Перейти к содержанию

Магазин на лежак


Пчелолюбитель

Рекомендуемые сообщения

В 29.10.2017 в 12:00, AlexBond сказав:

На 20-рамочный лежак хочу поставить магазин. Делать буду сам из подручных материалов.

Интересует какое должно быть расстояние между нижними и верхними рамками (может, есть нюансы), чтобы в перспективе избежать перехода матки в верхнюю часть. Что еще для этого нужно (технология), желательно, чтобы без использования разделительной решетки.

Как я понял, важно не поставить надставку слишком рано - это помогает избежать переход матки. Возможно есть что-то еще.

На пасіці ліпше мати один розмір рамок. А магазин - то просто штукарство, як котрийсь із класиків бджільництва якось сказав...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, Лавр сказав:

Наставка на лежак, це не завжди зручно. Використовую її ( Юра є такі і не тільки я ) для весняного розвитку минулорічних відводків силою в 4-5 р. і отримання від них взятку з акації. В такому лежаку розміщується 2 відводка після головного взятку з глухою перегородкою. До акації ці 2 матки нарощують  повен лежак бджоли. На взяток в наставку ставлю світлу суш на 145 і вощину. Перегородку в лежаку видаляю, матку зайву, не завжди, забираю і надлишок відкритого розплоду. Тобто створюю умови для максимуму отримання акації.

Я на акацію роблю з Даданами саме так же, але без магазинів: у мене 24-32 рамкові лежаки з висувною перегородкою на дві сім"ї. А решта все точно так . Тобто заморочок і нікому не потрібних головних болей  з магазинами не маю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоча деколи лунають думки, що потрібно менше в Ютуб заглядати, але думаю, що зайвим не буде разок і подивитися. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, pchel сказав:

Хоча деколи лунають думки, що потрібно менше в Ютуб заглядати, але думаю, що зайвим не буде разок і подивитися. 

 

Людина добра, щира. Але  хвалиться роїнням...:ooops::frusty: Що ж то за пасічник , що держе так і такі бджоли?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Що ж то за пасічник , що держе так і такі бджоли?

Пасічник трудяга. А коли він забуде що таке блок пост, думаю і з роями він розбереться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, pchel сказав:

Пасічник трудяга. А коли він забуде що таке блок пост, думаю і з роями він розбереться. 

Та воно видно з першого ж погляду . :az: Я  , як бачите, це зразу ж і обумовив. :wave: Бо в людях років за сорок роботи фотокором став трохи розбиратись. Тож жалко стало людину, що з роями воює.:umora: Порадив би йому спробувати баків. За 4 сезони у мене пока жодного роя від них...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Та воно видно з першого ж погляду . :az: Я  , як бачите, це зразу ж і обумовив. :wave: Бо в людях років за сорок роботи фотокором став трохи розбиратись. Тож жалко стало людину, що з роями воює.:umora: Порадив би йому спробувати баків. За 4 сезони у мене пока жодного роя від них...:ah:

Матки всегда молодые? 

Интересно как они с роением на второй-третий год. 
Плюс еще надо иметь технологию, а то держат пчел в улье на 20 рамок и удивляются чего пчелы роятся 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Порадив би йому спробувати баків.

Судячи з іншого його відео: Мой пенопласт спустя месяц. Контролирую, как работает, состояние гнезда семьи БАКФАСТ робота в цьому напрямку ведеться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Матки всегда молодые? 

Интересно как они с роением на второй-третий год. 
Плюс еще надо иметь технологию, а то держат пчел в улье на 20 рамок и удивляются чего пчелы роятся 

Правда, тут про магазини... :ah: Але матки у мене є й трирічні - для батьківських родин тримаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, pchel сказав:

б Судячи з іншого його відео: Мой пенопласт спустя месяц. Контролирую, как работает, состояние гнезда семьи БАКФАСТ робота в цьому напрямку ведеться. 

Та то не баки . Бо перший же їх признак - нерійливість. І впепнений теж саме було б і в уликах з магазином.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Я на акацію роблю з Даданами саме так же, але без магазинів: у мене 24-32 рамкові лежаки з висувною перегородкою на дві сім"ї. А решта все точно так . Тобто заморочок і нікому не потрібних головних болей  з магазинами не маю.

А роздільну решітку використувуєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, AlexBond сказав:

А роздільну решітку використувуєте?

Так.У корпусниках - майже постійно, а в Даданах особливо на акакції. Коли з"єдную сім"ї перед медозбором залишаючи одну з маток , саджу її на 4-5 рамках суші в переміжку з вощиною і відділяю РР.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 20-рамочный лежак хочу поставить магазин. Делать буду сам из подручных материалов.

Интересует какое должно быть расстояние между нижними и верхними рамками (может, есть нюансы), чтобы в перспективе избежать перехода матки в верхнюю часть. Что еще для этого нужно (технология), желательно, чтобы без использования разделительной решетки.

Как я понял, важно не поставить надставку слишком рано - это помогает избежать переход матки. Возможно есть что-то еще.

Є в мене вулики на 14, 16 рамок Дадана з МК на 145. Не переходить матка в МК, рамки заповнюються медом. Розплід і перга розміщені в гніздовому лежаку Між нижніми і верхніми рамками 7-10 мм. Раніше тримав у 12 рамочних на українську рамку, зверху корпуси на 300 - 8 рам,або 145, теж 8 рам. В них матка не йшла у верхні корпуси, а при цвітінні акації все вгорі заливалось медом, пилок, обніжку складали у гніздовому корпусі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

На пасіці ліпше мати один розмір рамок. А магазин - то просто штукарство, як котрийсь із класиків бджільництва якось сказав...:IMHO:

Ні Леоніде, магазин і рамка на 145 це майже 100% гарантія що отримується той високоякісний мед який ми збираємось отримати. А на рамку 300 у мене приносу не вистачить. Вийде венігрет, що відкачується з багатокорпусного на 230. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Лавр сказав:

Ні Леоніде, магазин і рамка на 145 це майже 100% гарантія що отримується той високоякісний мед який ми збираємось отримати. А на рамку 300 у мене приносу не вистачить. Вийде венігрет, що відкачується з багатокорпусного на 230. 

Ну все одно - заморочка. А якщо пасіка ще й кочова, - тоді взагалі - "суши весла"! :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Ну все одно - заморочка. А якщо пасіка ще й кочова, - тоді взагалі - "суши весла"! :IMHO:

Неправда.

YlSPKEe0iNU.jpg

NHSLp1aYYHo.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.10.2017 в 11:13, Пчеломучитель_ua сказав:

По поводу лежака с магазинами. Не дай Бог кому то такого счастья.

Маю десять лежаків (українці) з надставками - дуже ними задоволений і по меду і по розвитку. Два мінуси - 1 - коли стоять магазини погано міняти матку, бо десь треба той магазин дівати (добре якщо магазин повністю знімається. В мене  необхідно всі рамки по штучно забирати). 2 - при зимівлі в зимівнику такі вулики займають більше місця ніж Б/К. Але я від них відмовлятись не думаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Бджолопотам сказал:

Маю десять лежаків (українці) з надставками - дуже ними задоволений і по меду і по розвитку. Два мінуси - 1 - коли стоять магазини погано міняти матку, бо десь треба той магазин дівати (добре якщо магазин повністю знімається. В мене  необхідно всі рамки по штучно забирати). 2 - при зимівлі в зимівнику такі вулики займають більше місця ніж Б/К. Але я від них відмовлятись не думаю.

Во первых бегаешь вокруг лежака, и не знаешь с какой стороны к нему подойти. Снятие крыши, это как упражнение со штангой. Подушку надо большую. До зимовника лежак еще и донести надо. На кочевку с ними тоже не вариант, да люди с ними кочуют, но корпусные явно круче.  И как по мне пчелам сложней его вентилировать. 

Зато расширение гнезда одно удовольствие. Кормить и собирать в зиму их проще, и зимуют в них мне кажется лучше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

На кочевку с ними тоже не вариант, да люди с ними кочуют, но корпусные явно круче

Чесно кажучи не бачу різниці, що взяти лежак з магазином повний бджіл, що брати  3 корпуси Дадана..

 

10 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Во первых бегаешь вокруг лежака, и не знаешь с какой стороны к нему подойти.

:hmm:Завжди підходжу з одного і того самого боку...

 

11 хвилину тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Снятие крыши, это как упражнение со штангой.

Є роблять дахи на завісах - взагалі без проблем

 

11 хвилину тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Подушку надо большую.

Взагалі не користуюсь подушками. Плівка целофанова і газети.

 

12 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

И как по мне пчелам сложней его вентилировать. 

Навіть на теплий занос вентилюють без проблем, головне нормальний підрамковий простір зробити

 

13 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Зато расширение гнезда одно удовольствие. Кормить и собирать в зиму их проще, и зимуют в них мне кажется лучше. 

Підтверджую:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Бджолопотам сказал:

Чесно кажучи не бачу різниці, що взяти лежак з магазином повний бджіл, що брати  3 корпуси Дадана..

Завжди підходжу з одного і того самого боку...

Є роблять дахи на завісах - взагалі без проблем

Взагалі не користуюсь подушками. Плівка целофанова і газети.

Навіть на теплий занос вентилюють без проблем, головне нормальний підрамковий простір зробити

Підтверджую:ay:

Если бы с лежаками не работал, то прочитав это весной сжег бы все корпусные и перешел бы на лежаки:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Если бы с лежаками не работал, то прочитав это весной сжег бы все корпусные и перешел бы на лежаки:az:

Я кожен рік в лежаках з магазинами беру майже по відру весняного меду, а в Б/К, чомусь менше..., інколи набагато:dntknw: По літньому меду ситуація приблизно однакова

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Бджолопотам сказал:

Чесно кажучи не бачу різниці, що взяти лежак з магазином повний бджіл, що брати  3 корпуси Дадана..

 

:hmm:Завжди підходжу з одного і того самого боку...

 

Є роблять дахи на завісах - взагалі без проблем

 

Взагалі не користуюсь подушками. Плівка целофанова і газети.

 

Навіть на теплий занос вентилюють без проблем, головне нормальний підрамковий простір зробити

 

Підтверджую:ay:

 

user3001_pic3019_1340278857.jpg

user3001_pic3281_1349628384.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Ворон сказав:

Неправда.

 

Точно, якщо так кочувати!:umora: Але ж це просто СТАЦІОНАР на КОЛЕСАХ !:ay::umora: Супер! Лише по-доброму позавидував...

Успіхів вам і у магазинній справі!:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Точно, якщо так кочувати!:umora: Але ж це просто СТАЦІОНАР на КОЛЕСАХ !:ay::umora: Супер! Лише по-доброму позавидував...

Успіхів вам і у магазинній справі!:wave:

Не тут то було,іду з часом.

hoxDftkF2K8.jpg

L6xz3tb1bPo.jpg

WMIwectRN60.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рогатые на 300, с цельной доски. Теперь я видел все)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...