Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Petrovych61

Методы борьбы с клещём Варроа

5,382 posts in this topic

29 минут назад, Лозко Василий сказал:

Аналогічна картина  і в мене . Сьогодні провірив 5 сімей -- в одній 3 , ще в одній -2, в інших не виявив.

Закрався сумнів , але картаю себе за те що не зробив попередньо діагностику .Полоски в мене  партія 200319 з терміном до  032021.

Весною продавались  пакети і обробляв пасіку лавандовим маслом на спирту . Після полосок  продіагностую і продимлю.

Цю партію мені те ж фактично не виділили лише 5 ящиків. Концентрація 3.77.

12 часов назад, nik75 сказал:

Я провів такий експеремент , налив в кульок препарат , випустив усе повітря , плотно завязав і поклав на вулиці в холодок , з часом получився надутий пузирь.

Слабо. Першокурсник тобі скаже що спирти з кислотами реагують тільки при нагріванні.

11 часов назад, davolodya сказал:

Сьогодні невстиг провірити, провірю пушкою тактіком за 1-2 дні, і, якщо від  тактіка буде нормальний осип, повикидаю полоски з вуликів, небуду їх тримати до кінця терміну обробки

А можливо кліщ на сьодні в печатному розплоді? А так як відхід льотноі значний то і кліща на бджолах поменшало? 

11 часов назад, BVL_Studio сказал:

Я вчера поставил мелисовские пластины а сегодня офигел... 

IMG_20190829_215650.jpg

Такого у меня ещё не было

Катастрофа! Цікаво як далі буде з цією сім'єю?

12 години тому, BVL_Studio сказав:

IMG_20190829_215650.jpg

Такого у меня ещё не было

*мелисовские* це нам про щось говорить, бажано повнішу інформацію:hi:

1 час назад, Маркіян сказал:

Слабо. Першокурсник тобі скаже що спирти з кислотами реагують тільки при нагріванні.

Не зрозумів , ви хочете сказати що я кажу не правду.:blink:

12 часов назад, BVL_Studio сказал:

Поділіця будьласка з нами що за пластини і як робили, якщо не тяжко з подробицями :hi:.

Про мелісові  пластин навіть" гугєл" не чув...

10 минут назад, Віталій.В сказал:

Поділіця будьласка з нами що за пластини і як робили, якщо не тяжко з подробицями :hi:.

Про мелісові  пластин навіть" гугєл" не чув...

Чого не чув? https://melisa93.com.ua/vetpreparat/flukontakt

В 27.08.2019 в 19:40, Wladimir_K сказав:

Завтра у дистриб'ютора про цю партію запитаю, чи була вона у продажу, у мене були 031118, 041118, і далі 170219.

А можете інформацію від дестрибютора повідомити про партію 051118 :hi:, бо купив такуж  :dntknw:

9 хвилин тому, orest_73 сказав:

А можете інформацію від дестрибютора повідомити про партію 051118 :hi:, бо купив такуж  :dntknw:

А у Вас полоски працюють? Бо у мене та ж партія , ефекту нема

1 час назад, orest_73 сказал:

Дистриб'ютор підтвердив, що була така серія у них. 

Думаю, що її хтось повністю викупили на мережу магазинів по Україні, це моя думка, а далі як справа було весною включився ефект зберігання.

В кожній серії 10 тис. упаковок 

1 час назад, Маркіян сказал:

А можливо кліщ на сьодні в печатному розплоді? А так як відхід льотноі значний то і кліща на бджолах поменшало? 

Катастрофа! Цікаво як далі буде з цією сім'єю?

Це соріш рекламниий  хід . БРАТИ ПАСІЧНИКИ !!!!!! Не бутьте  окунцями і не кидайтесь на червону нитку  з гачком.  

1 година тому, davolodya сказав:

А у Вас полоски працюють? Бо у мене та ж партія , ефекту нема

п. Володимир кажу чесно, полінився я контролькм класти :ah:, минулого і по заминулого вони працювали добре, бо провіряв і Апіваролем польським і щавельеою польською. 

13 минут назад, orest_73 сказал:

п. Володимир кажу чесно, полінився я контролькм класти :ah:, минулого і по заминулого вони працювали добре, бо провіряв і Апіваролем польським і щавельеою польською. 

Я обробляю 12 років і не проводжу контроль.

1 час назад, Пахомич сказал:

Це соріш рекламниий  хід . БРАТИ ПАСІЧНИКИ !!!!!! Не бутьте  окунцями і не кидайтесь на червону нитку  з гачком.  

Я ничего не рекламируют по этому и не давал конкретное название пластин а просто констатировал для себя что весной есть или нет осыпи обрабатывать нужно так как нахватаются клеща с соседней пасеки... А тут провел эксперимент и поделился результатом... 

31 хвилину тому, Wladimir_K сказав:

Я обробляю 12 років і не проводжу контроль.

А я роблю постійно, не на всіх, звичайно, а 5-10 контрольок ставлю кожен рік... Як думаєте, добре це чи зле? Зараз вчасно помітив, що полоски недієві, а якби контролю неробив і понадіявся, що препарат спрацює?

Ці тези вже не раз писав. Діючі речовини в принципі давно вже не мінялися в препаратах, якщо вони не боролися ефективно в достатній мірі з кліщем, то вже синтезували, щось нове.

Ключовою відмінність українських препаратів скажімо на тими ж німецькими чи болгарськими є відсутність кінцевого фактично  контролю якості, але ціна у них в рази менша.

Зазвичай при правильному зберіганні у тих же болгар чи німців відповідь дії на кліща однозначна + ефективно діють. На рахунок українського виробницва можуть бути 3 сценарію: все добре, діють на бджолу, або не діють толком взагалі, зазвичай співвідношення у кожного українського виробника трохи різне і залежить від "повезе не повезе, чого сильно не люблю".

Тому купуючи кожен повинен детально прораховувати всі ризики і зважувати всі за і проти.

Я б ніколи не купував би препарат, який немає в Україні офіційної реєстрації і виробник не надає хоча б якогось сертифікату якості на нього і не розумів би умови його зберігання.

8 минут назад, davolodya сказал:

А я роблю постійно, не на всіх, звичайно, а 5-10 контрольок ставлю кожен рік... Як думаєте, добре це чи зле? Зараз вчасно помітив, що полоски недієві, а якби контролю неробив і понадіявся, що препарат спрацює?

Написав відповідь в попередньому коментарі. У мене є розуміння всього шляху від виробника до вулика і розуміння умов зберігання і температурного режиму.

На цю дату, я ще не оборобляв і не поспішаю, так як кліща фактично (бачив лише один раз) не зустрічав, а температурний режим +30 мені не подобається. Стараюсь уникати близькості до інших пасік і перевів 60% від всіх пасік десь в районі на Варостоп, частину на Варофлу цей рік.

В 28.08.2019 в 13:29, Мико сказал:

На этот сезон изготовили сублиматор щавелевой  кислоты 

с температурным контролем сублимации 

Вот фермерский сварщик пришпандёрил бурой трубку 

Не понравилось , что раньше трубка имела изгиб 

Плохо прочищать было 

Теперь всё хорошо , прогрел газовой горелкой трубку конденсированная щавелька вылетает бегом 

001 (640x480).jpg

3 часа назад, mixaskm сказал:

От лапоть :ah: ,  так це виробник Меліса ...

А я телепень,  господи прости, подумав що пластини на основі  якогось мелісового масла, сорі :ah: заробився... 

3 часа назад, Мико сказал:

Вот фермерский сварщик пришпандёрил бурой трубку 

Не понравилось , что раньше трубка имела изгиб 

Плохо прочищать было 

Теперь всё хорошо , прогрел газовой горелкой трубку конденсированная щавелька вылетает бегом 

001 (640x480).jpg

Романовч , так це те що Толя зробив для субліматора?

Edited by Лозко Василий
ошибка

3 часа назад, Лозко Василий сказал:

Романовч , так це те що Толя зробив для субліматора?

Да .Только трубка была развальцована а я обварил бурой

1 час назад, Мико сказал:

Да .Только трубка была развальцована а я обварил бурой

Я извиняюсь, но как можно обварить бурой? Это же флюс, а не припой. Или я чего-то непонимаю. :hmm: 

В 29.08.2019 в 21:54, davolodya сказав:

Сьогодні невстиг провірити, провірю пушкою тактіком за 1-2 дні, і, якщо від  тактіка буде нормальний осип, повикидаю полоски з вуликів, небуду їх тримати до кінця терміну обробки

Перевірив... Перед провіркою ще раз подивився осип від Варостопу-  пластини вже 5 днів у вуликах, за цей час ЖОДНОГО! кліща більше невпало!  ( Всього впало 3 кліщі в перший день і по одному на другий, і це все)

В ті ж сім'ї, де стоять пластини, поставив нові контрольки і обробив тактіком через пушку. Так, як надворі вже глуха ніч, провірив осип лиш в одній сім'ї, за 20 хвилин після обробки в ній  вже  впало 4 кліща, з чого роблю висновок, що пластини НЕ ДІЮТЬ. Решту більш детально перегляну вже завтра вдень,  і поїду повикидаю  неробочі полоски   з вуликів, нема їм там що робити

IMG_20190830_210437_resized(1).thumb.jpg.cd229cee27b2e01816151c6350a2f62a.jpg

22 минуты назад, shersand сказал:

Я извиняюсь, но как можно обварить бурой? Это же флюс, а не припой. Или я чего-то непонимаю. :hmm: 

Я так понял что паялось ЛОКом или просто латунью с применением буры как флюса. Ну не все-же здесь технари.:dntknw:

18 годин тому, orest_73 сказав:

Можливо у вас і насправді майже нема кліща,  тому що добросовісно обробляєте сім'ї.