Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

Тільки що, briz07 сказав:

Я дал выше табличку эффективности различных видов обработки. Человек этим уже не один десяток лет занимается и на научной основе проводит эксперименты.
Вот его статьи ( язык английский):
http://scientificbeekeeping.com/articles-by-publication-date/

Ни один способ обработки не даёт 100% результата.
Вот в этом и вопрос. Отсюда появляется вторая проблема, когда по времени и чем надо обрабатывать...
Вот в этом весь секрет. У Ренди (его последняя статья за 17 год) есть такая маленькая математическая модель, сделанная в Экселе. Я ее сейчас изучаю и потом попытаюсь применить на практике.

цей так званий науковець не один десяток років товче воду в ступі при підтримці виробників хімпрепаратів, малює якісь заумно-респектабельні графіки, діаграми, а віз і нині там, тобто ніде. Головне - імітувати бурхливу "наукову" діяльність, висувати нові проблеми і шляхи вирішення. У нас теж це гарно вміють робити.:IMHO:

Тільки що, Sadovod сказав:

Важно не допускать уровня зараженности семьи более 1-2%

Поріг є різний. Я вважаю, це залежить від багатьох факторів в тому числі природно-кліматичних. 1-2% - це з вашого досвіду чи з якихось джерел?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Arius сказал:

1-2% - це з вашого досвіду чи з якихось джерел?

Это стандарты, принятые в Европе и США. Это уровень заражения весной. Летом допускается не более 5%. Выше этих пределов считается, что уровень поражения становится экономически опасным.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Sadovod сказав:

Это стандарты, принятые в Европе и США. Это уровень заражения весной. Летом допускается не более 5%. Выше этих пределов считается, что уровень поражения становится экономически опасным.

Я зустрічав таке: якщо наприкінці літа кількість природного осипу кліща на липкому дні за день біля 50 шт. це є рекомендований поріг для застосування (чи не застосування, як хто вважає за потрібне) хімічних препаратів. Дослідження  університету Делавер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Arius сказал:

Я зустрічав таке: якщо наприкінці літа кількість природного осипу кліща на липкому дні за день біля 50 шт. це є рекомендований поріг для застосування (чи не застосування, як хто вважає за потрібне) хімічних препаратів. Дослідження  університету Делавер.

Этим способом подсчета так и есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После изучения статей поделитесь своими наработками. Понимаю, что классика обработки есть стабильность обработки!
Я бы сказал по другому, в нужное время и нужным способом для каждой семьи.
Я давал раньше способ обработки, щавелевка+глицерин, отталкиваясь от опыта американца и своего, в этом году хочу немного изменить пропорции и добавить другие вещи в этот рецепт, по итогу отпишусь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поріг є різний. Я вважаю, це залежить від багатьох факторів в тому числі природно-кліматичних. 1-2% - це з вашого досвіду чи з якихось джерел?
Этот "науковец" содержит пасеку 1500 семей, он и два его сына.
Вот он как раз против химии. Почитайте, потом будете высказать мнение о его работе.

У Ренди порог 3% и определяет он его не по осыпи, а спирт+пчелы. Осыпь дело такое, от температуры и количества летной пчелы зависит.

За что я люблю наших пчеловодов, так это за то что почитать, подумать, тяжело, а обвинить в некомпетентности и "протаскивании" интересов хим.компаний, это всегда "за".

Кто может читайте, модель в Экселе, язык английский! Заархивирована зипом, по другому не прикреплялась.
Кто поможет с переводом буду признателен, у меня переведено где-то 60%.http://cloud.tapatalk.com/s/5a6b664cb4393/Randys-Varroa-Model-ver-16-Dec-2017.zip
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, briz07 сказав:

Я дал выше табличку эффективности различных видов обработки. Человек этим уже не один десяток лет занимается и на научной основе проводит эксперименты.
Вот его статьи ( язык английский):
http://scientificbeekeeping.com/articles-by-publication-date/

Ни один способ обработки не даёт 100% результата.
Вот в этом и вопрос. Отсюда появляется вторая проблема, когда по времени и чем надо обрабатывать...
Вот в этом весь секрет. У Ренди (его последняя статья за 17 год) есть такая маленькая математическая модель, сделанная в Экселе. Я ее сейчас изучаю и потом попытаюсь применить на практике.

Ну,  успіхів вам у ваших починаннях і експерементах. Але не забувайте: експеременти бува приводять і до повних розчарувань... та таких , що й без бджіл можна лишитися. :ah: Тож ризикуйте, земляче, але хоча б невеликою їх частиною.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, briz07 сказав:

Этот "науковец" содержит пасеку 1500 семей, он и два его сына.
Вот он как раз против химии. Почитайте, потом будете высказать мнение о его работе.

Ага, а ви думаєте, я був би настільки необачний, висловлюючи свою думку. Той сайт я читав ще кілька років тому, а потім зрозумів, що автор товчеться на місці і немає там нічого нового. Звісно, пасіка там велика, що не дивно, оскільки після запилення мигдалю сім'ї перебувають в жахливому стані і їх потрібно відновлювати. Інакше на цьому не заробиш і весь бізнес втрачає сенс. Такі ось романтичні реалії американського промислового бджільництва. Є в Америці такі ж круті бджолярі (1500 бс), які взагалі ніякої хімії не застосовують, втрати до 40% протягом року при збереженні промислової технології та регулярному відновленні пасіки з матералу, що вижив. Але вони не займаються сайтом з гучною назвою "Наукове бджільництво", не малюють діаграми з року в рік одні й ті ж...

 

Тільки що, briz07 сказав:

За что я люблю наших пчеловодов, так это за то что почитать, подумать, тяжело, а обвинить в некомпетентности и "протаскивании" интересов хим.компаний, это всегда "за".

Читали і думали. А ви думаєте, ви один тут Америку відкрили. Був тут на форумі чоловік з Каліфорнії, він так і казав, що багато відомих бджолярів там тупо лобіюють інтереси "хіміків". Хоча цей Ренді професіонал, але, наприклад, його дослідження впливу на кліща зменшеної ячейки були непрофесійні та ненаукові.

Тільки що, briz07 сказав:

У Ренди порог 3% и определяет он его не по осыпи, а спирт+пчелы. Осыпь дело такое, от температуры и количества летной пчелы зависит.

Університет Делавера вирішив, що осыпь - не дело такое, а нормальний показник. Вплив також має стан сім'ї, стреси та вірусні захворювання. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Arius сказав:

Я зустрічав таке: якщо наприкінці літа кількість природного осипу кліща на липкому дні за день біля 50 шт. це є рекомендований поріг для застосування (чи не застосування, як хто вважає за потрібне) хімічних препаратів. Дослідження  університету Делавер.

Щось забагато, я зустрічав що природний осип 5 кліщів у день є критичним. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, nibond сказав:

Щось забагато, я зустрічав що природний осип 5 кліщів у день є критичним. 

Моя думка на вашому боці @nibond. 50 кліщів за день природної їх смерті...:ah::helpme:

Деколи стільки не сипиться й після гарної обробки...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, nibond сказав:

Щось забагато, я зустрічав що природний осип 5 кліщів у день є критичним. 

Ф.Поль дає такі параметри.

50 кліщів стосується діагностики за трутневим розплодом.

Але це дається для кінця літа, якщо природній осип 5 кліщів в день весною, то це вже критично.

А враховуючи сучасний стан, коли кліщ провокує вірусні захворювання, то я б для себе ці пороги знизив би втричі і вважав би критичним осип 2 кліщі в день влітку.

5a6baaa49d524_.thumb.jpg.1a22741fa07e3e175713e43e4e4a0870.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ставив контрольки на все літо під сітчасте дно, так за все літо я там кліща не помітив, хоча бджоли були дуже закліщені, не знаю чи кліщі не сипались чи їх здувало куди але це не метод контролю :IMHO:

також пробував з цукровою пудрою показало 0 кліща, а поставив полоси від кліща то на контрольному 5 шт

але з пудрою буду ще пробувати, а ні то прийдеться водою (

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аналізуючи роботу про вплив dsRNA на варроа деструктор вчені прийшли до висновку, що діючою речовиною є хлорид літію. Аналізуючи солі із вмістом хлору та солі літію прийшли до висновку, що дію спричиняють іони літію. Солі літію включаючи цитрати, карбонати та хлориди є складовою частиною природних вод. Запальний характер людей в деяких регіонах, спричиняє мала концентрація цих солей. Оскільки солі літію використовуються у лікуванні людей і їх вплив є досить вивчений, то вчені висловлюють припущення, що буде зрозумілий механізм їх впливу на варроа деструктор.

https://www.nature.com/articles/s41598-017-19137-5.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Lithia_water

https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_citrate

mM = millimolar (mmol/L) 25 millimoles per liter.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



Аналізуючи роботу про вплив на варроа деструктор вчені прийшли до висновку, що діючою речовиною є хлорид літію. Аналізуючи солі із вмістом хлору та солі літію прийшли до висновку, що дію спричиняють іони літію. Солі літію включаючи цитрати, карбонати та хлориди є складовою частиною природних вод. Запальний характер людей в деяких регіонах, спричиняє мала концентрація цих солей. Оскільки солі літію використовуються у лікуванні людей і їх вплив є досить вивчений, то вчені висловлюють припущення, що буде зрозумілий механізм їх впливу на варроа деструктор.

Научная статья с описанием использования хлорида лития.
Но на англицком :( .
Вот прямая ссылка на статью:
https://www.nature.com/articles/s41598-017-19137-5

Вот вариант автоперевода в Гугле, читаем, делимся мнениями и думаем что делать.
Не получается с телефона дать ссылку на автоперевод. :(
Открываете переводчик Гугла, вставляете ссылку и жмёте энтер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Статтю Гугл перевів, але ще б добре було всі  терміни по хімії ( молі і т.п.) перевести на  просту зрозумілу мову в грамах і літрах.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, briz07 сказал:




Научная статья с описанием использования хлорида лития.
Но на англицком :( .
Вот прямая ссылка на статью:
https://www.nature.com/articles/s41598-017-19137-5

 

Це суть статті тобто короткий переказ.

Highly promising is the fact that a single application of only 10?µl of LiCl in a 25?mM solution (corresponding to a dosage of 10.6?µg of LiCl) per individual bee is sufficient to kill phoretic mites.

10.6µg? 10000бджіл=106000 µg

10.6 micrograms =1.06 ? 10-8

106000 µg= 1.06 ? 10-3 kilograms

https://uk.wikipedia.org/wiki/Солі_(хімія

httpFs://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D1%8C_(%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8)

 

Screenshot from 2018-01-27 11-10-40.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це суть статті тобто короткий переказ.

Highly promising is the fact that a single application of only 10?µl of LiCl in a 25?mM solution (corresponding to a dosage of 10.6?µg of LiCl) per individual bee is sufficient to kill phoretic mites.

10.6µg? 10000бджіл=106000 µg

10.6 micrograms =1.06 ? 10-8

106000 µg= 1.06 ? 10-3 kilograms

https://uk.wikipedia.org/wiki/Солі_(хімія

httpFs://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D1%8C_(%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8)

 

5a6c4beb97469_Screenshotfrom2018-01-2711-10-40.thumb.png.1bac6af57f9a278e0734ac5da7b4b3a5.png
В статье описаны варианты использования и других солей лития. Эффективность 90%.
Теперь осталось открыть учебник химии и пересчитать 25 милимолей, приведя это к нормальной рецептуре :) грамм на литр...
Хотя если хлорид лития, гигроскопичен, то возможно, что перед замешиванием раствора придется его подсушивать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Hephaestus сказал:

Оскільки солі літію використовуються у лікуванні людей і їх вплив є досить вивчений, то вчені висловлюють припущення, що буде зрозумілий механізм їх впливу на варроа деструктор.

Лишнее подтверждение того, что механизм действия на клещей и пчел еще не изучен. Сравнивать действие на людей и насекомых не корректно. Хотелось бы предостеречь "горячие головы" не спешить использовать в своей практике вещества с непредсказуемым эффектом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коль пошла такая пьянка :)
Дам свой рецепт, который хочу испытать в этом году, как весеннюю подкормку.

На 1 литр воды, добавляем:

1.  3 грамма  горького красного перца, прокипячиваем 1-2 минуты (считаем количество от 1 литра воды / применяется из расчета на 1 л кипяченой воды (лучше дистиллят) 3 г перца).

2. 0,192 грамма тимола, который растворяем в растворе красного перца (считаем количество от объема сахарного сиропа, он у нас 1,6 литра\ применяется из расчета 3 грамма тимола на 25 литров сахарного сиропа).

3. 1,00 килограмм сахара, растворяем в растворе (считаем количество от 1 литра воды, чтобы получить 50% концентрацию сиропа).

4. 32 мл. 10% настойки прополиса добавляем в раствор (считаем количество от объема сахарного сиропа, он у нас 1,6 литра/  применяется из расчета 20 мл раствора прополиса на каждый литр сахарного сиропа).

Не знаю даст эффект или нет. Перец уже использовал, он работает, тимол в подкормке не пробовал.
В теории клещ должен сыпаться на 4 день.
На одну 300 рамку пчел- 100 мл адской смеси :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Считал на бегу, примерно получается 1 грамм литий хлора на 10 л воды потом растворить 1/1 с сахором и по пол литра скормить...
Вот только делать это на отводка, для пробы.
Хотя лучше всю пасеку сразу обрабатывать, чтобы клещ не кочевал из улья в улей, но препарат не понятный, можно всех пчел разом положить :(

Вот тут и нужна модель, когда потребуется повторная обработка отводка ( который был подкормке литий хлором), чтобы вновь занесённые клещи не убили отводок...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, briz07 сказав:

Коль пошла такая пьянка :)
Дам свой рецепт, который хочу испытать в этом году, как весеннюю подкормку.

На 1 литр воды, добавляем:

1.  3 грамма  горького красного перца, прокипячиваем 1-2 минуты (считаем количество от 1 литра воды / применяется из расчета на 1 л кипяченой воды (лучше дистиллят) 3 г перца).

2. 0,192 грамма тимола, который растворяем в растворе красного перца (считаем количество от объема сахарного сиропа, он у нас 1,6 литра\ применяется из расчета 3 грамма тимола на 25 литров сахарного сиропа

 

Яб рекомендував би попепередньо розчинити тимол в спирті так як у воді він слабко розчиняється.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Sadovod сказал:

Лишнее подтверждение того, что механизм действия на клещей и пчел еще не изучен. Сравнивать действие на людей и насекомых не корректно. Хотелось бы предостеречь "горячие головы" не спешить использовать в своей практике вещества с непредсказуемым эффектом.

Хімічна реакція проходить однаково в шлунку людини і в пробірці на столі – це є механізм хімічної реакції. Деякі вчені здатні екстраполювати знання отримані в одній галузі в іншу.

Хотелось бы предостеречь "горячие головы" не спешить использовать в своей практике вещества с непредсказуемым эффектом. З цим згідний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, briz07 сказал:

Считал на бегу, примерно получается 1 грамм литий хлора на 10 л воды потом растворить 1/1 с сахором и по пол литра скормить...
 

Розрахунок не вірний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Hephaestus сказал:

Хімічна реакція проходить однаково в шлунку людини і в пробірці на столі – це є механізм хімічної реакції.

Вы ошибаетесь, сравнивая химические реакции в пробирке и в живом организме. В живом организме происходят сложные физиологические, биохимические, физикохимические процессы в тканях и клетках, а не реакция чистых химических веществ. А ткани и клетки организма человека и насекомых существенно отличаются.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розрахунок не вірний.

Как правильно?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...