Перейти к содержанию

Магазин на лежак


Пчелолюбитель

Рекомендуемые сообщения

27 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Рогатые на 300, с цельной доски. Теперь я видел все)))

Це 230 :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Рогатые на 300, с цельной доски. Теперь я видел все)))

Ні,це рогаті вулики Кука,8 рамок на 230 в корпусі.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Ворон сказал:

Ні,це рогаті вулики Кука,8 рамок на 230 в корпусі.:ah:

А с виду как на 300=))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.10.2017 в 10:50, ДобровоЛ сказал:

Коли з"єдную сім"ї перед медозбором залишаючи одну з маток , саджу її на 4-5 рамках суші в переміжку з вощиною і відділяю РР.

Ще кілька питань з'явилось стосовно технології.

  1. За який час до теоретичного початку медозбору краще робити об'єднаня сімей і обмеження матки?
  2. Якщо стоїть питання збільшення пасіки і після акації слабий взяток, коли матку випускати?
  3. І коли це робити, якщо взяток продовжується, наприклад, поряд еспарцет?
  4. Для матки лишається 4-5 рамок всього - суш з вощиною, чи 4-5 суші і між ними ще 4-5 вощини?
  5. Як визначити надлишок відкритого розплоду?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, AlexBond сказав:

Ще кілька питань з'явилось стосовно технології.

  1. За який час до теоретичного початку медозбору краще робити об'єднаня сімей і обмеження матки?
  2. Якщо стоїть питання збільшення пасіки і після акації слабий взяток, коли матку випускати?
  3. І коли це робити, якщо взяток продовжується, наприклад, поряд еспарцет?
  4. Для матки лишається 4-5 рамок всього - суш з вощиною, чи 4-5 суші і між ними ще 4-5 вощини?
  5. Як визначити надлишок відкритого розплоду?

 

Все залежить від взятку. Треба, щоб до початку Головного Взятку більшість розплоду була запечатана. Всього разом з вощиною я лишаю 4-5 рамок матці саме тому, що далі у мене липа. Якби її не було пересадив би у ізолятор на одну рамку. А на 5 запитання відповіді просто не маю .:dntknw: Там потрібно враховувати всі конкретні дані.

  Взагалі ж, якщо стоїть питання про мед,  замініть матку за 5-9 днів до початку ГВ на маточник і ви точно будете з медом. А про магазини не скажу - я  їх у мене немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.10.2017 в 08:45, ДобровоЛ сказал:

Я на акацію роблю з Даданами саме так же, але без магазинів: у мене 24-32 рамкові лежаки з висувною перегородкою на дві сім"ї.

А як у Вас з льотками? У випадку майже повного заповнення такого вулика бджолою.

Якщо відкриті льотки, віддалені від матки (тим більше у час, коли вона ізольована), то частина бджоли, яка ходить через ці віддалені льотки, не почуває себе осиротівшою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, AlexBond сказав:

А як у Вас з льотками? У випадку майже повного заповнення такого вулика бджолою.

Якщо відкриті льотки, віддалені від матки (тим більше у час, коли вона ізольована), то частина бджоли, яка ходить через ці віддалені льотки, не почуває себе осиротівшою?

Ні. Багато що ще залежить і від породи бджоли. На  УС  осиротіння може й напасти. Карпатянка менше цим страждає. А мої баки- то й зовсім на це майже й не звертають увагу. Із сучасними типами італійок не працював, то й не знаю і їх реакцію.:dntknw:

  А льотки так і лишаються на своєму місці - щільові два внизу і два круглі вгорі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...
В 30.10.2017 в 00:35, davolodya сказал:

Дуже просто-- ширина ж така сама в обох рамках, просто рамка на 300 половина стане в магазині, половина в гнізді, під рамкою пустота. Якщо рамку підняти надовго, знизу добудують величезний язик, якщо на кілька днів, незабудують.

Мене цікавить процес. Для того щоб підняти рамку з розплодом, потрібно зняти магазин, потім витягнути рамку, десь її примостити, поставити назад магазин і тільки тоді встановити рамки. Може є нюанси, щоб спростити процес?

І розплід повинен бути обов'язково відкритий?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, ss77 сказав:

Мене цікавить процес. Для того щоб підняти рамку з розплодом, потрібно зняти магазин, потім витягнути рамку, десь її примостити, поставити назад магазин і тільки тоді встановити рамки. Може є нюанси, щоб спростити процес?

І розплід повинен бути обов'язково відкритий?

Процес дуже простий - рамку відкритого розплоду виймаємо з вулика, на місці рамки залишаєм колодязь. Зверху на вулик- магазин з піврамками і в магазин ставим розплідну рамку, половина рамки буде знаходитися в магазині, а нижня половина - в вулику, в колодязі, де раніше була рамка. Процес дуже простий, простіший - це хіба завести породню бджолу. Раніше, коли тримав місцеву - розплід доводилося піднімати майже постійно, інскше бджоли в магазин не йшли, хоча сила сім'ї була достатньою. Зараз вже навіть непам'ятаю, коли останній раз піднімав розплід в магазини...

Розплід має бути відкритий, на рамці будуть молоді бджоли-годувальниці, і біля відкритого розплоду почнуть відбудовувати магазинну вощину. Рамку в магазині довго не тримати!  Буквально 2-3 дні, інакше знизу відбудують язик, який або залиють медом, або засіє матка...

Щоб бджоли піднялися в магазин має бути взяток і достатня сила сім'ї, інакше бджолам там робити нічого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, davolodya сказал:

Щоб бджоли піднялися в магазин має бути взяток і достатня сила сім'ї, інакше бджолам там робити нічого.

Вулик повний, взяток з липи. Поставив дві рамки в магазині. Через дві години піднявся всього десяток бджіл. Я так розумію, потрібно пару днів почекати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Вулик повний, взяток з липи. Поставив дві рамки в магазині. Через дві години піднявся всього десяток бджіл. Я так розумію, потрібно пару днів почекати.

В мене всі вулики мають магазини,ніколи непінімав розплід в нього,ставлю комплект рамок з вощиною,і коли піде взяток,всі рамки відбудують за неділю,і почнуть заливати.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ss77 сказав:

Вулик повний, взяток з липи. Поставив дві рамки в магазині. Через дві години піднявся всього десяток бджіл. Я так розумію, потрібно пару днів почекати.

Спочатку відбудують ті рамки, що біля розплоду, потім переключаться на інші. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, davolodya сказал:

 

Інтересно  бути в струї ,а мрзгів не  вистарчає:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Ворон сказал:

В мене всі вулики мають магазини,ніколи непінімав розплід в нього,ставлю комплект рамок з вощиною,і коли піде взяток,всі рамки відбудують за неділю,і почнуть заливати.:hi:

А якщо взяток закінчився, вулик повний, бджоли все одно в магазин не підуть? Почнуть роїтися?
Заманив їх медом, поклав на рамки пару шматочків. Рамки повні, ввечері подивлюся, чи почали тягнути.
А якщо взяток імітувати підгодівлею?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, davolodya сказал:

Спочатку відбудують ті рамки, що біля розплоду, потім переключаться на інші. 

Так я ж ще не піднімав. Схоже липа закінчується.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ss77 сказав:

А якщо взяток закінчився, вулик повний, бджоли все одно в магазин не підуть? Почнуть роїтися?
Заманив їх медом, поклав на рамки пару шматочків. Рамки повні, ввечері подивлюся, чи почали тягнути.
А якщо взяток імітувати підгодівлею?

Ставлю магазини завжди,тоді коли чекаю продуктивний взяток,навіть тоді коли гніздова частина неповна,мед завжди зверху,не чекаюповного заповненя гнізда,щоб поставити магазин,марна справа,булїде зайва робота,або роєння,хоча воно мені на руку,ройова енергія бджіл заселила мені новий бджоловіз на 100%,майового меду взяв 120 літрів,чекаю погоди щоб відкачати різнотравя,липа на носі.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ворон сказал:

чекаю погоди щоб відкачати різнотравя,липа на носі.:hi:

Успіхів! Але на свої вопросі відповіді я так і не отримав. 

 

В 18.06.2020 в 18:38, Ворон сказал:

коли піде взяток,всі рамки відбудують за неділю,і почнуть заливати.

Тиждень втрачати? Чому бі заздалегідь не змусити бджіл відтягнути вощину, якщо вони можуть? Я поставив магазин чтобі бджіл відвернути від роїння, а заодно і сущь приготували. Може я неправильно вчинив? Що бі ві зробили?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, ss77 сказав:

Успіхів! Але на свої вопросі відповіді я так і не отримав. 

 

Тиждень втрачати? Чому бі заздалегідь не змусити бджіл відтягнути вощину, якщо вони можуть? Я поставив магазин чтобі бджіл відвернути від роїння, а заодно і сущь приготували. Може я неправильно вчинив? Що бі ві зробили?

 

Якщо немає хоч підтримуючого взятку,бджоли погано будують,або зовсім не будують,ставлю магазини за тиждень до цвітіння садів,далі збільшую участь магазинів до кількості приносу нектару,якщо є така можливість,в вагончику до трьох,що ще цікавить,нерозумію?

P_20180714_124921_1_p-800x450.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.06.2020 в 21:25, Ворон сказал:

що ще цікавить,нерозумію?

У мене суша є. Я боюся, що бджоли зарояться. Тому вирішив розширити за рахунок магазину.

Я питав: "А якщо взяток закінчився, вулик повний, бджоли все одно в магазин не підуть? Почнуть роїтися?"

Бджоли піднялися, почали відбудовувати, але на ніч знову пішли вниз. Вдень піднімаються але тягнуть занадто ліниво. Не знаю чи варто піднімати розплід. Головне не суша, а роїння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, ss77 сказав:

У мене суша є. Я боюся, що бджоли зарояться. Тому вирішив розширити за рахунок магазину.

Я питав: "А якщо взяток закінчився, вулик повний, бджоли все одно в магазин не підуть? Почнуть роїтися?"

Бджоли піднялися, почали відбудовувати, але на ніч знову пішли вниз. Вдень піднімаються але тягнуть занадто ліниво. Не знаю чи варто піднімати розплід. Головне не суша, а роїння.

В мене все що мало роїтись,відроїлось давно після садів,зараз всі працюють на різнотрав'ї,через неділю чекаю липу,зимував 35 сімей,зараз 60,травневі рої присли по корпусу меду.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Ворон сказал:

травневі рої присли по корпусу меду.

Вітаю! Але знову читаю як йдуть справи у інших, а мене цікавить моя ситуація. На моє запитання відповіді ніхто так і не дав!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Вітаю! Але знову читаю як йдуть справи у інших, а мене цікавить моя ситуація. На моє запитання відповіді ніхто так і не дав!

Так ніхто і не дасть)) Це залежить від сили-силенної чинників, зокрема породні особливості, к-сть бджоли, висота медового поля в верхній частині гніздових рамок, погоди, взятку... і це ще не все. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Олег Мельник сказал:

Так ніхто і не дасть))

Це теж відповідь! Дякую і на цьому. Хоча думаю що перераховані аргументи можна прив'язати до багатьох питань.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если хоть немного тянут, пускай тянут эти не зароятся. А вот те, что вообще не тянут, могут и поднятие росплода в магазин, тут вообще не поможет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

Це теж відповідь! Дякую і на цьому. Хоча думаю що перераховані аргументи можна прив'язати до багатьох питань.

Магазин надо ставить перед взятком а не по средине его... По идее пока взяток идет да и после него не должны зароиться... Но много зависит еще от пчел насколько они ройливые.... Единственный способ ускорить освоение магазина это поднять туда расплод рамки 2-3 но не подряд а к примеру через одну.... все выше написанное сугубо :IMHO1:

А что лежак уже закончился?? Некуда рамки ставить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...