Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

18 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Варостоп виробляє "Примавет-София" Болгарія і якщо його зберігати при температурі від +15-+30, то на сьогодні мої бджоли перевірили 13 сезон.

Так не 13 років ви його ж зберігали.:wave: Я на місяць цього сезону ставив Варостоп болгарський полосками  зразу ж після останньої качки.Контроль за добу показав , що кліщ трохи попадав. Далі не слідив за його ефективністю. А щойно вийняв полоски і перший раз обробив Тактиком з Росинки. Осип кліща у мене  був, правда , не більше, ніж від полосок. Але зльотів пока не було. Та це нічого не доказує - у мене усі до одної матки з укороченим одним крилом. А Тактиком планую обробити ще раз при відсутності розплоду. Ранні обробки визвані тим, що до пізньої обробки кліщ встигає сильно ослабити сім'ї.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Так не 13 років ви його ж зберігали.:wave: Я на місяць цього сезону ставив Варостоп болгарський . Контроль за добу показав , що кліщ трохи попадав. Далі не слідив за цого ефективність. А щойно вийняв полоски і перший раз обробив Тактиком з Росинки. Осип кліща у мене  був, правда , не більше, ніж від полосок. Але зльотів пока не було. Але це нічого не доказує - у мене усі до одної матки з укороченим одним крилом. А тактиком планую обробити ще раз при відсутності розплоду. Ранні обробки визвані тим, що до пізньої обробки кліщ встигає сильно ослабити сім'ї.:IMHO:

Я обробляю 13 сезонів, одним препаратом, який кожен рік і тут розпосюджую і ставлю собі на пасіці і цифри випуску у нього кожен раз інші.

І не суть в тому, що буде зліт чи ні. Якщо кліщ заніс вірус на пасіку, то його можна знизити, а бджола всерівно злетить, поки не очиститься. Нормальний стан на пасіці стає десь на 2-3 рік, коли перед цим була зашкальна закліщенність.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, соняшник сказал:

А я только хотел снять видео "Что мне не нравится в некоторой карнике":( Ну да ладно, на канал загрузил свежак по теме.  Иван Иванович если посмотрите , не обижайтесь, что упомянул Вас:)

Не только ИИ Но и мне эксклюзив попал ,только что это я не знаю 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Я обробляю 13 сезонів, одним препаратом, який кожен рік і тут розпосюджую і ставлю собі на пасіці і цифри випуску у нього кожен раз інші.

Ставите коли? Зразу ж на місяць після останньої качки? І все ? :ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Так не 13 років ви його ж зберігали.:wave: Я на місяць цього сезону ставив Варостоп болгарський полосками  зразу ж після останньої качки.Контроль за добу показав , що кліщ трохи попадав. Далі не слідив за його ефективністю. А щойно вийняв полоски і перший раз обробив Тактиком з Росинки. Осип кліща у мене  був, правда , не більше, ніж від полосок. Але зльотів пока не було. Та це нічого не доказує - у мене усі до одної матки з укороченим одним крилом. А Тактиком планую обробити ще раз при відсутності розплоду. Ранні обробки визвані тим, що до пізньої обробки кліщ встигає сильно ослабити сім'ї.:IMHO:

Скільки написано тримати по інструкції?

Я на цю дату поставив ще не всім. В суботу доставлю останнім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Ставите коли? Зразу ж на місяць після останньої качки? І все ? :ah::dntknw:

Ні. Ставлю починаючи з кінця серпня і цього року ще поставив не всім. На вихідних поставлю в останні вулики.

А початок серпня це в більшості через безвихідь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Wladimir_K сказав:

Скільки написано тримати по інструкції?

Якраз місяць. Але чи більш нічого не застосовуєте? Обробляєте лише один раз за сезон?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

Якраз місяць. Але чи більш нічого не застосовуєте? Обробляєте лише один раз за сезон?:ah:

Читаємо уважно інструкції 35-42 днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

Вы мне для просмотра предлагаете Ютуб весь пересмотреть.А так ,чего там обижаться,вы же себе решили канал закрыть

 В открытом доступе. По примеру Романовича решил здесь(на форуме) не давать прямых ссылок. Но можно зайти в профиль там есть адрес моего канала:) И по клещу. Был на пасеке просматривал семьи с молодухами.... а мозги работали и анализировали... считаю одной из причин по которой я не наблюдаю высокой заклещенности- бипинил с пчеловодами старой закалки у которых все четко по инструкции по применению препарата. Поливания с бутылок и садового опрыскивателя не прокатывают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Якраз місяць. Але чи більш нічого не застосовуєте? Обробляєте лише один раз за сезон?:ah:

Не застосовую і не бачу в цьому потреби на сьогодні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Мико сказал:

только что это я не знаю 

Это продолжение моего подсчета,  плюс, в конце посмотрим на сколько полоски го...но Ну и изучаем биологию клеща. :) Добавлю если полоски не сработали и в закрытом расплоде размножается клещ, то в любом случае мужские особи (гибнут от голода после оплодотворения сестер самок) будут выпадать на дно, а там мы его....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Wladimir_K сказал:

Я обробляю 13 сезонів, одним препаратом, який кожен рік і тут розпосюджую і ставлю собі на пасіці і цифри випуску у нього кожен раз інші.

І не суть в тому, що буде зліт чи ні. Якщо кліщ заніс вірус на пасіку, то його можна знизити, а бджола всерівно злетить, поки не очиститься. Нормальний стан на пасіці стає десь на 2-3 рік, коли перед цим була зашкальна закліщенність.

Я як згадаю,що я лиш не пхав у ті вулики від кліща (біпіни,щавильки,перець,різні смужки,димпушки)сам травився і бджіл травив.Другий рік з варостоп і прекрасно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сейчас закармливаю пчел и не смотря на то что сироп даю без перерыва  матки все равно начали сеять, получается что, печатного расплода сейчас практически нет но через 4 - 5 дней начнет появляться, ждать до выхода данного расплода стремновато.   Подскажите пожалуйста как лучше обработать пчел  без перерыва от кормления ? есть Тактик есть Маврик есть Бипин Московский есть пушка, полоски и кислоты  покупать уже не буду как вышеупомянутого препарата закуплено на два сезона.

Спасибо :hi:!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Віталій.В сказал:

Сейчас закармливаю пчел и не смотря на то что сироп даю без перерыва  матки все равно начали сеять, получается что, печатного расплода сейчас практически нет но через 4 - 5 дней начнет появляться, ждать до выхода данного расплода стремновато.   Подскажите пожалуйста как лучше обработать пчел  без перерыва от кормления ? есть Тактик есть Маврик есть Бипин Московский есть пушка, полоски и кислоты  покупать уже не буду как вышеупомянутого препарата закуплено на два сезона.

Спасибо :hi:!!!

сильная у вас артилерия препаратов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, Віталій.В сказав:

как лучше обработать пчел  без перерыва от кормления ? есть Тактик есть Маврик есть Бипин Московский есть пушка, полоски и кислоты  покупать уже не буду как вышеупомянутого препарата закуплено на два сезона.

Обробка і закорм одне другому немішають. Обробляю пушкою 4 рази через кожні 3 дні  тактіком і мавриком, від біпіну відмовився

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Укроп сказав:

Та я навіть не сумніваюсь. Але не личить Галичанину не мати в себе карпатських бджіл. Для забавки потрібно щоб було. Можливо що він в неї згодом закохається не менше ніж в карніку?

Розсудіть самі, карніка толерантна бджола може протистояти кліщу, карпатка непогана бджола, але я вже застарий гасати за нею по яблунях, коли ті не цвітуть, а Ви любіть її, лілейте, її трутні залишуть знак. Я ж цьогоріч повністью позбавився карпатки, все крапка, не влаштовує мене назва від бджоли, не існує карпатка, є бадяжка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

Ви любіть її, лілейте, її трутні залишуть знак.

У мене є матки карніки облітані на ізольованому облітнику на трутні Подолянки. Цікаво на них буде дивитись в наступному році

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Укроп сказав:

У мене є матки карніки облітані на ізольованому облітнику на трутні Подолянки. Цікаво на них буде дивитись в наступному році

ага, дивитись:umora:

у мене своя лінія карніки зветься Маланки, виведена в селі Малі Ланки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

ага, дивитись:umora:

Ну виведу від них не більше ніж по 5-6 маток, щоб бачити дочок. У мене матеріалу карніки скільки, що Ви навіть не уявляєте. Тому прививатись для людей у мене є з чого

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Укроп сказав:

Ну виведу від них не більше ніж по 5-6 маток, щоб бачити дочок. У мене матеріалу карніки скільки, що Ви навіть не уявляєте. Тому прививатись для людей у мене є з чого

я маланок Вам відішлю, спробуєте, одразу всю бджолу на них поміняєте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

я маланок Вам відішлю, спробуєте, одразу всю бджолу на них поміняєте

А що то таке є Маланка? розшифруйте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

А що то таке є Маланка? розшифруйте

Цитата

у мене своя лінія карніки зветься Маланки, виведена в селі Малі Ланки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Укроп сказав:

А що то таке є Маланка? розшифруйте

у мене своя лінія карніки зветься Маланки, виведена в селі Малі Ланки. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вийшов з творчої відпустки "ИИ"  і почав писати, багатьох його дописи спонукали до дискусії.Така  думка, що  пишете швидче ніж я вспіваю читати.

Спогади минулого.1980 рік.(приблизно) мій дід, Божко Григорій Іванович прознав від колег про пошерсть(правильно інвазію) на бджіл- кліщі, тоді вони звались "Варроа Якобсон". У вет лікаря розжився Фенотіазіном, у колеги  насадкою на димарь і сіткою з полителеном під рамки. Я в той час був підлітком(середні класи) , закінчувались канікули і я був споглядачем  лікування. Старші колеги знають- на вугілля димаря висипалась ложка поршку подібного до цементу марки 800 і  димарем клуби лікувального диму в льоток. Ввечері. Слідуючого дня виймалась сітка з промащеним полиет. Такої кількості кліщів на поверхні я більше не бачив ніколи. Всі 7 сімей вижили  і наступного року носили мед, як завжди. Е над чим задуматись. Перша думка(на поверхні) . Бджоли як і ми, люди стали з того часу слабшими, менш стійкими дор хвороб, негараздів життя.Друга думка ще не прийщла ,не зформувалась.В сучасному пасічникуванні рідко бачу кліща на бджолах, того пізднього літа їх бачив по декілька на одній.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Wladimir_K сказав:

Не застосовую і не бачу в цьому потреби на сьогодні.

А як ви це можете стверджувати, коли не контролюєте осипу кліща?

16 годин тому, Wladimir_K сказав:

 

І не маю часу бігати "з бубном" і кожен раз казати "працю чи сиплеться".

:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...