Перейти к содержанию
Petrovych61

Методы борьбы с клещём Варроа

В теме 3 895 сообщений

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

Хтось контролював осип кліща від ЕКОПОЛУ, на скільки він надійний? Я два роки назад ставив, але не контролював.

Такі препарати в середньому мають ефективність 80%.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Такі препарати в середньому мають ефективність 80%.

Большинство препаратов имеет такую эффективность. Особенность применения эфирных масел: температура воздуха +18 - +26 и обязательно на дно бумага с вазелином или сетка. Масла клещей не убивают, а осыпают. И со дна они опять могут сесть на пчел. Эфирные масла являются профилактическим средством и при сильном заражении клещем не применяются. Кроме того, шпоновые полоски пропитываются антибиотиками, чтобы не плесневели. Отсюда и обнаружение их в меде. Полоски из шпона через 3 суток высыхают, а не действуют 3 недели, как пишет инструкция.

Поделиться сообщением

7 минут назад, Sadovod сказал:

Большинство препаратов имеет такую эффективность. Особенность применения эфирных масел: температура воздуха +18 - +26 и обязательно на дно бумага с вазелином или сетка. Масла клещей не убивают, а осыпают. И со дна они опять могут сесть на пчел. Эфирные масла являются профилактическим средством и при сильном заражении клещем не применяются. Кроме того, шпоновые полоски пропитываются антибиотиками, чтобы не плесневели. Отсюда и обнаружение их в меде. Полоски из шпона через 3 суток высыхают, а не действуют 3 недели, как пишет инструкция.

Не зовсім так на рахунок ефективності на основі флувалінату і флуметрину маю ефективність більше за 90% і деколи і 100%.(українських виробників не маю на увазі).

Висихають і потрібно кожних 6 днів ставити новуполоску, а пасічники інструкції не зовсім дотримуються і беруться за голову, коли відбувається зліт.

Поделиться сообщением

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Фумісану у списку немає.

Володимир а що Ви думаєте про фумісан є за ноьго якісь відгуки? Колеги знайомі в минулому році брали казали що Осип кліща після нього була, Я сам ним некористуюсь бо думаю що є можливість натрапити на підробку :IMHO:

Поделиться сообщением

9 часов назад, Сергей Анатолийович сказал:

Володимир а що Ви думаєте про фумісан є за ноьго якісь відгуки? Колеги знайомі в минулому році брали казали що Осип кліща після нього була, Я сам ним некористуюсь бо думаю що є можливість натрапити на підробку :IMHO:

Імідж у них був сформований як один з найкращих препаратів з сусідньої країни на основі флувалінату, хоча по терміну дії є запитання, як і до багатьох українських виробників.

В багатьох препаратах діючі речовини однакові, а все залежить розчину, яким пропитують шпон і навіть матеріалу з якого його виробляють, а це напевне найбільша комерційна таємниця.

Але, каже @Sadovod, потрібно дотримуватися закону, а даний препарат не сертифікований для продажу в Україні.

Поделиться сообщением

23 часа назад, Wladimir_K сказал:

У будь-якій партії меду, що експортується до ЄС є допустима доза, окремі препарати, такі як Екополу лишали в меді антибіотик і мед бракувало, за Мікоаск тут на декілька років, окремі лишали сліди і тут як повезе. Окремі просто лишали сліди антибіотика і ще для розуміння для виявлення хлорамфеніколу потрібно мати досить сучасне обладнання.

Сделать анализ как положено - на угнетение бактерий не устойчивых к хлораменфиколу получается дорого. Но ведь анализы химсоединений можно также делать  химметодами или спектро/фото и т.п. Думаю что так и поступают экспортёры. Вот только эти методы могут показывать присутствие антибиотика, даже если его там нет, а есть похожие вещества.

По хлораменфиколу - он же левомицитин. Сейчас этот антибиотик получают "варкой" полистирола (или чтото подобное).  Так что в ульях из ППС, с пенопластовым утеплением, пластиковые кормушки могут показать присутствие хлораменфикола даже если его там нет :dntknw:

Поделиться сообщением

В 06.03.2018 в 11:46, Женя Циба сказал:

Якщо це правда то по факту 50-60 відсотків нашого меду був би з антибіотиком,препарати цієї фірми на кожному кроці тай пасічникам більш доступні.Але після цієї інформації вже боязно їх купляти.

Не кипишуйте. Банальные "войны конкурентов".  Мой мед. в том году. брали на анализ три экспортера и два частника - фасовщика. Было одно замечание по меду из разнотравья, и то по влажности, я просто его докачивал  когда подсолнух лить начал. Единственное что любую химию нужно применять только осенью, хоть кацапскую, хоть любую забугорную. :IMHO1:Нашим препаратам доверия вообще нет.

Поделиться сообщением

Може хтось обробляє бджіл весною щавлевою кислотою з цукровим сиропом.хочу попробувати і незнаю чи варто

Изменено пользователем Ігор 81

Поделиться сообщением

2 часа назад, Ігор 81 сказал:

Може хтось обробляє бджіл весною щавлевою кислотою з цукровим сиропом.хочу попробувати і незнаю чи варто

Только, когда температура установится не ниже +16. При более низкой может возникнуть аскофероз.

Поделиться сообщением

7 годин тому, Sadovod сказав:

Только, когда температура установится не ниже +16. При более низкой может возникнуть аскофероз.

Дякую.

Поделиться сообщением

В 07.03.2018 в 15:12, Рус сказал:

Нашим препаратам доверия вообще нет.

К сожалению могу подтвердить. Обжигался не раз.

Поделиться сообщением

Всем доброго дня . Вопрос такой . В инструкции Билина  пишут . что нельзя обрабатывать семьи меньше 4-5 улочек . А как тогда  их обработать ?  

Поделиться сообщением

2 часа назад, крымлы сказал:

Всем доброго дня . Вопрос такой . В инструкции Билина  пишут . что нельзя обрабатывать семьи меньше 4-5 улочек . А как тогда  их обработать ?  

Я обробля навіть 3 вулички,нічого їм не було. 

Поделиться сообщением

Здравствуйте, с каким растительным маслом можно развести ТАКТИК для  пропитки пластин и в каких пропорциях ?, есть в наличии льняное.

Поделиться сообщением

Тут невідомо як тактик буде розчинятись у маслі, а скоріше не буде розчинятись, а  буде  як і вода знаходитись внизу масла. І невідомо як так званий розчин масла і тактику буде всмоктуватись пластинками. Мабуть, щоб себе самого не перехитрити, краще обробити методом поливу розчином 2 л води і  1 мл тактику . Це вже перевірено і тут тактик не підведе.

Поделиться сообщением

1 година тому, Просто читаю и учусь сказав:

Здравствуйте, с каким растительным маслом можно развести ТАКТИК для  пропитки пластин и в каких пропорциях ?, есть в наличии льняное.

Якщо тактік навіть і розчиниться в маслі,  виникає проблема з дозуванням діючої речовини,  одна пластина всмокче в себе більше розчину, інша менше, яким чином проконтролюєте? Буде замало - неякісна обробка, якщо ж забагато, може бджола посипатися разом з кліщем.  Є лише 2 провірених способи - дим-пушка, або пролив по вуличках, як біпіном.

Якщо ж треба пластини, простіше і надійніше купити нормальні перевірені, всеодно краще ніж завод Ви незробите, на Вашу кількість сімей пачки вистачить

Изменено пользователем davolodya

Поделиться сообщением

44 хвилини тому, davolodya сказав:

Якщо тактік навіть і розчиниться в маслі,  виникає проблема з дозуванням діючої речовини,  одна пластина всмокче в себе більше розчину, інша менше, яким чином проконтролюєте? Буде замало - неякісна обробка, якщо ж забагато, може бджола посипатися разом з кліщем.  Є лише 2 провірених способи - дим-пушка, або пролив по вуличках, як біпіном.

.......

Проливання також дає приблизну дозу, бо ми не знаємо точної кількості бджіл у вуличках, в крайніх їх менше. Я не думаю, що в саморобних пластинах кількість амітразу буде відрізнятись більше ніж вдвічі.  Можна взяти до уваги, що летальна доза при проливанні становить десь при десятикратному перевищенні рекомендованої концентрації. Здається, саме таким розчином мимоволі обробив своїх бджіл пан @дочинец і бджоли витримали.

З практики знаю пасічника, який завжди проливає біпіном подвійної концентрації.

Поделиться сообщением

44 хвилини тому, nibond сказав:

Проливання також дає приблизну дозу, бо ми не знаємо точної кількості бджіл у вуличках, в крайніх їх менше. Я не думаю, що в саморобних пластинах кількість амітразу буде відрізнятись більше ніж вдвічі.  Можна взяти до уваги, що летальна доза при проливанні становить десь при десятикратному перевищенні рекомендованої концентрації. Здається, саме таким розчином мимоволі обробив своїх бджіл пан @дочинец і бджоли витримали.

З практики знаю пасічника, який завжди проливає біпіном подвійної концентрації.

Немаю нічого проти, кожен обробляє як йому краще. Знаю лише одне, біпін і інша хімія не вітаміни, тому варто старатися зменшувати їх кількість у вуликах, від подвійної дози бджолам здоров'я явно не додасться.

Поделиться сообщением

34 хвилини тому, davolodya сказав:

Немаю нічого проти, кожен обробляє як йому краще. Знаю лише одне, біпін і інша хімія не вітаміни, тому варто старатися зменшувати їх кількість у вуликах, від подвійної дози бджолам здоров'я явно не додасться.

Дотримуюсь такої ж думки, але для тих, хто пробує і експериментує, надав до уваги інформацію.

Изменено пользователем nibond

Поделиться сообщением

Тут скоріше може стояти питання щоб не була замала доза препарату на одній пластині і завелика на іншій, якщо тактик добре не змішується з рослинною олією. Про наслідки вже не буду говорити. 

Це просто треба вивчити способом експерименту і потім нам розказати.

Поделиться сообщением

В 10.04.2018 в 16:42, крымлы сказал:

Обробляю з пушки даше нуки.даю качок диму так як на сім ю.Зайве виходить через льотки.

Поделиться сообщением

11 часов назад, Просто читаю и учусь сказал:

Я брав соняшникове,думаю підійде любе.Пропорція 1 до 20.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, дочинец сказал:

Я брав соняшникове,думаю підійде любе.Пропорція 1 до 20.

Суть в іншому дія і ефективність буде низька і потрібно процедуру повторювати знову через 5-6 днів, ключове завдання препаратів в полосоках, вибити кліща, який вийде разом з розплоду, якого зараз вже багато.

Поделиться сообщением

9 часов назад, davolodya сказал:

Якщо ж треба пластини, простіше і надійніше купити нормальні перевірені, всеодно краще ніж завод Ви незробите, на Вашу кількість сімей пачки вистачить

А яка проблема з дозуванням.Заливаєте розчин у відповідну посуду горизонтально опускаєте потрібну кількість полосок ,і вони рівномірно впитують розчин.

Проблема не в тому хто виробив полоски ,а проблема в діючій речовені якою вони пропитані.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Суть в іншому дія і ефективність буде низька і потрібно процедуру повторювати знову через 5-6 днів, ключове завдання препаратів в полосоках, вибити кліща, який вийде разом з розплоду, якого зараз вже багато.

Від заводської полоски кліщ інтенсивно сиплеться тоже лише на протязі 5-7 днів,а дальше лише природній осип.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти