Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

10 минут назад, roman-1 сказал:

фантастика . як це речовина сама визначає куди їй перетекти знехтувавши силою гравітації і тече собі вверх пластини. це щось нове в науці. як казав один знайомий .. стою на асфальте я в лижи обутий или лижи неєдут .или.............перепрошую якщо образив.

Досить неочікувана реакція.

Уявіть рух рідини (соку) в рослинах. Мені ще відомо кілька прикладів з таким явищем. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варостоп діє безвідказно. кожного року. розмови про звикання кліща до діючої речовини то все єрунда. кожного року ставлю варостоп після осінню одну таблетку апіваролю. за 8 років втратив тільки 1 сімю. зимувала слабенька на 4 рамках. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Любомир сказал:

Досить неочікувана реакція.

Уявіть рух рідини (соку) в рослинах. Мені ще відомо кілька прикладів з таким явищем. 

рух рідини в живих рослинах напевно буде відрізнятися від руху в кусочку шпону який є мертвою деревиною. візьмем для прикладу байварол. він виготовлеий взагалі на пропілені чи полієтилені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, roman-1 сказал:

рух рідини в живих рослинах напевно буде відрізнятися від руху в кусочку шпону який є мертвою деревиною. візьмем для прикладу байварол. він виготовлеий взагалі на пропілені чи полієтилені.

а чому керосинова лампа горить, адже там ґніт - мертва тканина?

з фізики (тиск Лапласа) пригадую, що в змочуваних  пористих поверхнях (капілярах) вода підіймається.

Навіть якщо пластина відносно суха (рідина висохла) мікрочастинки діючої речовини перерозподіляються по пластині в місця меншої концентрації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Любомир сказал:

а чому керосинова лампа горить, адже там ґніт - мертва тканина?

з фізики (тиск Лапласа) пригадую, що в змочуваних  пористих поверхнях (капілярах) вода підіймається.

Навіть якщо пластина відносно суха (рідина висохла) мікрочастинки діючої речовини перерозподіляються по пластині в місця меншої концентрації.

ви вибірково коментуєте. зверніть увагу що наведено для прикладу пропілен чи плієтилен як основа пластин. чому зомочені штани вивішені для просушки висихають зверху скоріше ніж внизу. і нерзодляють вологи капілярами по всій поверхні однаково. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, roman-1 сказал:

ви вибірково коментуєте. зверніть увагу що наведено для прикладу пропілен чи плієтилен як основа пластин. чому зомочені штани вивішені для просушки висихають зверху скоріше ніж внизу. і нерзодляють вологи капілярами по всій поверхні однаково. 

Навіть, якщо мені зовсім не відомі пояснення цього явища "в штанах" всеодно воно існує і це я знаю точно діюча речовина перерозподіляється особливо з "внутрішнього депо" "випотіває" на поверхню. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Допоможіть . Мені підвернулися смужки Антіваро ( вінницькі ) датовані груднем 2015 року . Ціна заманчива . Тому думаю брати чи ні ? Хтось з таким " щастям " мав справу ? Бо ніколи не користувався . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, vovchik13033 сказал:

Допоможіть . Мені підвернулися смужки Антіваро ( вінницькі ) датовані груднем 2015 року . Ціна заманчива . Тому думаю брати чи ні ? Хтось з таким " щастям " мав справу ? Бо ніколи не користувався . 

а сроки на нем указаны, если у вас пчел много и они вам не нужны на след год, то тогда идите за заманчевой ценой)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Deka777 сказал:

а сроки на нем указаны

В смысле указаны ? Изготовлено 1.12. 2015 года . Срок годности 2 года . То есть до 1. 12 . 2017 года действителен .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, vovchik13033 сказал:

В смысле указаны ? Изготовлено 1.12. 2015 года . Срок годности 2 года . То есть до 1. 12 . 2017 года действителен .  

не экономьте на пчелах, будет вам щастье.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik13033 сказал:

Допоможіть .  смужки Антіваро  Ціна заманчива .

  У шахраiв завжди приваблива цiна 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Мико сказал:

  У шахраiв завжди приваблива цiна 

В даному випадку не думаю . Через ветеринарну дільницю вийшов на оптовий склад , з яким співпрацює дана дільниця і ціна йде без накрутки роздрібної торгівлі . Тут питання в іншому . Дуже сильно " гуляє " якість продукції наших виробників , тому й запитую та вказав дату виробництва .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

В даному випадку не думаю . Через ветеринарну дільницю вийшов на оптовий склад , з яким співпрацює дана дільниця і ціна йде без накрутки роздрібної торгівлі . Тут питання в іншому . Дуже сильно " гуляє " якість продукції наших виробників , тому й запитую та вказав дату виробництва .  

А Ви вимагайте сертифікат якості на дану партію хоча б української лабораторії. А ціна для даного препарату в районі 40 вважаю адекватною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

А ціна для даного препарату в районі 40 вважаю адекватною.

Ціна 48 грн. по місцю проживання . А ось за сертифікат не подумав . Та бачу що в нас партія партії рознь . Тому сертифікат може не допомогти . Майбуть піду " експерементальним шляхом " , візьму одну пачку поставлю у відводки та під низ бумагу і через добу подивлюсь що буде . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Ціна 48 грн. по місцю проживання . А ось за сертифікат не подумав . Та бачу що в нас партія партії рознь . Тому сертифікат може не допомогти . Майбуть піду " експерементальним шляхом " , візьму одну пачку поставлю у відводки та під низ бумагу і через добу подивлюсь що буде . 

Сертифікат саме дається лише на партію препарату. Для Варостопу на кожну партію трохи більше 10 тис. упаковок йде окремий сертифікат якості. І є певні відмінності між партіями, наприклад по концентрації діючої речовини, для українських препаратів схема аналогічна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, vovchik13033 сказал:

візьму одну пачку поставлю у відводки та під низ бумагу

Продовжимо . 

Взяв пачку . Відкрив . Смужки зі шпону мокрі ( тобто чимось все ж таки оброблені ) з характерним запахом ( не розібрав яким ) . Всунув по 1 смужці у відводки 3 рамочні , а під низ картон ( щоправда нічим його не тер ) . 

Пройшло 2 години , цікавість взяла своє , поліз дивитися . 1 відводок на картоні 4 кліща , 2 - 6 кліщів . Усі дохлі + на прильотках по пару штук - щоправда ще повзали . 

Що скажете ? Варте воно того чи ні ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Продовжимо . 

Взяв пачку . Відкрив . Смужки зі шпону мокрі ( тобто чимось все ж таки оброблені ) з характерним запахом ( не розібрав яким ) . Всунув по 1 смужці у відводки 3 рамочні , а під низ картон ( щоправда нічим його не тер ) . 

Пройшло 2 години , цікавість взяла своє , поліз дивитися . 1 відводок на картоні 4 кліща , 2 - 6 кліщів . Усі дохлі + на прильотках по пару штук - щоправда ще повзали . 

Що скажете ? Варте воно того чи ні ?

Хорошее действие смотри дальше пока все гуд бери и всех обрабатывай, я так и проверяю если через 2 часа на прилетке не одного клеща значит действие 0 если есть то препарат работает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, vovchik13033 сказал:

Продовжимо . 

Взяв пачку . Відкрив . Смужки зі шпону мокрі ( тобто чимось все ж таки оброблені ) з характерним запахом ( не розібрав яким ) . Всунув по 1 смужці у відводки 3 рамочні , а під низ картон ( щоправда нічим його не тер ) . 

Пройшло 2 години , цікавість взяла своє , поліз дивитися . 1 відводок на картоні 4 кліща , 2 - 6 кліщів . Усі дохлі + на прильотках по пару штук - щоправда ще повзали . 

Що скажете ? Варте воно того чи ні ?

Для мене осип на початку це лише частина справи, полоски повинні забрати того кліща що засів в розплоді. Однозначно повинен діяти.

Добавте ще по одній пластині. У сильні рекомендують ставити по 4 це з інструкції антіваро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, mixaskm сказал:

Хорошее действие смотри дальше пока все гуд бери и всех обрабатывай, я так и проверяю если через 2 часа на прилетке не одного клеща значит действие 0 если есть то препарат работает.

 

38 минут назад, Wladimir_K сказал:

Для мене осип на початку це лише частина справи, полоски повинні забрати того кліща що засів в розплоді. Однозначно повинен діяти.

Добавте ще по одній пластині. У сильні рекомендують ставити по 4 це з інструкції антіваро.

Головне було визначити чи взагалі працює препарат , бо відгуки про нього не дуже гарні . А віддати на розправу кліщу бджол якось не хочеться . З Ваших постів я зрозумів , що поки що все нормально . Завтра зранку знову витягну контрольні картонки , якщо кліща буде більше на них , то буду обробляти всю пасіку . Бджоли ведуть себе нормально , спокійно . 

А куди добавляти , якщо в відводках всього по 3 рамки ? В інструкції пишуть - через одну , від 1 до 4 смужок на сім,ю в залежності від сили сім,ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Допоможіть . Мені підвернулися смужки Антіваро ( вінницькі ) датовані груднем 2015 року . Ціна заманчива . Тому думаю брати чи ні ? Хтось з таким " щастям " мав справу ? Бо ніколи не користувався

 

В минулому році обробляв "Антіваро" Вінниця, результатом задоволений, кліщ осипався добре, підмору весною було мінімум.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поделюсь своим опытом борьбы с клещом в этом году:

после откачки меда в начале августа поставил по 2 пластины Экопола - клещ посыпался, много лежало на прилетках.

Через неделю обнаружил, что разбили слабенькую семью (закармливал сиропом в кульках и видно протек наружу), пчел и меда в улье нет и только печатный расплод на 4-х рамках. Вилочкой всковырнул расплод и весь клещ там был живой, пластины Экопола к тому времени безнадежно высохли (прошла только 1 неделя!!!). Поставил во все семьи пластины Варолома (Харьков) - клещ снова начал сыпаться как в первый раз.

Важно!!! Пластины были мокрыми и имели специфический запах. На одну семью полосок не хватило, на выставке в Киеве купил еще упаковку Варолома, но когда вскрыл упаковку, то пластины были сухими и запах не сильный (дата производства 04.2016). Поставил - на прилетке 0 клещей.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.08.2016 в 08:50, Любомир сказал:

Спасибі Бджлптму за публікацію , http://удаленоeka.ru/author/  Осташов Николай Николаевич молодчина. 

А цікаво : на фото бджоли пронумеровані - це як зробити?

на фото бджоли пронумеровані - це як зробити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.08.2016 в 23:29, Бджолопотам сказал:

Посмотрел видео и решил проверить у себя. Клеща не обнаружил, но он конечно есть. Стоит ли при такой малой заклещённости сейчас обрабатывать? В этом году обработал перцем только одну семью, в которой тоже клеща было мало.

pch_008_800.jpgi.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, ss77 сказал:

Клеща не обнаружил

В даному випадку Ви бачите тільки спинки бджіл. Тому автор відео закривав їх в пластикову коробочку щоб можна було зробити фото з двох боків... Хоча однозначно що кліщ якщо у Вас і є , то явно менше ніж в Осташева на відео...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.08.2016 в 13:54, Vas1l сказал:

Поделюсь своим опытом борьбы с клещом в этом году:

после откачки меда в начале августа поставил по 2 пластины Экопола - клещ посыпался, много лежало на прилетках.

Через неделю обнаружил, что разбили слабенькую семью (закармливал сиропом в кульках и видно протек наружу), пчел и меда в улье нет и только печатный расплод на 4-х рамках. Вилочкой всковырнул расплод и весь клещ там был живой, пластины Экопола к тому времени безнадежно высохли (прошла только 1 неделя!!!). Поставил во все семьи пластины Варолома (Харьков) - клещ снова начал сыпаться как в первый раз.

Важно!!! Пластины были мокрыми и имели специфический запах. На одну семью полосок не хватило, на выставке в Киеве купил еще упаковку Варолома, но когда вскрыл упаковку, то пластины были сухими и запах не сильный (дата производства 04.2016). Поставил - на прилетке 0 клещей.

 

Купил Экопол весной. 6 полосок использовал. Сейчас решил поставить в семьи которые в этом году не обрабатывал. Получилось по 2 полоски на 9 рамок(думал всё равно пропадает. На следующий день на прилётной полный ноль, а вот на контрольном листе под рамками 11155376m.jpg А пластины были совсем сухими, я их спрыснул водой из Росинки. Так, что прилётная и сухость - не показатели!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...