Перейти к содержанию

Кизил


sewerby

Рекомендуемые сообщения

За кизил зовсім мало знаю, але дещо сказати можу. В нашому селі є невеличкий сад кизилу колгоспного, і вдома люди мають, і я теж.  Сад помалу висихає, бо росте на схилі, а дощів нема. Дома садив саджанець, десь до 1 м під дахом, щоб дощівка під нього сходила. Прижився і не рік плоди дає на компоти, хоча не великий виріс. Плоди невеличкі були, а аж цей рік трохи більші . Але на вулиці є старе дерево, там плоди десь в 2-3 рази більші. Десь читав, що кизил дуже ранню пильцу дає, але бджіл на ньому не бачив, пасіка за 30 м. Не знаю чого так. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Rusyj4 сказав:

Десь читав, що кизил дуже ранню пильцу дає, але бджіл на ньому не бачив, пасіка за 30 м. Не знаю чого так. 

У кизила поверхневе коріння і потребує щорічного підживлення добривами. Тому під час  квітування потребує вологої землі для якісного виділення нектару і пилку. Також дуже негативно може впливати масове пошкодження коріння личинками хруща травневого. Конкуренція дерев чи кущів, які ростуть дуже близько до кизила, теж досить негативно впливає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
В 21.11.2017 в 17:25, Tavr сказал:

Сіянець кизилу не погано успадковує батьківську якість,але плодоносити починає на 6-7 рік.

 Ну не знаю, який сорт як, а всі мої сіянці перший квіт дали на 3 рік, десь з пригоршню ягід, на 4 було вже більше кіло. Минулої осені віддав сусідові трьохрічку (садив собі додаткову пару на всяк випадок, боявся, що перша пара не прийметься, але все вийшло добре, а от з цієї пари один саджанець пропав), а до неї в пару декілька однорічок від батьків привіз, бо до моєї пари десь метрів 400, цієї весни сусідка сказала, що квітувала. тож про 6-7 рік не погоджусь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Кизил розмножується окуліровкою,  нормально черенкується,  якщо це робити в травні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Хочу себе посадить кизил пару саженцев. Изучал вопрос. Нашел предложение, где продают 3 летние калированные саженцы в 5 литровых горшках. Думаю, что это наилучший вариант. Цена вполне адекватная - 200 грн. Садить можно в любое время. Подготовлю место и на осень посажу. Деревья я стараюсь садить в ноябре.

З.Ы. Сейчас у меня в горшках на балконе живут 16 кустов голубики, ждут посадку. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Макарыч57 сказав:

. Сейчас у меня в горшках на балконе живут 16 кустов голубики, ждут посадку. ;)

При такій зимі вже давно висадити треба було...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, часть купил 2 недели назад, а ещё десять получил вчера. А главное, воду дадут хорошо бы в середине апреля. Так шта пусть пока на балконе проживут, там тепло, светло и уютно. Ещё бы там пчелок завести для опыления, вообще в Лафа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Ну вот сбылась очередная мечта дачника пенсионера. Получил и посадил саженцы кизила. Для сравнения лопата 1 метр 30 см. Ну и корни. Посадил два Семена и две Елены.

IMG_20201026_204827_compress36.jpg

IMG_20201026_204714_compress34.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Кизил прижился, весной дал небольшие приросты и зеленеет. Смотрел варианты обрезки. Их всего один. Вырезать середину, оставлять 4 ветки и выращивать чашей либо вобще не обрезать. Я решил не обрезать. Дальше видно будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...