Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

27 минут назад, Пахомич сказал:

Я наголосив

кліща мало, 

А как узнать , мало его или много 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Мико сказал:

А как узнать , мало его или много 

 

Способ определения степени заклещенности семей есть давно, только никто с ним голову морочить не хочет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, shersand сказал:

Способ определения степени заклещенности семей есть давно, только никто с ним голову морочить не хочет.

Скажімо Ви здасте підмор і там кліща весною не буде і це нічого не дасть. Весною бджола піде пограбує трохи десь вулик у сусідній пасіці, трутні переберуться в місце де їм краще, до Вас на пасіку, а далі на квітах обміняються і вже в травні у Вас повний комплект. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Скажімо Ви здасте підмор і там кліща весною не буде і це нічого не дасть. Весною бджола піде пограбує трохи десь вулик у сусідній пасіці, трутні переберуться в місце де їм краще, до Вас на пасіку, а далі на квітах обміняються і вже в травні у Вас повний комплект. 

Я про это:

Цитата

 Наиболее точные результаты дают методы, при которых пчелы в исследуемых пробах погибают. ===Ниже привожу фрагмент (отредактированной) моей статьи в ж. Укра1нський пас1чник", №12, 2002, в котором изложен, на мой взгляд, наиболее точный метод определения заклещенности семей в безрасплодный период. Всем кто предложит проверенный и более надежный буду только признателен. Определение степени заклещенности пчелиных семей перед зимовкой есть очень важным для пчеловода, так как только на основании этого можно оределить наиболее целесообразные сроки проведения противоварроатозных меропиятий на пасеке в следующем году и методы борьбы. К сожалению большинство пчеловодов не проводят диагностику заклещенности пчелосемей перед зимовкой и не владеют информацией как наиболее точно ее провести. Считаю, чо наиболее близкую к истинноой заклещеванности можно получить при исследовании проб пчел не менее, чем от 10% семей пасеки, а если пасека маленькая, то и всех. ===Проба пчел отбирается в стеклянную банку объемом 0,25-0,5 л. Еее подносят к вертикально расположенному соту и осторожными движениями банкой по соту снизу вверх набирают приблизительно 10-20 пчел, наблюдая чтобы не попала матка, и так с каждой рамки, потому что клещ неравномерно распределяется по рамках гнезда семьи. Банку с пчелами закрываем крышкой или пленкой с отверствиями, чтобы пчелы могли дышать. Следовательно, если в семье 10 рамок пчел, то в прбе будетприблизительно 100-200 пчел. ===Затем в небольшую эмалированную миску или кастрюльку наливаем приблизитеотно 0,3 л холодной воды и ставим на огонь. Пчел стряхиваем на дно банки, быстро переворачиваем и опускаем в воду, делая банкой в ней круговые движения, чобы смочить пчел. затем банку вынимаем. Вода постепенно подогревается и паразты-клещи отделяются от от хозяина-пчел, выпадая на дно. Если пчел залить кипятком, то клещи, находящиеся под стернитами и тергитами фиксируются на пчелах, а поэтому нельзя будет получить истинный результат. Когда вода с пчелами закипит содержимое выливаем в белую тарелку, шумовкой вылавливаем и подсчитываем пчел. После этого на дне тарелки подсчитываем количество клещй. Умножив количество клещей на 100 и разделив на количество исследоованных пчел получим процент заклещенности семьи. Будет так делать, то от клеща и вирозов пчел убережете. Нам это удается за весь варроатозный период. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Wladimir_K сказал:

Скажімо Ви здасте підмор і там кліща весною не буде і це нічого не дасть.

Все літо коли працюю біля бджіл під рукою завжди пасічна вилка, за кожним оглядом вилкою в різних сім'ях  дьоргаю трутовий розплод та роздивляюсь під лупу для перевірки на кліща, але за все літо знайшов двох кліщів... не розумію дьоргання  трутового розплоду ні якого толку не дає ?, чі це в мене рік такий ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажімо Ви здасте підмор і там кліща весною не буде і це нічого не дасть. Весною бджола піде пограбує трохи десь вулик у сусідній пасіці, трутні переберуться в місце де їм краще, до Вас на пасіку, а далі на квітах обміняються і вже в травні у Вас повний комплект. 
Це виходить якщо в травні повний комплект значить весняний обробіток марна трата часу і засобів.
Паясню чому, з того що ви вище описали звідки кліщ перебирається потрібно обробіток проводити і в травні, а це неможливо тому що в травні а то із кінця квітня стоять магазини і бджоли носять ріпак , про мед з садів а в декого і з,, верби,, можна взагалі забувати. Мені совість недозволяє травити мед ядом .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Віталій.В сказал:

Все літо коли працюю біля бджіл під рукою завжди пасічна вилка, за кожним оглядом вилкою в різних сім'ях  дьоргаю трутовий розплод та роздивляюсь під лупу для перевірки на кліща, але за все літо знайшов двох кліщів... не розумію дьоргання  трутового розплоду ні якого толку не дає ?, чі це в мене рік такий ???

Чому? Якщо його багато то його видно у розплоді чи на молодій бджолі, які тільки лупиться. А ці танці з бубном і навіть фантастичні картини осипу для мені нічого не значать, мене більше цікавить скільки лишиться після цих картин осипу.

 У мене цього року кліща взагалі мало, єдине бачив, як злетівша сім'я десь з сусідніх пасік залетіла у 2 вулики, на одному з точків і при тому, що бджоли поділилися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, shersand сказал:

Способ определения степени заклещенности семей есть давно, только никто с ним голову морочить не хочет.

Я морочил и даже видос снял 

Вот только степень поражения у всех семей разная и ориентироваться по одной пробе ошибочно 

А делать пробы с каждой семьи те ещё танцы с бубном 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, shersand сказал:

Я про это:

Да кто его знает, сварил около 600 - 700 пчел  а выпало 4-ри клеща ? не верю я этим показателям как с весны ни чем не обрабатывал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, uam_63 сказал:

Це виходить якщо в травні повний комплект значить весняний обробіток марна трата часу і засобів.
Паясню чому, з того що ви вище описали звідки кліщ перебирається потрібно обробіток проводити і в травні, а це неможливо тому що в травні а то із кінця квітня стоять магазини і бджоли носять ріпак , про мед з садів а в декого і з,, верби,, можна взагалі забувати. Мені совість недозволяє травити мед ядом .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Суть весняного обробітки при таких розкладах відтягнути цей момент. Комплект буде, але пізніше і вистачить протриматися до наступного обробітку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

Да кто его знает, сварил около 600 - 700 пчел  а выпало 4-ри клеща ? не верю я этим показателям как с весны ни чем не обрабатывал.

Чому? Тут нічого надзвичайного, на пасіці може бути різна закліщенність у різних сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

с весны ни чем не обрабатывал.

Уже три сезона весной не обрабатываю, пока без приключений. Ситуация с клещом в пределах нормы. Пришел к выводу, что все зависит от качества препаратов, а тут никто гарантии не дает, всегда можно нарваться на некачественный продукт. Остается надеяться на проверенных годами производителей ветпрепаратов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Віталій.В сказал:

Все літо коли працюю біля бджіл під рукою завжди пасічна вилка, за кожним оглядом вилкою в різних сім'ях  дьоргаю трутовий розплод та роздивляюсь під лупу для перевірки на кліща, але за все літо знайшов двох кліщів... не розумію дьоргання  трутового розплоду ні якого толку не дає ?, чі це в мене рік такий ???

Есть видос на канале где я последний расплод пчелиный вырезал и вытрушивал на белую бумагу 

Клеща не было ни одного с 400 личинок 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

Клеща не было ни одного с 400 личинок 

А после обработки какая была картина?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суть весняного обробітки при таких розкладах відтягнути цей момент. Комплект буде, але пізніше і вистачить протриматися до наступного обробітку 
Я щось не можу зрозуміти яким чином ми можем відтягнути і не попасти яд в мед . Я можливо помиляюсь поправте, але полоски потрібно забрати за 20 днів до медозбору тобто 10 квітня їх вже потрібно прибрати. А ефективність їх роботи в березні ніяка і температурний режим не дозволяє їх перевозити .
Це чисто моя думка в слух кожен робить як хоче.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, uam_63 сказал:

Я щось не можу зрозуміти яким чином ми можем відтягнути і не попасти яд в мед . Я можливо помиляюсь поправте, але полоски потрібно забрати за 20 днів до медозбору тобто 10 квітня їх вже потрібно прибрати. А ефективність їх роботи в березні ніяка і температурний режим не дозволяє їх перевозити .
Це чисто моя думка в слух кожен робить як хоче.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

На рахунок за 20 днів, де це написано. Написано не застосовувати під час медозбору. У нас ще на початку травня у вуликах пусто зазвичай.

У мене є знайомі, які обробляють після акації, а потім вже осінню. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок за 20 днів, де це написано. Написано не застосовувати під час медозбору. У нас ще на початку травня у вуликах пусто зазвичай.

У мене є знайомі, які обробляють після акації, а потім вже осінню. 

На рахунок 20 днів можу помилятись на форумі ця інформація проскакувала можливо це період розпаду амітразу

може хто підкаже . Але це дуже тонка розпливчаста межа описана в інструції тобто сьогодні полоски стоять завтра медозбір раз вийняв і все яд випарувався а як же період розпаду .

 

І ще мисля прийшла виходить органічне бджільництво це тільки на папері тому що ніякі кислоти не знімуть кліща і від просто зжере пасіку за 1 сезон.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, uam_63 сказал:

На рахунок 20 днів можу помилятись на форумі ця інформація проскакувала можливо це період розпаду амітразу
може хто підкаже . Але це дуже тонка розпливчаста межа описана в інструції тобто сьогодні полоски стоять завтра медозбір раз вийняв і все яд випарувався а як же період розпаду .


Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Амітраз взагалі не можна весною застосовувати.

А на рахунок полосок їх дія тих, що на основі флуметрину і флувалінату це солі. Заберете з вулика джерело і через декілька днів не знайти. Флувалінат має трохи велику концентрації 80, а флументрин 3.6 і його взагалі лабораторії не мають можливості при такій мізернвц концетрації виявити навіть у воску 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, uam_63 сказал:

ще мисля прийшла виходить органічне бджільництво це тільки на папері тому що ніякі кислоти не знімуть кліща і від просто зжере пасіку за 1 сезон.

Мы ждем прорыва с VSH хотя будет  он или нет посмотрим. Как не крути клеща раньше не было может и пропадет 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При визначенні закліщенності способом описаним в цитаті(думаю цитуемий спосіб запропонован В.А.Гайдаром) я дещо спростив і прискорив.Вирішив-достатньо примити в автомобильній рідині для омивача скла або саморобній алкогольно-миючий рідині.Підтвержую-на точку що простояв з місяць закліщеність була різна по сім. в широких межах, від 20% до 1%.Вважаю варто здолати магнітне притягування ліжка і "зомбі ящика" і зробити хочя б з  10% промивок.Незнаю як це вплине на стан закліщенності на пасіці і кількість грошей в сімейному бюджеті але приводів для самоповаги збільшиться.Ти зробив те, що мав зробити.

Минулої осені язробив чимало промивок які дали мені підстави вважати, що кліщів з бджіл я зняв. Якеж було мое здивування  коли навесні я побачив кліщів на щільниках, молодих бджолах,трутовому розплоді. Створювані відводки отримували смужки."Старі " сім.  так і прожили до кінця соняшникового взятку(влітку був невеличкий принос нектару і я мріяв його відібрати, ставити смушки було якось "неавжеж"), так і не помітив якогось пригнічуючого впливу кліщів, на віроз(чи що воно за захворювання) захворіло штук 4-5 сім. Використовував і нині його вставляю в льотки-"Варофлу", минулого року він нам діставсь (без картонного пакування) по надзвичайно нізькій ціні, тому не тремтять руки коли вставляю трохи перебільшену кількість. Про результат, проміжний, дізнаюсь найближчим часом як тільки зроблю промивку.Яйця і розплід всіх стадій в сім. ще присутній , трутів , здаеться, вже немае.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, shersand сказал:

А после обработки какая была картина?

Контрольный в октябре ,единичные клещи 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Мико сказал:

Контрольный в октябре ,единичные клещи 

То есть, можно предположить, что вскрытие трутового расплода в этом сезоне уже имело бы другие результаты. В августе при откачке у меня кое где в магазинах печатный трутень попадался, то после вскрытия расплода клещ встречался, не критично, но десятка два наковырял.

Так страстей начитаешься, и самого сомнения разбирают - все ли там в порядке? :hmm:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, shersand сказал:

То есть, можно предположить, что вскрытие трутового расплода в этом сезоне уже имело бы другие результаты. В августе при откачке у меня кое где в магазинах печатный трутень попадался, то после вскрытия расплода клещ встречался, не критично, но десятка два наковырял.

Так страстей начитаешься, и самого сомнения разбирают - все ли там в порядке? :hmm:  

Я б на це звертав уваги, якщо повернутися десь на років 3-4 назад у нас на форумі була аналогічні б розповіді. Якщо кліща у розплоду немає літом, то в окремих випадках його додатуть сім'ї, які злітають з сусідніх пасік саме в цю пору, але це тоді коли є такі пасіки поблизу.

Сім'ї, які злетіли нікуди не діваються, залітають на інші пасіки і об'єднуються з іншими сім'ями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Мико сказал:

А как узнать , мало его или много 

 

А тут виривання з тексту і по простому шулерство.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, shersand сказал:

Способ определения степени заклещенности семей есть давно, только никто с ним голову морочить не хочет.

Діло не в методиці визначенні закліщеності  . Просте запитання , а чи може кліщ  вижити і розмножуватись на неповноціні личинці бдджоли (трутня) ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...