Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
Авторизация  
bosik2017

Джентерський сот своїми руками

В теме 50 сообщений

(Міняю ідею самого дешевого  натурального ждентерського соту   на матку Бакфаст) 

Подивився я на  ціни на джентерські соти ну вмежах від  2000,00 грн +

Значить суть така. Взяв я кусок відтянутої  суші. Одну сторону зрізав акуратно до вощини  на іншій стороні лішилися повноцінні соти. 

Зліпив з тоїж вощини  пару мисочок на звичайну канцелярську ручку зліпив 4 шт щоб побачити приблизно як вони будуть ставати з іншої сторони на вощину де зрізані соті .

Ну в ідеалі напевно мисочки треба було б робити  9- 9.9 мм щоб  потім в них поміщалось більше маточного молочка, остальне думаю пчілки  підправлять самі. 

Взяв звичайний сірник пробив ним отвір у середині сота а з іншого боку акуратно приклеїв саморобну мисочку і так в шахматному порядку. І вуаля.

Самий  дешевий  а головне натуральний джентерський сот.

з іншої сторони  мисочки можна  по всій площі притиснути кусочком пластикової пластини  в якій зробити пару отворів щоб можна було її  простими цвяхами прикліпити до вощини щоб тримались саморобні мисочки. 

На цю всю конструкцію матку  під  ковпачок з гедеманівської решітки і все. 

Ну а далі все по ходу  через пару днів  маєм обнодневну личинку,  знімаєм пластикову пластину,   на прививочну рамку чуть   розплавленого воску. мисочки  в яких подобаються личинки на   воск прививочної рамки.

Ну якось так. Ну це :IMHO:   та моя ідея,  Може і  ідея не моя може вже хось таке пробував , але все одно, подібного  щоб так хтось  пробував робити не бачив.  народ там робів  дині обчислення та розрахунки, шукали якісь  фрези щоб  замутити шестигранні соти  близькі до бжолиних. Мені здалося що це дуже багато замутів і маніпуляцій. А так ДЕШЕВО І СЕРДИТО,  майже задарма. :IMHO:  Як  воно буде на практиці не знаю.    

Изменено пользователем bosik2017

Поделиться сообщением

13 часов назад, bosik2017 сказал:

Як  воно буде на практиці не знаю.

Вот как испытаете и получите положительный результат, тогда будет о чем поговорить,:IMHO1:

Поделиться сообщением

16 часов назад, bosik2017 сказал:

(Міняю ідею самого дешевого  натурального ждентерського соту   на матку Бакфаст) 

Подивився я на  ціни на джентерські соти ну вмежах від  2000,00 грн +

Значить суть така. Взяв я кусок відтянутої  суші. Одну сторону зрізав акуратно до вощини  на іншій стороні лішилися повноцінні соти. 

Зліпив з тоїж вощини  пару мисочок на звичайну канцелярську ручку зліпив 4 шт щоб побачити приблизно як вони будуть ставати з іншої сторони на вощину де зрізані соті .

Ну в ідеалі напевно мисочки треба було б робити  9- 9.9 мм щоб  потім в них поміщалось більше маточного молочка, остальне думаю пчілки  підправлять самі. 

Взяв звичайний сірник пробив ним отвір у середині сота а з іншого боку акуратно приклеїв саморобну мисочку і так в шахматному порядку. І вуаля.

Самий  дешевий  а головне натуральний джентерський сот.

з іншої сторони  мисочки можна  по всій площі притиснути кусочком пластикової пластини  в якій зробити пару отворів щоб можна було її  простими цвяхами прикліпити до вощини щоб тримались саморобні мисочки. 

На цю всю конструкцію матку  під  ковпачок з гедеманівської решітки і все. 

Ну а далі все по ходу  через пару днів  маєм обнодневну личинку,  знімаєм пластикову пластину,   на прививочну рамку чуть   розплавленого воску. мисочки  в яких подобаються личинки на   воск прививочної рамки.

Ну якось так. Ну це :IMHO:   та моя ідея,  Може і  ідея не моя може вже хось таке пробував , але все одно, подібного  щоб так хтось  пробував робити не бачив.  народ там робів  дині обчислення та розрахунки, шукали якісь  фрези щоб  замутити шестигранні соти  близькі до бжолиних. Мені здалося що це дуже багато замутів і маніпуляцій. А так ДЕШЕВО І СЕРДИТО,  майже задарма. :IMHO:  Як  воно буде на практиці не знаю.    

Ви не знаєте як воно буде на практиці, а вже хочете матку :umora:.. Я маю оригінальний джентер, і можу з упевненістю сказати як він працює на практиці.

Поделиться сообщением

16 часов назад, bosik2017 сказал:

Якщо сот саморобний значить він уже не джентерський(ентерський).Можете назвати його своїм іменем.

Але раз уже тема відкрита  то я покажу яким саморобним сотом користувався я років 15 -20 тому назад і з ним у мене не погано  виходило.

Зараз якщо получится скину фото .а якщо буде цікавити прокоментую і обясню принцип роботи.

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

Я ж нівкого нічого не вимагаю. Просто поділівся своєю ідеєю. На весні точно спопробую як  воно буде працювати. Навесні  спробую, буде  зайва матка виведена таким способом я вам одну подарую ну чисто символічно за 1 грн (Забобон в мене такий: всяку тварину рослину  бджолину...   дарую за 1 грн. )  Ну але  ви не обіжайтесь в мене місцеві аборигени: З відповідним настроєм як люди:   Сьогодні можуть пустити у  шортах,   а   завтра як підете до них у тих же шортах  загризуть і бубуть гнати  через подвіря  до хати чи сараю.

Генетичного матеріалу  і ШО немає,  навіть ф1  обльотаного на труті  своєї породи теж не немає,  а пчола  не то карпатка з аборигенським  трутами нето  помісь  трьох порід (карніка , карпатка, Укр степова) + місцеві аборигени.  Буду пробувати на своїх аборигенах., які вийдуть матки по якості і по кусючості я  не знаю.

Тепер   зробив  відводок  купував плідну матку карніку  продавець казав карніка від ШО  якоїсь там  материнки блатної  Облітана  на  труті карніки.  Всеодно пчола помінялась і  були кусючі. Гляну як  перезимують і який  буде розвиток весною.  Но все ж  схиляюсь до думки що всі породи майже однакові,   Всі хвалять своє,  бо їм потрібно продати (вулики, пакети, матки,  і т д.)  Всім потрібно бабло, бабло, и начого крім бабла.

Ще  хочу бакфаст для колекції. : Теж хтось  всуне ШО, Ф1, або абориген такийже як в мене  -  розхвале  НЕКУСЮЧІ, СТРІМКОГО РОЗВИТКУ (на кучі корпусів і рамок), МЕДОНОСНІ  і тд .  Поки сам не спробую ніколи не повіру що пчола може бути  мирна  з купою меду  і воску   і в зиму на десятках рамок іде (сама закормка в зиму сиропом скосить купу бджоли як нема корму). :IMHO: Це все моя думка.      

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

40 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Ви не знаєте як воно буде на практиці, а вже хочете матку :umora:.. Я маю оригінальний джентер, і можу з упевненістю сказати як він працює на практиці.

Я ж нівкого нічого не вимагаю. Просто поділівся своєю ідеєю. На весні точно спопробую як  воно буде працювати. Навесні  спробую, буде  зайва матка виведена таким способом я вам одну подарую ну чисто символічно за 1 грн (Забобон в мене такий: всяку тварину рослину  бджолину...   дарую за 1 грн. )  Ну але  ви не обіжайтесь в мене місцеві аборигени: З відповідним настроєм як люди:   Сьогодні можуть пустити у  шортах,   а   завтра як підете до них у тих же шортах  загризуть і бубуть гнати  через подвіря  до хати чи сараю.

Генетичного матеріалу  і ШО немає,  навіть ф1  обльотаного на труті  своєї породи теж не немає,  а пчола  не то карпатка з аборигенським  трутами нето  помісь  трьох порід (карніка , карпатка, Укр степова) + місцеві аборигени.  Буду пробувати на своїх аборигенах., які вийдуть матки по якості і по кусючості я  не знаю.

Тепер   зробив  відводок  купував плідну матку карніку  продавець казав карніка від ШО  якоїсь там  материнки блатної  Облітана  на  труті карніки.  Всеодно пчола помінялась і  були кусючі. Гляну як  перезимують і який  буде розвиток весною.  Но все ж  схиляюсь до думки що всі породи майже однакові,   Всі хвалять своє,  бо їм потрібно продати (вулики, пакети, матки,  і т д.)  Всім потрібно бабло, бабло, и начого крім бабла.

Ще  хочу бакфаст для колекції. : Теж хтось  всуне ШО, Ф1, або абориген такийже як в мене  -  розхвале  НЕКУСЮЧІ, СТРІМКОГО РОЗВИТКУ (на кучі корпусів і рамок), МЕДОНОСНІ  і тд .  Поки сам не спробую ніколи не повіру що пчола може бути  мирна  з купою меду  і воску   і в зиму на десятках рамок іде (сама закормка в зиму сиропом скосить купу бджоли як нема корму). :IMHO: Це все моя думка.      

Поделиться сообщением

8 хвилин тому, bosik2017 сказав:

дарую за 1 грн. ) 

якщо за гривню...то який ж то подарок?:hmm:

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, дочинец сказав:

image-0-02-04-94292aa9ad33e590a1461e49f1f03aa956fa7bf5cb8c779f6e0419a1a1f5a191-V.jpg

DSCN4809.JPG

DSCN4811.JPG

Я зрозумів як воно працює  да  теж саме тільки я мав на увазі  простіше не використовувати ніякої розміченої пластини для кріплення мисочок. Зразу  дірка в соті, і мисочку  з іншої сторони  до вощини. Матку просто на сот під решітку,  вона сіє  прямо  в бжолину комірку  а на дні сота  яйце кладе прямо в мисочку.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, gardener сказав:

якщо за гривню...то який ж то подарок?:hmm:

Мене так виховали, Можу подарувати Якусь квітку на посадку, чи насіння, чи  кролика, чи рамку з пчолою і засівом  але взамін  бодай 10 коп наших візьму  щоб в вас велося а в мене не переводилось

Поделиться сообщением

9 минут назад, bosik2017 сказал:

Обов'язково спробуйте, і діліться досвідом. Без експериментів не буде прогресу в бджільництві.

Поделиться сообщением

8 минут назад, bosik2017 сказал:

Я зрозумів як воно працює  да  теж саме тільки я мав на увазі  простіше не використовувати ніякої розміченої пластини для кріплення мисочок. Зразу  дірка в соті, і мисочку  з іншої сторони  до вощини. Матку просто на сот під решітку,  вона сіє  прямо  в бжолину комірку  а на дні сота  яйце кладе прямо в мисочку.

18 минут назад, дочинец сказал:

image-0-02-04-94292aa9ad33e590a1461e49f1f03aa956fa7bf5cb8c779f6e0419a1a1f5a191-V.jpg

DSCN4809.JPG

DSCN4811.JPG

Принцип такий.З дощечки товщина 10 мм робите заготовку,сверлите дирки сверлом приблизно 5,7 .Шаблон проварюєте у воскови,після остивання всі дирки підправляєте палочкою товщиною 5,2-5,4 мм.З заді наклеюєте полоски вощини і палочкою вдавлюєте денця майбутніх ячеьок,врізаєте в сот ,запускаєте матку і накриваєте ковпачком.

Після появи личинок полоски знімаєте і наклеюєте на прививочну рамку.Це та коротко.

Поделиться сообщением

10 минут назад, bosik2017 сказал:

Це провірене і працює.

Покажіть як Ви приклеїте з заді сота мисочку і яка вийде глубина.

Поделиться сообщением

6 минут назад, дочинец сказал:

Принцип такий.З дощечки товщина 10 мм робите заготовку,сверлите дирки сверлом приблизно 5,7 .Шаблон проварюєте у воскови,після остивання всі дирки підправляєте палочкою товщиною 5,2-5,4 мм.З заді наклеюєте полоски вощини і палочкою вдавлюєте денця майбутніх ячеьок,врізаєте в сот ,запускаєте матку і накриваєте ковпачком.

Після появи личинок полоски знімаєте і наклеюєте на прививочну рамку.Це та коротко.

Досить просто , і оригінально:ay:

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, дочинец сказав:

P1040987.JPG

P1040986.JPG

P1040984.JPG

Поделиться сообщением

12 минут назад, дочинец сказал:

Як за швидко матка засіває дану конструкцію?

Поделиться сообщением

2 минуты назад, bosik2017 сказал:

P1040987.JPG

P1040986.JPG

P1040984.JPG

Навіщо Вам з цим гратися? Накрийте матку ковпачком на відповідний сот, потім гострим лезом зріжте чарунки майже до середостіння і приклейте вирізану полоску з потрібними личинками до прививочної планки.

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, bosik2017 сказав:

купував плідну матку карніку  продавець казав карніка від ШО  якоїсь там  материнки блатної  Облітана  на  труті карніки.  Всеодно пчола помінялась і  були кусючі. Гляну як  перезимують і який  буде розвиток весною.  Но все ж  схиляюсь до думки що всі породи майже однакові,   

Ви купили не карніку, а помісь в кращому випадку першого покоління, тобто матка карніка, трутень незнати який, через це і кусючі попалися, дуже багато залежить від трутня. Якщо бджола від одної матки агресивна, то зовсім незначить, що всі такі. Пробуйте матки від інших матководів, обов'язково трапиться хороша

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Навіщо Вам з цим гратися? Накрийте матку ковпачком на відповідний сот, потім гострим лезом зріжте чарунки майже до середостіння і приклейте вирізану полоску з потрібними личинками до прививочної планки.

А ще простіше, китайський шпатель,  дешево і сердито

Поделиться сообщением

22 хвилини тому, дочинец сказав:

Василю, личинок чи яйця?

Поделиться сообщением

4 минуты назад, davolodya сказал:

А ще простіше, китайський шпатель,  дешево і сердито

Мене трохи зір підводить

Поделиться сообщением

Купіть як я сот НІКОТ і не беріть дурногго в голову, а тяжкого в руки.:umora:

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Тут я з вами згідний але ж   бжолина ячейка маленька  а так  мисочка більша і буде більше маточного молочка з самого  початку   буде більше  маточногомолочка.

Можна було просто перенести личинку  в мисочку,  а може вкогось не виходить переносити личинку з сота в мисочку,  до того ж так личинка  лежить в мисочці  і ніхто її насильно нікуди не перекладає лишній раз не тривоже. :IMHO:

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Лавр сказал:

Василю, личинок чи яйця?

30 минут назад, дочинец сказал:

Після появи личинок полоски знімаєте і наклеюєте на прививочну рамку

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
Авторизация