Перейти к содержанию
Ismen

Карніка від племінної матки до її дочок F1 F2 F3 F4 !

В теме 164 сообщения

6 минут назад, davolodya сказал:

Чому ж, якщо є бажання, можете навіть і від F5 виводити, ніхто не забороняє, але який сенс так робити? Матка ШО чистопородна,  дочки F1, обльотані на місцевому трутні, будуть користувацькі, гетерозис в першому поколінні саме те, що треба для медового напрямку. Маючи матку ШО, можна вивести матки на всю пасіку, причому вони будуть всі приблизно однакові по характеристиках

Вот здесь как бы и вопрос, берём матку ИО, выводим маток и облётываем  их к примеру на своей пасеке 50-100-150 пчелосемей с матками ф1 карники.         И почему эти матки могут быть только пользовательские?

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Сіверянин сказал:

Вот здесь как бы и вопрос, берём матку ИО, выводим маток и облётываем  их к примеру на своей пасеке 50-100-150 пчелосемей с матками ф1 карники.         И почему эти матки могут быть только пользовательские?

Не контролируем папу. Потому маточки хорошие но пользовательские. :hi:

Поделиться сообщением

5 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

А якщо контроліруєм папу?

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Женя Циба сказал:

Тогда 100 эвриков. 

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Женя Циба сказал:

Контроль Мамочки и папы нужен только для селекции и чистопородного разведения. Все остальное имеет право на жизнь в медовом мире.:IMHO1:

Поделиться сообщением

Я так поняв що потрібно купляти матки ИО і працювати з їхніми дочками,і не тратити час та гроші на купівлю маток ф1 які хрен знає на чому обльотувались.

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Я так поняв що потрібно купляти матки ИО і працювати з їхніми дочками,і не тратити час та гроші на купівлю маток ф1 які хрен знає на чому обльотувались.

Це самий простий і швидкий варіант. Матки F1 можна купити на малу пасіку,а на велику, щоб замінити всі матки, буде дуже дорого. А виводити від F1 справа невдячна, буде непередбачуваний результат, небуде стабільності:IMHO:

Поделиться сообщением

27 минут назад, Женя Циба сказал:

По моему лучше потратить деньги на И.О. одну матку чем играть в рулетку с ф2 ф3 ф4 и т..и..д.. Просто так выгодней.:IMHO1:

Поделиться сообщением

9 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Вот меня такой вопрос  больше интересует .Какие матки себя лучше проявят по меду  и зимовке .?  Если отцовские семьи будут племеная карника или  выбрать  лучшую  семью  из местных ?  

13 часов назад, крымлы сказал:

у СТАРАТЕЛЯ на ринге . Дворняжка  показала лучший результат . Стало быть Ф2 и Ф 3 могут расчитывать на хорошие  результаты  

Опираюсь на результаты старателя 

Изменено пользователем крымлы

Поделиться сообщением

11 година тому, davolodya сказав:

Чому ж, якщо є бажання, можете навіть і від F5 виводити, ніхто не забороняє, але який сенс так робити? Матка ШО чистопородна,  дочки F1, обльотані на місцевому трутні, будуть користувацькі, гетерозис в першому поколінні саме те, що треба для медового напрямку. Маючи матку ШО, можна вивести матки на всю пасіку, причому вони будуть всі приблизно однакові по характеристиках

Так це шлях який уже провірений і ним багато хто користується і має гарний результат! Але ж це і постійна залежність в купівлі маток ШО + ця технологія не досконала , я думаю багато хто практикує вивід Фн поколінь карніки але ще мало пройшло часу від того як зявилась карніка такою відомою на Україні і тому це надто малий опит по якому неможна ще сказати що матка Ф2 3 4 і тд.  буде гіршою за Племінну(моя думка)

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Ismen сказал:

Так це шлях який уже провірений і ним багато хто користується і має гарний результат! Але ж це і постійна залежність в купівлі маток ШО + ця технологія не досконала , я думаю багато хто практикує вивід Фн поколінь карніки але ще мало пройшло часу від того як зявилась карніка такою відомою на Україні і тому це надто малий опит по якому неможна ще сказати що матка Ф2 3 4 і тд.  буде гіршою за Племінну(моя думка)

Ті ф 3,4, 5 вже будуть роїтися,а якщо пасіка велика то це ж.....па.

Поделиться сообщением

Тільки що, Женя Циба сказав:

Ті ф 3,4, 5 вже будуть роїтися,а якщо пасіка велика то це ж.....па.

нефакт, та хто ж знає як буде?)))

Поделиться сообщением

https://youtu.be/qeN_y84mU6I

Подивіться відео там цікава тема формування бакфаста як породи!

Изменено пользователем Ismen

Поделиться сообщением

21 час назад, Ismen сказал:

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити своїх класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль незустрічав(

Як мені колись казав Броніславович - виводити від Ф1 можна тільки при відсутності племінного матеріалу. Тому я тобі не радив би опускатись далі Ф1.

Поделиться сообщением

35 хвилин тому, Ismen сказав:

неможна ще сказати що матка Ф2 3 4 і тд.  буде гіршою за Племінну(моя думка)

Однозначно буде гіршою,оскільки трутень в окрузі неконтрольований і різноманітний, з кожним слідуючим поколінням різнобій буде щораз більшим, хоча окремі матки можуть показати суперові результати. Біда в тому, що небуде  стабільності, прогнозованості, для середніх і великих пасік це невигідно. 

А що мішає раз в 2-3 роки  придбати матку ШО? Вже для 10 сімей вона себе оправдає, для більших пасік тимбільше,  всі надлишки можете продати і повернути затрати

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, davolodya сказав:

Однозначно буде гіршою,оскільки трутень в окрузі неконтрольований і різноманітний, з кожним слідуючим поколінням різнобій буде щораз більшим, хоча окремі матки можуть показати суперові результати. Біда в тому, що небуде  стабільності, прогнозованості, для середніх і великих пасік це невигідно. 

А що мішає раз в 2-3 роки  придбати матку ШО? Вже для 10 сімей вона себе оправдає, для більших пасік тимбільше,  всі надлишки можете продати і повернути затрати

Майже всі так і толкують! Значить всеж хтось практикував з вас Фн покоління чи просто здогадки! Ось і цікаво зустріти дійсно того хто це пробував і внього цей опит був неудачний чи навпаки! 

Поделиться сообщением

21 година тому, Ismen сказав:

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити своїх класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль незустрічав(

Якщо будете мати повну ізоляцію по трутню, тоді можна що-небуть говорити про вивід від своїх найкращих маток,  тоді у Вас буде селекція як закордоном, на ізольованих облітниках, і матки Ваші будуть цінитися в євро. А так , як в нас кругом трутень неконтрольований, то це шлях в тупік

Поделиться сообщением

10 минут назад, davolodya сказал:

А що мішає раз в 2-3 роки  придбати матку ШО? .

Міняю всіх маток кожен рік тому мені  приходиться купувати маток ШО кожного року.

Поделиться сообщением

Тільки що, davolodya сказав:

Якщо будете мати повну ізоляцію по трутню, тоді можна що-небуть говорити про вивід від своїх найкращих маток,  тоді у Вас буде селекція як закордоном, на ізольованих облітниках, і матки Ваші будуть цінитися в євро. А так , як в нас кругом трутень неконтрольований, то це шлях в тупік

Ну в більшості випадків дійсно тупік так як здебілього всі про це й толкують! Але ж багато пасічників виводять лише своїх маток про ізоляцію там і слова нема тримають пасіки від 20 до 300 вуликів і сімї в них в більшості сильні! Ну там по ходу укр степова 90%))) Чи такий трюк працює лише із степовою і карпаткой? А для карніки потрібна лише ізоляція! Так як  в наші місця і італьянки зїжаються і карніководи тобто степовій чужий трутень напевно не завада))

Поделиться сообщением

Тільки що, Михаил 2006 сказав:

Міняю всіх маток кожен рік тому мені  приходиться купувати маток ШО кожного року.

Сильно!!! Значить у вас вже є провірений постачальник ШО так як змінюючи всі матки це ризкове діло  Але Ж У ВАС така система працює напевно не перший рік?

Поделиться сообщением

Можу сказати зі свого досить незначного досвіду, що і Ф3 працюють, і непогано, правда з'являється певна злобливість, але це і не дивно... Тому, вважаю доцільно працювати з Ф1 і Ф2 - і буде Вам щастя...

Поделиться сообщением

Які лінії карніки кращі для взривного раннього старту ?

Изменено пользователем Ismen

Поделиться сообщением

І ще, залежить напрямок пасічницької справи - матковивідний, пакетний, медовий і звичайно технологія утримання... Он у нас, скільки пасічників навіть не пробували ніколи перенести личинку і нічого, пасічникують на свищових і ройових матках, і більше того, їх і не переконаєш в іншому :) 

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Галичанин сказав:

Можу сказати зі свого досить незначного досвіду, що і Ф3 працюють, і непогано, правда з'являється певна злобливість, але це і не дивно... Тому, вважаю доцільно працювати з Ф1 і Ф2 - і буде Вам щастя...

А злобливість більша ніж у свої місевих маток?

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Ismen сказал:

Які лінії карніки кращі для вривного раннього старту ?

Тут у мене немає достаньо інформації, щоб ствердно щось відповісти. Я думаю, що карніка вцілому стартує швидше, а хто найшвидше - тут треба звертатись до профі, які мають різну карніку і в значних кількостях для порівняння...

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти