Jump to content
Пчеломучитель_ua

Ціна пакетів в наступному сезоні

Recommended Posts

35 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Я знаю о чём я пишу.  много  раз бывал на западной и не однократно покупал пакеты как для себя так и своих знакомых. и поверьте когда там на месте с людьми общаешься и живёшь с ними несколько дней то понемногу всплывает много фактов про которые никто Вам в телефонном режиме не расскажет а многие даже и сами не понимают что делают просто им когда то знакомый пчеловод так порекомендовал.  или к примеру даже как то на форуме пакетчики  сами написали про эти свои весенние стимуляторы и когда я им был отписал что это нельзя они плавно сьехали что они типа так делали но уже не делают  ( может ВЫ скажите что и это я придумал в каком то запале.  но перерывать темы в поисках доказательства я  не буду. но факт такой был.)..     

:blink:   .....   Какие конкуренты ? Вы о чём ?   кому нужна карпатка тот проедет мимо меня и поедет в Карпаты не зависимо от того что я здесь понаписываю.  У меня совсем другая пчела а следовательно и мои клиенты не поедут в Карпаты если я не перегну цену а если и перегну то найдут похожую пчелу на месте но карпатку не возьмут.. я просто напомнил покупателям что красивый расплод это ещё не значит гарантия качества  ( не зависимо от того в каком регионе Украины был куплен пакет) и что бы были более осторожны как при покупке пакетов так и при откачке мёда из таких семей. особенно из пакетных пасек.      К примеру пасека Очколаса. --- гребанули с западной дешёвых пакетов а далее болячки. или Вам и здесь нужны доказательства с анализами и печатью а словам работников верить не будем. 

А в принципе повеселили ..   Сидит Тюркин на форуме и топит всех конкурентов по пакетам... как бы мне ещё всех медовиков бы потопить что бы экспортёры начали драться между собой за мой мёд  :umora:  ....    :az: ...  удачи..  мне ход ваших мыслей нравится ..  но я не Наполеон..  у меня планы по проще. да и покупатели моих пакетов на форуме не сидят..

Обично перше питання заготовача , чи купляв я пакети в цьому році 

Хотя я їх ніколи некупляв , але все рівно постійно питає

Значить не даром питає

Edited by AVA
  • Like 1
26 хвилин тому, AVA сказав:

А можна не їхать у Львів на вул. Кульпарківську за довідкою , що здав мед по 23грн :umora:

а придоставить з місця проживання,  щоб пакет купить за 600грн :ah:

в принципі вірно кажете, в кожному обласному центрі є своя вулиця "Кульпарківська", але довідку ту, що видають на вулиці Кульпарківській не кожен має той, що здав мед по 23, чи продав пакет по 600, але користуються пільгами на загальних підставах:dntknw:, от і час пішов:dntknw:

• Like 2
4 часа назад, Винодел сказал:

Стендаль(фр. письменник) розказуе історичний анекдот про письменницю 18-то століття мадам де Сомері. Далі мовою якою почув сам. "Будучи застигнутой за неким неблаговидным занятием , стала отрицать очевидное а потом с обидой воскликнула - Ах я прекрасно вижу , что вы меня разлюбили, вы больше верите тому, что вы видите, чем тому , что я говорю вам .Це така невелика передмова.

Ну... щоб таке сказати , Сергію, треба бути або справді обізнаним , або вихопилось зопалу. Як таке можна взнати,  в реаліях останніх років  використання антибіотиків в бджільництві, це великий страх втратити репутацію, можливість продавати продукцію...Про таке ніхто  при здоровому глузді не признаеться. В порядку виключення признаюсь, що добавляв тетраціклін в канді  в 1997р. ,для профілактики,  9-м сім. своеї пасіки. Признаюсь тому що тіеї суші немае, вуликів немае, бджіл немае, меду з тих вул немае. Сьогодні пасічники бояться " упаковку антибіотиків на дах булика покласти" і якщо знайдеться сміливец, що згодуе з кормом то, рідкісний дурень в тому признаеться. Серед моїх знайомих ніхто не використовуе ніякого лікування(окрім проти кліща) бджіл, хоч хвороби , і розплоду в тому числі, ніде не ділися, час від часу " вилазять". Можливо використовують, але не розголошують, і няких доказів в вигляді порожних упаковок з під ліків не бачив. І подруге , в придбаному пакеті корму -залишки, і щоб той мізерний залишок потрапив в відкачаний і зіпсував всю кількість- то треба щоб склалися декілька негативних чинників, і серед них головний- неправильний спосіб застосування.Коли сам отримав 10 пакетів , то кормів там не було, або я їх там не побачив. При продажу відводків покупці самі брали з вул. що вважали за потрібне і залишки меду, нектар (ріпаковий) в рамках був присутній, хоча і старалися брати з макс. розплоду. При купівли сім. кормів попаде більше, і залежить від місцевості і самого пасічника. Проаналізувавши як відбувалась здача меду в мене і моїх колег, приходить на думку, що єкспортери "не бояиться" антибіотиків  в меду. Рідкісний випадок. Коли б не так, то не розраховувались би зразу , або б складали юридично діевий акт про повернення грошей в разі...При акті "здачі" меду домовленість словами і не обов'язково з свідками. Це думка. Надійніше було б почути заготовачів, єкспортерів.

Взагалі цей фрагмент допису(С.Т.) мені схожий на намагання дисредитувати("втопити") потенційних конкурентів, мовляв мій товар добрий а що продають інші....І ,що неприемно подібні приймоми діють і нині . Нещодавно  до знайомого колеги приїхав заготовач (від "Новомед") і розмовами про " я чесний а всі навколо дрібні шахраї" переконав 80-ти літнього діда і 30-ти річного чоловіка (сам пасічник був відсутній) що перед ними сама честь і совість української нації, і що в діжках , "Агріноловських", таке справді 280-285кг. меду нетто, при тому що залито було "вщерть". Роглядаю подібний випадок як приклад діевості самореклами і нині, в час тотальної недовіри співвідчизникiв.

Кажись минулий рiк тут на форумi було вiдео зi зборiв пакетчикiв , де вчили як потрiбно використовувать стимулятор з птахiвництва при розгонi б р.

• Like 1
2 часа назад, Сергей 2014 сказал:

Кажись минулий рiк тут на форумi було вiдео зi зборiв пакетчикiв , де вчили як потрiбно використовувать стимулятор з птахiвництва при розгонi б р.

:al:...

2 часа назад, Сергей 2014 сказал:

де вчили як потрiбно використовувать стимулятор з птахiвництва

мабуть і в ночі розбуди, відповім, Алвітол і Промотор

• Like 2

"не здаюсь".

Думаю,С.Т. , що ваші поїздки  за пакетами були в недалекому минулому і з того часу в справі використання антибіотиків для лікування бджіл відбулись зміни. Думаю зрозуміло які і чому.Моя уява не дозволяе відтворити ситуацію коли за чаркою власник бджіл розказуе як він лікував своїх бджіл ант. ціеї весни покупцю своїх бджіл. Хвороб бджіл багато(книжка досить товста) і деякі з них час від часу з'являються на пасіці, не всі вдаеться "впізнати", якісь негаразди приписуемо "потравам", можна просто непомітити бо ніколи роздивлятись уважно треба працювати .Критичні-такі що призведуть до загибели влітку пасікі бувають вкрай рідко з огляду на це лікувати ант. мало хто буде .Погоджуюсь що люди різні ,але не думаю що на заході лікують, не бачив, не чув. Про хвороби в куплених бджіл. Ціеї весни продав десяток" слабачків", пересаджували при 8-12*С, в дерев'яні старі нещільні вул. без ретельного утеплення, переймався з приводу можливого охолодження і спричинених цим хвороб, з часом запитав і був здивован відповіддю, що все добре, хвороб не помічено. Коли купують тисячі пакетів проява протягом сезону хвороб дуже ймовірна може даже закономірна, вирішальне значення-який відсоток?

Позитивні відгуки про куплені пакети-закономірність. Негативні-виключення. Не кожного року заробиш на цій справі, але то вже справа вдачі , субективних і обьективних факторів.

Про стимулятори. Може мова йшла про промотер Л 47? так він офіційно сертіфіцирован і для бджільництва і щось схожого на антибіотики в ньому начебто немае (кожен може подивитись його склад, хто більш освідчений в справі  скажіт слово). Згоден, що при попаданні цього препарату в товарний мед лабораторія з Бремену може дати висновок на зразок- "виявлені нетипові(непізнані) речовини".Ризик при використанні е, як і при будь якій справі. Кожен стикався(чув що було в колеги) з випадком "антибіотика" коли не застосовував. Недавно колега розказав про негаразди з медом на півдні. Соняховий мед, чималенька кількість  збору 19-го року в одного пасічника мае малий вміст(до 7од.) діастази і не беруть. І це справді так бо висновок не одніеї лабораторії. І така неприемність  може бути в будького з нас. Власник це пояснюе "неправильним" соняшником. Мені це не здаеться вірогідним поясненням. Пояснення- 10-ти кг. денні привеси не підходить, не було таких. Або інша психотравматична ситуація накачали 15т. меду а приїхати забрати(купити) нікто не хоче. Це я про ризики в виробництві меду.

Може мова (відео) було про "Ентеронормін", так це пробіотік з "синім йодом" і селеном і також дозволений для застосування в бджільництві. Шкоди від його застосування(окрім нераціонально витрачених грошей) немае. Користі, на авторитатну думку Е.В. Руденка, для бджолородин  теж. "Синій" йод  можна зробити самому і користь від застосування, в деяких випадках, теоретично, мае бути.

Підгодівля цукровим сиропом в безвзяткові дні розглядаю як прогресивний захід  для швидчого збільшення сили бджолородин. Ось і в Канаді як показуе Назарій це необхідний прийом бо відсутній весняний нектарний принос.

• Like 1
9 годин тому, Сергей Тюркин сказав:

Попробуйте это рассказать пакетчикам из закарпатья. особенно мукачево и окрестности где весенний мёд идёт на развитие а далее пчёлы на сахаре.

Я вивожу під Словацикий кордон на рапс і акацію,потім у гори на малину і іван чай. Цукром не годую! 

• Like 10
10 годин тому, miro сказав:

на перше питання давайте собі відповідь самі.

Відносно необхідності годувати сімю, якщо Ви бачите що ціна на мед опустилась до позначки яка збиткова, тоді треба щось міняти, @Сергей Тюркин добре каже , як приклад він подав ідею добру, але лише Ви можете прийняти рішення, а кричати проте, що ціна на пакети 500-600грн., це сьогодні багато піде з цього сигменту, і підуть ті які це роблять якісно, а ті хто продає породистого гнильця, свищові матки класу А по ціні 500-600грн. вони залишаться но ціна на пакети природньо виросте.

Тому слідкуючи за темою, на сьогодні видно, як політика бариг які встановили мізерну ціну на мед за кг, привела медовиків в край скрутне становище, сьогодні би медовикам обєднатись, сьогодні черга медовиків, але нема протесту, а значить можна продовжувати баригам свою пісню.

Кожен хто продає надлишок пакетів, або ж взагалі на пакетах, в основному це Західні регіони, вони переходять поступово на мед, мед природніх взятків, та стають на роздріб медової продукції. 10л з бджолосімї, природнього взятку візьму, а це ті самі 1200грн., +віск,+відводки,+рамки,+повага до своєї праці.

Правильно, пане Михайло,  все кажете, з вічливості довго розжовуєте:umora:,  якщо коротко і дохідливо, простими словами то  звучатиме так: "якщо сусід(медовик)   наклав у штани то це не значить, що і мені(пакетчику) це потрібно робити":umora:  тримайте ціну, поважайте самі себе, свою працю, можливо це допоможе медовику робити те саме і не здавати почім дадуть а продавати почім вважає за потрібне:hi:

• Like 9
13 години тому, Yaroslav сказав:

:IMHO:Я, не проти скласти договір з медовиком, який буде регулювати дану ситуацію і від того буде всім вигідно. Ніхто нікого не буде дурити, буде стабільність у стосунках між двома гілками пакетчиком і медовиком.

Ловлю на слові:umora:, у скільки літрів чисто акацієвого меду оцінюєте свій  пакет?:hmm:

• Like 2
26 хвилин тому, Николай S сказав:

Ловлю на слові:umora:, у скільки літрів чисто акацієвого меду оцінюєте свій  пакет?:hmm:

на якій площадці ви будете брать ціну на товар ?

• Like 2
1 хвилину тому, Лавр сказав:

на якій площадці ви будете брать ціну на товар ?

Гадаю, що логічно прицінитись до мілкого опту

• Like 3
47 хвилин тому, Николай S сказав:

Якщо акація не цікавить, то скільки пакетів Ви пане Ярославе готові віддати за кожну бочку (200літрів) соняшникового меду, кожен віддає з тарою, місце обміну м. Київ ст. метр Житомирська.

• Like 2
4 часа назад, Николай S сказал:

Правильно, пане Михайло,  все кажете, з вічливості довго розжовуєте:umora:,  якщо коротко і дохідливо, простими словами то  звучатиме так: "якщо сусід(медовик)   наклав у штани то це не значить, що і мені(пакетчику) це потрібно робити":umora:  тримайте ціну, поважайте самі себе, свою працю, можливо це допоможе медовику робити те саме і не здавати почім дадуть а продавати почім вважає за потрібне:hi:

Это вы описали история деления социума на классы. Все взаимосвязаны, но кто-то решил что его положение, не должно зависеть от проблем других людей.

При цене меда в 100 грн/кг, какая будет цена на пакет?

Можно не отвечать, опус риторический.

• Like 1
8 часов назад, Николай S сказал:

А чому акації?:hmm::blink: То що після акації, можна бджіл на зад забирати?;) Щоб отримати пакет, я працюю з літа до весни. А що медовик хоче місяць потримати і вуаля:ole_ole:. Е так не піде,  давайте рахувати почесному:az::hi:

• Like 1
8 часов назад, Николай S сказал:

Якщо акація не цікавить, то скільки пакетів Ви пане Ярославе готові віддати за кожну бочку (200літрів) соняшникового меду, кожен віддає з тарою, місце обміну м. Київ ст. метр Житомирська.

Так можна до безкінечності рахувати по бартеру. Мене цікавить, як і вас і всіх у більшості, в переводі на гривні. Тому, що свого меду є достатньо.

• Like 2
3 часа назад, Ivan S сказал:

Для "профілактики" перед продажем з весни пакети цілеспрямовано накормились антибіотиком. Стара дідівська технологія, флакон на літр сиропу. Не дивно, що потім вилізло, вистачило б і пару мл перенести з гнізда вверх.:IMHO:

11 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Але ж знову. У колеги був випадок, купив пакети, мед качав тільки з магазинів, але в меді знайшли антибіотик(в 6 разів вище норми), на аналіз здавали трьом заготувачам. останньому давали наче б то від племінника. Але всі заготвачі дали один результат.

14 часов назад, Винодел сказал:

"не здаюсь".

Думаю,С.Т. , що ваші поїздки  за пакетами були в недалекому минулому і з того часу в справі використання антибіотиків для лікування бджіл відбулись зміни. Думаю зрозуміло які і чому.Моя уява не дозволяе відтворити ситуацію коли за чаркою власник бджіл розказуе як він лікував своїх бджіл ант. 

Вы вправду верите что если человек десятки лет для профилактики или при малейших подозрениях давал пчёлам определённое лекартво  то теперь с весны если пчёлки опоносились или ещё какая нибудь  проблема то он откажется от своего проверенного лечения  или  откажется от продажи пакетов ????   

Если у Вас представления что секреты у пчеловода можно узнать только по пьяне то немного Вас разочарую. если правильно подвести разговор  то и на трезвую всё расскажут.  я ведь уже писал что многие даже сами не понимают что чудят. просто им раньше так посоветовали.

• Like 2
11 часов назад, Николай S сказал:

3 часа назад, Yaroslav сказал:

Так можна до безкінечності рахувати по бартеру. Мене цікавить, як і вас і всіх у більшості, в переводі на гривні. Тому, що свого меду є достатньо.

При союзе отец один раз привозил пакеты с молдавии и один раз из западной.  брал по бартеру. что в молдавии что на западной такса была 1 бидон мёда = 3 пакета.  из чего мёд был я так понимаю даже не обговаривали  главное что мёд..    ну почём в те времена был мёд мы можем только ностольгировать. правда и взятки в большинства были не особо.

Сразу всем говорю что свои пакеты за 17 кг мёда не отдаю.

• Like 4
  • Haha 2
16 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Вы вправду верите что если человек десятки лет для профилактики или при малейших подозрениях давал пчёлам определённое лекартво  то теперь с весны если пчёлки опоносились или ещё какая нибудь  проблема то он откажется от своего проверенного лечения  или  откажется от продажи пакетов ????   

Если у Вас представления что секреты у пчеловода можно узнать только по пьяне то немного Вас разочарую. если правильно подвести разговор  то и на трезвую всё расскажут.  я ведь уже писал что многие даже сами не понимают что чудят. просто им раньше так посоветовали.

Все-таки використання антибіотику починає затухати, але все добре коли добре. Навчити когось щоб спалити бджлосімю, це важко, тому і різниця в ціні на пакети, комусь навіть вигідно загнати дешеві пакети під шумок закачані антибіотиком, який тимчасово зберігає бджолосімю від прояву явних ознак захворювання, а потім антибіотик такій бдж. і пасічнику лише ворог,бджолосімя до головного взятку може проявити ознаки захворювання, а відкачаний мед внесе в продукцію речовини які вкажуть про вміст антибіотику, тоді мед по ціні цукру (а при нинішній ціні на мед, то навіть важко сказати),і виникає питання, чи вартий той дешевий пакет, коли від нього збитки.

• Like 1
45 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

При союзе отец один раз привозил пакеты с молдавии и один раз из западной.  брал по бартеру. что в молдавии что на западной такса была 1 бидон мёда = 3 пакета.  из чего мёд был я так понимаю даже не обговаривали  главное что мёд..    ну почём в те времена был мёд мы можем только ностольгировать. правда и взятки в большинства были не особо.

Сразу всем говорю что свои пакеты за 17 кг мёда не отдаю.

Я теж бартирував але на ліс, на мед ще ні, хоча за 15л файного меду:hmm:

• Like 1
  • Haha 1
17 минут назад, miro сказал:

Все-таки використання антибіотику починає затухати, але все добре коли добре. Навчити когось щоб спалити бджлосімю, це важко, тому і різниця в ціні на пакети, комусь навіть вигідно загнати дешеві пакети під шумок закачані антибіотиком, який тимчасово зберігає бджолосімю від прояву явних ознак захворювання, а потім антибіотик такій бдж. і пасічнику лише ворог,бджолосімя до головного взятку може проявити ознаки захворювання, а відкачаний мед внесе в продукцію речовини які вкажуть про вміст антибіотику, тоді мед по ціні цукру (а при нинішній ціні на мед, то навіть важко сказати),і виникає питання, чи вартий той дешевий пакет, коли від нього збитки.

Но почему Вы так уверено утверждаете, что в тех пакетах которые дешевле 1200 обезательно должен быть антибиотик или гнилец неизвестной породы. Это рынок каждый устанавливает свою цену  а покупателю решать у кого покупать.

Ценовая политика пакетчика зависит от многих факторов. Я знаю много пакетчиков у которые продают от 200-300 пакетов и закаэы принимают не от 1-го пакета, а минимум 50. 

А по поводу антибиотик скажу так, сам искал пакеты звонил потециальному продавцу спрашивал телефоны покупателей прошлых лет и все ок. 

Вы в прошлом году начинали продавать по одной цене потом рынок внёс свои коррективы и вы немного "подвинульсь" по цене и условиям. 

Если Вы в следующем году по тем или иным причинам опустите цену это ж не будет говорить об ухудшении качества пакетов. 

• Like 3
1 хвилину тому, igor сказав:

Но почему Вы так уверено утверждаете, что в тех пакетах которые дешевле 1200 обезательно должен быть антибиотик или гнилец неизвестной породы. Это рынок каждый устанавливает свою цену  а покупателю решать у кого покупать.

Ценовая политика пакетчика зависит от многих факторов. Я знаю много пакетчиков у которые продают от 200-300 пакетов и закаэы принимают не от 1-го пакета, а минимум 50. 

А по поводу антибиотик скажу так, сам искал пакеты звонил потециальному продавцу спрашивал телефоны покупателей прошлых лет и все ок. 

Вы в прошлом году начинали продавать по одной цене потом рынок внёс свои коррективы и вы немного "подвинульсь" по цене и условиям. 

Если Вы в следующем году по тем или иным причинам опустите цену это ж не будет говорить об ухудшении качества пакетов. 

Ось в неділю повідали мені хлопці про продажу бджолопакетів минулого року, значить взяли в них першу партію бджолопакетів по 900грн., друга партія мала йти по 800грн., умова 3+1 стандарт, перед продажем хлопці , що організовували продажу проїхались по пасікам, забракували не малу кількість, з чого створився скандал, що це наклеп на бджолярів і так далі, хлопці стояли на своєму, що хворої бджоли на продажу не пропустять, а це до 200 пакетів браку.Від моменту другої заготовки починає бігти час і покупець починає торг, щоб ціну скинули до 600грн., замість обіцяних 800грн., хлопці не поступаються в ціні оскільки до того задіяно багато пасік і на продажу готово до 600 пакетів.Дальше відбувається така річ, покупець не бере слухавку, хлопці шукають іншого, продають іншому за 750грн. при-тому нервів зїли досить. Знаєте , а той покупець ,що мав забрати по 800грн., а торгувався за 600грн., він взяв по ціні 600грн., в тих, в кого забракували, ось вам і пакети по 600грн.

Тепер практичне запитання , наскільки описана історія типова, яка ймовірність потрапити в подібну ситуацію бажаючому придбати 50-100 пакетів  не початківцю? В диспутах з собою неодноразово думав, що порядних людей навколо немало, може більшість. Люди які спорят без вагомих аргументів, намагаються зменшити ціну придбання , тупо, без запитань -"Чого ваш товар оцінений дорожче від середнього по региону?"- викликають неприязнь,опір, підштовшують до контрдій. Прошу розглядати як надпис на плакаті для аматорів торгуватись до "посівіння".

2 години тому, Винодел сказав:

Тепер практичне запитання , наскільки описана історія типова, яка ймовірність потрапити в подібну ситуацію бажаючому придбати 50-100 пакетів  не початківцю? В диспутах з собою неодноразово думав, що порядних людей навколо немало, може більшість. Люди які спорят без вагомих аргументів, намагаються зменшити ціну придбання , тупо, без запитань -"Чого ваш товар оцінений дорожче від середнього по региону?"- викликають неприязнь,опір, підштовшують до контрдій. Прошу розглядати як надпис на плакаті для аматорів торгуватись до "посівіння".

В такій ситуації працювати потрібно з головами районних місцевих спілок якби не говорили але цьому сьогодні приділяють увагу, втратити репутацію одному голові це підстава всього району порою на тривалий час, тож розмінюватись вони не стануть, через них можна купляти великі партії, а також не великі до 100 пакетів, звичайно мова йде коли нема знайомого пакетчика який не підведе. Перші пакети не в своїй області в 1997 році я брав у Бережанах через голову товариства, жодного підвоху бджоли були здорові, а пакети жирненькі, а от товариші купляли по обявах, памятаю ,як в 2000 році мені запропонували були купити пасіку там було 20 вуликів, ціна була неймовірно дешева, я навіть вирішив забрати ради воску, але глянув в середину, побачив ситуацію і зрозумів дешевизну. В більшості з болячками беруть перекупи які самостійно працюють по області таких хватає.

:)

IMG-690dc84a7889692b7ae60b4ff06181bb-V.jpg

Edited by mary@sko
  • Like 1
  • Thanks 1
10 годин тому, Yaroslav сказав:

А чому акації?:hmm::blink: То що після акації, можна бджіл на зад забирати?;) Щоб отримати пакет, я працюю з літа до весни. А що медовик хоче місяць потримати і вуаля:ole_ole:. Е так не піде,  давайте рахувати почесному:az::hi:

Тут із-за термінів продажу пакету і свіженько взятку з акації дійсно виникає питання  довіри яке може бути легко вирішене, ....акація пропонувалась так як саме цей мед Ви пане точно зможете легенько реалізувати  і ще й розширенням асортименту більш привабити собі місцевих покупців меду. ....але вернемось до самих підрахунків взаємної вигоди 

8 годин тому, miro сказав:

Я теж бартирував але на ліс, на мед ще ні, хоча за 15л файного меду:hmm:

15літрів:hmm:  файного:hmm:   навіть по мілкооптовій ціні потягне на 130грн літр...;) бо  на опті в 70грнкг тобто 105грн літр черги немає )..(В столиці в бутиках пропонують по 300грн за літр

130+15=?????? мабуть дешевше дістати гроші з тумбочки і купляти :dntknw:.......а ще краще свою пасіку  ділити перед  соняхом ........:hi:

Edited by Николай S
  • Like 1