Перейти к содержанию

Пінополістирольні лежаки на 24 вузько-високих (українських) рамки


qpEcTuBaJlb

Рекомендуемые сообщения

Вирішив зайнятися бджільництвом, планую поки пасіку вихідного дня, приїжати буду всередньому раз в тиждень тому-лежаки. Базуватися вона буде на дачі, на зиму заносити не буду, через те і обрав вузько-високу рамку для кращої зимівлі. Пінополістирол через простоту в обробці та теплопровідні властивості. Зразу планував робити надставки на українську піврамку, навіть знайшов людину яка готова мені їх продати, та коли купував рамки продавець мене відговорив. Відео вуликів яке нашвидкоруч зняв додаю, будуть також заставні для відводків протиройових та зверху клейонка, нажаль забув зняти задній льоток, але там видно його отвір зсередини вулика.

Прошу конструктивної критики від бджолярів зі стажем. 

Також треба мені все ж таки надставки чи краще з того матер'ялу зробити 4 вулик? 

Також лишиться пінополістирол 30мм - не знайшов куди використати, планую зробити пару корпусних, рутів чи даданів. Які потребують більшої уваги, рути чи дадани? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@qpEcTuBaJlb Гарно, земляче. Але бджоли того лежака в хлам розберуть, як посадити сильну сім"ю.

Ну і українська рамка і лише заради "теоретично" гарної зимівлі... :dntknw:  

P.S. не зрозумів чому у вас два аккаунти? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Більшої уваги потребують якраз дадани і українці а рути набагато менше.

Надіслано від мого LT25i, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім того у щілинах денних елементах із задоволенням поселиться міль і зробить там голандський сир. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

@qpEcTuBaJlb Гарно, земляче. Але бджоли того лежака в хлам розберуть, як посадити сильну сім"ю.

Ну і українська рамка і лише заради "теоретично" гарної зимівлі... :dntknw:  

P.S. не зрозумів чому у вас два аккаунти? 

Бачив люди користуються ппс лежаками - кажуть нічого норм. Але що буде в моєму конкретному випадку буде видно адже шляху назад вже немає) надіюсь що вони мені максимум пару дірок прогризуть які я зможу залатати. На рахунок молі я думаю що не повинна завестись так як вентиляція буде постійно відкрита крім весни, а міль же не поселяється там де протяг, чи ви говорили про саме направляючі? Так я також бачив що міль робить з ппс вуликами, дійсно жере ппц їх. 

На рахунок ще одного аккаунта... Можливо в мене він дійсно є, можливо я його створив минулого року і забув про його існування, в всякому випадку там активності спостерігатись неповинно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, uam_63 сказал:

Більшої уваги потребують якраз дадани і українці а рути набагато менше.

Надіслано від мого LT25i, використовуючи Tapatalk
 

Також більше схиляюсь до рутів, а про дадани подумав через те що їхні рамки краще ж будуть підходити до медогонки. Також про медогонку... Купувати в перший рік, чи знайти в когось позичити? Як краще? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головне питання так лишилось відкритим, робити магазинні надставки чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Головне питання так лишилось відкритим, робити магазинні надставки чи ні?

З власного досвіду скажу що потрібно бджоли мед люблять складати  зверху в мене українці на 15-17 рамок то я зверху поробив магазини на 8 рутівських рамок  поперек українських але зараз вважаю це трудозатратним використовую українці тільки для виводу маток і рву на штучні рої по принципу щоб не викидати нехай допрацьовують свій вік.:IMHO:

І доречі моя порада навіть для пасіки вихідного дня тільки рут ніяких українців даданів ті що є вже нехай будуть але більше неробити.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перечитайте свій пост. Ви все зрозуміли? Це кросворд...Розділові знаки для чогось існують...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За розширенням потрібно слідкувати,бо точно зточать більше ніж міль.А на зиму ,добре.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Головне питання так лишилось відкритим, робити магазинні надставки чи ні?

Все залежить від медоносів які вас оточуюють якщо ви несобираетесь кочувати і потрібно сильні сім''і' щоб освоювали наставки. Бо можливо ви 'і'х зробите а використовувать не прийдеться:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Головне питання так лишилось відкритим, робити магазинні надставки чи ні?

Вітаю усіх присутніх!

Ризикну вставити своїх   копійок:

Відео переглянув,хотів би звернути увагу на те що знизу у Вас корпус не обладнаний ребрами жорсткості хочаб із дерева,

беручи до уваги запланований обєм в  24 рамки, мене беруть сумніви,

чи витримає сам корпус без деформації вагу повного комплекту рамок із медом?

По медоносах в самому Мізякові не дуже орієнтуюся, тому  підтримаю думку Іванича,

можливо спробуйте один сезон провести без надставок , а далі вже з досвідом самі приймете рішення :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ЯроБа сказал:

Перечитайте свій пост. Ви все зрозуміли? Це кросворд...Розділові знаки для чогось існують...

Вибачайте, поки так, наступного разу буду уважніший. Що саме вам незрозуміло? Я поясню що мав на увазі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Вибачайте, поки так, наступного разу буду уважніший. Що саме вам незрозуміло? Я поясню що мав на увазі

Це не вам ,це в мій адрес.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иваныч сказал:

Все залежить від медоносів які вас оточуюють якщо ви несобираетесь кочувати і потрібно сильні сім''і' щоб освоювали наставки. Бо можливо ви 'і'х зробите а використовувать не прийдеться:IMHO:

На моїй вулиці є ще 3 пасіки, одна десь на 20 вуликів і ще дві по 6, всі на стаціонарі. На рахунок медоносів мені нічого внятного не відповіли - казали що з медоносами нормально, мед є))) знаю що поля і ліс там десь за 3 кілометри, та думаю люди б не тримали бджіл якби небуло нормальних медоносів.

Кочувати поки не планую, але все можливо, буду бачити як діло піде. 

Сам боюся що незнадобляться, і потім небуде куди ті піврамки українські використати адже я вже вирішив проексперементувати ще з рутами. Діло ще й в тому що якщо бджоли наберуть велику силу і треба буде щось робити то нашвидкоруч я надставки потім незможу зробити, точніше зможу, але клей поки сохне - смердить десь тиждень, я таке нехотів би бджолам ставити. Важко коротше новачку вибрати) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, professorm сказал:

Вітаю усіх присутніх!

Ризикну вставити своїх   копійок:

Відео переглянув,хотів би звернути увагу на те що знизу у Вас корпус не обладнаний ребрами жорсткості хочаб із дерева,

беручи до уваги запланований обєм в  24 рамки, мене беруть сумніви,

чи витримає сам корпус без деформації вагу повного комплекту рамок із медом?

По медоносах в самому Мізякові не дуже орієнтуюся, тому  підтримаю думку Іванича,

можливо спробуйте один сезон провести без надставок , а далі вже з досвідом самі приймете рішення :IMHO:.

Планую поварити підставки з металічного кута 40х40 і прикрутити до них вулик саморізами щоб було важче зтирити) на рахунок жорсткості - то саме через це всі стінки 50мм товщиною і направляючі для вентиляційної засувки також будуть служити опорами - навмисно їх довгими зробив і по висоті підгадував. Думаю деформуватись він повинен не дуже сильно.

Вони ще не повністю завершені, можливо доски і підіб'ю, а ще пофарбую, водоемульсійна фарба вже є і колори - жовтий, блакитний і фіолетовий. Думаю ще чи покривати потім цю фарбу акриловим лаком, він дорогий 170грн літра, варте воно того чи ні? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поправка щодо медоносів, гугл мапс говорить що до кромки лісу 1200м (ліс великий) липи там не зустрічав але є трохи акації, також весною цвітуть лісові квіти, там ними встеляно. До поля десь буде 1500м, але там воно тільки 2 роки використовується і медоносних культур поки не садили. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, qpEcTuBaJlb сказал:

На моїй вулиці є ще 3 пасіки, одна десь на 20 вуликів і ще дві по 6, всі на стаціонарі. На рахунок медоносів мені нічого внятного не відповіли - казали що з медоносами нормально, мед є))) знаю що поля і ліс там десь за 3 кілометри, та думаю люди б не тримали бджіл якби небуло нормальних медоносів.

Кочувати поки не планую, але все можливо, буду бачити як діло піде. 

Сам боюся що незнадобляться, і потім небуде куди ті піврамки українські використати адже я вже вирішив проексперементувати ще з рутами. Діло ще й в тому що якщо бджоли наберуть велику силу і треба буде щось робити то нашвидкоруч я надставки потім незможу зробити, точніше зможу, але клей поки сохне - смердить десь тиждень, я таке нехотів би бджолам ставити. Важко коротше новачку вибрати) 

:IMHO:не заморочуйтеся пока з тими наставками ви попробуйте розігнати 24 рамочний лижак щоб він набрав велику силу , на вашій медоносній базі та й ще на стаціонарі.Це коли у вас є в наявності запас суші і непотрібно відбудовувати рамки з вощиною а якщо ви ще поставите 'і'м наставку з вощиною то це в крайньому випадку можливо часткова відбудова не говорячи про мед:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иваныч сказал:

:IMHO:не заморочуйтеся пока з тими наставками ви попробуйте розігнати 24 рамочний лижак щоб він набрав велику силу , на вашій медоносній базі та й ще на стаціонарі.Це коли у вас є в наявності запас суші і непотрібно відбудовувати рамки з вощиною а якщо ви ще поставите 'і'м наставку з вощиною то це в крайньому випадку можливо часткова відбудова не говорячи про мед:IMHO:

Переконали, думаю один сезон вони мені точно не знадобляться, якщо таки побачу що вони набрали велику силу то буду використовувати другі прийоми, наприклад відводка зроблю лишнього

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Пінополістирол через простоту в обробці та теплопровідні властивості.

Лично я с недоверием отношусь к полистирольным ульям, не смотря на все их очевидные плюсы, т.е. дешевизну, малый вес и термоизоляционные свойства. Это недоверие вполне обоснованно. Несколько лет назад наше лесничество закупило такие ульи и оставили их на зимовку возле леса. Все он были прогрызены лесными мышами и семьи съедены.  

 

9 часов назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Планую поварити підставки з металічного кута 40х40 і прикрутити до них вулик саморізами

А раз пасека стационарная, то вообще не вижу смысла в  таких ульях. На мой взгляд лучше вложить немного денег и сделать практически вечные ульи. С двух сторон дерево, а посреди пенопласт. Как на фото.  Ну а сами украинские лежаки на 24 рамки мне нравятся. Хорошие ульи. 

SDC14415_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Владимир-522 сказал:

Лично я с недоверием отношусь к полистирольным ульям, не смотря на все их очевидные плюсы, т.е. дешевизну, малый вес и термоизоляционные свойства. Это недоверие вполне обоснованно. Несколько лет назад наше лесничество закупило такие ульи и оставили их на зимовку возле леса. Все он были прогрызены лесными мышами и семьи съедены.  

 

А раз пасека стационарная, то вообще не вижу смысла в  таких ульях. На мой взгляд лучше вложить немного денег и сделать практически вечные ульи. С двух сторон дерево, а посреди пенопласт. Как на фото.  Ну а сами украинские лежаки на 24 рамки мне нравятся. Хорошие ульи. 

SDC14415_thumb.jpg

Такий варіант буде доволі таки дорогий в порівнянні з повністю ППСним, я для початку вирішив зрозуміти чи мені сподобається займатись бджільництвом і обрати систему в якій більше сподобається, а потім вже прийти до ідеального для мене вулика.

До того ж читав що дерево пінопластом не утеплюють через те що він не пропускає вологу і деревина яка всередині вулика буде постійно вологою і заведуться грибки і цвіль, хоча бачу по вашому вулику що то не зовсім правда була. 

Та і ще в мене ж будуть рути, можливо там я оціню легкість ППС. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, qpEcTuBaJlb сказал:

Лично я с недоверием отношусь к полистирольным ульям, не смотря на все их очевидные плюсы, т.е. дешевизну, малый вес и термоизоляционные свойства. Это недоверие вполне обоснованно. Несколько лет назад наше лесничество закупило такие ульи и оставили их на зимовку возле леса. Все он были прогрызены лесными мышами и семьи съедены.  

Так, знаю, кури, дятли, миші, синиці, міль - все це вороги ппс вуликів, але все ж спробую, не помиляється лише той хто нічого не робить, можливо і мене спіткає невдача, але то буде вже мій власний неоціненний досвід, є ж люди в кого вже багато років ППС вулики і вони в них вдало водять бджіл. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, qpEcTuBaJlb сказал:

 

До того ж читав що дерево пінопластом не утеплюють через те що він не пропускає вологу і деревина яка всередині вулика буде постійно вологою і заведуться грибки і цвіль, хоча бачу по вашому вулику що то не зовсім правда була. 

 

Доброго дня!

Дерево пінопластом  утеплюють та ще й як!

Маю у себе на пасіці кілько таких вуликів,дісталися в спадщину, 

лежаки на 20 рамок дадана, всередині фарбована ДВП , потім товстенький пінопласт,

і ззовні обшиті деревяною вагонкою в четвертя.

Що вам сказати, він порожній майже непідйомний, переносити не дай Бог з медом,то тільки удвох і то руки вриваються.

Саме такий варіант як ви хочете, злодій буде не радий що вліз на цю пасіку :blink:

З практики скажу що двп треба було б фарбувати на два боки, або кріпити до каркаса,

бо набрала вологи від гнізда і повидувалася, не всюди рамки влазять :(.

Якщо просто деревяні , то придивіться до технології проварки в олії чи парафіні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик на один рік:IMHO: В нього є кілька ворогів - бджоли, воскова міль, миші, дятел, куниця....

Тримайтесь друже... щоб змінити ваші вулики на дерев'яні Вам лишилось часу 1-2 роки....;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, professorm сказал:

Доброго дня!

Дерево пінопластом  утеплюють та ще й як!

Маю у себе на пасіці кілько таких вуликів,дісталися в спадщину, 

лежаки на 20 рамок дадана, всередині фарбована ДВП , потім товстенький пінопласт,

і ззовні обшиті деревяною вагонкою в четвертя.

Що вам сказати, він порожній майже непідйомний, переносити не дай Бог з медом,то тільки удвох і то руки вриваються.

Саме такий варіант як ви хочете, злодій буде не радий що вліз на цю пасіку :blink:

З практики скажу що двп треба було б фарбувати на два боки, або кріпити до каркаса,

бо набрала вологи від гнізда і повидувалася, не всюди рамки влазять :(.

Якщо просто деревяні , то придивіться до технології проварки в олії чи парафіні.

Можна ззовні дерево потім пінопласт, потім фольгу товстеньку наклеїти зсередини, і гризти не будуть і вологи не набере і екран від різного роду випромінювань, але це так, чиста теорія, я таких не зустрічав і сам неможу стверджувати що це гарна ідея.

А взагалі зустрічав утеплення мохом в дерев'яних лежаках, кажуть класне воно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...