Перейти к содержанию
Petrovych61

Методы борьбы с клещём Варроа

В теме 3 791 сообщение

11 минут назад, Маркіян сказал:

З наукої точки зору написане - "брєд". Чому? А тому що якщо , як сказано в тексті, формула синтетики відповідає формулі природньої речовини то властивості обидвох 100% однакові!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Інша справа якщо в природньому препараті є якісь домішки інших речовин, які суттєво впливають на властивоті. А в синтетиці іх немає. Отут велике питання. 

Бред у тому що фенол синтитичний це отрава а у високогірському чебрецові теж фенол 80-90% який лікує. Яким іспнці лікуються більше 1000 років. В загалі є 9 різновидів темяна які використовують іспанці.  Але хімічна формула однакова. 

Поделиться сообщением

8 минут назад, Урош сказал:

Бред у тому що фенол синтитичний це отрава а у високогірському чебрецові теж фенол 80-90% який лікує. Яким іспнці лікуються більше 1000 років. В загалі є 9 різновидів темяна які використовують іспанці.  Але хімічна формула однакова. 

Про формулу взагалі говорити немає підстав. Я трохи підкоректував своє попередній пост. Подивись.

Изменено пользователем Маркіян

Поделиться сообщением

5 минут назад, Маркіян сказал:

Про формулу взагалі говорити немає підстав. Я трохи підкоректував своє попередній пост. Подивись.

Зрозумів.  

Поделиться сообщением

14 часов назад, ДобровоЛ сказал:

КапецЬ!..:hunter::helpme:

Капець повний, тепер думаю чи тих пару нуків перезимують. Зате буде наука.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Борода-1 сказал:

https://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/192/ximichni-reaktivi на нашому ринку тімол чда

У нас часто попадаются недобросовестные продавцы и производители. Да и по отзывам тех, кто постоянной закупает хим. препараты для аквариумных удобрений, качество завозимых в Украину китайских химпрепаратов упало. Очень много лишних примесей присутствует. 

Поделиться сообщением

Тільки що, Урош сказав:

Хочу сказати за Кітайський тімол. Іспанці кожуть що той повністю синтетичний тімол не має ні чого спільного з їхнім. Кітайці підігнали хмічну формулу тімолу ось і все. А на нашому Україньскому ринку я так розумію що то у весь китайський. Я брав наш тімол. Ефекту з нього нуль. У Іспанії 1 кг огранічного тімолу 50 евро. Сентетичний який використовують у хімічній промисловості коштує копійки. 

На нашому ринку є китайський та індійський. Я з цього питання перелопатив інтернет. У мене індійський, чистий для аналізу. Український постачальник - це не виробник, а продавець. В інтернет магазині раніше теж купляв індійський. Буду мати на увазі щодо китайського. Звісно, іспанці можуть нахвалювати свій, нічого дивного. Головне, щоб працював.

У мене ще є ідея протестувати кліща в кількох сім'ях для цікавості, якщо буде час і натхнення. Є такий "євро" рецепт зі щавелькою:

Trickling was invented in Italy 20 years ago. Since then it has been used widely in the world. You may use it only to broodless hives. Efficacy is in theory 96%.
Mixture kills larvae, so do not use it in hives which have brood.

You can kill easily mites from swarms.

The stuff for 3-5 colonies:

Sugar 100 g
Water 100 g
Oxalic acid 7.5 g

Dribble 30 ml mixture over bees in winter in one box hive and 50 ml for 2 box hive.

That is the basic.

Поделиться сообщением

58 минут назад, Arius сказал:

Trickling was invented in Italy 20 years ago. Since then it has been used widely in the world. You may use it only to broodless hives. Efficacy is in theory 96%.
Mixture kills larvae, so do not use it in hives which have brood.

You can kill easily mites from swarms.

The stuff for 3-5 colonies:

Sugar 100 g
Water 100 g
Oxalic acid 7.5 g

Dribble 30 ml mixture over bees in winter in one box hive and 50 ml for 2 box hive.

That is the basic.

Это из Статьи Ренди, у него есть более свежая версия ;)

Пдф можно скачать тут.

Есть три вида самого

раствора на 20 пчелосемей

Hot” 4.2% w:v Самый сильный
OA crystals (щавелевая кислота) - 60g
Sucrose (сахар)- 600g
Dist. water (дистиллированная вода)- 600ml
Medium” 3.2% w:v Средний
OA crystals (щавелевая кислота) - 45g
Sucrose (сахар) - 600g
Dist. water (дистиллированная вода) - 600ml
и “Weak” 2.5% w:v. Слабый
OA crystals (щавелевая кислота) - 35g
Sucrose (сахар) - 600g

Поделиться сообщением

14 часов назад, briz07 сказал:

Это из Статьи Ренди, у него есть более свежая версия ;)

Пдф можно скачать тут.

Есть три вида самого

раствора на 20 пчелосемей

Hot” 4.2% w:v Самый сильный
OA crystals (щавелевая кислота) - 60g
Sucrose (сахар)- 600g
Dist. water (дистиллированная вода)- 600ml
Medium” 3.2% w:v Средний
OA crystals (щавелевая кислота) - 45g
Sucrose (сахар) - 600g
и “Weak” 2.5% w:v. Слабый
OA crystals (щавелевая кислота) - 35g
Sucrose (сахар) - 600g

Я из испании привез целую исписанную тетрадь 80 стр. в ней тимол и щавелевая кислота. Хочу только сказать что те записи очень отличаются по концентрации и тем компонентам. которые использовал я. А я использовал и 2% и 3,5%  Поэтому публиковать по ряду причин не буду чтобы не было это очередным бредом. С испанцами я договорился что весной буду пробовать на своих пчелах с фото и видео сопровождением. Тогда только можно будет о чем-то говорить. Я например не знаю какой концентрации могу купить щавелевую кислоту в Украине. А в испании это 74% и чистая 99% . 

Поделиться сообщением

Я в этой теме весной давал свой рецепт подкормки с тимолом, перцем, прополисом и настойкой прополиса. У себя попробовал, все работает. Осенью так пчёл подкармливал.

Рецептов много, вот только к сожалению, я не везде вижу результаты экспериментов, а у Ренди есть подробный разбор каждого метода, с подсчётом результата в виде погибших клещей.

Обработка той же сахарной пудрой, есть уже в трёх разных вариантах. И результаты разные после такой обработки. Поэтому эксперименты, наше всё! :umora:

Главное не забывать поделиться своим опытом, пусть даже отрицательным.

По поводу щавелевой кислоты, можно найти любую.

Изменено пользователем briz07

Поделиться сообщением

1 час назад, briz07 сказал:

Я в этой теме весной давал свой рецепт подкормки с тимолом, перцем, прополисом и настойкой прополиса. У себя попробовал, все работает. Осенью так пчёл подкармливал.

Рецептов много, вот только к сожалению, я не везде вижу результаты экспериментов, а у Ренди есть подробный разбор каждого метода, с подсчётом результата в виде погибших клещей.

Обработка той же сахарной пудрой, есть уже в трёх разных вариантах. И результаты разные после такой обработки. Поэтому эксперименты, наше всё! :umora:

Главное не забывать поделиться своим опытом, пусть даже отрицательным.

По поводу щавелевой кислоты, можно найти любую.

Я тоже тимол использую с разными травами. С тимолом тоже нужно аккуратно. Испаннцы ложат ветки  чебреца  сверху на рамки. Выпаривают тимол из масла чебреца. Я у себя сеял чебрец но такой как в испании не растет. А мед с чербреца и размарина, эквалипта это вообще уникальные меда. В испании стоит 6 евро у пчеловода и 9 евро в  торговых сетях.  Весной начну экспериментировать. Что получится обязательно поделюсь. Да и есть кое какие нароботки. После каждой обработки делаю пробы на клеща. В этом году делал пробы на клеща в течении всего сезона.

Поделиться сообщением

Хто обробляв щавелькою Вінницького виробника? як результати?

Поделиться сообщением

Дрбрий день шановні форумчани. Щороку восени ставлю полоски потім коли вийде весь розплід біпін з "дим пушки". Цієї осені також стояли полоски(кліщ сипався), тепер попробував біпін, але пролив по вуличках (як в рекомендаціях 1мл. на 2л.води і в кожну вуличку по 7мл.) Запитання через який час посипеться кліщ? Дно сітчате підставив картон вже пройшло 3год. жодного кліща (для проби обробив 3-ри сім'ї) Можливо біпін не якісний треба купити інший.

Дякую за дрпомогу.

Поделиться сообщением

13 хвилини тому, ЮВ. сказав:

Дрбрий день шановні форумчани. Щороку восени ставлю полоски потім коли вийде весь розплід біпін з "дим пушки". Цієї осені також стояли полоски(кліщ сипався), тепер попробував біпін, але пролив по вуличках (як в рекомендаціях 1мл. на 2л.води і в кожну вуличку по 7мл.) Запитання через який час посипеться кліщ? Дно сітчате підставив картон вже пройшло 3год. жодного кліща (для проби обробив 3-ри сім'ї) Можливо біпін не якісний треба купити інший.

Дякую за дрпомогу.

Думаю, що норма, використана Вами, замала. По-перше - в кожну вуличку ллють не 7 а 10 мл, по-друге - біпін, бодяжений в Україні, зазвичай не має тієї необхідної концентрації, що декларується. Якось так.

Поделиться сообщением

20 хвилин тому, ЮВ. сказав:

Дно сітчате підставив картон вже пройшло 3год. жодного кліща (для проби обробив 3-ри сім'ї) Можливо біпін не якісний треба купити інший.

Біпін буває різний, саме по  причині неефективності я від біпіну відмовився і перейшов на тактік. Можливо,  полоски добре спрацювали, що нема осипу, можна спробувати зробити тест на закліщеність по Гайдару, побачите, чи кліща дійсно вже нема, чи то біпін недієвий, я більше схиляюся до другого.

Поделиться сообщением

24 минуты назад, ЮМос сказал:

Думаю, що норма, використана Вами, замала. По-перше - в кожну вуличку ллють не 7 а 10 мл, по-друге - біпін, бодяжений в Україні, зазвичай не має тієї необхідної концентрації, що декларується. Якось так.

Дякую за поради. Якось звик все по інструкції, а там вказано 5-7 мл.

20181013_125439.jpg

Поделиться сообщением

36 минут назад, davolodya сказал:

можна спробувати зробити тест на закліщеність, побачите, чи кліща дійсно вже нема, чи то біпін недієвий, я більше схиляюся до другого.

Та я сам в непонятках уже и щавелькой с тимолом шарканул , дважды венгерским тактиком через дым пушку .

Даже полоски " Варостоп " ставил на контрольные ,а  осыпи всё нет 

7 клещей с шести контрольных это  не осыпь 

В былые времена ,когда начинал работать венгерским тактиком с одной семьи ссыпалось 1422 клеща за трое суток ,Пересчитывал трижды в сутки и сюда на форум выбрасывал инфу 

Поделиться сообщением

42 минуты назад, davolodya сказал:

Біпін буває різний, саме по  причині неефективності я від біпіну відмовився і перейшов на тактік.

Але ж це  одне i те саме . 12,5 % амiтраза ,тiльки назви рiзнi  

Поделиться сообщением

21 хвилину тому, ЮВ. сказав:

Дякую за поради. Якось звик все по інструкції, а там вказано 5-7 мл.

20181013_125439.jpg

Схоже, Ви купили такий самий біпін, який неспрацював у мене . Я брав по 1мл і по 0,5мл, той що по 1мл неробочий викинув,IMG_20181013_132050.thumb.jpg.8f604f43528c567bfe114109ade59c40.jpg а по 0,5мл я вже навіть нестав провіряти, залишив для зразка, який біпін купляти неможна. Зверніть увагу, у Вас рекомендують 5-7мл на вуличку, а у мене 5-10, то якій інструкції будете вірити?

Щоб неказали, що я наговорюю на біпін, ті ж самі сім'ї, де неспрацював біпін, через кілька днів обробив венгерським тактіком, тією ж самою пушкою і з тим самим керосином, осип кліща була суттєва

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Мико сказав:

Та я сам в непонятках уже и щавелькой с тимолом шарканул , дважды венгерским тактиком через дым пушку .

Даже полоски " Варостоп " ставил на контрольные ,а  осыпи всё нет 

7 клещей с шести контрольных это  не осыпь 

В былые времена ,когда начинал работать венгерским тактиком с одной семьи ссыпалось 1422 клеща за трое суток ,Пересчитывал трижды в сутки и сюда на форум выбрасывал инфу 

Навіть незнаю що сказати, щоб кліща небуло, так небуває, він вже буде завжди і з цим треба змиритися. Я обробляю без полосок, тільки тактік і тільки через пушку, у мене тактік працює добре, препарат такий самий, як в Дочинця, добрі люди вділили. Можу порадити лиш одне, робіть аналіз на закліщеність, якесь пояснення будете мати.

12 хвилини тому, Мико сказав:

Але ж це  одне i те саме . 12,5 % амiтраза ,тiльки назви рiзнi  

Одне і те ж саме тільки на етикетках, вміст ампул біпіну і банки з венгерським тактіком кардинально різниться по концентрації, тактік смердить за кілька метрів, а біпін майже немає запаху, по дії така ж різниця, один працює, інший -ні.

Поделиться сообщением

7 минут назад, davolodya сказал:

препарат такий самий, як в Дочинця,

Та я у пана Василя вже третiй  рiк по лiтру купую i кожна купiвля на каналi оприлюднена 

Изменено пользователем Мико

Поделиться сообщением

10 минут назад, davolodya сказал:

робіть аналіз на закліщеність, якесь пояснення будете мати.

I аналiз на заклiщенiсть минулого року робив 

i вiдос на каналi маю 

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Мико сказав:

Та я у пана Василя вже третiй  рiк по лiтру купую i кожна купiвля на каналi оприлюднена 

А Ви полоски після відкачки не ставили? Бо кліщ десь мусив подітися, тактік дієвий, якщо він є, мав би сипатися, хіба що вже звик до амітрази, але в це мало віриться.

Поделиться сообщением

Только что, davolodya сказал:

А Ви полоски після відкачки не ставили? Бо кліщ десь мусив подітися, тактік дієвий, якщо він є, мав би сипатися, хіба що вже звик до амітрази, але в це мало віриться.

Полосками не користуюсь 

Тiльки угорський тактiк 

Минулого року шiсть обробок 

Мабуть таки добив клiща 

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Мико сказав:

Полосками не користуюсь 

Тiльки угорський тактiк 

Минулого року шiсть обробок 

Мабуть таки добив клiща 

Ви самі в це вірите? У мене 5 обробок щороку, 4 з них тактік і маврик по черзі, щоб кліщ незвикав, заключна 5-а обробка тактіком, після виходу розплоду, і всеодно кліщ на слідуючий рік трохи сипеться, всього знищити невдається.

Поделиться сообщением

Только что, davolodya сказал:

Ви самі в це вірите? У мене 5 обробок щороку, 4 з них тактік і маврик по черзі, щоб кліщ незвикав, заключна 5-а обробка тактіком, після виходу розплоду, і всеодно кліщ на слідуючий рік трохи сипеться, всього знищити невдається.

Мабуть звик до тактiку угорського .

Але чому вiд щавельки з тiмолом нема осипу .

Розплоду вже нема , а тi острiвцi розплоду , що повикидав , вскрив клiща не виявив 

4 минуты назад, davolodya сказал:

Ви самі в це вірите?

Не вiрю  , тому i мiняв препарати тричi 

Не може все не працювати 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти