Jump to content
Petrovych61

Методы борьбы с клещём Варроа

4,330 posts in this topic

4 хвилини тому, briz07 сказав:

Так для информации, Ренди - доктор биологии и ему тоже пришлось учить Эксель и работу с ним чтобы сделать эту матмодель. 

Я тоже самое проходил на своей шкуре ;), тоже учил Эксель и моделирование.

Зачем это нужно Ренди? Так он и 2 его сына держат пасеку до 3 000 семей. Если бы можно было обойтись без этих новых знаний, Ренди бы не изучал моделирование.

С прошлого года Ренди занялся только исследованиями, надеюсь это позволит ему продвинуться в своих исследованиях, ну а нам даст новые методы борьбы с клещём.

Так,так,дерзайте,в вас ще все попереду,особливо приколи,їх так люблять бджоли,я пасічник практик,ане теоретик.:umora::hi:

Edited by Ворон

Можливо хтось ставив смужки Варофлу. Які результати маєте, поділіться інформацією.

8 минут назад, SashaSM сказал:

Можливо хтось ставив смужки Варофлу. Які результати маєте, поділіться інформацією.

Я ставил в прошлом году после откачки мёда в Августе,на контрольных листах клеща было много,препарат работает.

4 часа назад, Сергей Днепр сказал:

Я ставил в прошлом году после откачки мёда в Августе,на контрольных листах клеща было много,препарат работает.

В нас результат нульовий, не сипеться. 

На весну этого года для себя и товарищей купили флувалидез у товарища клещ сыпался у себя я не обнаружил.

1 час назад, SashaSM сказал:

В нас результат нульовий, не сипеться. 

Щоб бути впевненим в ефективності потрібно бути впевненим, що у Вас є кліщ на пасіці. Особисто я ніколи весною не обобляю, так як впевнений в своєму обробітку осінню.  І ще обробіток доцільно проводити весною, якщо знаєте, що по сусідству є сильно закліщенні пасіки або погано обробили осінню.

По тій партії, що тут продавав питань не виникало, знайомі навіть не очікували такої ефективності за такі кошти. Превіряли сім'ях, які  були куплені у пасічника, який крім біпіну нічим більше обробляв і у них гарантовано був кліщ, випало вже достатньо. У мене до таких речей більш ніж консервативний підхід. Поки мені подобається продукція ПРАТ "Реагент", єдине ще хочеться від них незалежного контролю якості, але у Україні мені невідомі такі лабораторії. Вони не проти такого контролю.

Перевіряв ефективність у декількох пасічників, єдине перевіряли там, де гарантовано був кліщ. Буде тест і на 21-22 день, який мене найбільш цікавить.

а

13 минут назад, F.A.V. сказал:

На весну этого года для себя и товарищей купили флувалидез у товарища клещ сыпался у себя я не обнаружил.

Я б не купував би даний препарат, якщо мед плануєте здавати оптом. Більш всього на антибіотик від аналізи не пройде. Рекомендую міняти суш.

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Щоб бути впевненим в ефективності потрібно бути впевненим, що у Вас є кліщ на пасіці. Особисто я ніколи весною не обобляю, так як впевнений в своєму обробітку осінню.  І ще обробіток доцільно проводити весною, якщо знаєте, що по сусідству є сильно закліщенні пасіки або погано обробили осінню.

Будем пробувати інший препарат для контролю. 

26 минут назад, SashaSM сказал:

Будем пробувати інший препарат для контролю. 

Я б здав би аналіз в лабораторію з усіх сімей і визначив би чи потрібна то й обробіток взагалі. І ще не поспішав би з висновками, якщо низька закліщеність, то буває 2-5 випадає на 21 день.

У мене є декілька знайомих, які так роблять, 0%  у всіх фактично ніколи не буває.

З останніх результатів в одного знайомого знайшли в одній сім'ї 0.2%  з 30, він весною не планує нічим обробляти.

9 часов назад, SashaSM сказал:

Працює дуже добре, поки що йому аналогів не бачу.

В нас на семiнарi був представник Мелiси , рекламував  Флуконтакт, говорив, що аналог Варостопу.

Хтось користувався ?

1 минуту назад, Сергей 2014 сказал:

В нас на семiнарi був представник Мелiси , рекламував  Флуконтакт, говорив, що аналог Варостопу.

Хтось користувався ?

Я поставил весной Флуконтакт в 5 семей и подложил контрольки  через день посмотрел в одной семье упал один клещь в других по 0 , правда осенью хорошо обрабатывал варостопом и варофлу . И что ещё заметил запах у полосок керосина. Нужно наблюдать

25 минут назад, Сергей 2014 сказал:

Хтось користувався ?

У мене запитання Меліса є виробник ветеринарних препаратів? У них є виробництво?

12 минут назад, Wladimir_K сказал:

У мене запитання Меліса є виробник ветеринарних препаратів? У них є виробництво?

Казав що е виробник , беруть якiснi препарати i виготовляють. Були зауваження по пластиковим зацепам, але виправили.

13 часов назад, Сергей 2014 сказал:

Казав що е виробник , беруть якiснi препарати i виготовляють. Були зауваження по пластиковим зацепам, але виправили.

На скільки знаю для виробництва ветеринарних потрібні відповідні умови, сретрифікації, реєстрації, дозвільні документи. На скільки мені відомо Меліса їх немає. Дана фірма може виробляти на потужностях інших виробників, а продавати під своєю маркою, це ще можу зрозуміти.  

http://spasu.org/perelik-preparativ-dlja-bdzhilnictva-zarestrovanih-v-ukrajini-stanom-na-07122018-r

Згідно переліку, що є за посиланням виробник ФО-П Лемішев. Тако ж даний виробник виробляє ще такий препарат, як Варолом.

В ютубе видел как пасечник ставил полоски из обыкновенного хрена. Утверждал, что эффективно. Никто не пробовал?

В 26.03.2019 в 08:09, Sadovod сказав:

Ще рано. Треба, щоб трохи тронулися рости. На початку травня.

В 26.03.2019 в 08:16, Ворон сказав:

Я заю коли збирати лікарську сировину,в самий раз,центальні бруньки вже почали ріст,на фото видно,в травні бруньок вже небуде,будуть молоді пагони,тому ви неправі.:hi:обіцяю зняти "бруньки" в травні,нагадайте,кожен день в лісі.

P_20190324_163337_1_p-800x450.jpg

Сьогодні їдучи дивитись на стадію розвитку ріпаку,згадав що обіцяв зробити фото сосни на початку травня,Садовод,спеціально для вас,хто з нас правий.:hi:

P_20190428_124120_1_p-800x450.jpg

P_20190428_124147_1_p-800x450.jpg

P_20190428_124202_1_p-800x450.jpg

Edited by Ворон

5 часов назад, Ворон сказал:

Садовод,спеціально для вас,хто з нас правий.:hi:

У нас такого ще немає. Тому я і казав, що у нашій зоні (Київ) ріст починається у травні.

1 година тому, Sadovod сказав:

У нас такого ще немає. Тому я і казав, що у нашій зоні (Київ) ріст починається у травні.

Невірю,колеги пишуть що почав цвісти ріпак,ів вас ів нас.

В 16.04.2019 в 09:30, Wladimir_K сказал:

http://spasu.org/perelik-preparativ-dlja-bdzhilnictva-zarestrovanih-v-ukrajini-stanom-na-07122018-r

Згідно переліку, що є за посиланням виробник ФО-П Лемішев. Тако ж даний виробник виробляє ще такий препарат, як Варолом.

цей варолом в минулому році був нулячий..чуть пасіку не загубив, а от в позаминулому нормально так кліща зняв

Добрый день! Сегодня вскрыл несколько рамок с трутневым расплодом и обнаружил довольно много клеща ,ходя осенью обрабатывал варостопом+ тактик ,контроль показал минимум клеща,чем сейчас лутчше обработать, заранее спасибо за советы :hi:?

3 часа назад, станислав83 сказал:

Добрый день! Сегодня вскрыл несколько рамок с трутневым расплодом и обнаружил довольно много клеща ,ходя осенью обрабатывал варостопом+ тактик ,контроль показал минимум клеща,чем сейчас лутчше обработать, заранее спасибо за советы :hi:?

Акарицидными препаратами обрабатывать нежелательно, т.к. сейчас идет медосбор. Самый лучший способ - поставить строительную рамку и после запечатывания трутового расплода эту рамку удалить из семьи и утилизировать - большая часть клеща будет сидеть в расплоде трутня.

В 31.05.2019 в 14:03, станислав83 сказал:

В период медосбора и закрытого расплода эффективна только муравьиная кислота.

Edited by Sadovod

Спасибо за советы ,кто может поделитесь технологией использования муравьиной кислоты в данный период?

13 часов назад, станислав83 сказал:

Спасибо за советы ,кто может поделитесь технологией использования муравьиной кислоты в данный период?

30 мл муравьиной кислоты налить в специальный испаритель или обычную полиэтиленовую крышку для банок, прикрыть куском картона, поставить сверху рамок на 3 суток. Все летки открыть. Применять при температуре наружнего воздуха не более +27. и не ниже +18. Через 5 суток повторить.