Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

45 хвилин тому, Sadovod сказав:

Утеплення треба було зняти, ще у кінці серпня. І матки б заспокоїлись. А так зимові бджоли виснаджуються на розплоді, корм розходується, а кліщ піде у зиму.

Верхнє утепленя незнімаю ніколи,на даний час розплід відсутній,бокове утепленя ставлю 15 лютого,все чудово,вехнє утепленя зимою зберігає тепло,літом недає жарі впливати на мікроклімат гнізд.

IMG_20130904_163905.jpg

Фото-1051(1).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевірив осип кліща після другої обробки біпіном. Складається враження, що кліщ безсмертний, як мафія - 25 днів стояли смужки варофлу, сипалось кліща дуже багато. Після дворазової обробки біпіном осипалось від 2-х до 15 штук. Напевно, що осипався не весь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні обробляв румунським біпіном 7 серпневих відводків і 3 сімї в павільйоні.Робота йде туго,бо обробляю порамочно з росинки.Одночасно забираю рамки маломедні після виходу розплоду.Є випадки,що появляється рамка з пятачками  розплоду то її ставлю в сімю спеціально для цього виділену.Їй додатково дам по 2 полоски, а так в основному по 6-7 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Sunday, October 27, 2019 в 16:34, Петр Павлович сказав:

Перевірив осип кліща після другої обробки біпіном. Складається враження, що кліщ безсмертний, як мафія - 25 днів стояли смужки варофлу, сипалось кліща дуже багато. Після дворазової обробки біпіном осипалось від 2-х до 15 штук. Напевно, що осипався не весь.

Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, дьома сказал:

Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.

 

Це нормальний показник. Цього року тривалий час було тепло і якщо полоски ставилися у першій половині серпня, то у регіонах де велика насиченість бджіл вже в другій половині вересня окремі сім'ї занесли кліщ і він, на мою думку, встиг вивести одне покоління кліща. Тому можуть бути при контролі у пасічників окремі сім'ї і навіть групи, де кліща більше ніж у інших на пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.10.2019 в 02:23, дьома сказал:

Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.

Навіть якщо в зиму піде 50 кліщів в сімї , на зимівлю це ніяк не відібється , головне щоб ви боролося в періуд розмножння кліща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.10.2019 в 19:48, Sadovod сказав:

Утеплення треба було зняти, ще у кінці серпня. І матки б заспокоїлись.

Порада хороша, але потрібно враховувати багато фактів. Цього року золотарник цвів практично цілий вересень відповідно йшов взяток і бджоли працювали, якщо матка заспокоїться в кінці серпня, то на весну буде плачевна ситуація :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, nik75 сказав:

Навіть якщо в зиму піде 50 кліщів в сімї , на зимівлю це ніяк не відібється , головне щоб ви боролося в періуд розмножння кліща.

Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку.  Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном,   весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня  досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, дьома сказал:

Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку.  Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном,   весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня  досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.

Гляньте які  пухнастики , треба тільки правельний шампунь зробити  і кліщу хана.:umora:

22222222222222.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, nik75 сказал:

проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні.

Я б не сказав. Полин дуже допомагає. Перевірено на одному вулику, зараз обсаджую інші. Погано видно, але зліва кліща немає.

IMG_5921.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, ss77 сказал:

Я б не сказав. Полин дуже допомагає. Перевірено на одному вулику, зараз обсаджую інші. Погано видно, але зліва кліща немає.

IMG_5921.JPG

Останнє моє повідомлення  то був не жарт , кліщ сипиця багато від чого головне зробити так щоб він сипався 45 днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, nik75 сказав:

Останнє моє повідомлення  то був не жарт , кліщ сипиця багато від чого головне зробити так щоб він сипався 45 днів.

Якщо немає розплоду,сипатись 45 днів йому нізвідки,тому перший тиждень і фініта.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ворон сказал:

Якщо немає розплоду,сипатись 45 днів йому нізвідки,тому перший тиждень і фініта.

Була одна сильно заклещённая сім'я. Після обробки, на підносі під прілётной два тижні знаходив мертвого кліща. Заглянув у вулик, а там за заставною повно мертвого кліща. Це бджоли потроху виносили трупи. Довелося змітати. Вони б довго ще працювали. Правда 45 діб забагато, але і кліща може більше ніж у моїх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, nik75 сказал:

Гляньте які  пухнастики , треба тільки правельний шампунь зробити  і кліщу хана.:umora:

22222222222222.jpg

Клещи обычно так сидят,  когда пластинки поставлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Сіверянин сказал:

Клещи обычно так сидят,  когда пластинки поставлю.

Обично він так сидить 4 дні , потім неря в розплід.

8 часов назад, Ворон сказал:

Якщо немає розплоду,сипатись 45 днів йому нізвідки,тому перший тиждень і фініта.:hi:

Не уважно читаєте пости вище.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На следующий сезон заказал!!  , щавелька+глицерин+тимол.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Рекомендации ученого. Правда, меня удивляет зачем такая неопределенность в рекомендациях? Общепринято: муравьиная кислота применяется в концентрации 65%, 30 мл на семью в испаритель на 3 суток при температуре +16- +27. За 3 суток вся кислота должна испариться. Через 5 суток повторить. Летки должны быть полностью открыты. И зачем еще бипин и дым-пушка? "Начал за здравие - закончил за упокой". Европа уже давно отказалась от амитраза, а наши горе-ученые все никак не догоняют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.11.2019 в 17:30, SVS 82 сказал:

На следующий сезон заказал!!  , щавелька+глицерин+тимол.

 

Тімол то лишнє , потрібно розуміти сам процес дії припарата , як думаєте нащо там гліцерин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Sadovod сказал:

 

Рекомендации ученого. Правда, меня удивляет зачем такая неопределенность в рекомендациях? Общепринято: муравьиная кислота применяется в концентрации 65%, 30 мл на семью в испаритель на 3 суток при температуре +16- +27. За 3 суток вся кислота должна испариться. Через 5 суток повторить. Летки должны быть полностью открыты. И зачем еще бипин и дым-пушка? "Начал за здравие - закончил за упокой". Европа уже давно отказалась от амитраза, а наши горе-ученые все никак не догоняют.

Так то був учений , А я думаю звідки у того діда застрявшого у 80-х , стільки амбіцій :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, nik75 сказал:

Тімол то лишнє , потрібно розуміти сам процес дії припарата , як думаєте нащо там гліцерин.

Для Пролонгации средства до 30 дней))) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, SVS 82 сказал:

Для Пролонгации средства до 30 дней))) 

Ок . Каким образом он лонгирует.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:umora:ну точный молекулярнохимичекий процесс я не опишу, ну исходя из того что сам глицерин очень гигроскопическое вещество и способное впитывать и удерживать до по моему 40%влаги, таким образом глицерин способствует более медленному высыханию и более долгому соответственно действию щавелевой кислоты, почему и эффективность обработки таким средством падает при повышении температуры и понижении влажности, из секретных источников!!! Хорошо бы перед постановкой таких полосок взбрызгивать из росинки водой, или тимольчик +вода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, SVS 82 сказал:

:umora:ну точный молекулярнохимичекий процесс я не опишу, ну исходя из того что сам глицерин очень гигроскопическое вещество и способное впитывать и удерживать до по моему 40%влаги, таким образом глицерин способствует более медленному высыханию и более долгому соответственно действию щавелевой кислоты, почему и эффективность обработки таким средством падает при повышении температуры и понижении влажности, из секретных источников!!! Хорошо бы перед постановкой таких полосок взбрызгивать из росинки водой, или тимольчик +вода.

Суть процесса в химической реакции щавелевой кислоты и глицерина с образованием эфира, а не в "более медленном высыхании". Не известно, как на эту реакцию повлияет добавление тимола. Тимол опасен для маток. Так, что лучше не играться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...