Перейти к содержанию

Неординарна зимівля в пакетному ящику


Галичанин

Рекомендуемые сообщения

В 26.11.2017 в 15:43, Петрович 49 сказал:

:blink: Згадалось прислів"я: "Бджоли зимують не завдяки, всупереч діям пасічника" ("Пчёлы зимуют не благодая, а вопреки действиям пасечника".

Уважаемый !Тема называется неординарная зимовка Поэтому не будьте таким категоричным и строгим Это делается в виде эксперимента :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дійсно, це свого роду експеримент... на рахунок кормів якось тривожно трохи, бо немав вже хороших повномедних рамокв середині січня покладу їм зверху півкіло канді або кусок врізаного соту... 

Я вже раз зимував подібним чином... :) правда тоді бджіл було ще менше + зимували в ящику (щось схоже на шпаківню) на пів даданівської рамки (по вертикалі).

Перезимували нормально, а матку в березні підсадив у сім'ю, в якій матка пропала під час зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.12.2017 в 17:24, матка сказал:

Тема называется неординарная зимовка

Це зрозуміло!  Якщо немає вулика, або часу (хвороби, відрядження) на пересадку - тоді в  ящик, в якості експерименту. Здивувало те, що "сверху сетка". На моє переконання, це погіршує і без того складну зимівлю  сімеєк - холодний верх. Сітка, як я розумію, вона ж для вентиляції під час транспортування. :IMHO:

Успішної зимівлі! Без образ! Без обид!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.12.2017 в 17:39, Галичанин сказал:

на рахунок кормів якось тривожно трохи,

В 18.12.2017 в 14:25, alex130783 сказал:

.... пчелы было рамки 2-3. С контролем зевонул ,пчелы выели весь мед и застыли на рамках.

Тривога має підгрунтя. Швидкість просування зимового клуба середньої сім'ї по медовим сотам орієнтовно 1мм/доба. Вона різко зростє (майже в квадраті) від зменшення діаметру зимового клуба.

Втішає те, що тепло і клуб поки що відсутній

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене всі відводки уже третій рік зимують в ловушках і в погребі (погріб сухий і лише бджоли, більше нічого нема). Температура +5 коли заносю, а далі коливається від +5 і до -2 коли на дворі -25. Вологість інколи досягає 90%, але в основному 70-80% (це коли з бджолами). Після зимівлі за 2 - 3 тижні доганяють тих що на дворі. В пакетному ящику і в погребі це була б казка. головне розмістити на стелажах, а не в штабелях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Петрович 49 сказал:

Це зрозуміло!  Якщо немає вулика, або часу (хвороби, відрядження) на пересадку - тоді в  ящик, в якості експерименту. Здивувало те, що "сверху сетка". На моє переконання, це погіршує і без того складну зимівлю  сімеєк - холодний верх. Сітка, як я розумію, вона ж для вентиляції під час транспортування. :IMHO:

Успішної зимівлі! Без образ! Без обид!:hi:Зимовка происходит а подвале при плюсовой температуре и при нормальной влажности

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Вітаю, по ходу мій "експеримент" погнав розплід... вдалися взнаки різдвяні теплі дні...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Галичанин сказав:

Вітаю, по ходу мій "експеримент" погнав розплід... вдалися взнаки різдвяні теплі дні...:hmm:

готуй медарку! буде мед з підсніжників!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Іван Михайлович сказал:

готуй медарку! буде мед з підсніжників!:umora:

Ну ті дві рамки точно меду не принесуть, аби вижили... зробив їм охолодження + повну темряву,а також поклав півкіло "льодяника", далі буде...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.12.2017 в 21:53, Kolja.BI сказал:

У мене всі відводки уже третій рік зимують в ловушках і в погребі (погріб сухий і лише бджоли, більше нічого нема). Температура +5 коли заносю, а далі коливається від +5 і до -2 коли на дворі -25. Вологість інколи досягає 90%, але в основному 70-80% (це коли з бджолами). Після зимівлі за 2 - 3 тижні доганяють тих що на дворі. В пакетному ящику і в погребі це була б казка. головне розмістити на стелажах, а не в штабелях.

У себе перевіряю зимівлю аналогічним способом.

wintering_best_nuc.jpg

wintering_best_nuc_2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

готуй медарку! буде мед з підсніжників!:umora:

А краще кріпку горілку, настоянку робити.....;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Паланочка сказав:

А краще кріпку горілку, настоянку робити.....;)

теж буде користь!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні оглядав свої маленькі відводки,  я їх називаю "ремонтні, зимують в фанерних ящиках з двома теплими заставними, в зимівнику, ось фото 20180116_113544.thumb.jpg.d7a3236bf22cb556763b3dc54f6cddff.jpg20180116_113810.thumb.jpg.de73ce02a0b3b55b748504b7649d4dfc.jpg20180116_113730.thumb.jpg.84ce53a245e7b4fd3d6813f541459520.jpg20180116_113641.thumb.jpg.9c66edd8ffaa2299963c7bc98780c1c6.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Конструктор сказал:

Сьогодні оглядав свої маленькі відводки,  я їх називаю "ремонтні, зимують в фанерних ящиках з двома теплими заставними, в зимівнику, ось фото 20180116_113544.thumb.jpg.d7a3236bf22cb556763b3dc54f6cddff.jpg20180116_113810.thumb.jpg.de73ce02a0b3b55b748504b7649d4dfc.jpg20180116_113730.thumb.jpg.84ce53a245e7b4fd3d6813f541459520.jpg20180116_113641.thumb.jpg.9c66edd8ffaa2299963c7bc98780c1c6.jpg

Боже, як їх там трошки...:huh:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

Боже, як їх там трошки...:huh:

Використовую для зимівлі запасних маток, а для цього їх достатньо:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Конструктор сказал:

Використовую для зимівлі запасних маток, а для цього їх достатньо:IMHO:

Та я розумію, просто ... "птичку жалко":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ромео сказал:

Та я розумію, просто ... "птичку жалко":umora:

Повірте "птічкі" зроблені досить комфортні умови, темпаратура всю зиму в межах +1°_+4 , і з кормами там все добре

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Конструктор сказал:

Сьогодні оглядав свої маленькі відводки,  я їх називаю "ремонтні, зимують в фанерних ящиках з двома теплими заставними, в зимівнику

А почему не парами через перегородку? Думаю им бы было гораздо комфортнее. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, shersand сказал:

А почему не парами через перегородку? Думаю им бы было гораздо комфортнее. :hmm:

Пробував минулої зими декілька парами , то результат зимівлі був гірший, можливо збіг обставин:dntknw:,а скоріш за все парна зимівля привела до ранього розплоду тому і гірше:IMHO:. Можливо ще впливає де зимують на дворі чи в зимівнику:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелы не погрызут внутреннюю фольгоизоловую оббивку, если держать в таких ящиках отводки и нуклеусы в течение активного сезона (весна,осень)???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.01.2018 в 18:52, Конструктор сказав:

Сьогодні оглядав свої маленькі відводки,  я їх називаю "ремонтні, зимують в фанерних ящиках з двома теплими заставними, в зимівнику, ось фото 20180116_113544.thumb.jpg.d7a3236bf22cb556763b3dc54f6cddff.jpg20180116_113810.thumb.jpg.de73ce02a0b3b55b748504b7649d4dfc.jpg20180116_113730.thumb.jpg.84ce53a245e7b4fd3d6813f541459520.jpg20180116_113641.thumb.jpg.9c66edd8ffaa2299963c7bc98780c1c6.jpg

З огляду на дані фотки, можна констатувати погану вентиляцію, сірий наліт, це саме та ознака.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.01.2018 в 21:59, Термообработчик сказал:

Пчелы не погрызут внутреннюю фольгоизоловую оббивку, если держать в таких ящиках отводки и нуклеусы в течение активного сезона (весна,осень)???

А там фольгоизолу нема:dntknw: .  Зробив я колись дві заставці з фольгоізолу на пробу, більше не роблю:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Kolja.BI сказал:

З огляду на дані фотки, можна констатувати погану вентиляцію, сірий наліт, це саме та ознака.

Да вентиляція  в ящиках погана для зимівлі в зимівнику,  треба в дні врізати сітку , а покищо збільшив вентиляцію зверху 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.01.2018 в 21:16, Конструктор сказав:

Да вентиляція  в ящиках погана для зимівлі в зимівнику,  треба в дні врізати сітку , а покищо збільшив вентиляцію зверху 

І нічого не треба різати, як казав Попандопуло "дырку сделаеш, потом не запломбируеш", а згори відкрити можна. Я замість потолочин кладу звичайну  плівку, і завертаю скільки потрібно. Також потрібно перевірити вологість в зимівнику, можливо там причина

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Kolja.BI сказал:

І нічого не треба різати, як казав Попандопуло "дырку сделаеш, потом не запломбируеш", а згори відкрити можна. Я замість потолочин кладу звичайну  плівку, і завертаю скільки потрібно. Також потрібно перевірити вологість в зимівнику, можливо там причина

Скоріш за все ви праві щодо вологості в самому приміщенні, відчувається сирість , поставлю два термометри сухий та змочений і перевіру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...