Перейти к содержанию

Ширина рамки 37 мм или????


Рекомендуемые сообщения

Добавлю ще. В СРСР розмір одразу був запропонований 36мм, а потім накинули ще 1 мм і отримали 37 мм. Аргументували це тим, що з часом стільник в якому виводиться розплід, товщає і для нормального виведення розплоду не вистачає відстані між стільниками. Але чи не краще частіше міняти стільники?

P.S. Колись до мого діда, на колгоспну пасіку, приїхала делегація пасічників і всі здивувалися, що він вибраковує ще "досить гарні стільники" 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Ivan Ivanovich сказал:

я одразу почав робити 35мм. І причина тому стаття із бджільницької енциклопедії Рута. Де він не казав, що бджолам краще(на думку пасічника), а виміряв у сотнях ящичних вуликів(безрамкових) відстань між стільниками, які бджоли самі побудували без втручання людини, яка виявилася в середньому 35мм. Тому в мене ніяких сумнівів не виникло, що це правильний розмір.

Ключевые слова  "в середньому 35мм."То есть были больше ,были меньше.Пчелы не способны рассчитывать в среднем.Тут можно вести обсуждение до.......Возникнет вопрос а все ли породы опробованы ,в какое время строились ,при каком поступлении нектара и все это может влиять.Так что тем для исследований-море.Я лучше буду мед качать да маток выводить на том, что есть.Обратите внимание насколько меньше пчела карника от пчел других пород.Наверное и породы разные разные себе жилища будут строить(предположение)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, КАЕ сказав:

Ключевые слова  "в середньому 35мм."То есть были больше ,были меньше.Пчелы не способны рассчитывать в среднем.Тут можно вести обсуждение до.......Возникнет вопрос а все ли породы опробованы ,в какое время строились ,при каком поступлении нектара и все это может влиять.Так что тем для исследований-море.Я лучше буду мед качать да маток выводить на том, что есть.

34мм ,максимум 35 мм для успішного розвитку,37 мм бджоли зроблять самі,коли розмістити стільники ширше,а от нуклеуси у мене взагалі 33мм, максимум 34, відносно спостережень то весняний розвиток із стисканням стільників до вулички 8мм та 10мм самий кращий результат, так на мед магазини 37 мм і все гут,навіть матки не так рвуться,хоча це не завжди завада.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, КАЕ сказал:

.........Возникнет вопрос а все ли породы опробованы ,в какое время строились ,при каком поступлении нектара и все это может влиять......

Мав можливість  перемірювати  відстань між центрами сот в дуплах  звалених дерев,  за звичай 35-36мм,   одне показала результат 38-39мм, мабуть там жили полісянки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, КАЕ сказал:

Ключевые слова  "в середньому 35мм."То есть были больше ,были меньше.Пчелы не способны рассчитывать в среднем.Тут можно вести обсуждение до.......Возникнет вопрос а все ли породы опробованы ,в какое время строились ,при каком поступлении нектара и все это может влиять.Так что тем для исследований-море.Я лучше буду мед качать да маток выводить на том, что есть.Обратите внимание насколько меньше пчела карника от пчел других пород.Наверное и породы разные разные себе жилища будут строить(предположение)

А я і не говорю, що "35мм и точка". Тут дійсно потрібно враховувати ще й породу. Просто мене повністю влаштовує розмір 35 мм(для розплідного гнізда), а в медові корпуси я ставлю на одну рамку менше і все гут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Ivan Ivanovich сказал:

А я і не говорю, що "35мм и точка". Тут дійсно потрібно враховувати ще й породу. Просто мене повністю влаштовує розмір 35 мм(для розплідного гнізда), а в медові корпуси я ставлю на одну рамку менше і все гут.

Всех устраивает .Правильно отметили здесь что с меньшего большее можно сделать ,а вот наоборот:dntknw:Наверное 35 буде самое то что нужно.Кстати улочка 10 -это тоже 35 (Миро писал за нуклеусы).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Ivan Ivanovich сказав:

А я і не говорю, що "35мм и точка". Тут дійсно потрібно враховувати ще й породу. Просто мене повністю влаштовує розмір 35 мм(для розплідного гнізда), а в медові корпуси я ставлю на одну рамку менше і все гут.

Якраз хотів запитати в темі, хоча може не по темі. Чи практикує хто ставити на рамку менше в магазинах. Пробував сам, широко відбудували,  меду багато, але після розпечатки вилкою дуже вим'яло суш, в касеті медогонки, через що бджоли після осушки дуже розгризли суш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Rusyj4 сказал:

Якраз хотів запитати в темі, хоча може не по темі. Чи практикує хто ставити на рамку менше в магазинах. Пробував сам, широко відбудували,  меду багато, але після розпечатки вилкою дуже вим'яло суш, в касеті медогонки, через що бджоли після осушки дуже розгризли суш.

Як вже писав, ставлю на рамку менше і проблем не має. Але я ніколи не розпечатував вилкою(в мене її навіть немає:ah:), лише ножем. Та й касети в моїй медогонці не дозволяють дуже мятися стільникам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Rusyj4 сказал:

Якраз хотів запитати в темі, хоча може не по темі. Чи практикує хто ставити на рамку менше в магазинах. Пробував сам, широко відбудували,  меду багато, але після розпечатки вилкою дуже вим'яло суш, в касеті медогонки, через що бджоли після осушки дуже розгризли суш.

Многие это практикуют.Другое дело на 16 рамках на одну меньше,а другое на 8.При распечатке смелее обрезать можно,все равно мед стечет.То что повреждены соты я не беспокоюсь-пчелы их быстро восстановят.Поначалу жалко было неаккуратно распечатывать ,что весной ,вскрывая мед что при откачке.Сейчас об этом не думаю.Весной обыкновенной вилкой(недавно в критике она была в теме по чем мед) налево и направо продрал и поставил-самое то что нужно.Вилочку для распечатывания сломаешь так.Так что вилка со стола -тоже нужна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, КАЕ сказал:

Весной обыкновенной вилкой(недавно в критике она была в теме по чем мед) налево и направо продрал и поставил-самое то что нужно.Вилочку для распечатывания сломаешь так.Так что вилка со стола -тоже нужна.

:ay: то что надо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, КАЕ сказав:

Многие это практикуют.Другое дело на 16 рамках на одну меньше,а другое на 8.При распечатке смелее обрезать можно,все равно мед стечет.То что повреждены соты я не беспокоюсь-пчелы их быстро восстановят.Поначалу жалко было неаккуратно распечатывать ,что весной ,вскрывая мед что при откачке.Сейчас об этом не думаю.Весной обыкновенной вилкой(недавно в критике она была в теме по чем мед) налево и направо продрал и поставил-самое то что нужно.Вилочку для распечатывания сломаешь так.Так что вилка со стола -тоже нужна.

В 10 рамкових ставив 9тш. В восьми і так широко ставиться, бо ширина 315=9*35

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, КАЕ сказал:

Многие это практикуют.Другое дело на 16 рамках на одну меньше,а другое на 8.При распечатке смелее обрезать можно,все равно мед стечет.То что повреждены соты я не беспокоюсь-пчелы их быстро восстановят.Поначалу жалко было неаккуратно распечатывать ,что весной ,вскрывая мед что при откачке.Сейчас об этом не думаю.Весной обыкновенной вилкой(недавно в критике она была в теме по чем мед) налево и направо продрал и поставил-самое то что нужно.Вилочку для распечатывания сломаешь так.Так что вилка со стола -тоже нужна.

вилки пасечника есть с разной толщиной игл и крепостью ручки и изделия вцелом, а кухонная тоже нужна, сало жарить к медовухе.....:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Николай S сказав:

вилки пасечника есть с разной толщиной игл и крепостью ручки и изделия вцелом, а кухонная тоже нужна, сало жарить к медовухе.....:umora:

Ваша правда. Я придбав он одну, яка без поломки увесь сезон прослужила...:wave::ay: І таке ж буває...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ДобровоЛ сказал:

. Я придбав он одну, яка без поломки увесь сезон прослужила

Яку придбали? Ту що сало жарити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, ALEKS1952 сказав:

Яку придбали? Ту що сало жарити?

:umora:У тому то й річ, що пасічну!:ay::dntknw:

 Але ж тут про Гофмана...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, kontroler сказав:

Совершенно верно, но они(пчелы) и больше заклеют. Если следовать этой логике, то зачем тогда вообще эти расширители.:IMHO1:Я сторонник общепринятых стандартов.

І які ж ці стандарти?В розділі" інші ринкові дискусії"  є тема" стандарти і розміри рамок і вуликів". дискусію бажано перенести  туди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Николай S сказал:

вилки пасечника есть с разной толщиной игл и крепостью ручки и изделия вцелом, а кухонная тоже нужна, сало жарить к медовухе.....:umora:

Я не видел такой вилки чтобы закристализованный прошлогодний продрала без риска сломать.Присмотрюсь,но по правде меня для этих целей и та что для сала устраивает:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Rusyj4 сказал:

В восьми і так широко ставиться, бо ширина 315=9*35

Немного не понял что имели ввиду.Впрочем не важно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, КАЕ сказал:

Присмотрюсь,но по правде меня для этих целей и та что для сала устраивает:umora:

захват малуватий:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

заказав боковушки в двох виробників,але один з них прислав 39 мм- різниці між37 не побачив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, лінивий пасічник сказал:

захват малуватий:IMHO:

Так этож смотря какой трактор пашет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.11.2017 в 23:06, Микола І сказал:

І які ж ці стандарти?

Общепринятые! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Ширина рамки 37 мм или????
  • 2 months later...
В 05.11.2017 в 18:26, КАЕ сказал:

Чем аргументируют? Зимой помню писалось в старых учебниках улочка больше(лучше клуб образуется,с весны сжимают(теплее)

Чехи взагалі коли збирають гніздо до зимівлв роблять напевно вулочку усі 60 мм. Я був майже рік у одній чеський родині на пасиці в горах. Бачив як там формують гнізда бджіл до зимівлі. Іхні рамки не мають Гофмоновського розширувача. А тільки 4 втулки яки прибиті до бокового бруска рамки. Вони перший корпус ставлять рамки через одну. Другий йде надставка там теж ставлять великі гніздові рамки які входять між рамками в першому корпусі, і наполовину перекриває рамку  першого корпуса. Третя насдставка так само. І доповнюють усе пусте полурамками. Ось і виходить що в першому гніздовому корпусі утворюється широкі вулички куди і входе майже увсесь клуб. І ще одне там бжоли ходять між корпусами як по дробині. Між рамками корпусів немає розривів. Я теж так зимую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Урош сказав:

Чехи взагалі коли збирають гніздо до зимівлв роблять напевно вулочку усі 60 мм. Я був майже рік у одній чеський родині на пасиці в горах. Бачив як там формують гнізда бджіл до зимівлі. Іхні рамки не мають Гофмоновського розширувача. А тільки 4 втулки яки прибиті до бокового бруска рамки. Вони перший корпус ставлять рамки через одну. Другий йде надставка там теж ставлять великі гніздові рамки які входять між рамками в першому корпусі, і наполовину перекриває рамку  першого корпуса. Третя насдставка так само. І доповнюють усе пусте полурамками. Ось і виходить що в першому гніздовому корпусі утворюється широкі вулички куди і входе майже увсесь клуб. І ще одне там бжоли ходять між корпусами як по дробині. Між рамками корпусів немає розривів. Я теж так зимую.

Дід у якого ми придбали перші вулики з бджолами які були на українських рамках з стульчатими верхніми брусками шириною 37мм ,на зиму між рамками вставляв планки шириною 4мм таким чином розширюючи міжрамковий простір,спочатку робив так і я ,рамки у мене теж стульчаті ,декілька років тому відмовився від планок ,не помітив різниці у зимівлі .Єдиний плюс з планками зимою їх можна було вийняти і подивитись де бджоли , без планок при моїх рамках такої можливості немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.11.2017 в 22:06, Микола І сказал:

І які ж ці стандарти?В розділі" інші ринкові дискусії"  є тема" стандарти і розміри рамок і вуликів". дискусію бажано перенести  туди.

Стандарт разделителя Гофмана у рамок  один : 37 мм. И точка.:ay: А все остальное, как говорил один священник - от сатаны.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...