщо розраховувати на те що зловлю рої і т.п....., то це як думають деякі дилетанти, що бджільництво це легко, бджоли прилетіли   меду нанесли незнати звідки і основне даром , а ти тільки черпаєш як з річки.

А взагалі це так ,    "мысли в слух",  маю сумніви, що хтось розпише бізнес,  або поділиться своїми успіхами чи прорахунками, як говориться "план до двору" кожен складає сам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деформация крыла, гнилец, варотоз. Опять таки не факт что и здоровый рой вылетел ну прозевал несколько маточников. Может быть и слетели улик не понравился)). Но я на всякий случай не жадничаю. Кто его знает как карта ляжет. Матки роевые тоже не годятся. Заказываю в питомнике или с тихой смены оставляю. Давно пчел не покупал)) но весной 2016 я продавал семьи 150 грн рамка. 10 рамочные 8 расплода 2 медовоперговые. Но и пакет мне говорили 900 стоил. А вы с какой области Александр? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Егор Юрьев сказал:

И пошло-поехало...обо всем,но нет конкретики.

:hi:Конкретика буде пізніше, коли буде відома ціна в наступному році весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні робив  закупки подарунків, собі.Серед придбаного дошки -25x120X3000мм.-6шт.за ціною 210гр.Профугував до 22мм. і розкроїв на заготовки 480мм.(в чорнову) отримав 35 заготовок(одна виявилась непригодна ) і нікуди не придатні шматки.Підсохнуть заготовки я їх склею в паз і рейку і отримаю бічних заготовок для рутівського кпр. на 8,5шт.Передні - задні стенки(з фальцями і виборкою в півдерева) в мене були.Зробимо припущення.що ще на 210гр. я придбаю пиломатеріалів для причілків і викрою для парування бічної стінки недостающу дощечку то за 420 гр. витрачених на пиломатеріали я зроблю  9-ть Рутівських корпусів .На корпус припаде 47гр.Добавим транспортні витрати,клей,двп,єл. енергію, амортизацію обладнання.думаю в 55гр. вкластись можна.А можна заказати  щоб розпиляли на 22мм.,необрізну.Висушити за два роки можна і в штабелі. то ,теоретично, буде ще менше.При мінімальній ринковій 120гр. корпус заробіток начебто непоганий. Як про мене , то не хочеться мені заробляти цим гроші, для себе ще зроблю а на продаж-зась.Молодим завзятим пропоную пробувати виготовляти самим -головне навчитесь столярувати, другорядне- витратите на розвиток пасіки менше грошей.

А хто знае чому не пише наш молодий форумчанин "Александерч" з Ізмаїла?Може немае часу бо виготовляе вулики?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ЮВ. сказал:

що пропрацювала на пасіці 3-ри сезони,  то яке  може бути попробувати   - треба робити.

Удачі!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Бродяга сказав:

А вы с какой области Александр?

Якщо ви до мене, то в профілі все вказано, Ів-Франківська.

4 години тому, Бродяга сказав:

варотоз

А що у вас його ще немає :blink: тоді ми йдем до вас :umora:

4 години тому, Бродяга сказав:

Деформация крыла

Це вже як наслідок попереднього захворювання, тож якщо десь поблизості є сім'ї вражені цим вірусом, то і без роїв у вас є шанс його отримати :IMHO:

4 години тому, Бродяга сказав:

гнилец

Ви знаєте випадки що з роями переносився гнилець? Мені здається що у сім'ях вражених гнильцем роїтись особо немає кому.

Та і з придбанням тих же б.у. вуликів набагато більше шансів підхватити щось ніж через рій. 

4 години тому, Бродяга сказав:

Матки роевые тоже не годятся.

Та ви що! А я то думав що вони найкращі :umora:

4 години тому, Бродяга сказав:

Но я на всякий случай не жадничаю

Це добре що ви такий не жадний :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата

Деформация крыла, гнилец, варотоз

такой детский ответ. А столько было бахвальства сначала :hmm:

Цитата

Если не знаешь какие болезни переносят рои это плачевно

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.12.2017 в 20:18, Мико сказав:

Можна попасти в боргову яму 

звiдки нiколи не вибратись 

переглядаючи ютуб можна зустріти щасливих наших форумчан які демонструють придбання пасічного інвентаря та і різне пасічне обладнання, інколи бачиш,що інвестиції є серйозними по масштабах закупівлі, що ж на те маю власну думку,той хто має досвід в бджільництві не так прогадує ,як той хто має лише кошти,адже як і в будь-якій іншій справі треба мати знання і хоч якийсь практичний навик набутий певним часом. Раджу всім хто має лише 1-3роки стажу, в плані інвестицій врахувати пораду тих хто має не один,а з десяток років праці в бджільництві,тому кому відомі і застосовуються сучасні технології та методи бджільництва, у тих хто підскаже про раціональні витрати,і лише після того формуйте кошторис майбутніх інвестицій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не прошло и не поехало,- не надо с больной на здоровую. Доходность бизнеса проста минимум вложений, максимум прибыли. 

Хлам покупать не стоит, а хорошее

б/у поискать и найти можно и пакеты не дорогие и рамки б/у.

Пример:--Опель машина хорошая, но БМВ лучше,- купить можно, а содержание как? Или зимой на летней или летом на зимней, как Вам нравится---. Если вы берете улья и рамки, чтобы потом продать. -- то может начните делать новые и у вас будет бизнес.

.:IMHO1: Пасечник который перешёл рубеж в 50 уликов начинает мыслить и работать по другому. Вы это прекрасно знаете и его рекомендации за частую отличаются от начальных(но с опытом). А вообще сколько людей,  столько и мнений.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Artline сказал:

Не прошло и не поехало,- не надо с больной на здоровую. Доходность бизнеса проста минимум вложений, максимум прибыли. 

Хлам покупать не стоит, а хорошее

б/у поискать и найти можно и пакеты не дорогие и рамки б/у.

Пример:--Опель машина хорошая, но БМВ лучше,- купить можно, а содержание как? Или зимой на летней или летом на зимней, как Вам нравится---. Если вы берете улья и рамки, чтобы потом продать. -- то может начните делать новые и у вас будет бизнес.

.:IMHO1: Пасечник который перешёл рубеж в 50 уликов начинает мыслить и работать по другому. Вы это прекрасно знаете и его рекомендации за частую отличаются от начальных(но с опытом). А вообще сколько людей,  столько и мнений.

Тогда посчитайте.Зачем уходить от ответа всякими бла...бла...бла?

Задан конкретный вопрос,ответа нет.

И не будет.100500%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Artline сказав:

Здесь на сайте уже писали по сравнению пород при стационарном и кочевом и многие считают, что разница при кочевом есть, но не такая уж огромная, чтобы гнаться за покупными матками или пакетами за 1500 грн. Я считать умею и мне  хотелось бы рассказать Вам, что улики можно купить и за 300-400грн., а не по 800-1200--хотя бы и на первое время и рамки старые с перетянутой проволкой не хуже новых в три раза дороже( если Вы не купили станки- по дешёвке). И так дальше можно рассматривать., Хотя переубеждать Вас не имею  желание,так как Вы уже определились, а вот людей которые хотят начать, хочу по остеречь от марнотратства средств,-такие покупки не оправданны- только гордость за себя, что у Вас есть породные пчелы F1 или F2 ( в пакетах за 1500).:hmm:пока хватит,не люблю много писать.....а есть ещё куча аргументов и не в Вашу пользу.:IMHO1: 

я бачу у Вас явний будується проект, інвестиція за ощадним кошторисом, в кошторисі все по мінімуму, правда бачу лише "переваги", а помилок і ризиків немає, тож скажу свою думку ,щодо такого  проекту та кошторису. Коли починаєш якусь справу є безліч проектів для початку, Вами обраний проект скажу, що використовується багатьма початківцями які немають досвіду і починають робити перші кроки, можливо цей варіант буде добрим не тільки їм особисто,а навіть для сімї чий бюджет хоч не багато але був взятий на даний проект, як інвестиція. Пасічник повинен вчитись, вчитись з початку, освоїти не лише методику бджільництва, а природу бджоли яко мога більше, чим більші знання тим менше помилок, тим правільніші дії, в даній темі ми почали розмову про розрахунок кошторису,та інвестицію, тому скажу,що Ваше бачення обирається багатьма і з Вами важко буде спорити,бо кожен раз треба буде давати аргумент на банальні підходи за пропозицією,що секонхенд це теж є щось,но це є хибний підхід, і біда в тому брак досвіду, про Ваш досвід я не говорю, але бачу,що з таким підходом діють саме за його браком, тому постарайтесь врахувати ризики,постарайтесь зробити кошторис на 5 бджолосімей де буде багатьом зрозуміло , як починається рентабільність і в чому успішність Вашого проекту.

На форумі, інших сайтах та соц мережах в напрямку бджільництво, є велика різниця в думках людей до однієї і тієї справи, але лише окремі вибрані підходи вирішують успішно справу, і ці підходи є сучасними, в чому сучасність, вона є в розрахунках, кожна деталь справи і механізмів,що задіяні входять в розрахунок, а коли до цього долучаються креативні підходи,це показує професіоналізм людей які беруться за справу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, miro сказал:

На форумі, інших сайтах та соц мережах в напрямку бджільництво, є велика різниця в думках людей до однієї і тієї справи, але лише окремі вибрані підходи вирішують успішно справу, і ці підходи є сучасними, в чому сучасність, вона є в розрахунках, кожна деталь справи і механізмів,що задіяні входять в розрахунок, а коли до цього долучаються креативні підходи,це показує професіоналізм людей які беруться за справу.

Главные слова в этом предложении: професіоналізм людей які беруться за справу. Иначе, вбухав кредитные деньги, есть большой риск остаться без пасеки и без денег, один на один с кредитором:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Гурович сказав:

Главные слова в этом предложении: професіоналізм людей які беруться за справу. Иначе, вбухав кредитные деньги, есть большой риск остаться без пасеки и без денег, один на один с кредитором:ak:

все вірно, тому теж долучаюсь до застережень, не раз маю розмову з пасічниками є з досвідом роботи,але не вміють збудувати проект-кошторис розвитку пасіки,тому пасіка йде не рентабельно,адже потенціал є , а по факту повільне просування, тобто максимально забирається від пасіки і мізер залишається, інколи цей мізер і є основою покладено в надії,що природні умови сприятимуть в ситуації, а є молоді хлопці які мають чудове бачення, бізнесхист,але вони немають поглиблених знань, і буває попадають в халепу через незнання:dntknw:, отож так гарно розмальовуючи думаю,а до якого числа себе віднести в цій ситуації:umora:,можливо помилки і не такі вже часті, але досвід якби завжди потребує поглиблених знань,а тут ще далека дорога, бо завжди щось нове і цікаве.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, miro сказал:

:az:

С Вами согласен , так как мы упустили из виду машину и прицеп и т. п., Если сложить то получается очень солидная сумма и новое  оборудование затянет ещё больше.

Я лично занимаюсь на стационарной пасеке- это не заработок, а приработок. И согласитесь когда погибает на маленькой пасеке после зимовки 1-2 семьи- это ощутимо(для меня принципиально, чтобы вышли все).Тогда как на Ютубе рассказывают если потери составили до 10 процентов это ерунда( пасеки под 100 уликов). Я не сужу этих пасечников- их дело, Но если взять с финансовой точки зрения потеря ощутима.

Кто хочет бизнес план должен отталкиваться от начальной суммы вложения и помимо этого быть Очень рисковым, я бы 100 раз подумал прежде чем брать кредиты:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Artline сказав:

С Вами согласен , так как мы упустили из виду машину и прицеп и т. п., Если сложить то получается очень солидная сумма и новое  оборудование затянет ещё больше.

Я лично занимаюсь на стационарной пасеке- это не заработок, а приработок. И согласитесь когда погибает на маленькой пасеке после зимовки 1-2 семьи- это ощутимо(для меня принципиально, чтобы вышли все).Тогда как на Ютубе рассказывают если потери составили до 10 процентов это ерунда( пасеки под 100 уликов). Я не сужу этих пасечников- их дело, Но если взять с финансовой точки зрения потеря ощутима.

Кто хочет бизнес план должен отталкиваться от начальной суммы вложения и помимо этого быть Очень рисковым, я бы 100 раз подумал прежде чем брать кредиты:IMHO1:

як бачите і у Вашому бачені зрозуміла різниця хто братиме кредит і в кого які можливості, але все таки ми не повинні опускати руки,навпаки ми повинні шукати оптимальний варіант для нашої мети, мета скріплена знаннями має шанс стати реалізованою.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

  На днях фарбуючи партію ден- вирішив порахувати вартість матеріальних робочих часів на їх виготовлення.Щиток дна  це ЮСБи 9мм. размірами 393 x 475мм.Купив три листи за ціною 735гр. заплатив за розполосування листів (в мого лобзіка полаламась пилочка прийшлось віднести на плотню і порізати)  18 резів по 1,25м. ширина 393мм. всьго 80 гр.Плюс поїздка(транспортні витрати половинні бо зробив два діла) 25гр.Н аце пішло 940гр. і година часу.Там же купив  брус для випилки з нього дощечок об'язки - 4.5х0,2х0.005м за ціною 135гр. брус лежав у них під навесом з весни-досить сухий, сосна м'яка ,недовговічна проти гниття(більшу частину робив з дуба).Шурупи: 3х30 - 200шт(30гр.); 3х40 - 100шт.(20гр.);2,5х20 -150шт(20гр.).біта до гвинтокрута (pz 1)- 13гр.Загалом- 83гр.Порізавши дома смужки ЮСБи в розмір 475мм.- отримав можливість зібрати 49 ден використавши для цього смужки(обрізки) що їх треба було на дно 4 шт. ще й трохи нехватило.(див. на фото).940+135+83=1158гр./49=23,6гр.Тепер витрати часу:поїздка за матеріалами забрала 2год., підготовка заготовок на партію думаю годин 8, зборку з сином(вдвох швидче .але не вдвічі і зручніше),зробили годин за 10 загалом 30 годин часу якщо порахувати по 25гр.\год то це750гр.\49=15,3гр.+23,6=38,9гр. коштуватиме вам власноруч виготовлене дно , вартість фарбування порахуете самі.Невелика помилка закралась в мої розрахунки, названної дошки , для об'вязки треба 7м. тобто майже дві дошки по 4,5 м - 270гр.,додаем до суми ще 135гр\49=2,75гр. Ціна одного 40,65гр.Додамо амортизацію обладнання і витрати ел. енергії "закругливши " цифру до 45гр. вартість дна.А тепер інтрига і бонус для тих хто дочитав до кінця.Я готовий виготовити(хочеться отримати нових вражень ,ємоцій, реального життевого досвіду) одному замовнику невелику партію (штук сто,не більше) деталей для якоїсь складової вулика(дна ,криші) при ціні по подібній методі обрахування.Телефонуйте, пишіт.Можливо нам обом поталанить.

100_0969.JPG

100_0970.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Винодел сказал:

  На днях фарбуючи партію ден- вирішив порахувати вартість

.Я готовий виготовити(хочеться отримати нових вражень ,ємоцій, реального життевого досвіду) одному замовнику невелику партію (штук сто,не більше) деталей для якоїсь складової вулика(дна ,криші) при ціні по подібній методі обрахування.Телефонуйте, пишіт.Можливо нам обом поталанить.

 

Деж ви ранiше були Саме 100 заготовок 40х30 з вибраною чвертю , заплатив 750 гривень +60 гривень доставка укрпоштою Лишилось купити ЮСБ саморiзи i зробити дена Помiчника вже найняв .Сьогоднi привiз УБДН ,  скоро приступить до роботи 

Бiльше мiсяця чекав черги .Замовленням задоволений ,бо у Слобожанських деревообробникiв черга на два роки вперед 

 

 

 

001.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розкажу про свій досвід. В 2016 вирішив зайнятись бджільництвом. Досвіду майже ніякого і інтересу до цвєї справи не мав. Але в мене є дід в який мав бджіл і який 50 років відав бджолам. Працював все життя бджоляром на колгоспній пасіці.Сам я з міста і в 2015 р просять мене допомогти з викачкою і "пристроїти мед". Тоді ціна була 36грн. здали тону. В той час криза і курс дол.обрізав майже весь мій дохід. Порахував, накинув "обіцяних" 50кг на сім'ю. І я вирішую зайнятись бджільництвом.Рік штурму інтернету і літератури. Грошей для старту не було.
Першим інструментом стали кредитки привата в мойому випадку це були 50т.грн. десь 30тис. Пішло на вулики рамки, ще 5т.на вощину. Бджоли мені подарували 15 сімей, і ще з 2 десятки роїв. В кінці сезону в мене було під 40сімей взяв я десь до тони меду(завдяки тому, що на мед брав у діда сушь,а так думаю,що булоб в два раза менше) і на кредитках біля 50-60тис. Боргу :) Ціна на якраз стала 27грн/кг. І ти розумієш, що ти в "Шоколаді". В мене вилізло багато транспортних витрат.
Якщо сюди добавити ціну пакета, медогонки, тара під мед. І на то ще накинути 30% річних вийде ще цікавіше.

P.S. сезон 2017 виявився ще важчим фінансово. Але це вже інша тема.

Вийшло 2 сезону відпрацьовано тільки на перспективу. Без доходу.

Вийшов я з ситуації тим, що найшов людей які дали $ під % на 2-3 роки взаємовигідних умовах по виплаті відсотків в кінці сезону.

Кредити в даний момент, на мою думку, в бджільництві можливо брати тільки для розширення, і поповнення обортних коштів. Коли в тебе є пасіка, яка вже приносить дохід. Основним мінусом кредитів в бджільництві, для тих хто стартує - щомісячні платежі.

Потрібно шукати інвесторів. Якщо є бажання і не має коштів. Пропонувати гарні умови.

Якщо є свої гроші, приблизно виходить по моїм розрахункам витрати 100$ на сімю і термін окупаємості 3 роки. ІМХО
Якщо є місце під них.



Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.01.2018 в 10:31, Винодел сказал:

  На днях фарбуючи партію ден- вирішив порахувати вартість матеріальних робочих часів на їх виготовлення.Щиток дна  це ЮСБи 9мм. размірами 393 x 475мм.Купив три листи за ціною 735гр. заплатив за розполосування листів (в мого лобзіка полаламась пилочка прийшлось віднести на плотню і порізати)  18 резів по 1,25м. ширина 393мм. всьго 80 гр.Плюс поїздка(транспортні витрати половинні бо зробив два діла) 25гр.Н аце пішло 940гр. і година часу.Там же купив  брус для випилки з нього дощечок об'язки - 4.5х0,2х0.005м за ціною 135гр. брус лежав у них під навесом з весни-досить сухий, сосна м'яка ,недовговічна проти гниття(більшу частину робив з дуба).Шурупи: 3х30 - 200шт(30гр.); 3х40 - 100шт.(20гр.);2,5х20 -150шт(20гр.).біта до гвинтокрута (pz 1)- 13гр.Загалом- 83гр.Порізавши дома смужки ЮСБи в розмір 475мм.- отримав можливість зібрати 49 ден використавши для цього смужки(обрізки) що їх треба було на дно 4 шт. ще й трохи нехватило.(див. на фото).940+135+83=1158гр./49=23,6гр.Тепер витрати часу:поїздка за матеріалами забрала 2год., підготовка заготовок на партію думаю годин 8, зборку з сином(вдвох швидче .але не вдвічі і зручніше),зробили годин за 10 загалом 30 годин часу якщо порахувати по 25гр.\год то це750гр.\49=15,3гр.+23,6=38,9гр. коштуватиме вам власноруч виготовлене дно , вартість фарбування порахуете самі.Невелика помилка закралась в мої розрахунки, названної дошки , для об'вязки треба 7м. тобто майже дві дошки по 4,5 м - 270гр.,додаем до суми ще 135гр\49=2,75гр. Ціна одного 40,65гр.Додамо амортизацію обладнання і витрати ел. енергії "закругливши " цифру до 45гр. вартість дна.А тепер інтрига і бонус для тих хто дочитав до кінця.Я готовий виготовити(хочеться отримати нових вражень ,ємоцій, реального життевого досвіду) одному замовнику невелику партію (штук сто,не більше) деталей для якоїсь складової вулика(дна ,криші) при ціні по подібній методі обрахування.Телефонуйте, пишіт.Можливо нам обом поталанить.

100_0969.JPG

100_0970.JPG

ОСБ на дне долго не живет даже влагостойкое импортное. Деньги время на ветер, я убидился на своём опыте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Виктор С сказал:

ОСБ на дне долго не живет даже влагостойкое импортное. Деньги время на ветер, я убидился на своём опыте.

Та мабуть i дошка 25 мм дешевше обiйдеться нiж ОСБ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Та мабуть i дошка 25 мм девевше обiйдеться нiж ОСБ 

і не будуть токсичні пари клею виділятися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...