Перейти к содержанию
Petrovych61

Методы борьбы с клещём Варроа

В теме 3 979 сообщений

5 хвилин тому, Мико сказав:

Мабуть звик до тактiку угорського .

Але чому вiд щавельки з тiмолом нема осипу .

Розплоду вже нема , а тi острiвцi розплоду , що повикидав , вскрив клiща не виявив 

Не вiрю  , тому i мiняв препарати тричi 

Не може все не працювати 

Щавелька і у мене в пушці недіяла, один раз спробував і закинув цю затію, так і незнаю в чому була причина, в саморобній пушці, чи в самій щавельці. Обробляю  тактіком і мавриком, на слідуючий рік спробую підключити мурашинку, вже придбав.

Якщо розплоду вже нема, і осипу кліща теж, кліща або нема в сім'ях, або звик до хімії, іншого варіанту нема. Робіть в цій сім'ї аналіз на закліщеність, отримаєте відповідь, звик кліщ, чи відсутній.

13 хвилини тому, Мико сказав:

Не може все не працювати 

Може.  В той рік, коли неспрацював біпін, непрацювали полоски Варолом (тауфлювалінат, як в маврику), неподіяла мурашинка, а також в димарі пижмо і сушений хрін, виручив тільки тактік, працює вже третій рік,  всі експерименти тоді проводив на двох одних і тих же сім'ях, доки неотримав результату, тільки після того обробив всю пасіку.

Поделиться сообщением

З дев'яти ранку як пролив в 3- х контрольних сім'ях на теперішній час в одній впало 2 кліща в другій 1-н, в третій жодного. Буду міняти препарат.

Поделиться сообщением

3 часа назад, Мико сказал:

Полосками не користуюсь 

Тiльки угорський тактiк 

Минулого року шiсть обробок 

Мабуть таки добив клiща 

Дуже оптимістично. Про резистентність до амітрази відомо давно. Ще руденко рекомендує застосовувати різні препарати в циклічному порядку. Про кислоти чув що резистеності не спостерігається.

Поделиться сообщением

7 годин тому, davolodya сказав:

тактік смердить за кілька метрів, а біпін майже немає запаху,

То запах не амітразу, а розчинника. Очевидно в різних препаратах він різний.

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, nibond сказав:

То запах не амітразу, а розчинника. Очевидно в різних препаратах він різний.

Незнаю, від чого конкретно запах, мені весь і біпін, і тактік смердить нафталіном, різниця лише в силі запаху, тактік має сильний запах, біпін, той, що був бракований, запах мав значно слабший, з чого роблю висновок що він явно розбавлений.

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, davolodya сказав:

з чого роблю висновок що він явно розбавлений.

Амітраз є дешевим препаратом, немає сенсу  економити на шкоду іміджу. Більш за все неправильне зберігання (боїться мінусових температур), або не дотримання технології виробництва.

Поделиться сообщением

30 хвилин тому, nibond сказав:

Амітраз є дешевим препаратом, немає сенсу  економити на шкоду іміджу. Більш за все неправильне зберігання (боїться мінусових температур), або не дотримання технології виробництва.

Це питання досить суперечливе, якщо пасічники помічали в ампулах недолив, то чому ж неможуть розбавити? На одній ампулі економія мізерна, а якщо в великих об'ємах, то вже набігає гарна копійка.

PS.      Факти недоливу виявили пасічники, які використовують дим-пушку, при наборі препарату в шприц, виявили недостачу.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Мико сказал:

Але чому вiд щавельки з тiмолом нема осипу .

У меня была, 4 обработки делал раз в неделю. Правда у меня тимол и щавелевка испанская были. Может в этом причина? Некачественные препараты?

Можно тест сделать или сахарной пудрой или спиртом. Для проверки.

Поделиться сообщением

В 13.10.2018 в 22:02, briz07 сказал:

У меня была, 4 обработки делал раз в неделю. Правда у меня тимол и щавелевка испанская были. Может в этом причина? Некачественные препараты?

Можно тест сделать или сахарной пудрой или спиртом. Для проверки.

Так и есть тот тимол который есть у нас в Украине это синтетический тимол. Синтетический тимол это антиоксидант и консервант для использования в косметической и химической промышленности. А настоящий органический тимол который прозводит Испания и Морокко это две очень большие разницы. Та зараза Амитраз которая запрещена в Европе и Америке и рядом не стоит с настоящим органическим тимолом для обработки пчел от варатоза и не только. 

Поделиться сообщением

В 13.10.2018 в 22:01, davolodya сказал:

Це питання досить суперечливе, якщо пасічники помічали в ампулах недолив, то чому ж неможуть розбавити? На одній ампулі економія мізерна, а якщо в великих об'ємах, то вже набігає гарна копійка.

PS.      Факти недоливу виявили пасічники, які використовують дим-пушку, при наборі препарату в шприц, виявили недостачу.

Недолив в числах або в процентах який? 

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Пахомич сказав:

Недолив в числах або в процентах який? 

10%

Поделиться сообщением

цікаво якщо сусіди роблять обробіток від кліща в різні строки  яким може бути перезараження 

Поделиться сообщением

50 хвилин тому, mukola-s сказав:

цікаво якщо сусіди роблять обробіток від кліща в різні строки  яким може бути перезараження 

Мабуть залежить від строків обробок, серпень - вересень бджоли ще активно літають, перезараження може бути досить суттєве, зараз вже наврят чи принесуть сусідського кліща, хоча дуже тепло, бджоли вже літають мало.

Поделиться сообщением

Шановні, перед тим як лікувати треба діагноз поставити! Після останнього відбору меду поставив "Варофлу",смушок не жалів(препарат дешевий, бджоли дороги), деяким сім. поставив двічі бо не вірив в довготривалу дію смушок.Нещодавно зробив дві промивкі -жодного кліща з 150-200комах не вимилось. Поки що єнтузіазм до досліджень на закліщеність згас, думаю , що його таки мізерна кількість.Вітрачати час (свій) і підривати здоров'я бджіл "амітразуванням" не буду.

Про п'ять , шість і більше кількість обробок.Це свідчить про наполегливість опікуна в боротьбі з кліщем, а може і про невдачі або перестраховку в справі боротьби.Ідеальний приклад коли "одним ударом " побив" всіх ворогів".Мій недалекий сусід  неохоче робе обробіток.часто з моеїініціативи і навід під тиском так і хочеться звинуватити його в недбалості, нехлюйстві.Може я спішу з висновками і він великого розуму чол. який в такий спосіб хоче вивести "варроатолеранс".

Неправильно вважати по по всій пасіці кліщі однаково чутливі або нечутливі до дії якогось акаріциду, тобто перевірка препарату на "діе"-"недіе" на декількох сім. не дасть нам правдивої інф. Хіба що перевірка на згубність для бджіл.Понятно ,що ви мені не повірете і не зрозуміете доки самі на своїй пасіці не побачите і не почнете думати-що це означае? Коли помітите в якійсь сім. кліщів що пережили всі ваші обробки- таких треба знищити в будь-який спосіб(останній-разом з бджолами).

Поделиться сообщением

В субботу обработал часть пасеки (10 семей) препаратом "бисанар", тот что для пролива. Эффект от него что стрельнул дым -пушкой с хорошим тактиком, сыпанулось клеща через час немерено. Параллельно обработал 15 семей щавельной кислотой 3,5% с сахаром проливом по улочкам. Клещ начал активно сыпаться через 12 часов, и за сутки его насыпалось так же как и после бисанара. Получается при расходе на 1 семью приходится около 2 граммов щавеливой кислоты, и механизм действия у неё растянутый. Отсюдого вопрос - из чего изготовлен бисанар ? ( 1 ампула - 1 мл на 10 семей, состав на упаковке 20% щавеливая кислота и 10% тимол (получается на 10 семей 0,2 грамма щавельки и 0,1 грамма тимола и эффект супер ХА-ХА-ХА)

Поделиться сообщением

5 часов назад, dmitri32 сказал:

Отсюдого вопрос - из чего изготовлен бисанар ? 

Может причина в наличии паров масла?

Форма выпуска.
Прозрачная жидкость с желтоватым оттенком со специфическим запахом, содержащая в качестве действующих веществ: щавелевую кислоту, тимол, кориандровое и пихтовое масла.

Поделиться сообщением

Согодні проводив діагностику на закліщеність сімей по методу Гайдара В.А.  Взято   6 зразків:  130 бджіл - випав  1 кліщ; 118 - 7 ;116  -  3 ; 119 - 2 ; 112 - 2 ; 147 -  0 ;

Виходить   2 % закліщеність перед обробкою , сімї оброблялись  двічі в травні  лавандовим маслом на спирту ,думаю обробити двічі  дим пушкою і все.

Відкритого розпллоду вже нема , печатного по блюдцю у відводках.Проконтролюю осип кліща у контрольних сімях, де брались зразки .

Поделиться сообщением

19 часов назад, Лозко Василий сказал:

Согодні проводив діагностику на закліщеність сімей по методу Гайдара В.А.  Взято   6 зразків:  130 бджіл - випав  1 кліщ; 118 - 7 ;116  -  3 ; 119 - 2 ; 112 - 2 ; 147 -  0 ;

Виходить   2 % закліщеність перед обробкою , сімї оброблялись  двічі в травні  лавандовим маслом на спирту ,думаю обробити двічі  дим пушкою і все.

Відкритого розпллоду вже нема , печатного по блюдцю у відводках.Проконтролюю осип кліща у контрольних сімях, де брались зразки .

Я роблю аналіз за закліщованість за допомогою углекіслоти. Кліщь так само засинає як і бджола черз сітку відділяю кліща, а бджіл висипаю назад на прилітну фанерку.

Поделиться сообщением

45 минут назад, Урош сказал:
20 часов назад, Лозко Василий сказал:

.

Я роблю аналіз за закліщованість за допомогою углекіслоти. Кліщь так само засинає як і бджола черз сітку відділяю кліща, а бджіл висипаю назад на прилітну фанерку.

В какую ёмкость собираете пчел и сколько времени надо их держать (сколько пузырьков газа СО2 надо) ?

Поделиться сообщением

Это презентация аргентинцев, по полоскам с щавелевой кислотой и глицерином.

Это выступление на радио по использованию щавелевой кислоты и глицерина.

Ну и вот тут мнение, человека который пообщался с аргентинскими производителями полосок (вторая половина видео).

И как делают эти полоски

Изменено пользователем briz07

Поделиться сообщением

Я в предыдущем посте дал ссылку на файл ПДФ, где проведено исследование использования щавелевой кислоты и глицерина.  

Если я его правильно понял, то немного выростает количество щавелевой кислоты в мёде, но не критично. Так что, как только будет температура на улице +20 - + 30, то пора ставить щавелевку и глицерин. Сейчас лучше пушку или проливанием обрабатывать.

newformulationofoxalicacidforVarroadestructor.pdf

Поделиться сообщением

1 час назад, briz07 сказал:

Я в предыдущем посте дал ссылку на файл ПДФ, где проведено исследование использования щавелевой кислоты и глицерина.  

Если я его правильно понял, то немного выростает количество щавелевой кислоты в мёде, но не критично. Так что, как только будет температура на улице +20 - + 30, то пора ставить щавелевку и глицерин. Сейчас лучше пушку или проливанием обрабатывать.

newformulationofoxalicacidforVarroadestructor.pdf

Якщо обробляти  літом  , то  восени вже дим пушка  буде не потрібна.

Поделиться сообщением

1. Мы не убиваем клеща в расплоде.

2. Миграция клеща, с других пасек, диких ос и прочее.

Поэтому обрабатывать прийдётся. Чтобы прервать цикл размножения клеща.

Поделиться сообщением

8 часов назад, briz07 сказал:

1. Мы не убиваем клеща в расплоде.

2. Миграция клеща, с других пасек, диких ос и прочее.

Поэтому обрабатывать прийдётся. Чтобы прервать цикл размножения клеща.

Полоски работают минимум 2месяца , за это время  розмножение клища снижается к минимому.

Поделиться сообщением

Использовать надо самые жаркие месяцы лета.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти