Перейти к содержанию

Карніка від племінної матки до її дочок F1 F2 F3 F4 !


Ismen

Рекомендуемые сообщения

4 минуты назад, Ismen сказал:

А злобливість більша ніж у свої місевих маток?

 

Ви знаєте, по різному буває, але це знову ж таки на мому незначному досвіді... Одне може сказати точно - мед носять краще!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене була лише одна матка ШЗ неперевірена на яйцекладку, яку чекав півроку, на яку були плани, а потім вона десь пропала після підсадки...:hmm::dntknw: хоча льоток ніби був прикритий, і на дні не знайшов... так і не взяв я від неї нічого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Ismen сказав:

Майже всі так і толкують! Значить всеж хтось практикував з вас Фн покоління чи просто здогадки! Ось і цікаво зустріти дійсно того хто це пробував і внього цей опит був неудачний чи навпаки! 

Пробував кілька років виводити від найкращих сімей карпатку, результати так собі. Деякі матки просто супер, інші просто непотріб. Вся біда в тому, що ці F2, F3 і т.д. погано передають корисні ознаки своїм дочкам,  оскільки вони вже не чистопородні, а помісні. Якщо з миролюбністю все впорядку, то з роїнням і нестабільністю просто жах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Ismen сказав:

Бо постійно купувати племінних це не вихід! А от чи вдастся виводити своїх класних маток карніки (вибирати з кращих по ознакам та виводити з них! А потім із наступного покоління визначити ще кращих та цього разу вивести з них) ось що цікаво і таких публікацій нажаль не зустрічав

Тут є два шляхи : або купувати плем"я , або ж самому його виводити, що вимагає знання генетики та  вправності ШО і т.п.  Постійне оновлення крові і підбір є неминучі .:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Пробував кілька років виводити від найкращих сімей карпатку, результати так собі. Деякі матки просто супер, інші просто непотріб. Вся біда в тому, що ці F2, F3 і т.д. погано передають корисні ознаки своїм дочкам,  оскільки вони вже не чистопородні, а помісні. Якщо з миролюбністю все впорядку, то з роїнням і нестабільністю просто жах.

Я думаю скорее дело в трутни :IMHO1:

Мы же не можем контролировать трутня .Есть мнение что трутень несет 70% ХПП 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть у меня F1.Матки свободного облета от PAO/Дочки,т.е. получается что F2 уже,пока в одной поре с мамками.Одна только чуть нервная,суетливая,а пчела спокойная.Посмотрим что в следующем сезоне выдадут.

Может потому что примеси сторонней мало или нет,не знаю.Неоднократно видел облет маток у себя над огородом(метров 150*60,окружен большими деревьями со всех сторон).В одну сторону есть как бы проход,но туда пчела почти не летает потому как там поля кукуруза и зерновые.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, крымлы сказав:

Я думаю скорее дело в трутни :IMHO1:

Мы же не можем контролировать трутня .Есть мнение что трутень несет 70% ХПП 

Звичайно, трутень відіграє велику роль в характеристиках маток, але і від матки також багато залежить.  Якщо від чистопородньої матки дочок облітати на місцевому трутні, за рахунок гетерезису дочки можуть навіть бути кращі від мами, але це тільки в першому поколінні. Далі піде розщеплення, до хороших  ГКО будуть додаватися гірші,  почнеться агресивність, рійливість, і т.д.. Тому більшість і притримується думки, що далі F1 іти неварто

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожне наступне покоління Фн - на неконтрольованому трутні -  100% погіршення (в дуже малих випадках хороша медистість, все інше -значне погіршення). Потрібна ізоляція, інакше після Ф1 - немає сенсу навіть очікувати чогось хорошого. Зараз дуже багато хто хоче швидких грошей - думає так : маю цілу пасіку карніки, куплю  ще матку  Ф1 бакфаста (це ж всього 250 грн.)  і за сезон вона мені принесе 100 кг меду, бо мої приносять тільки 90!  Якщо так буде, то наступного року придбаю ще.  А ви надієтесь що в окрузі тільки карніка.  І ВСЕ.   Наступні  3-4 роки навіть не мрійте дальше Ф1 у себе на пасіці.

Це пройдено не 1 рік. Спочатку була кавказянка, тепер бакфаст і т.д. Очікуєш чогось хорошого у Фн - а потім цілий сезон коту під хвіст. Вирішувати Вам, але вчитися краще на чужих помилках, аніж рахувати свої втрати.  :IMHO:і мій досвід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивився це відео там майже спочатку чітко сказано про селекцію і кроси!!! Так от який вивод карпатка це одна з гілок породи карніки а тобто вони працюють у напрямах схрещування та виходить що виводять і тестують лінії карніки схрещеної з карпаткою але в більш ізольованих місцях!!!

Ще одне точне що мене переконало це те як міжпородні звязки (помісі) працюють навіть краще племінних лише в Ф1 а далі дійсно іде розпад по гетеорозису!

Висновок такий що можна дійсно виводити маток але ізолювати приливати свіжу кров (можливо інші лінії але обовязково цієї ж породи) недопускати іншу породу до схрешування адже все піде коту під хвіст!!! В іншому випадку це складний процес особливо знайти ізольований точок, тому краще покищо залишаеться працювати з ШО і  племінним матеріалом! Але добре було чути що вже є наші спеціалісти які розпочали роботу по українській (карніко карпатці)!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для мене особисто покищо дійсно можлливо лише занятися селекцією укр степової так як можу її ізолювати одне лише потрібно трохи приливу крові укр степової Аот у кого краще купити незнаю покищо! У Єгошина можна спробувати а за інших ще нечув відгуків може хтось підскаже!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Ismen сказал:

так як можу її ізолювати

Цікаво Де, Як Ви можете її ізолювати? Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Ismen сказав:

може хтось підскаже

Паланочка займається УС, а також Стрельчук,зверніться, може щось підкажуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, davolodya сказав:

Паланочка займається УС, а також Стрельчук,зверніться, може щось підкажуть

Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Fabro сказав:

Цікаво Де, Як Ви можете її ізолювати? Дякую!

У мене місце розташування таке що близько 90% усієї площі поля!!! У лісосмузі км 10 від села можливо булоб обльотувати маток хоч це і далеко не повна ізоляція від інших але буду пробувати тим більше приїжжі пасіки  в тих краях небувають так як там лише кукурудзу і сою покищо садили! Ще є км 30 -40 одне гарне місце пасік там покищо ненаблюдав воно майже безлюдне (вимираюче село) от за тим селом теж можливо було б облетіти так як там лише луки і поля! Але це все не так важливо адже для виведення чистокровних укр степових потрібні серьозні вложення та перевірений в лабораторії племінний матеріал!!! Я ж постараюсь хочаб для себе вивести кращих з кращих що зможу знайти а там буде видно!!! Це чисто для себе адже у мене напрям медово оптовий)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Ismen сказав:

У мене місце розташування таке що близько 90% усієї площі поля!!! У лісосмузі км 10 від села можливо булоб обльотувати маток хоч це і далеко не повна ізоляція від інших але буду пробувати тим більше приїжжі пасіки  в тих краях небувають так як там лише кукурудзу і сою покищо садили! Ще є км 30 -40 одне гарне місце пасік там покищо ненаблюдав воно майже безлюдне (вимираюче село) от за тим селом теж можливо було б облетіти так як там лише луки і поля! Але це все не так важливо адже для виведення чистокровних укр степових потрібні серьозні вложення та перевірений в лабораторії племінний матеріал!!! Я ж постараюсь хочаб для себе вивести кращих з кращих що зможу знайти а там буде видно!!! Це чисто для себе адже у мене напрям медово оптовий)

Незабувайте ще про бродячі рої, місцеві "дикі" трутні можуть звести всю роботу нанівець, вистачить кількох зальотних трутнів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Незабувайте ще про бродячі рої, місцеві "дикі" трутні можуть звести всю роботу нанівець, вистачить кількох зальотних трутнів

Таке дісно можливо хоча замітив що по свої  пасіці що по роям в цілому не так як було раніше максимум 2 3 роя за рік якщо й побачу і то добре!!! По бродячим роям звісно провірю дану місцевість за здалегіть обвішу ловушками матеріал купив як дороблю вулики займусь і ними!!! Зазадалегіть порозвішую та провірю чи не проходить по даному місцю тропа бродячих роїв!!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Ismen сказал:

Таке дісно можливо хоча замітив що по свої  пасіці що по роям в цілому не так як було раніше максимум 2 3 роя за рік якщо й побачу і то добре!!! По бродячим роям звісно провірю дану місцевість за здалегіть обвішу ловушками матеріал купив як дороблю вулики займусь і ними!!! Зазадалегіть порозвішую та провірю чи не проходить по даному місцю тропа бродячих роїв!!! 

В любом случае 100% изоляции не будет.В этом году никто не приехал и не прилетел,а что будет в следующем то это 50/50

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

В любом случае 100% изоляции не будет.В этом году никто не приехал и не прилетел,а что будет в следующем то это 50/50

Ну звісно я ж писав щоб повністю ізолювати (як в германії) зараз для рядових пачічників це малореально але маємо те що маємо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ismen сказал:

По бродячим роям звісно провірю дану місцевість за здалегіть обвішу ловушками матеріал купив як дороблю вулики займусь і ними!!! Зазадалегіть порозвішую та провірю чи не проходить по даному місцю тропа бродячих роїв!!! 

Если ловушка окажется пустой, то это не значит что мимо нее не пролетал рой. Он может приземлится и за несколько метров от ловушки и привиться на ветку. А Вы свято будете верить что у Вас хорошая изоляция поглядывая на пустую ловушку;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Fabro сказав:

Если ловушка окажется пустой, то это не значит что мимо нее не пролетал рой. Он может приземлится и за несколько метров от ловушки и привиться на ветку. А Вы свято будете верить что у Вас хорошая изоляция поглядывая на пустую ловушку;)

Всяке може бути але ж несидіти склавши руки :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Ismen сказал:

Всяке може бути але ж несидіти склавши руки :)

Згоден, працювати потрібно але також потрібно реально дивитися на речі і не тішити себе ілюзіями :IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Fabro сказав:

Згоден, працювати потрібно але також потрібно реально дивитися на речі і не тішити себе ілюзіями :IMHO::hi:

Так все приходить з опитом!!! 3 роки назад я й незнав про такі породи як карніка бакфаст ! За селекцію я зовсім мовчу, але якщо захотіти можна з часом досягти багато успіхів тому буду пробувати! Доречі у вас чимало відео дививсь от цікаво кого б ви посовітували по укр степовій! У кого можна купити племінний матеріал! За бакфаст і карніку я так розумію офіційний представник Фадеєв а степова для мене пока під вопросом!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.11.2017 в 12:11, Ismen сказав:

В цій темі обговоримо такі питання:

Як в Україні розводять карніку і її шлях від Племінної матки з Германії , Австрії до вже виведених від них дочок F1 F2 F3 і т д:

 Як змінюються характеристики моток у наступних поколіннях!!!:

Схрещування карникіки  з місцевою бжолою приносять позитивний чи негативний результат:

Чи потрібно щороку купувати плем матеріал для піддержання карніки :

На якому трутні ви обльотуєте вашу карніку та яких результатів вам вдалося досягти!!! 

В темі породи бджіл, в розділі порода карніка є багато сказано про кожен початок Вашого абзацу, створення даної теми вважаю не доцільною,оскільки певні моменти вже проходили обговорення,а якщо і необхідно піднімати певні питання то чомуж не продовжити їх у темі порода карніка, дана тема лише розпорошить певні вже відпрацьовані основні акценти, тому для пошановувачів породи карніка,це лише шарпання по заголовках та темах, звичайно до автора теми притензій немаю оскільки він міг і незорієнтуватись,а от до адміністрації і Ради Форума є питання і неабияка цікавість,це порушення правила як виключення, чи як:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, miro сказав:

В темі породи бджіл, в розділі порода карніка є багато сказано про кожен початок Вашого абзацу, створення даної теми вважаю не доцільною,оскільки певні моменти вже проходили обговорення,а якщо і необхідно піднімати певні питання то чомуж не продовжити їх у темі порода карніка, дана тема лише розпорошить певні вже відпрацьовані основні акценти, тому для пошановувачів породи карніка,це лише шарпання по заголовках та темах, звичайно до автора теми притензій немаю оскільки він міг і незорієнтуватись,а от до адміністрації і Ради Форума є питання і неабияка цікавість,це порушення правила як виключення, чи як:hmm:

Це не те шоб розпорошення теми але якщо раді тема здасться недоцільною чи зайвою  вони її закриють та і все))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Ismen сказав:

Це не те шоб розпорошення теми але якщо раді тема здасться недоцільною чи зайвою  вони її закриють та і все))))

хіба я мову веду про те ,що сподобається, я лише говорю,що певні питання які Ви на початку були визначили,доцільно обговорювати в уже створеній темі порода карніка,адже там є вже багато сказаного, і якщо є щось Вам додати то будьласка практичний досвід, і певні напрацювання це дуже добре і доцільне до подальшого обговорення, але правило схильне до зручності, а може я помиляюсь,може правило лише для мене:dntknw:,тоді вибачайте:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...