Перейти к содержанию
Ismen

Карніка від племінної матки до її дочок F1 F2 F3 F4 !

В теме 164 сообщения

8 годин тому, davolodya сказав:

Звичайно, трутень відіграє велику роль в характеристиках маток, але і від матки також багато залежить.  Якщо від чистопородньої матки дочок облітати на місцевому трутні, за рахунок гетерезису дочки можуть навіть бути кращі від мами, але це тільки в першому поколінні. Далі піде розщеплення, до хороших  ГКО будуть додаватися гірші,  почнеться агресивність, рійливість, і т.д.. Тому більшість і притримується думки, що далі F1 іти неварто

Чому я розводжу баків? А саме тому, що був добре знайомий з кавказянками, що просто вироджувалися уже в 2-3 поколінні. А у штучної породи інколи буває все навпаки - прилив крові лише поліпшує їх ГКО (господарсько-цінні ознаки). Але ви, davolodya , праві, що  все ж не варто сильно опускатися у Fn, але я сказав би  , що  F -2 чи 3 то ще несмертельно (для баків).У всякому разі за моїми спостереженнями.     Та тема про карніку - тож поділюся  своїми спостереженнями щодо карніки: мав маток країнок  ШО від Марії Гембал. То їх F -2 і 3 мало чим відрізнялися. Правда я тримав їх дуже обмежену кількість і всі вони були тихої заміни.:dntknw:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Чому я розводжу баків? А саме тому, що був добре знайомий з кавказянками, що просто вироджувалися уже в 2-3 поколінні. А у штучної породи інколи буває все навпаки - прилив крові лише поліпшує їх ГКО (господарсько-цінні ознаки). Але ви, davolodya , праві, що  все ж не варто сильно опускатися у Fn, але я сказав би  , що  F -2 чи 3 то ще несмертельно (для баків).У всякому разі за моїми спостереженнями.     Та тема про карніку - тож поділюся  своїми спостереженнями щодо карніки: мав маток країнок  ШО від Марії Гембал. То їх F -2 і 3 мало чим відрізнялися. Правда я тримав їх дуже обмежену кількість і всі вони були тихої заміни.:dntknw:

Так все ж працюють!!! А обльотувались вони не ізольовано, на пасіці з іншими породами?

Поделиться сообщением

1 година тому, miro сказав:

хіба я мову веду про те ,що сподобається, я лише говорю,що певні питання які Ви на початку були визначили,доцільно обговорювати в уже створеній темі порода карніка,адже там є вже багато сказаного, і якщо є щось Вам додати то будьласка практичний досвід, і певні напрацювання це дуже добре і доцільне до подальшого обговорення, але правило схильне до зручності, а може я помиляюсь,може правило лише для мене:dntknw:,тоді вибачайте:ah:

Просто є багато тем схожих за характером  можливо мені дещо потрібно змінити у назві і питаннях які обговорювати (про метизацію і ФН усіх порід) тоді ця тема буде мати право на життя? 

Поделиться сообщением

10 годин тому, Ismen сказав:

Так все ж працюють!!! А обльотувались вони не ізольовано, на пасіці з іншими породами?

Саме так. Але далеко від моєї стаціонарної пасіки, де я виводжу баків.

Поделиться сообщением

10 часов назад, Ismen сказал:

Ф-2 работаю и не плохо,но у меня матки Ф-2 облётивалис на трутне карпатки возле меня две пасеки с пчелой карпатки  матки там  от Гадара ,на следующий год я договорился с пасечниками буду им давать бесплодок от матки ИО для насыщения местности возле пасеки трутнем карники .

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Сергей Днепр сказав:

Ф-2 работаю и не плохо,но у меня матки Ф-2 облётивалис на трутне карпатки возле меня две пасеки с пчелой карпатки  матки там  от Гадара ,на следующий год я договорился с пасечниками буду им давать бесплодок от матки ИО для насыщения местности возле пасеки трутнем карники .

Карніка за глибоким моїм переконанням то і є гарно відселекціонована та ж карпатка. Тобто це два типи одної і тієї  ж породи бджіл, як би її там не називали.:IMHO:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Карніка за глибоким моїм переконанням то і є гарно відселекціонована та ж карпатка. Тобто це два типи одної і тої  ж породи бджіл, як би її там не називали.:IMHO:

По этому я и убедил соседей заменит карпатку на карнику  маток я им даю бесплатно.

Поделиться сообщением

13 хвилини тому, Сергей Днепр сказав:

допоки маєте трутнів від Гайдара, а дочок карніки, то і маєте нормальних бджіл. Не факт, якщо заміните карнікою, у Вас одразу все стане дуже добре, швидше навпаки.  Пробуйте, і поділіться спостереженнями. 

Ми маємо досліди які підтвердили високу продуктивність маток F1  від карніки ( чистопородної!) на трутнях вучківських, синевіровських та рахівського типу. Матки які спаровані були з карпатськими трутнями дали більше меду ,ніж матки карпатки що облетілися на карніці.  В наступному році  цей  дослід буде повторено повторно ,з чітким визначенням материнок  та місць парування в Карпатах.

Поделиться сообщением

В 28.11.2017 в 16:44, Ismen сказав:

У мене місце розташування таке що близько 90% усієї площі поля!!! У лісосмузі км 10 від села можливо булоб обльотувати маток хоч це і далеко не повна ізоляція від інших але буду пробувати тим більше приїжжі пасіки  в тих краях небувають так як там лише кукурудзу і сою покищо садили! Ще є км 30 -40 одне гарне місце пасік там покищо ненаблюдав воно майже безлюдне (вимираюче село) от за тим селом теж можливо було б облетіти так як там лише луки і поля! Але це все не так важливо адже для виведення чистокровних укр степових потрібні серьозні вложення та перевірений в лабораторії племінний матеріал!!! Я ж постараюсь хочаб для себе вивести кращих з кращих що зможу знайти а там буде видно!!! Це чисто для себе адже у мене напрям медово оптовий)

Про який населений пункт іде мова? Я зараз буду руйнувати Ваші міфи, як той вусатий в береті з відомої передачі.

Поделиться сообщением

21 година тому, Fabro сказав:

Если ловушка окажется пустой, то это не значит что мимо нее не пролетал рой. Он может приземлится и за несколько метров от ловушки и привиться на ветку. А Вы свято будете верить что у Вас хорошая изоляция поглядывая на пустую ловушку;)

Кордован-тест то дурня. Нова перевірка ізоляції. Лавушканама-тест (останнє речення читати в стилі Джамшута).:umora:

Поделиться сообщением

6 минут назад, konoval_am сказал:

Кордован-тест то дурня. Нова перевірка ізоляції. Лавушканама-тест (останнє речення читати в стилі Джамшута).:umora:

Чому дурня ?  

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Пахомич сказал:

Чому дурня ?  

Тому що є кращий тест - Лавушканама

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Fabro сказав:

Тому що є кращий тест - Лавушканама

Поставив лавуушканама і якщо немає роя то роби ізольований злучний пункт :ole_ole:

Поделиться сообщением

В 28.11.2017 в 12:20, Галичанин сказал:

У мене була лише одна матка ШЗ неперевірена на яйцекладку, яку чекав півроку, на яку були плани, а потім вона десь пропала після підсадки...:hmm::dntknw: хоча льоток ніби був прикритий, і на дні не знайшов... так і не взяв я від неї нічого...

Нічого страшного - наука коштує грошей. На  2018 вже заказали? Спішіт!

Поделиться сообщением

11 минут назад, Пахомич сказал:

Нічого страшного - наука коштує грошей. На  2018 вже заказали? Спішіт!

Це сарказм чи реальне застереження? Думаю неперевірену не варто брати, а перевірена для мене зараз дорога...

Поделиться сообщением

2 години тому, konoval_am сказав:

Поставив лавуушканама і якщо немає роя то роби ізольований злучний пункт :ole_ole:

Цікаво послухати як ви виводите своїх маток!!! Опита у вас то побільше і за ловушканама як ви кажете я такого не робив це так  чисто моя думка! 

Поделиться сообщением

31 хвилину тому, Ismen сказав:

Цікаво послухати як ви виводите своїх маток!!! Опита у вас то побільше і за ловушканама як ви кажете я такого не робив це так  чисто моя думка! 

Я запитав у Вас про назву населеного пунтку? Назвіть координати, будь-ласка... а я вже аргументую чому такий варіант непийнятний. А в Україні на 99.9% території він саме неприйнятний.

Поделиться сообщением

41 минуту назад, Галичанин сказал:

Це сарказм чи реальне застереження? Думаю неперевірену не варто брати, а перевірена для мене зараз дорога...

Одне і друге. Коли велась дискусія  по І.О. всі лайкали і дякували  найпродвинотому  операторові .  Не переживайте ви не перший і не останій , спеціалістів в цій справі , як грибів після дощу.:hi:   

Поделиться сообщением

10 часов назад, Сергей Днепр сказал:

Сергей Днепр. Ямбург знаходиться в гирлі Мокрої Сури зліва, з правої сторони - село Волоське. Це, мабуть, по прямій до Вас 500м- 2 км. Я гарантовано знаю, що там на стацїонарі стоїть до 350 сімей.Ще й збираються робити базу для бджолоферми на 2000 сімей. У мене там в осн.карніка ( Ф1) і для страховки карпатка (від Гайдара та ф1 від неї). Тому не думаю, що Ви можете бути впевнені в прогнозованому спарюванні Ваших маток. Сам я через це вже давно пройшов, тому раджу тримати не далі ф1. З повагою.

Поделиться сообщением

10 часов назад, Сергей Днепр сказал:

По этому я и убедил соседей заменит карпатку на карнику  маток я им даю бесплатно.

Допомагати людям- то добра справа. Але, думаю, ще краще навчити їх матковивідному ділу, а потім ділитись плем. матеріалом. Тримаю карніку років вісім ( в осн. плем. матеріал від А.Піскорського). Траплялися маттки і ф2, "тихої заміни", але їхні г-к.о. ( не факт, що всі) мене не задовольняли в осн. за рахунок рійливості та злобливості в порівнянні з ф1. З повагої.

Поделиться сообщением

В 28.11.2017 в 11:20, Галичанин сказав:

У мене була лише одна матка ШЗ неперевірена на яйцекладку, яку чекав півроку, на яку були плани, а потім вона десь пропала після підсадки...:hmm::dntknw: хоча льоток ніби був прикритий, і на дні не знайшов... так і не взяв я від неї нічого...

:hmm: Не у вас одного таке спричинилося... :dntknw:

Поделиться сообщением

13 часов назад, vladgolotsvan сказал:

Сергей Днепр. Ямбург знаходиться в гирлі Мокрої Сури зліва, з правої сторони - село Волоське. Це, мабуть, по прямій до Вас 500м- 2 км. Я гарантовано знаю, що там на стацїонарі стоїть до 350 сімей.Ще й збираються робити базу для бджолоферми на 2000 сімей. У мене там в осн.карніка ( Ф1) і для страховки карпатка (від Гайдара та ф1 від неї). Тому не думаю, що Ви можете бути впевнені в прогнозованому спарюванні Ваших маток. Сам я через це вже давно пройшов, тому раджу тримати не далі ф1. З повагою.

По карте от моей пасеки до села Волоське 4-5 км в садовом обществе на берегу Мокрой Суры стоит пасека с пчелой Украинской Степной матки на этой пасеке с нашего питомника Днепропетровского,пчеловоды которые стоят возле моей пасеки покупают маток карпаток в Закарпатье выводит маток они не будут им проще купит маток они пасечники как и я выходного дня.с уважением

Поделиться сообщением

F1.F2 і т.д,скажіть а де брав плем матеріал той хазяїн пасіки з якої почалася історія чи визнання карпатської породи бджіл.Чи може він дальші Ф2,3 не заходив? А може він відбирав по продуктивності по спокійному норові і т.д і його це влаштовувало.Так і пересічного пасічника влаштовує сімя рекордистка(на його пасіці)від якого він бере плем.матеріал і йому по барабану Ф1 чи Ф2.

Поделиться сообщением

1 час назад, Черкасець сказал:

F1.F2 і т.д,скажіть а де брав плем матеріал той хазяїн пасіки з якої почалася історія чи визнання карпатської породи бджіл.Чи може він дальші Ф2,3 не заходив? А може він відбирав по продуктивності по спокійному норові і т.д і його це влаштовувало.Так і пересічного пасічника влаштовує сімя рекордистка(на його пасіці)від якого він бере плем.матеріал і йому по барабану Ф1 чи Ф2.

По логике все понятно , берем за основу лучшую семью и выводим от нее маток. Мы думаем что дочки от лучшей семьи создадут такие же семьи семьи . На практике таких семей получается только 15 -20 % и об этом мы узнаем только через год. Самые продуктивные семьи с матками свободного спаривания получаются из-за удачной гибридизации и поэтому плохо передают хорошие качества на наследству.  

Поделиться сообщением

В 29.11.2017 в 10:22, ДобровоЛ сказал:

Карніка за глибоким моїм переконанням то і є гарно відселекціонована та ж карпатка. Тобто це два типи одної і тієї  ж породи бджіл, як би її там не називали.:IMHO:

Ви ж мабуть говорите "колесо від Запорожця" а не "Запорожець від колеса", тож і з карпаткою правильно говорити "окрема популяція породи карніки"

Треба говорити правильно: порода Карніка і її популяції.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти