Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

Взятку нема, а точніше бджоли сидять зараз на голодному пайку, відкрив один пізній відводок - розплоду нема. Вирішив провести експеримент з минулорічними картонними пластинами, які стояли весь час  на пасіці в розчині тактику і олії.  Поставив одну пластину, і на дно папір. Також поставив такі ж пластини у 3 відводки , де ще є печатний розплід.  Безрозплідний відводок перевірив через 4 години - на папері було десь з 20 мертвих кліщів, а сьогодні зранку виявив ще 3 кліщі.

Інші три сім"ї перевіряв сьогодні зранку - на дні виявив по одному - два кліщі. Звичайно , це грубий експеримент, але він говорить, що кліщ в основному зараз знаходиться в печатному розплоді. Ще перевірю наявність клішів через два дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем доброго времени суток,подскажите чем обработать от клеща в Августе (после подсолнуха)весной ставил полоски Варофлу.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, vitalij05 сказал:

Всем доброго времени суток,подскажите чем обработать от клеща в Августе (после подсолнуха)весной ставил полоски Варофлу.:dntknw:

Мурашинка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маркіян сказал:

Мурашинка

Эта,или есть подешевле варианты,спасибо.:hi:

Screenshot_50.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vitalij05 сказал:

Эта,или есть подешевле варианты,спасибо.:hi:

Screenshot_50.png

Беру на гуртівні. Там фасовка 1 та 5 літрів. Концентрація 85%. Розводиш дощівкою до 60%.  Ціна 5 л у минулому році - 250 гр,   Грубо то у два рази дешевше за показану фасовку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Маркіян сказав:

Беру на гуртівні. Там фасовка 1 та 5 літрів. Концентрація 85%. Розводиш дощівкою до 60%.  Ціна 5 л у минулому році - 250 гр,   Грубо то у два рази дешевше за показану фасовку.

З кислотами треба бути осторожнішими,щоб на початку осені не треба було лікувати аскофероз,мені кислоти не цікаві,мав гіркий досвід на початку пасічникування.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ворон сказал:

З кислотами треба бути осторожнішими,щоб на початку осені не треба було лікувати аскофероз,мені кислоти не цікаві,мав гіркий досвід на початку пасічникування.:hi:

Обережність звичайно не завадить. Вона полягає у дотримані індивідуальноі техніки безпеки при роботі з кислотю. 1) не вдихати пари.2) працювати виключно у рукавцях. Такі як при роботі з миючими засобами. І друге - не перебощити з рекомедованою дозою. Про аскофероз від мурашинки - то фантастика від "Ворона" .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Маркіян сказав:

Обережність звичайно не завадить. Вона полягає у дотримані індивідуальноі техніки безпеки при роботі з кислотю. 1) не вдихати пари.2) працювати виключно у рукавцях. Такі як при роботі з миючими засобами. І друге - не перебощити з рекомедованою дозою. Про аскофероз від мурашинки - то фантастика від "Ворона" .

Перепитайте робітників журналу "бджоляр",вони дадуть більш научне підтверженя моїх слів,тоді буде фантастика не від Ворона,а від співробітників Львівської ветиринарної академії.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, vitalij05 сказав:

Всем доброго времени суток,подскажите чем обработать от клеща в Августе (после подсолнуха)весной ставил полоски Варофлу.:dntknw:

Знову ставте полоски тільки з іншою діючою речовиною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Ворон сказал:

Перепитайте робітників журналу "бджоляр",вони дадуть більш научне підтверженя моїх слів,тоді буде фантастика не від Ворона,а від співробітників Львівської ветиринарної академії.:hi:

1)робітники журналу "Бджоляр" у кращому випадку то такі самі пасічники як і ми. 2) спеціально подивився твою аватарку. Сокальщина. Не знаю як багато спілкувався з викладачами ветакадеміі. Я досить часто. Жодного разу не чув застереження конкретно по мурашинці. 3) те що сказано тобою то загальна траФаретна фраза взагалі про кислоти. 4) авторитетом для мене є книги. У відповідній темі є посилання саме на таку літературу, якій можна довіряти. 5) нарешті про свійдосвід.  На протязі останніх 4- х років застосовую саме іі. Протипоказань не побачив.6) останнє. Полоски. Чи діють вони на кліща у печаному?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маркіян сказал:

Про аскофероз від мурашинки - то фантастика від "Ворона"

Тоже нашел такую цитату на одном из Белорусских сайтов,думаю от фонаря писать не будут:dntknw:Screenshot_51.png.3e7eba105ba36052e3a014308d8b0444.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, vitalij05 сказал:

Тоже нашел такую цитату на одном из Белорусских сайтов,думаю от фонаря писать не будут:dntknw:Screenshot_51.png.3e7eba105ba36052e3a014308d8b0444.png

Так саме ця фраза і є " від фонаря". Ми говоримо про " блаполучні".  А по друге - постає питання довіри до " сайту". Знову " загальна фраза" про кислоти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Маркіян сказал:

Так саме ця фраза і є " від фонаря"

Может быть,спорить не буду,опыт пасечника мал:baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Додам. Перед тим як застосувати кислоту опрцював літературу. Однак на цьому не спинився. Пішов до зав відділом бджільництва  кафедри молока і мяса у ветакадеміі. Він чоловік розумний і як я зрозумів з нею справи не мав. Тому " загальних фраз" не говорив а відіслав мене до доцента кафедри хіміі. Останній сказав: мурашина, молочна, оцтова кислота є продуктами метаболізму тварин та комах. Тому може застосовуватись, тоді як лимонна та щавелева кислоти такими не є. А отже іх застосування є проблематичним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер від себе. Необхідно усвідомлювати різницю у механізмі діі полосок та кислот. Полоски - контактноі діі на кліща а кислота мурашина( газ), не знаю як правильно сказати, газово- аерозольноі діі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Маркіян сказав:

Додам. Перед тим як застосувати кислоту опрцював літературу. Однак на цьому не спинився. Пішов до зав відділом бджільництва  кафедри молока і мяса у ветакадеміі. Він чоловік розумний і як я зрозумів з нею справи не мав. Тому " загальних фраз" не говорив а відіслав мене до доцента кафедри хіміі. Останній сказав: мурашина, молочна, оцтова кислота є продуктами метаболізму тварин та комах. Тому може застосовуватись, тоді як лимонна та щавелева кислоти такими не є. А отже іх застосування є проблематичним.

Вже писав,але повторюсь,пять років обробляю бджіл дим-пушкою і імпортною хімією,винаходити велосипед не буду,а ви вправі обробляти будь чим,чим вважаєте за потрібне,і до редакцї журналу бджоляр,Андрій Дужбяк працює в згаданй академії і давно.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Во якраз з ним і обговорював цю проблему. А дим пушка то якраз те що треба, бо з іі допомогою одержують пари активних компонентів, у тому числі з щавелки - мурашинку!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Маркіян сказав:

Во якраз з ним і обговорював цю проблему. А дим пушка то якраз те що треба, бо з іі допомогою одержують пари активних компонентів, у тому числі з щавелки - мурашинку!!!

Користуюсь  в пушці,тільки двома діючими речовинами,амітраз і тау-флуалінат,чергуючи їх,кислоти,то не моє.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Рус сказав:

Маврик? В каких пропорциях?

Якщо не помиляюсь,5 грам маврика на 100 грам води.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Рус сказав:

Маврик? В каких пропорциях?

3 мл х 100 мл води. Обробка пушкою, 1 мл робочої суміші на сім'ю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ворон сказал:

Якщо не помиляюсь,5 грам маврика на 100 грам води.

 

3 минуты назад, davolodya сказал:

3 мл х 100 мл води. Обробка пушкою, 1 мл робочої суміші на сім'ю

3 или 5 не столь критично?

Я хитрый - дам 4гр на 100мл)))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Ворон сказав:

Якщо не помиляюсь,5 грам маврика на 100 грам води.

105 грам рідини,достатньо для одноразової обробки 50 сімей,я обробляю 4 рази,що червертий день.:hi:

1 хвилину тому, Рус сказав:

 

3 или 5 не столь критично?

Я хитрый - дам 4гр на 100мл)))))

Пішов подивився в інструкцію до варомора,всетаки 5 грам на 100 грам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Ворон сказав:

Пішов подивився в інструкцію до варомора,всетаки 5 грам на 100 грам.

Раніше у всіх інструкціях була доза 3 мл маврика х 100 мл води, і 5 мл тактіка х 100 мл керосину. Це вже зараз щось нове видумують... Завжди давав 3 мл маврика, кліщ осипається точно так само як і від угорського тактіка, то навіщо збільшувати дозу, це ж не вітаміни...

Незнаю, яка інструкція в Ярослава, а виробник пушки - Папп дає і зараз таку ж інструкцію, як і була раніше - 3 мл маврика...

Screenshot_2020-07-30-20-37-01-651_com.android.chrome.thumb.jpg.8393e0d73ec4d3a56acf0b85c815d694.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилин тому, Рус сказав:

 

3 или 5 не столь критично?

Я хитрый - дам 4гр на 100мл)))))

3 мл повністю вистачає, більше непотрібно, це більше на користь не піде, а проблем може доставити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...