Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, соняшник сказал:

Я сам перший раз бачу.

 

 По цьому я їх і вирахував.                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Ну а теперь о делах серьезных.  По моим наблюдениях  полоски Варостоп действуют. на сколько эффективно посмотрим позже(весной:hmm:) Ютуб пространство клещ не волнует, подавай как меда накачать на круг 100кг, при этом увеличив пасеку ,как минимум в 2 раза:blink:(это смотрят).Даю ссылку на видео Папп Виктор Васильевич  . На мой взгляд стоит посмотреть. Единственное не услышал о селекции  на резистентность от клеща варроа  автохтонных пчел Карпат, как основного в перспективе способу борьбы с клещем. Да, и все-таки  они (самки клеща) в молочке не тонут;)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

У них криза зараз. Маток і пакетів все менше купують, то ще багато чого розкажуть, людська творчість безмежна, особливо, коли є багато слухаючих, але мало думаючих.

Вже не раз повторював, болгари навчилися добре робити полоски на основі флуметрину, єдине вони не врахували, що у нас українці не завжди вміють їх зберігати при відповідних температурах.

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

У них криза зараз. Маток і пакетів все менше купують, 

Владимир, сейчас не об этом и не к месту.

 

7 минут назад, Wladimir_K сказал:

Вже не раз повторював, болгари навчилися добре робити полоски на основі флуметрину

Никто не спорит, результатами пока доволен.А Вы , как человек думающий, уверены, что данные полоски без заражения семьи из вне, снимут 100 % клеща?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Укроп сказав:

Як правило бджоли з такою закліщеністю якщо не злетіли до зими, то взимку помруть. Навіть якщо і перезимують, то будуть в жалюгідному стані. Але я схиляюсь більше до думки що не перезимують

У знайомого минулого року після фінішної обробки соняха бджола добряче посипалася. Вирішив не ризикувати хімією і обробив термокамерою. Ослаблені сім'ї добре перезимували і успішно розвивалися весною. Навіть акації трохи дали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, соняшник сказал:

Владимир, сейчас не об этом и не к месту.

 

Никто не спорит, результатами пока доволен.А Вы , как человек думающий, уверены, что данные полоски без заражения семьи из вне, снимут 100 % клеща?

Близько до цієї цифри це точно. Питання лише коли ставите. Постановка на початку серпня не дасть  далеко 100%.

А проблема кліща це проблема пасічників і окремих "фантастів" у бджільництві, таке враження, що з часів минулого століття так і нічого не змінилося.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

70506208_2439750016101607_42041688355042

 

Є польський апіварол в таблетках. А ці вітчизняні смужки хто-небудь пробував?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ss77 сказал:

70506208_2439750016101607_42041688355042

 

Є польський апіварол в таблетках. А ці вітчизняні смужки хто-небудь пробував?

А вони зареєстровані офіційно?

Там від польського тільки напис.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, ss77 сказал:

Є польський апіварол в таблетках. А ці вітчизняні смужки хто-небудь пробував?

Я планую поставити такі смужки весною відразу після обльоту. Іван Михайлович їх випробував, і дуже їх хвалить. Івану Михайловичу не вірити,не бачу підстав. Він мені поганого не порекомендує. Знаю що поляки їх масово купляли і везли до себе, і ними обробляли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Укроп сказал:

Я планую поставити такі смужки весною відразу після обльоту. Іван Михайлович їх випробував, і дуже їх хвалить. Івану Михайловичу не вірити,не бачу підстав. Він мені поганого не порекомендує. Знаю що поляки їх масово купляли і везли до себе, і ними обробляли

Обв'язково і 2 роки бажано підряд.

Тілько от шановний Доскоч ніде про це тихо не згадує.

Бо ...

Це потрібно було додуматися використати замість шпону це "чудо".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Wladimir_K сказал:

Обв'язково і 2 роки бажано підряд.

Тілько от шановний Доскоч ніде про це тихо не згадує.

Бо ...

Це потрібно було додуматися використати замість шпону це "чудо".

Ні, підряд не буду. Весною поставлю Апіваро, під осінь варофлу. Те що картон замість шпона, то вважаю що то правильно. В Америці роблять тільки так. Бджоли гризуть, і більше контактують із препаратом. Доскоч всим своїм знайомим і друзям просто радить. А то вже справа їхня, якими препаратами обробляти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Укроп сказал:

Ні, підряд не буду. Весною поставлю Апіваро, під осінь варофлу. Те що картон замість шпона, то вважаю що то правильно. В Америці роблять тільки так. Бджоли гризуть, і більше контактують із препаратом. Доскоч всим своїм знайомим і друзям просто радить. А то вже справа їхня, якими препаратами обробляти

А так що бджоли в клубі не контактують?

Де офіційна реєстрація і то й картон за 2-4 дні сім'я розбомбить до нуля, ще діюча флувалінат. Обробіть 3-4 рази підряд  і "кліщ сам картон почне гризти", бо на нього дія буде мізерна,  це щось схоже як на основі амітрази полоски те ж роблять.

Я не в тому віці, що цим байкам вірити, стараюсь дещо включати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Ні, підряд не буду. Весною поставлю Апіваро, під осінь варофлу. Те що картон замість шпона, то вважаю що то правильно. В Америці роблять тільки так. Бджоли гризуть, і більше контактують із препаратом. 

флувалинат накапливается в воске, Владимир прав! Шпон - жёсткий , картон мягкий,  американцы используют картон только не такой как у нас ,а плотнее гораздо и используют амитраз. У кого то из наших видел используют наш ДВП - пресованая бумага , она мягко говоря плохого качества и пчела её отлично грызёт -её на дольше хватает,но маврик я бы не использовал вообще. И так наш воск никуда уже не берут... 

Вообще агитирую  делать вощинну исключительно из своего забрусного воска...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, соняшник сказал:

Я сам перший раз бачу.

 

 По цьому я їх і вирахував.                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Ну а теперь о делах серьезных.  По моим наблюдениях  полоски Варостоп действуют. на сколько эффективно посмотрим позже(весной:hmm:) Ютуб пространство клещ не волнует, подавай как меда накачать на круг 100кг, при этом увеличив пасеку ,как минимум в 2 раза:blink:(это смотрят).Даю ссылку на видео Папп Виктор Васильевич  . На мой взгляд стоит посмотреть. Единственное не услышал о селекции  на резистентность к клещу варроа  автохтонных пчел Карпат, как основного в перспективе способе борьбы с клещем. Да, и все-таки  они (самки клеща) в молочке не тонут;)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

в США кроме аметраза  в полосках , больше ничем и не травят и из года в год из года в год и клещ у них не привыкает!!!

Даже в самом видео Папп говорит что клещ двигается! Т.е. тау-флувалинат не критично уничтожает клеща ,а так немного его сбивает. Другими словами ,кто то видел полуживого клеща после амитраза ? я лично нет! Т.е. амитраз более эффективнее  и практика США показывает ,что привыкания к этому препарату НЕТ!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Женя К сказал:

флувалинат накапливается в воске, Владимир прав! Шпон - жёсткий , картон мягкий,  американцы используют картон только не такой как у нас ,а плотнее гораздо и используют амитраз. У кого то из наших видел используют наш ДВП - пресованая бумага , она мягко говоря плохого качества и пчела её отлично грызёт -её на дольше хватает,но маврик я бы не использовал вообще. И так наш воск никуда уже не берут... 

Вообще агитирую  делать вощинну исключительно из своего забрусного воска...

У мене думка взагалі відмовитись від всих цих смужок, і обробляти лише щавелкою. Поставлю собі за мету щоб було чим поменше страшної хімії. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.09.2019 в 09:00, Віталій.В сказал:

Вчора під вечер обробив 4-ри сімї Тактіком з "гармати"... в одній  сімї впало до 100-ні, сімї займають 8 рамок.

17,09 під вечер обробив Тактиком другий раз, тільки що глянув контрольний лист данної сімї впало 8шт :hmm:,  якось мало... по крошці видно що лист не чищиний,  днище глибоке  140мм з порогом 10мм.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Укроп сказав:

У мене думка взагалі відмовитись від всих цих смужок, і обробляти лише щавелкою. Поставлю собі за мету щоб було чим поменше страшної хімії. 

ця відмова Вам може дорого коштувати -з кліщем жарти погано закінчуються.Також стараюсь уникнути хімії,тому весною пасіку не обробляю важкою хімією,зате  після відкачки стандартно полоски+тактик при відсутності розплоду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, wwlo сказал:

після відкачки стандартно полоски+тактик при відсутності розплоду

 

А тактик використовуєте вітчизняний?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, ss77 сказав:

 

А тактик використовуєте вітчизняний?

венгерський.Брав в нашого форумчаніна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.09.2019 в 21:22, Wladimir_K сказал:

і окремих "фантастів" у бджільництві, таке враження, що з часів минулого століття так і нічого не змінилося.

Особисто я"фантастичного"  не почув,  на мою думку саме думаючи люди після перегляду відео і задумались...Cкажіть будь-ласка  , а що змінилось  за останні 20 років в бджільництві?:IMHO:кардинально нічого.  Можу вже з впевненістю сказати- полоски Варостоп вже спрацювали дуже добре, але я не впевнений в майже 100 відсотковій дії. Тому скористаюся  порадою Паппа і опісля вибіркового  теста цукровою пудрою мабуть оброблю амітразом. Тому що

 

В 17.09.2019 в 21:22, Wladimir_K сказал:

проблема кліща це проблема пасічників

А кожен із нас вирішить, як її долати і кого слухати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, соняшник сказал:

Особисто я"фантастичного"  не почув,  на мою думку саме думаючи люди після перегляду відео і задумались...Cкажіть будь-ласка  , а що змінилось  за останні 20 років в бджільництві?:IMHO:кардинально нічого.  Можу вже з впевненістю сказати- полоски Варостоп вже спрацювали дуже добре, але я не впевнений в майже 100 відсотковій дії. Тому скористаюся  порадою Паппа і опісля вибіркового  теста цукровою пудрою мабуть оброблю амітразом. Тому що

 

А кожен із нас вирішить, як її долати і кого слухати

Нічого не змінилося. І те що кліщ звикає до амітразу, показує що людина погано розуміє про що говорить. Амітраз не є стійка сполука і там немає часу чому звикати, для обробки в кінці літа пластинами з амітразу потрібно їх постійно оновлювати, а через це буде погіршення ефективності і накопичення у продуктах розкладу і все.

Плюс на додачу якість самої речовини амітраз бажає кращого.

Обробіть одночасно всі вулики у всіх пасічників амітразом 2 рази осінню і на наступний рік закліщенність буде низька, якщо не завезти пакети і кочові пасіки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.09.2019 в 16:22, Женя К сказал:

в США кроме аметраза  в полосках , больше ничем и не травят и из года в год из года в год и клещ у них не привыкает!!!

Думаю не лучший пример. США  первые кто испытал на себе колапс пчелинных семей.Одной из причин называют именно амитразы....

 

В 18.09.2019 в 16:22, Женя К сказал:

Даже в самом видео Папп говорит что клещ двигается! Т.е. тау-флувалинат не критично уничтожает клеща ,а так немного его сбивает.

Интернет дает безграничные возможности для поиска информации:)

Цитата

 

Тау-флювалинат – инсектоакарицид контактного и кишечного действия. Эффективен против клещей резистентных к другим акарицидам.[1]

Механизм действия. Препарат, как и другие пиретроиды, действуя на обмен кальция в синапсах и натрий-калиевые каналы, нарушает функцию нервной системы. Это приводит к значительному излишнему выделению ацетилхолина при прохождении нервного импульса. Отравление проявляется в поражении двигательных центров, в сильном возбуждении.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, соняшник сказал:

Думаю не лучший пример. США  первые кто испытал на себе колапс пчелинных семей.Одной из причин называют именно амитразы....

 

Интернет дает безграничные возможности для поиска информации:)

 

У мене є інфа що не амітраз призводив до колапсу, а різні пестициди і безбожне використання того ж тау-флувалінату і на додачу погане оновлення гніздових рамок 

Ноу-хау у США робили пластини з концентрацією 800 даної діючої речовини. Виділялася вона порційно по 80, через певний час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, соняшник сказал:

Думаю не лучший пример. США  первые кто испытал на себе колапс пчелинных семей.Одной из причин называют именно амитразы....

 

 

 

Основная причина пестициды и неоникатиноиды!  клеща сделали виновником,  да бы не упасть рыльцем в грязь перед другими странами , но оно всёравно осталось в пушку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

І те що кліщ звикає до амітразу, показує що людина погано розуміє про що говорить. Амітраз не є стійка сполука і там немає часу чому звикати

Я погано розуміюся в хімії:(  що стійке, що не стійке. Але коли читаєш в одних статтях до амітразу кліщ виробляє резисцентність в інших  навпаки ні, а флувалінати виробляють...:blink:

 

11 минут назад, Wladimir_K сказал:

для обробки в кінці літа пластинами з амітразу потрібно їх постійно оновлювати

А Варроадез?

Цитата

Дейсвующее вещество - амитраз и масло кориандра.

Фармакологическое действие: Обладает ярко выраженным акарицидным контактным действием против взрослых форм Varroa jacobsoni и Acarapis Vudi.

Дозы и способ применения: Пчелиные семьи обрабатывают весной (после первого осмотра семей пчел) и в летне-осенний период (после откачки меда) путем размещения полосок препарата в ульях из расчета 2 полоски на 10-12 гнездовых рамок. Для маленьких семей (до 6 рамок), отводков и нуклеусов достаточно 1 полоски, которую размещают в центре гнезда. Перед использование необходимо сделать на одном из концов полоски отверстие, продеть через него шпильку и зафиксировать полоску вертикально точно по центру улочки (в средней ее части) между двумя рамками пчелиного гнезда. В слабой семье подвешивают полоску между 3 и 4 соторамками, в сильной одну полоску между 3 и 4, вторую полоску между между 7 и 8 рамками. Полоски оставляют в семье на срок от 3 до 30 суток, в зависимости от количества печатного расплода.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, соняшник сказал:

 

Интернет дает безграничные возможности для поиска информации:)

 

  Цитата

 

Тау-флювалинат – инсектоакарицид контактного и кишечного действия. Эффективен против клещей резистентных к другим акарицидам.[1]

Механизм действия. Препарат, как и другие пиретроиды, действуя на обмен кальция в синапсах и натрий-калиевые каналы, нарушает функцию нервной системы. Это приводит к значительному излишнему выделению ацетилхолина при прохождении нервного импульса. Отравление проявляется в поражении двигательных центров, в сильном возбуждении.

 

Тут полностью согласен .

Тау - флувалинат накапливается в воске , поэтому Европа не хочет покупать наш воск. А причина одна при определённых концентрациях эта отрава  действует на человека так же само как и на клеща , а то что написано  как она действует и врагу не пожелаешь... воздействие на нервную систему - это вообще край - ребята - кто работает с мавриком - вы там поосторожней!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, соняшник сказал:

Я погано розуміюся в хімії:(  що стійке, що не стійке. Але коли читаєш в одних статтях до амітразу кліщ виробляє резисцентність в інших  навпаки ні, а флувалінати виробляють...:blink:

 

А Варроадез?

 

Тут все базується на бажанні пасічників купувати. В переважній більшості пасічник не намагається розібратися, що до чого і як.

На, мою думку, даного препарату не вистачить на 21день, його дія закінчить десь до 10 дня при тих температурах,=що є у нас у серпні.

varodez2.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...