Перейти к содержанию

Карніка від племінної матки до її дочок F1 F2 F3 F4 !


Ismen

Рекомендуемые сообщения

В цій темі обговоримо такі питання:

Як в Україні розводять карніку і її шлях від Племінної матки з Германії , Австрії до вже виведених від них дочок F1 F2 F3 і т д:

 Як змінюються характеристики моток у наступних поколіннях!!!:

Схрещування карникіки  з місцевою бжолою приносять позитивний чи негативний результат:

Чи потрібно щороку купувати плем матеріал для піддержання карніки :

На якому трутні ви обльотуєте вашу карніку та яких результатів вам вдалося досягти!!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почну зі свого малого досвіду по карніці! Маток я взяв F1 від різних пасічників 3шт з Хмельницька ЛІНІЙ (тр 75) та 6 з Луганська! ЛІНІЙ (пешець,т 1075,АСА,С-VT)!

Так взяв чисто для проби щоб протестувати проти моїх степових! По розвитку  тр 1075(ЛУГАНСЬК) перегнав моїх маток (отводки які я робив 4червня) В зиму пішло 8 маток бо одна загинула! Осінню як було на градуснику 10 гР то з усієї пасіки облітувалась лише карніка! По розплоду сіяли до перших морозів на майбутне думаю їх осінню якось ізолювати щоб небуло пізнього розплоду!!! Зараз для мене основна проблема це зимовка адже зимуватимуть вони відводками по 5 6 рутовських та одна 5 7 даданівських рамок! Хоча мої відводки степової є й слабші по 4-8 рамок рут та по 4-5 дадан! Хотілось би вивести своїх  з племінної матки із за бугра так ще поки незнаю як буде з трутневим фоном!!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема очень интересная. Рекомендации, в основном, не заходить далее Ф1. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тому то і справа що незнаходив ще такого щоб тримали старші покоління карніки тобто F2 F3 тому і хочу дізнатись може в когось вдавалися класні матки  3 4 поколінь карніки! А от по бакфасту чув що F2 іноді краще F1  сам не провіряв бачив відеО!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити своїх класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль незустрічав(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ismen сказал:

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити свої класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль незустрічав(

Это возможно с любой пчелой :IMHO1:, единственное, что для поддержания , так сказать"кровности" породы, нужен насыщенный трутневой фон этой самой породы. Что бы у местных живчиков было меньше шансов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Ильич (альп) сказав:

Это возможно с любой пчелой :IMHO1:, единственное, что для поддержания , так сказать"кровности" породы, нужен насыщенный трутневой фон этой самой породы

Згоден в цьому плані  це необхідно кожній породі! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В теме о карнике уже все изжовано и пережовано. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ismen сказав:

Як змінюються характеристики моток у наступних поколіннях!!!:

Схрещування карникіки  з місцевою бжолою приносять позитивний чи негативний результат:

Прочитайте книги Ф.Руттнера "Маководство", а краще "Техника разведения и селекционный отбор" - знайдете всі відповіді на свої питання. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, blondex сказал:

Прочитайте книги Ф.Руттнера "Маководство", а краще "Техника разведения и селекционный отбор" - знайдете всі відповіді на свої питання. 

 

Руттнер  матковод авторитетный, книги его интересные, но многие хотят знать, а как же лучше сделать в нынешних условиях, у кого  какой опыт разведения карники на просторах Украины?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Ismen сказав:

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити своїх класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль незустрічав(

Досить простий вихід -- це придбати матку ШО, на сьогоднішній день це вже непроблема, пропозицій достатньо, і ціна доступна А вже далі, від матки ШО, будете собі виводити F1, такої материнки вистачить Вам на 2-3 роки, і непотрібно буде думати за F2, F3  і так далі, у кожному слідуючому поколінні буде іти втрата корисних ГКО. В будь- якому разі, це кращий варіант, ніж купувати F1 і надіятися, що від неї будуть добрі дочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Ismen сказал:

Осінню як було на градуснику 10 гР то з усієї пасіки облітувалась лише карніка! По розплоду сіяли до перших морозів на майбутне думаю їх осінню якось ізолювати щоб небуло пізнього розплоду!!!

Мої ф1, ще дві неділі назад носили пилок, коли вся пасіка уже сиділа у клубі, і це мене теж непокоїть. Для мене дуже великий плюс це те що не рояться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сіверянин сказав:

Руттнер  матковод авторитетный, книги его интересные, но многие хотят знать, а как же лучше сделать в нынешних условиях, у кого  какой опыт разведения карники на просторах Украины?

Думаю, что результаты по Ф2, Ф3, Фn.... не будут отличаться от тех, что описал Руттнер. Кроме Руттнера также Брат Адам писал, что не стоит от Ф1 выводить маток. Ф1 - это пользовательские матки. Ф2 и дальше - это уже местная неконтролируемая помесь, о каком отборе может идти речь? У вас не будет ровных маток и семей, будет разнобой по силе и продуктивности. Любители у себя на пасеках, где 5-20 ульев могут опровергать то, что написано в книгах и проверено уже не десяток раз институтами, и играться с чем угодно, но на промышленных пасеках это недопустимо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, blondex сказал:

Думаю, что результаты по Ф2, Ф3, Фn.... не будут отличаться от тех, что описал Руттнер. Кроме Руттнера также Брат Адам писал, что не стоит от Ф1 выводить маток. Ф1 - это пользовательские матки. Ф2 и дальше - это уже местная неконтролируемая помесь, о каком отборе может идти речь? У вас не будет ровных маток и семей, будет разнобой по силе и продуктивности. Любители у себя на пасеках, где 5-20 ульев могут опровергать то, что написано в книгах и проверено уже не десяток раз институтами, и играться с чем угодно, но на промышленных пасеках это недопустимо.

у СТАРАТЕЛЯ на ринге . Дворняжка  показала лучший результат . Стало быть Ф2 и Ф 3 могут расчитывать на хорошие  результаты  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, крымлы сказав:

Стало быть Ф2 и Ф 3 могут расчитывать на хорошие  результаты  

В том то и дело, что "могут". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ф2 і наступні помісі можливо контролювати якщо виводити маток на ізольованому точку щоб трут був лише карніки(ну хочаб здебільшого карніки) Чи це також буде розпадом і карніка переведеться? Також  (моя думка) якщо і виводити свою карніку Фн поколінь потрібно буде мати якись багатий контраст цієї породи щоб було багато трута різних ліній!!! Мені цікаво чи хтось мав даний опит адже краще подивитись які можливо зробити помилки на прикладі когось щоб недопустити при своїх тестах!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Джаз сказав:

В теме о карнике уже все изжовано и пережовано. 

Цілком з вами згоден але та тема настільки контрастна що не виділяє окремих питань а відповідь на них можна так і незнайти!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, blondex сказав:

Прочитайте книги Ф.Руттнера "Маководство", а краще "Техника разведения и селекционный отбор" - знайдете всі відповіді на свої питання. 

 

Дякую за наводки по книгам постараюсь знайти і прочитати але всеж таки хочеться почути думку практиків!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Ismen сказав:

Дякую за наводки по книгам постараюсь знайти і прочитати але всеж таки хочеться почути думку практиків!

Там думки практиків і викладені. Якщо цікаво дуже - займіться селекцією степової.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, davolodya сказав:

Досить простий вихід -- це придбати матку ШО, на сьогоднішній день це вже непроблема, пропозицій достатньо, і ціна доступна А вже далі, від матки ШО, будете собі виводити F1, такої материнки вистачить Вам на 2-3 роки, і непотрібно буде думати за F2, F3  і так далі, у кожному слідуючому поколінні буде іти втрата корисних ГКО. В будь- якому разі, це кращий варіант, ніж купувати F1 і надіятися, що від неї будуть добрі дочки.

Я по началу так і думав зробити поки ненаткнувся на відео с такими фактами що матки ИО швидше за інших вичерпують свій запас сперми і тому з них можливо виводити здебільшого лише у 1 2 рік!!! Зате ціна на ШО дешевша за маток із за бугра і цим теж можливо користатись!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Во по селекції степової  то я вже дійсно надумав зайнятись селекцією адже в нас пасіка більше ніж у мене написано в даних (то лише моїх сімей скільки) і вже на практиці  3-4 років виявив кращі з ними й розпочав роботу незлобливі стійкі до ноземату добре зимують дививсь багато відео про тек як це зробити!!! А по карніці теж хочу паралельно працювати в цьому напрямі от і стараюсь дізнатися певні нюанси які напевне не одному мені цікаві!

9 хвилин тому, blondex сказав:

Там думки практиків і викладені. Якщо цікаво дуже - займіться селекцією степової.:ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, крымлы сказав:

у СТАРАТЕЛЯ на ринге . Дворняжка  показала лучший результат . Стало быть Ф2 и Ф 3 могут расчитывать на хорошие  результаты  

 

доречі цікаві відео в нього можна знайти До цього ще не доходив але на нього вже давненько підписаний!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, blondex сказал:

Там думки практиків і викладені.

2 прошлые зимы на просторах интернета изучал тему разведения чистопородного материала и использования помесей пчёл. В трудах практиков бывшей страны пришли к выводу, что при тестировании карники и карпатки только ф4 хуже исходного материала, но среднестатистически лучше местного. А далее материал очень мало отличался от местного.    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, davolodya сказал:

Досить простий вихід -- це придбати матку ШО, на сьогоднішній день це вже непроблема, пропозицій достатньо, і ціна доступна А вже далі, від матки ШО, будете собі виводити F1, такої материнки вистачить Вам на 2-3 роки, і непотрібно буде думати за F2, F3  і так далі, у кожному слідуючому поколінні буде іти втрата корисних ГКО. В будь- якому разі, це кращий варіант, ніж купувати F1 і надіятися, що від неї будуть добрі дочки.

Да это правильный путь, нужно уметь пользоваться тем, что уже создано. Но эта идеология перерастает в религию, когда озвучивание мысли, типа вывести ф2 и далее, выводят тебя в разряд еретиков. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Сіверянин сказав:

Да это правильный путь, нужно уметь пользоваться тем, что уже создано. Но эта идеология перерастает в религию, когда озвучивание мысли, типа вывести ф2 и далее, выводят тебя в разряд еретиков. 

Чому ж, якщо є бажання, можете навіть і від F5 виводити, ніхто не забороняє, але який сенс так робити? Матка ШО чистопородна,  дочки F1, обльотані на місцевому трутні, будуть користувацькі, гетерозис в першому поколінні саме те, що треба для медового напрямку. Маючи матку ШО, можна вивести матки на всю пасіку, причому вони будуть всі приблизно однакові по характеристиках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...