Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

12 часов назад, Endriu сказал:

бактерии не могут выжить нигде, кроме пчёл, то не стоит бояться, что модифицированные микробы попадут к каким-то другим животным и плохо повлияют на расклад сил в экосистеме.

Как генетик по образованию, скажу, что это утверждение безответственное. И у бактерий, и у пчел, и у клещей, и у вирусов постоянно происходят мутации, которые могут привести к неконтролируемым и непредсказуемым последствиям и для природы, и для самого человека. Поэтому, разумные ученые во всем мире и выступают против ГМО и других генетических экспериментов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Endriu сказал:

И поскольку бактерии не могут выжить нигде, кроме пчёл, то не стоит бояться, что модифицированные микробы попадут к каким-то другим животным и плохо повлияют на расклад сил в экосистеме.

Только уже имеем проблему с короновирусом в Китае. Чем закончатся эти эксперименты тоже большой вопрос... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Sadovod сказал:

...И у бактерий, и у пчел, и у клещей, и у вирусов постоянно происходят мутации, которые могут привести к неконтролируемым и непредсказуемым последствиям и для природы, и для самого человека. Поэтому, разумные ученые во всем мире и выступают против ГМО и других генетических экспериментов.

Да это действительно так... В США вирус деформированного крыла смутировал. Этот вирус переносит клещ Вароа И все разработки по лекарствам от это вируса сведены к нулю. В США 38% падеж семей в зимовке в том году.  Пчеловодам посоветовали уменьшать популяции клеща. 

Департамент сельского хозяйства США, Служба сельскохозяйственных исследований

Это из доклада...

Обнаружение этих высоких уровней генетического разнообразия указывает на то, что работа по разработке новых методов лечения или вакцины против DWV будет намного сложнее, чем предполагали ученые.

На данный момент лучшее, что пчеловоды могут сделать, чтобы уменьшить количество ущерба от DWV, - это ограничить уровни вируса путем лечения и уменьшения воздействия клещей Varroa, которые распространяют вирус

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

с 7й минуты.новинка в лечении пчел.ожидаем)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, ромео сказав:

 

Бред . Амітразою обробляю постійно, скільки маю пасіку, бджоли добре зимують і весною чудово розвиваються. Спочатку  обробляв Апіваролем, а як пасіка виросла - перейшов на дим-пушку. Полоски вже кілька раз давали збої, а тактік постійно  працює чітко, як кажуть дешево і сердито

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір, прошу поділитися досвідом. Шановні форумчани, порадьте, коли починати веснянну обробку сімей від варроатозу і яким препаратом.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ЮВ. сказал:

коли починати веснянну обробку сімей від варроатозу і яким препаратом.

У Вас стаж 8-15, як ви жили раніше? Я ніколи не обробляв, тільки варив сироп з полином, хвойними голками, червоним перцем, шипшиною ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  Добрий день, так стаж і досвід певний маю. Вчитися, слухати поради, ділитися досвідом, я рахую потрібно все життя (нічого не стоїть на місці). Тільки людина з завищенною самооцінкою може думати,що вона вже все знає (тим більше в бджільництві.) Всі роки обробляв  тільки  восени (після відкачки меду полоски, при відсутності розплоду біпін). Звичайно контролюю осип кліща, ефективність препарату. Літом обробляв тільки рої. Думаю нічого поганого в моєму запитанні немає. При осінньому закормі сироп варю на настоянці полину, звіробою і липи ( збираю сам). Правда ніколи не вважав це як боротьбу з кліщом. Бачите у Вас стаж менший і то Ви вже даєте мені поради як і чим боротися з кліщом. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, ЮВ. сказав:

Добрий вечір, прошу поділитися досвідом. Шановні форумчани, порадьте, коли починати веснянну обробку сімей від варроатозу і яким препаратом.

Дякую.

Якщо осіння обробка була проведена якісно, весною проблем з кліщем нема.  Якщо все ж виникає потреба в весняній обробці, зверніть увагу на органічні кислоти, весною хімію пхати у вулики якось непасує

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.03.2020 в 23:50, ЮВ. сказал:

Добрий вечір, прошу поділитися досвідом. Шановні форумчани, порадьте, коли починати веснянну обробку сімей від варроатозу і яким препаратом.

Дякую.

Червоний гострий перець, до сиропу, якщо будите підкормлювати, 3 грами на літр сиропу.

Кислоти, як їх використовувати було вище. По весні я би для себе використовував мурашину.

Я собі буду, через тиждень, робити з тимолу полоски, як швед робив. В цієї темі я колись викладував, як їх роблять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, ЮВ. сказал:

Правда ніколи не вважав це як боротьбу з кліщом.

Читав, що такий сироп і на кліща згубно діє і як профілактика інших хвороб.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, ss77 сказал:

 Я ніколи не обробляв, тільки варив сироп з полином, хвойними голками, червоним перцем, шипшиною ...

Скажіть, а шипшина для чого у сиропі? Інші інгрідієти мені відомі для чого

Только что, ss77 сказал:

При чому тут кліщ? Ви ж питали про варроатоз! Читав, що такий сироп і на кліща згубно діє.

Яка різниця між варроатозом і кліщем?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.03.2020 в 23:50, ЮВ. сказал:

Добрий вечір, прошу поділитися досвідом. Шановні форумчани, порадьте, коли починати веснянну обробку сімей від варроатозу і яким препаратом.

Дякую.

Весняної обробки ніколи не робив. Небачу в цьому для себе ніякого сенсу. Літом буду обробляти кислотами та давати будівельну рамку. Якщо в кіньці літа було оброблено бджіл відповідно добре :IMHO:, потреби обробляти на весні немає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Yaroslav сказал:

Скажіть, а шипшина для чого у сиропі? Інші інгрідієти мені відомі для чого

Так це ж вітаміни! Часник обов'язково! Ви не даєте бджілок вітаміни?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ss77 сказал:

Так це ж вітаміни! Часник обов'язково! Ви не даєте бджілок вітаміни?

Колись давав до води В12 і коли підгудовую весною сиропом то трохи полину з бруньками сосни. А часник від чого дають?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Yaroslav сказал:

Весняної обробки ніколи не робив. Небачу в цьому для себе ніякого сенсу. Літом буду обробляти кислотами та давати будівельну рамку.

Я ні навесні ні влітку не обробляю. Через раз ставлю навесні смужки. І тільки восени обробляю бипином. Один вулик у мене оточений полином і в ньому на конрольках кліща не було зовсім. Зараз обсаджувати полином інші вулики.

1 минуту назад, Yaroslav сказал:

А часник від чого дають?

Это панацея!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, ss77 сказав:

Так це ж вітаміни! Часник обов'язково! Ви не даєте бджілок вітаміни?

Навіщо? Мед і пилок містять в своєму складі всі необхідні  вітаміни та мікроелементи, і жоден сурогат їх невзмозі замінити

 

8 хвилин тому, ss77 сказав:

Я ні навесні ні влітку не обробляю. Через раз ставлю навесні смужки. І тільки восени обробляю бипином. Один вулик у мене оточений полином і в ньому на конрольках кліща не було зовсім. Зараз обсаджувати полином інші вулики.

Это панацея!

Панацеї від всіх хвороб неіснує. Робіть все вчасно і якісно - і небуде проблем ні з кліщем, ні з хворобами...

Один вулик - непоказник, на одній пасіці завжди є сім'ї більш закліщені, і малозакліщені...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

Навіщо? Мед і пилок містять в своєму складі всі необхідні  вітаміни та мікроелементи, і жоден сурогат їх невзмозі замінити

http://tochok.info/topic/195-препараты-и-методы/

Навіщо такі теми? Чесно кажучи я не користуюся ніякими препаратми крім бипина. А ось, щоб не купувати різні мікстури використовую сироп. Поки політ відмінний. Бджоли ще жодного разу не хворіли, кліщ в нормі. Взимку просто святим духом харчуються (корми майже не займані).

 

15 минут назад, davolodya сказал:

Один вулик - непоказник, на одній пасіці завжди є сім'ї більш закліщені, і малозакліщені...

Ось я і хочу перевірити. Для цього і саджу полин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ss77 сказал:

http://tochok.info/topic/195-препараты-и-методы/

Навіщо такі теми? Чесно кажучи я не користуюся ніякими препаратми крім бипина. А ось, щоб не купувати різні мікстури використовую сироп. Поки політ відмінний. Бджоли ще жодного разу не хворіли, кліщ в нормі. Взимку просто святим духом харчуються (корми майже не займані).

 

Ось я і хочу перевірити. Для цього і саджу полин.

Скільки у Вас вуликів і чи колись кочували?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, ss77 сказав:

http://tochok.info/topic/195-препараты-и-методы/

Навіщо такі теми? Чесно кажучи я не користуюся ніякими препаратми крім бипина. А ось, щоб не купувати різні мікстури використовую сироп. Поки політ відмінний. Бджоли ще жодного разу не хворіли, кліщ в нормі. Взимку просто святим духом харчуються (корми майже не займані).

 

Ось я і хочу перевірити. Для цього і саджу полин.

Всім цим можна бавитися на пасіці в кілька сімей, а коли пасіка велика - тоді тільки вчасна обробка хімією, на забавки просто немає часу, та й результат потрібний гарантований...

Ніколи ніяких сурогатів своїм бджолам недавав і незбираюся цього робити і надалі, бджоли здорові і не кашляють без всяких мікстур

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

Всім цим можна бавитися на пасіці в кілька сімей, а коли пасіка велика - тоді тільки вчасна обробка хімією, на забавки просто немає часу, та й результат потрібний гарантований...

Ніколи ніяких сурогатів своїм бджолам недавав і незбираюся цього робити і надалі, бджоли здорові і не кашляють без всяких мікстур

Я використовую досвід Рєнді Олівера, це а амеріканський профі, 3 000 бджолосімей досить,щоб вважати профі?

Його статті я тут наводив. Так от. Відмова від хімічних обробок, які не потрібні, якщо робити тести на кліща, та будувати графіки в єкселі, як це робить Ренді, дозволяє гарно заощадити гроші ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, briz07 сказав:

Я використовую досвід Рєнді Олівера, це а амеріканський профі, 3 000 бджолосімей досить,щоб вважати профі?

Його статті я тут наводив. Так от. Відмова від хімічних обробок, які не потрібні, якщо робити тести на кліща, та будувати графіки в єкселі, як це робить Ренді, дозволяє гарно заощадити гроші ;)

А власна голова потрібно тільки для носіння кашкета.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, briz07 сказав:

Я використовую досвід Рєнді Олівера, це а амеріканський профі, 3 000 бджолосімей досить,щоб вважати профі?

Його статті я тут наводив. Так от. Відмова від хімічних обробок, які не потрібні, якщо робити тести на кліща, та будувати графіки в єкселі, як це робить Ренді, дозволяє гарно заощадити гроші ;)

Хочете ображайтеся, хочете - ні, але для мене цей Ваш американець неавторитет... У них дещо інші підходи до бджільництва, і величезний колапс бджолиних сімей у них вже норма...

Всі Ваші графіки в один час накриються, коли біля Вас з'явиться по-сусідству сильнозакліщена пасіка, тоді і мова відразу стане інша

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...